Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia bez siłowni-w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
nie jestem specjalista w ksztaltowaniu sily u nastoletnich chlopcow wiec trudno mi sie do tego odniesc. nosem wyczuwam jednak ze trzeba uwazac z takimi cwiczeniami ale jak juz powiedzialem moge sie mylic. wiek 15 lat to wiek wzrostu. nie trzeba wiele zeby pobudzic organizm do budowania silnego ciala. siady i ciagi to bardzo obciazajace cwiecznia. na taki trening przyjdzie jeszcze czas. zelazna zasada mowi ze w sporcie pelnoletniosc to 21 lat i chyba nie bez powodu tak jest. nie jestem przeciwnikiem cwiczen silowych ale bez zbytnich obciazen w tym wieku.

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
No tak, ale przecie nie trzeba tych ćwiczeń robić z wielkimi ciężarami szczególnie na początku.

P.S. też się na tym nie znam :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

No tak, ale przecie nie trzeba tych ćwiczeń robić z wielkimi ciężarami szczególnie na początku.


jasne ze nie. wlasnie w doborze obciazenia tkwi cala trenerska umiejetnosc w prowadzeniu takiego chlopaka ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

nie jestem specjalista w ksztaltowaniu sily u nastoletnich chlopcow wiec trudno mi sie do tego odniesc.

zdaj sie moze w takim razie na opinie specjalisty w ksztaltowaniu sily u nastoletnich chlopcow i dziewczynek, ktory ma ponad 25 lat doswiadczenia trenerskiego i 35 cwiczacego. bo taki gosc jest autorem tych dwoch artykulow, ktore wkleilem.

czyli co, zapasy/judo tez od 21 roku zycia? w koncu takie nastolatki podnosza duze ciezary - ciala przeciwnikow, ktore moga wazyc wiecej, niz oni sami.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

czyli co, zapasy/judo tez od 21 roku zycia? w koncu takie nastolatki podnosza duze ciezary - ciala przeciwnikow, ktore moga wazyc wiecej, niz oni sami.


Tak off-topicznie, a propo dźwigania, jest książka antropologa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdzie patrzy on na dziecko jak na małe zwierzę i ma ciekawe spotrzeżenia

Dziecko inaczej się odżywia, ma szybszy metabolizm od dorosłego. Inne są też jego zdolności motoryczne. „Matki zupełnie nie rozumieją, że ich dzieci są istotami całkowicie odmiennymi. Dorosły może sobie nabić guza już przy potknięciu, które jest równe upadkowi z 1,8 metra – pisze biolog. – Dziecko o długości 60 centymetrów spada 3x3x3, czyli 27 razy wolniej niż trzy razy wyższy dorosły, do tego siła uderzenia przy upadku maleje bardziej niż do trzeciej potęgi jego wagi. Dzieci bez trudu noszą swoich rówieśników na plecach, co dorosłym udaje się po długich latach szkolenia w straży pożarnej. Nawet jeśli strażak jest osiem razy cięższy od swojego o połowę niższego synka, to i tak ma tylko cztery razy więcej siły. Wspięcie się na drzewo czy przeniesienie ofiary pożaru kosztuje strażaka dwa razy więcej wysiłku niż jego syna”.


  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Okej, ma ktoś pomysł na plan treningowy dla mnie? Bo sam nie wiem od czego zacząc, tyle tu różnych możliwości. Mam do dyspozycji godzinę rano.

I czy może byc np. tak ze jakiś trening rano, a taki ABS wieczorem?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

Okej, ma ktoś pomysł na plan treningowy dla mnie? Bo sam nie wiem od czego zacząc, tyle tu różnych możliwości. Mam do dyspozycji godzinę rano.

I czy może byc np. tak ze jakiś trening rano, a taki ABS wieczorem?


ABSa rob wg wskazowek w programie ;)

a jesli chodzi o reszte to napisz co chcesz osiagnac. ja bym w Twoim wieku zalecil ogolnorozwojowke ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
abs nie zjamioe ci wiecej niz 10 minut na poczatkowych poziomach wiec spokojnie mozesz robic po treningu
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Chciałbym wzmocnic swoje ciało pod SW i wyrobic kondycje. A przy okazji troche masy by nie zaszkodziło, przynajmniej nie wisiałyby na mnie ubrania sportowe. :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Napisz ile treningow w tygodniu karate masz i w ogole jak to wyglada. Ja na Twoim miejscu zrobilbym 2 x tyg trening na silowni. Wszystkie grupy miesniowe. Jeden trening najlepeiej ten przed weekendem zrob ciezki a drugi lzejszy. Nalepiej wybierz sie na silke z kims kto wie co tam robic i jak to robic ;)

Jesli chcesz mozesz siady i ciagi robic ale tak jak novo pisal nie dzwigaj duzych ciezarow. Wyczuj swoje cialo i podnos poprzeczke stopniowo.

Pozdr

Itosu
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Karate dwa razy w tygodniu, gdzie na 2,5 godziny, godzina to cwiczenia kondycyjne i siłowe(głównie siłowe). Oprócz tego dwa razy w tygodniu Modern Arnis, ale nie wiem co tam będzie bo jeszcze nie byłem na treningu.
Zostaje mi wolna środa i weekend. Myśle czy w soboty nie pochodzic na siłownie, a potem pół godzinki na basen(mam siłownie na basenie).
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

Karate dwa razy w tygodniu, gdzie na 2,5 godziny, godzina to cwiczenia kondycyjne i siłowe(głównie siłowe). Oprócz tego dwa razy w tygodniu Modern Arnis, ale nie wiem co tam będzie bo jeszcze nie byłem na treningu.
Zostaje mi wolna środa i weekend. Myśle czy w soboty nie pochodzic na siłownie, a potem pół godzinki na basnie(mam siłownie na basenie).


To w srode i weekend jedz ile wlezie i umawiaj sie z jakimis kolezankami ;)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Właśnie dlatego walcze o wolną środę. Chociaż z koleżankami to średnio bo mamy 7 w roczniku(technikum). Na szczęście obok jest liceum - będzie biegania między szkołami. :P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

Karate dwa razy w tygodniu, gdzie na 2,5 godziny, godzina to cwiczenia kondycyjne i siłowe(głównie siłowe).

wiem, ze znowu sie czepiam, ale... to nie bedzie trening silowy, tylko wytrzymalosciowo-silowy. mam teraz takie zboczenie, ze "silowy" = sila maksymalna. przysiad (bez dodatkowego obciazenia) to cwiczenie wytrzymalosciowe. itoso, zgodzisz sie? ile musisz zrobic przysiadow bez obciazenia zeby sie zmeczyc, a ile z 100kg na plecach :wink:

ale, nie boj sie.

przysiady na jednej nodze sa bardziej silowe niz normalne.
glute-ham raise'y na dwuglowe.
pompki na jednej rece/na krzeslach/nogi wyzej sa ciezsze od normalnych.
podciaganie, dopoki nie robisz 10 luzem to ciagle jest cwiczenie silowe. potem trzeba dolozyc ciezaru albo zaczac pracowc nad jedna reka.
mostki na kark, supermeny na plecy.
ABS moze byc wieczorem.

btw ja bez problemu moge nosic swoich rowiesnikow na plecach, nie potrzebuje lat treningu strazackiego - mam ciezkie przysiady :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
zgodze sie ale chlopak ma jak na 15 lat dosyc treningu... niech rosnie zdrowo a na maksymalne ciezary przyjdzie jeszcze czas... no chyba ze zamierza zostac zawodowcem 8) ja bym na jego miejscu zapakowal w kolezanki a nie w dodatkowy trening :) to taka zyciowa rada od Itosu ;)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Novo, mamy pompki z różnymi udziwnieniami, czy np. podnoszenie dwójki partnerów nogami.

Itosu, wiem, wiem, ale jestem dośc drobnej budowy, i jak teraz się nie wycwicze, to potem będzie trudno.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

Itosu, wiem, wiem, ale jestem dośc drobnej budowy, i jak teraz się nie wycwicze, to potem będzie trudno.


to jedz jedz i jedzcze raz wpierdzielaj tyle bialka ile w lodowie znajdziesz :)

Ile wazysz i ile masz wzrostu ??
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Jakieś 174cm i 58-60kg.
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
ile by nie jadł to przy takim treningu masy nie zrobi;) najprawdopodobniej tylko entuzjastycznie się wymęczy :) proponuję koledze .. kihon. ładnie, technicznie wolniutko i bez strzelania z rąk i nóg. poprawi i stawy i równowagę i pierdzielnięcie :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
dziwne masz 15 lat i chodzisz do technikum? Teraz sa juz wakacje wiec musisz isc do 2 klasy zeby wiedziec ze masz 7 lasek w grupie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024