Skocz do zawartości


Zdjęcie

ROZCIĄGANIE :-(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
przeciez dwójka unosi nogę w góre, prawidłowo trzymana noga wogóle nie angażuje czwórki (zobacz sobie jak trzymają nogi w gimnastyce lub balecie pracuje tylko dwógłowy, czwórka przeszkadzałaby)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

przeciez dwójka unosi nogę w góre, prawidłowo trzymana noga wogóle nie angażuje czwórki (zobacz sobie jak trzymają nogi w gimnastyce lub balecie pracuje tylko dwógłowy, czwórka przeszkadzałaby)


czekaj czekaj... "dwójka" to ten z tylu tak ?? bo juz zglupialem :)

mozesz przyblizyc?? bo chyba nie zakapowalem...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
tak z tyłu nogi od achillesa do tyłka. jezeli usiłujesz unosić czwórką prostą nogę, blokuje się w okolicy pasa (unieść powoli i utrzymać) ale jeżeli nauczysz sie uzywać do tego dwójki noga swobodnie będzie unosić sie w górę dowolnie wysoko (na ile pozwoli rozciągnięcie ). Dlatego na głowę lepiej kopią osoby z rozwinięta dwójką , a te z czwórką kopią silniej ale niżej do wysokości pasa.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
kurde nie pomyslalem. chcesz mi powiedziec ze gimnastycy unoza noge do gory np. do przodu za pomoca dwojki ?? mega mnie zaintrygowales teraz... czuje sie jak nowicjusz ;)

PS. czy kopniec bocznych tez to dotyczy
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
dokładnie tak, dlatego unoszą je tak wysoko bez problemów. bocznych tez dotyczy. jest możliwe kopanie na samym czworogłowym jak sie ktoś dobrze rozpędzi w okrężnym ale nie ma to szybkości ani celności kopnięcia z dobrą dwójką.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

tak z tyłu nogi od achillesa do tyłka.

o kurde :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

tak z tyłu nogi od achillesa do tyłka.

o kurde :)


ja mam dwuglowy od powyzej kolana do tylka ale kazdy jest inny ;)

a tak na powaznie zainteresowalo mnie to gimnastyczne podejscie
moro Ty tez tak kopiesz :?: mnie nikt tak nie uczyl...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
nie wiem, niebardzo nawet rozumiem jak m dwuglowy uda mialby tego dokonac. lece teraz na trening odpisze pozniej :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

nie wiem, niebardzo nawet rozumiem jak m dwuglowy uda mialby tego dokonac.


ja tez nie
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
... atak w ogóle to o zastosowaniu dwugłowego w jakiej technice rozmawiacie? dwugłowy to będzie bardziej używany w ura-mawshi-geri, ushiro--ura-mawashi-geri,
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(

... atak w ogóle to o zastosowaniu dwugłowego w jakiej technice rozmawiacie? dwugłowy to będzie bardziej używany w ura-mawshi-geri, ushiro--ura-mawashi-geri,

jeszcze troche w kakato i duszeniu trojkatnym :wink:
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
W takim razie może znacie jakies ćwiczenia na wzmocnienie mięsni dwugłowych i/lub czterogłowych? Ale nie chodzi mi o martwe ciągi itp tylko takie zwykłe jakies może gimnastyczne ewentualnie z obciążeniem lekkim?

Ja mam duża czworke i sensej powiedział że jak podnosze nogę i chce wyprostować to za duża 4ka chyba spina dwojke i dlatego juz nie wiem co zrobic, czy wzmocnić 4 i 2 czy je rozciągać tylko, a może wzmocnić 2ke a rozciągać 4ke?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Kilka pytań:

1. Co chcesz osiągnąć w kopaniu. Łamać dwie nogi gedan mawachą czy np. być mistrzem szybkiej ura mawachy ??
2. Jakie karate trenujesz ??
3. Jak oceniasz swoje predyspozycje (jesteś 100 kilowym czołgiem czy celujesz w perfekcje techniczną) ??

Jeśli chcesz kopać silnie to w zasadzie nie istnieje pojęcie zbyt dużych mięśni (w rozsądnym zakresie oczywiście) a rozwijanie siły nóg jest nieodzowną częścią treningu. Jeśli chcesz kopać szybko, pięknie technicznie to przede wszystkim kop na wszelkie sposoby. Szybko i powoli, na nieruchomy cel jak i w ruszającego się sparing partnera. Korzystaj z dobrodziejstwa tarcz i lap treningowych. Trenuj z rozsadkiem i rozcigaj sie ze spokojem. Efekty przyjda. Popytaj trenera. Widzisz z odpowiedzia na pytanie ktore zadales powstawaly ksiazki grubsze niz Bilblia. Kazdy ma wlasne indywidualne podejscie. Popytaj trenera (po to go masz) i ze spokojem staraj sie eksperymentowac. No i wazna sprawa: enjoy this ;) troche freestyle'a nie zaszkodzi 8)

Jeśli masz jakies konkretne pytanie chętnie spróbuję odpowiedzieć na tyle na ile mi wiedza pozwoli. Na ogólne pytanie można by pisać eseje ;)

Itosu 8)

PS. Jesli chcesz miec dobrze przygotowane nogi do kopania to smialo mozesz przyjac teze ze rozciagasz i wzmacniasz wszyskto na nogach (i nie tylko). Wiec rozciagnij i wzmocnij zarowno 2-ke jak i 4-ke... tylko naprawde ze spokojem. wierz mi kontuzje nog to paskudna sprawa wiec nie ma co sie na "ura bura" spieszyc
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Cwiczę KT - karate tradycyjne 8)

Co do celu kopnięc...chyba chciałbym osiągnąc oba cele czyli kopać silnie np na chudan ale też interesuje mnie rozwijanie doskonałosci - jak na razie to raczej poprawności technicznej i zwiększenie się mojego rozciągnięcia.

Wogle chyba wieszam znowu worek tylko że nie mam gdzie powiesić znaczy na czym, tak wiec bedzie on lekki 10-max 15 kg, musi wystarczyc :?

Predyspozycje - w zaleznosci od dnia :) - mam 175cm, waga 90kg, wydaje mi się, że jestem gdzieś pomiędzy tym czołgiem hahaha a tą perfekcją.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
odnosnie kopniec i dynamicznego rozciagania to ja juz od dluzszego czasu nosze sie z ulozeniem takiego mojego programu na dynamiczne kopniecia (taki kopany odpowiednik ABSa II czy Air Alerta) ale nie mam teraz czasu. moze jak skoncze studia sie uda. tylko ze trzeba miec swiadomosc ze takie interwalowe intensywne programy sa bardzo duzym obciazeniem dla organizmu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Takie programy juz sa dawno zrobione. Poszukaj sobie jak rozgrzewaja sie i rozciagaja mistrzowie baletu klasycznego (mistrzynie tez).
Nihil novi sub sole.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
wiem ze sa ale ja bym chcial program na kopanie nie na rozciaganie. taki klasyczny dynamizujacy we wszystkich glownych kierunkach program interwalowy. jak nie znajde sam opracuje ;)
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Przeczytałem poprzednie posty i wiecie czego mi brakuje ? jakichś zdjęć pokazujących te ćwiczenia o których np. sally tak duzo i mądrze pisze :) .

Prośba - o ile to mozliwe o wizualizacje cwiczeń - moze więcej osób skorzysta...
Pzdr dla @ll
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Dołączona grafika
Dołączona grafika

następne z gumami rehabilitacyjnymi (theraband)
zawiązujesz gumę o coś kładziesz się brzuchu tyłem do tego, zaczepiając gumę o nogę, zginasz nogę (dwugłowe pracują po zgięciu do kąta mniejszego niż 90)

siadasz na krześle przodem do tego do czego jest przywiązana guma, guma zaczepiona o łydkę, zginasz nogę.

stajesz przodem do tego , do czego jest przywiązana guma, zaczepiasz ja o łydkę, prostą nogę wyciągasz do tyłu.
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZCIĄGANIE :-(
Fajne 8)

powiem Wam jedno, mam na dysku zapisanych kilkanaście stron z różnego typu ćwiczeniami rozciągającymi, a obrazków mam chyba ponad 200. Jeszcze co, to chciałbym, zeby cos z tego skutkowało :wink: .

Na forum sfd w dziale Style tradycyjne jest podczepiony temat : jak sie rozciągac, żeby to miało sens, do tego dodane są fotki. Oceńcie tamten zestaw ćwiczeń oki ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024