Skocz do zawartości


Zdjęcie

ROZCIĄGANIE :-(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
W każdym razie każdy z nas jest inny i trzeba szukac sposobów odpowienich dla danej sylwetki i osoby. Nie mozna w slepo ściągać coś od innych w każdym razie na tym etapie chyba czas juz zakończyć experymentowanie gdyz to może żle sie skończyć. Popieram moderatora ,że dobre jest rozciaganie dynamiczne , gdyz przecież o ten efekt nam chodzi.Znam kilku , którzy robią wszystkie szpagaty ale z kopaniem na jodan maja problemy. 8)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

To są testy na wykrywanie przykurczy w mięśniach jeżeli wyniki są spox to raczej nie tędy droga


Łyba napisz coś wiecej jesli mozesz. Co to znaczy ze wyniki sa spox ??
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Jeżeli przy skłonie w przód nie jesteśmy w stanie nawet końcówką palca dotknąć do ziemii oznacza to że występuje przykurcz w mięśniach, jeżeli przy tym ciągnięciu kolana do klaty noga wyprostowana unosiła by się to znaczy że również występuje przykurcz w mięśniach a to już dość powazne ale jeśli niet to jest ok
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
dzieki :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
nie sa spox masz za długie ręce itosu :) :wink:
co do rozciągania dynamicznego to niestety da się dopiero po tym jak sie odpowiednio rozciągnie (faktycznie potem dynamiczne wystarczy), nie znam osoby która by się tylko dynamicznie rozciągnęła do odpowiedniego poziomu na tyle żeby wogóle kopac (kopac poprawnie nie wierzgac)
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
A jesli to przykurcze mięśni to co wtedy ? Jak mozna to zniwelować, jakoś sobie pomoc ?

Ja wlasnie nie wiem jak z tymi przykurczami (sensej tez mi powiedział, ze to może być przykurcz), bo tak jak pisalem - zalezy od dnia, raz prawie cale dlonie kłade na podłodze a czasem ledwo sie zginam. A z ta noga do klatki piersiowej to na bank przykurcz, pozatym mialem siedzącą pracę niestety i wiem że siedzenie i taka pozycja jest niezdrowa :?

Znacie może jakies fajne ćwiczenia na rozciąganie i wzmocnienie mięsni pleców chodzi mi szczegołnie o dolny odcinek czy cześc lędźwiową :?:

Jakies rady na przykurcze?
Pozdr
PS. Od dziś 5 kyu KT 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
tak, ćwiczenie które opisuje jako "rozciąganie ścięgien podkolanowych" jest podstawą rozciągnięcia lędźwiowego właśnie. To samo co schylając się w dół, tylko ze schylając się nie ma takiej siły zeby pogłębić rozciągnięcie, tu trzeba pomocy z zewnątrz dlatego trzeba na siedząco - ktos musi dociskać na początku. Jak położysz brzuch na udach już możesz sam sie dociągać.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

nie znam osoby która by się tylko dynamicznie rozciągnęła do odpowiedniego poziomu na tyle żeby wogóle kopac (kopac poprawnie nie wierzgac)


ja tez nie ale znam osoby ktore wlepiaja kopniecia na glowe zanim okiem zdazysz mrugnac a do szpagatu maja prawie pol metra i dloni napewno przy prostych nogach nie klada na podlodze ;)

3 glowne cechy wazne w kopnieciach (od najwazniejszego do najmniej waznego):

1. technika
2. sila "miesni kopiacych"
3. rozciagniecie

8)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Oj widze ,że nadal szukacie schematu ,a ja uważam,że każdy jest inny i koniec. Budowa korpusru , ramion , długość nóg itd nie daje pełnego schematu i wyniku jaki opisujecie w tych ćwiczeniach testowych.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
generalnie, dynamiczne wystarcza:P , przynajmniej mi i tym znajomym ktorym zasugerowalem , choc chęc posiadania szpagata jest zazwyczaj zbyt wielka:P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

2. sila "miesni kopiacych"

tzn których dwójki czy czwórki?
bo mi się zdaje ze to zależy od rodzaju kopnięcia 8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Rozciaganie dynamiczne jest dosyc niebezpieczne - trudno kontrolowac aplitude ruchu.
Poczytaj sobie o stretchingu - jego fazach, o rozciaganiu miesni antagonistycznych (bardzo istotne).
Pozdrawiam
K_P
PS. Nie sugeruj sie wynikami i metodami innych - niektorzy maja predyspozycje do rozciagania, wiekszosc nie.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

tzn których dwójki czy czwórki?
bo mi się zdaje ze to zależy od rodzaju kopnięcia 8)


no i sam sobie odpowiedziales ;)

tych od ktorych zalezy dane kopniecie... dwojka i czworka maja tu drugorzedne znaczenie. bardziej mialem na mysli te malo na codzien uzywane miesnie i sciegna ktore odpowiadaja za ruch. jestem bardzo slaby z anatomii. na ciele Ci pokaze nazwac nie nazwe ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Kubuś Puchatek fakt, ze antagonistyczne sa ważne, ale zamiast pisać "poczytaj sobie " może coś napisz.
na antagonistyczne do tureckiego jest dobre cwiczenie, na dwa sposoby:
dla początkujących siad ze skrzyżowanymi nogami, ta niżej leży płasko na podłodze, ta wyżej opieramy prostopadle na ziemi, kładąc normalnie na stopie i skręcając ciało w stronę przeciwną do tej nogi odpychamy ja łokciem (patrzymy w kierunku ruchu).
drugie trudniejsze dla zaawansowanych, nogi skrzyżowane (jak w siadzie po turecku ale nogi bardziej na siebie zachodzą tak ze jedno kolano jest nad drugim) i kładziemy się płasko na tych nogach.

Itosu to nie jest obojętne jakie mięsnie, bo faktycznie ten co nogami do ziemi nie sięga może kopać na głowę okrężne ale jego nerio (opadające kopnięcie) widzę czarno. Podobnie można mieć super mocne okręzne na pas i siedzieć w prostym szpagacie a nie móc podnieść nogi na wysokość głowy bo od tego jest dwójka właśnie.
w każdym razie rozciąganie jest ważne i to bardzo, dynamicznie jedynie utrwala rozciągnięcie, rozgrzewa nogi,przy dużym doświadczeniu wystarcza ale statyczne to podstawa (przy czym słowo statyczne jest nie do końca prawidłowe, bo prawidłowe rozciąganie polega na napięciu określonych partii mięśni i rozluźnianiu innych - jest więc w pewnym sensie dynamicznie a nie statyczne w sensie bezwładności)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

Itosu to nie jest obojętne jakie mięsnie


nigdzie tak nie napisalem ze to obojetnie jakie miesnie. wrecz przeciwnie chodzi mi o specyficzne. Podnies noge np. do kopniecia bocznego i trzymaj jak najdluzej na takiej wysokosci na jakiej potrafiosz i bedziesz wiedzial o ktore miesnie w przypadku bocznego mi chodzi, itd z innymi kopnieciami ;)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

nie móc podnieść nogi na wysokość głowy bo od tego jest dwójka właśnie.

moglbys rozwinac?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
za swobodne kopniecia na głowę odpowiada miesień dwugłowy- bo on odpowiada m.in za podniesienie nogi powyżej pasa.
mi dwie rzeczy w tym pomogły szpagat turecki i wzmocnienie dwójki (czwórkę mam silna naturalnie), trudno narazie stwierdzić która bardziej ale wydaje mi sie że jednak wzmocnienie dwójki , chociaz odpowiednia ruchomość w stawie tez jest oczywiście niezbędna.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
mnie bola inne miesnie jak sobie porzadnie pokopie ale moge sie mylic...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
mnie tez bola inne co nie zmienia faktu ze wzmocnienie dwójki dało efekty w poprawie wysokich kopnięc (dwojka mnie wogóle nie boli tylko jak już ewidentnie przegnę i nie porozciągam po cwiczeniu)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

mnie tez bola inne co nie zmienia faktu ze wzmocnienie dwójki dało efekty w poprawie wysokich kopnięc (dwojka mnie wogóle nie boli tylko jak już ewidentnie przegnę i nie porozciągam po cwiczeniu)


bo dwojka bardzo pracuje przy nodze podporowej. wzmocniles dwojke, byla lepsza dynamika skretowa przy zachowaniu stablnosci i noga kopiaca latwiej szla wyzej. bo podczas kopniecia nadal nie moge sie dopaptrzyc roli dwuglowego w nodze kopiacej (jakiejs znaczacej)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024