Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Chodzi o typową maść stosowaną aby zminimalizować stan zapalny. Kiedy coś naderwe z zasady postępuję następująco:
1. Jak najszybciej wymrozić
2. Zapakować z maści przeciwzapalnej.

Najczęściej używałem Ketopromu ale może jest coś lepszego typowo na takie kontuzje :? ?

Coś polecacie ?

PS. Po treningu podrzutów sztangi w sobote poczułem mięsień na łopatce. Dzisiaj doprawiłem :/ :wkurwiony:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Ja używam Ben Gaya w wersji mocnej (dla sportowców), zazwyczaj rano i przed treningiem, a nie wieczorem. Ketopromy i inne żele się nie umywają.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
w paitek naciagnalem wlasnie cos przy lopatce ;) mam taka masc kupilem w aptece. farmacetka mowila ze ludzie przychodza i kupuja ja dla koni:) mocno rozgrzwa smaroawlem na noc przez 2 dni dzisiaj juz bolu nie czuje wogole.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna

Chodzi o typową maść stosowaną aby zminimalizować stan zapalny. Kiedy coś naderwe z zasady postępuję następująco:
1. Jak najszybciej wymrozić
2. Zapakować z maści przeciwzapalnej.

Najczęściej używałem Ketopromu ale może jest coś lepszego typowo na takie kontuzje :? ?

Coś polecacie ?

PS. Po treningu podrzutów sztangi w sobote poczułem mięsień na łopatce. Dzisiaj doprawiłem :/ :wkurwiony:



ooo kurewska kontuzja miałem to samo ;/ męczyłem się z tym chyba z 3 miechy i nie mogłem ćwiczyć prawie, bo każdy ruch to ból. Najgorsze, że jak już przeszło to było ok i nagle znów. I nie wiadomo co to ? A uciążliwe, że szkoda gadać.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
wiem ze kurewska
cos gleboko przy lopatce od strony kregoslupa czuje

w sobote naderwalem
wczoraj jak podrzucalem sztangielki to przez 3 pierwsze serie bylo ok
poczulem nagle na poczatku 4 serii i juz treningu nie skonczylem :/

odnosnie masci to nie jestem specjalista ale nie chodzi mi o masci rozprowadzajace czy rozgrzewajace ale o minimalizujace stan zapalny bo to podstawa regeneracji uszkodzonych wlokien (potrzebuje srodka przeciwbolowego)

uwazam ze Ketoprom jest bardzo dobry ale napewno na rynku jest cos mocniejszego :twisted:
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
idź lepiej do lekarza, bo się ciągnąć może i on na pewno coś przepiszę lepszego albo jakieś zabiegi lepiej z 2 tyg przerwy niż 3 miechy. Pozdrawiam
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Ben Gay wbrew pozorom działa również przeciwzapalnie, natomiast przeciw bólowi polecam Pyralginum. ;) No, ale to wszystko kwestia preferencji. Dla mnie osobićie na problemy mięśniowe - czy to naciągnięcie, czy to naderwanie, czy co tam jeszcze - nie ma nic lepszego. Do lekarza oczywiście warto się wybrać.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Pyralgin jest najlepszy ale to tabletki i to bardzo mocne. Jest to jeden z najmocniejszych niesteroidowych srodkow dlatego wole masc. Szkoda zoladka. Pyralgin zostawiam na naprawde wyjebany bol lub bardzo wysoka goraczke :wink:
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Jakiejś "super ekstra kontuzji" nigdy nie miałem, ale na wszelkie bóle potreningowe używam sobie Ketonal Lek.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Bengay jest jednak sprawdzony i na jakieś mniejsze urazy czy stłuczenia przeważnie pomaga. Ja też w razie czego jestem zwolennikiem zwykłego altacetu tylko, że w wygodniejszej formie w żelu ( oczywiście na stłuczenia i opuchliznę )
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Ja wczoraj od razu po treningu zanim wystygłem wziąłem lodowaty prysznic i lalem lodowata wode na to miejsce przez pare minut. Potem zaraz ketoprom, przed snem jeszcze raz. Co prawda w nocy inaczej lezec jak na plecach nie moglem ale dzisiaj jest ok. Nic nie boli. Wiem ze przy martwych ciagach pewnie by sie odnowilo. Ale tak naprawde to nie wiem ile pauzowac bo inne rzeczy robic moge.

Jako masc na stluczenia i obicia dobry jest tani sprawdzony Arcalen z Herbapolu. Swietnie rozprowadza i poprawia krazenie obwodowe. W sumie to nic innego jak masc z arniki i nagietka wiec tanie znachorstwo ale dziala :)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
ale uważaj na gwałtowne ruchy przy nich to znów zaczyna napierdalać ;/
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna

ale uważaj na gwałtowne ruchy przy nich to znów zaczyna napierdalać ;/


wiem

chyba przez najblizsze 2 tygodnie ogranicze sie do karate, okopywania worka a z cwiczen silowych to tylko wyciskanie i przysiady ze sztanga

martwe ciagi i podrzuty daruje
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Jest taka dobra maść, którą wg mnie warto sobie zorganizować. Ale na szybko- raczej ciężko. Bardziej - na przyszłość. Jesli ktoś ma kontakt z lekarzami medycyny chińskiej- to warto zapytac o " chińskiego śmierdziela" ( nie wiem czemu śmierdziel, bo całkiem fajnie pachnie). Mam jeszcze jakieś opakowanie po tej maści ale nazwa w "krzaczkach". Po angielsku tylko napis" Massage Lotion"
Można też pytać ( lekarzy od TCM) o maść z Shaolinu. Ale nawet opakowania juz po niej nie mam..
Jest też super nalewka- strasznie śmierdząca, też chińska. Z jakichś żuków czy czegoś podobnego. Nie wiem na ile jest do zdobycia. Ale jeśli sie uda- warto. Miałam mocno stłuczone udo- bardzo szybko pomogła.

Pozdr.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Arcalen tez kiedys smierdzial konskim lajnem ale chlopaki z herbapolu sie postarali i od paru lat generacja II juz nie daje tak po nosie :) no i konsystencja jest bardzie hm... rownomierna :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
aaa zapomnailem kiedys na stan zapalny lekarz sportowy kazal smarowac koledze pilkarzowi mascia zrobiona na bazie jadu zmij zygzakowatej nazwa jest cos na v... odstem i b.
hmmm VIPROSAL B. nie wiem cos takiego
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Maria---> lol xD
Naprawde, nie chcialbym stosowac masci, gdzie sa tylko jakies krzaczki chinskie, sprzedawanej przez chinskich medykow, albo mnichow z shaolin xD, mamy teraz afere ze skazona heparyna, w usa, niemczech i innych krajach chyba ze 100 osob poszlo juz przez to gryzc ziemie, a heparyna byla z Chin i ponoc badana ;]

A w temacie- moj trener poleca Bengay, osobiscie jeszcze mnie nic tak mocno nie trafilo, zebym musial sie tym ratowac, ale ponoc niezly.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna
Maria wyobraz sobie ze umawiasz sie z facetem na randke a on przychodzi nasmarowany "chinskim smierdzielem" i z usmiechem Ci mowi:
- no co ?? kontuzje mam xD

:) :):):):)
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna

Naprawde, nie chcialbym stosowac masci, gdzie sa tylko jakies krzaczki chinskie, sprzedawanej przez chinskich medykow, albo mnichow z shaolin xD, mamy teraz afere ze skazona heparyna, w usa, niemczech i innych krajach chyba ze 100 osob poszlo juz przez to gryzc ziemie, a heparyna byla z Chin i ponoc badana ;]


Ja tam od paru lat chińskie leki i maści używam. Moja rodzina też. I dobrze się wszyscy mamy :) Jasne, że nie trzeba kupować na jakiś targowiskach z niesprawdzonycb źródeł. itp. Takie leki kupuje się np. przez Londyn. Długo są na rynku i mają swoje sprawdzone źródła zaopatrzenia.
A jesli chodzi o szkodliwość chińskich leków to po amerykańskich lekach przeciwzapalnych nowej generacji kupionych za kupę kasy w aptece ludzie też udarów dostawali.
Albo szkło w odżywkach dla niemowlaków- i to wcale nie chińskich. Więc różnie bywa.

Ale wracając do tematu- Bengay tez nie jest zły... :)
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść przeciwbólowa i przeciwzapalna

itosurulez"]Maria wyobraz sobie ze umawiasz sie z facetem na randke a on przychodzi nasmarowany "chinskim smierdzielem" i z usmiechem Ci mowi:
- no co ?? kontuzje mam xD


Chińskim śmierdzielem, bengayem itp może się spokojnie smarować :) . Wtedy nawet nie musi mówić, że ma kontuzję- bo od razu się ją wyczuje :) :) A ja takie zapachy akurat lubię :wink: Gorzej z cigaretami...tego kontuzją się już nijak nie wyjaśni .. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024