Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia bez siłowni-w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

dziwne masz 15 lat i chodzisz do technikum? Teraz sa juz wakacje wiec musisz isc do 2 klasy zeby wiedziec ze masz 7 lasek w grupie.

Nie powiedziałem że chodze do technikum. Skończyłem gimnazjum i zostałem przyjęty, to prawda, ale narazie nie chodze.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

dziwne masz 15 lat i chodzisz do technikum? Teraz sa juz wakacje wiec musisz isc do 2 klasy zeby wiedziec ze masz 7 lasek w grupie.

nie jesli szkola wywiesza liste tych, ktorzy sie dostali. :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
mimo wszystko ja szedlem do szkoly sredniej w wieku lat 16:) A tak swoja droga to ja bym na twoim miejscy wogole nie cwiczyl z duzymi ciezarami.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

mimo wszystko ja szedlem do szkoly sredniej w wieku lat 16:) A tak swoja droga to ja bym na twoim miejscy wogole nie cwiczyl z duzymi ciezarami.

rocznikowo? wiek na budo jest datowo.

wiesz, bylem taki jak ty (chyba, moge sie mylic :wink: )
myslalem, ze nigdy stopy w silowni nie postawie, ze chodza tam tylko koksy, ze bede wielki i wolny, ze bym nie urosl etc. w przeciagu roku zmienilem zdanie, i zaluje bardzo, ze nikt mi wczesniej wielu rzeczy nie wytlumaczyl.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
nie nie moja podjescie do cwiczenia z ciazarami jest jak najbardziej pozytywne i raczej wszystkim polecam tylko poprostu ja ostrzegam chlopaka poniewaz sam sie przejechalem. Zaczalem cwiczyc z ciezarami za wczesnie a przynajmniej lekarz tak stwierdzil i uznal ze do tego moj organizm hormonalnie wstan doroslosci wszedl dosc wczesnie i to moglo spowodowac ze nie jestem zbyt wysoki:) Takze uwazam ze mlodzi powinni z ciezarami uwazac a jeszcze dla chlopaka ktory nie ma zbyt duzej masy to moglby zaczac naprawde od malych ciezarow i od drazka.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

Epiphyseal plate (growth plate) fractures may be the key concern in this controversy. Damage to these plates induced by weight training is frequently cited as a reason for avoiding weight training in children. The existing medical and scientific data do not support this as a valid contraindication. One instance of epiphyseal fracture attributed to weightlifting has been reported in preadolescents (Gumbs, 1982). In pubescent athletes, five publications have reported instances of fractures related to weight training (Benton, 1983; Brady, 1982; Gumbs, 1982; Rowe, 1979; Ryan, 1976). The overwhelming majority of these injuries were attributed to improper technique in the execution of the exercises and excessive loading. Each report failed to consider that the injury may actually have occurred as a result of contact with the floor or other object subsequent to loss of balance and falling, and not be attributable to the actual weight training movement. Further, proper diagnosis and treatment of this rare injury resulted in no detrimental effect on growth (Caine, 1990).

It has also been noted that weight training does not interfere with growth by other means (Ramsey, 1990; Sailors, 1987; Seigel, 1989; Weltman, 1986). Research reviewed by Theintz (1994) seems to suggest that sport training for less than 15 hours per week was not disruptive to hormonal status, growth or puberty.


  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Tak trochę zbaczając z wątku - czym, jeśli chodzi o efekt treningu, różnią się pompki wolne, głębokie i dokładne techniczne (ewentualnie stopniowane - np. na 2 fazy z przerwą przy ziemi), wykonywane w mniejszej liczbie powtórzeń w jednej serii od pompek szybkich, z większą liczbą powtórzeń w serii?

P.S. Wiem, noobskie pytanie ;P
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
ry-you , ja zaczalem trenowac silowo w wieku 14 lat , i obecnie mam 187cm wzrostu , wiec to gadanie o wplywie cwiczen na wzrost itp , o kant dupy rozbić ;) [ przynajmniej w moim wypadku ]

p.s. chyba , ze ktos naprawde cwiczy ostro od najmlodszych lat , przekraczajac mozliwosci swego organizmu itp, no to moze wtedy jakos to dziala na kregoslup , wzrost itp .
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
ja poprostu mowie o swoich doswiadczeniach nie jestem zadnym specjalista nie uwazam sie za takiego. Tylko mowie ze w mlodym wieku trzeba bardziej uwazac na dobor cwiczen i ciezarow zeby nie zrobic z siebie kaleki.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

ja poprostu mowie o swoich doswiadczeniach nie jestem zadnym specjalista nie uwazam sie za takiego. Tylko mowie ze w mlodym wieku trzeba bardziej uwazac na dobor cwiczen i ciezarow zeby nie zrobic z siebie kaleki.

nie zgadzam sie. trzeba uwazac tak samo, jak i pozniej. kaleke mozna z siebie bardzo latwo zrobic w kazdym wieku. zle cwiczenia, za duze ciezary, kalecznie techniki jest tak samo niebezpieczne dla mlodszych, jak i starszych.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
wole pozyc 20 lat niz 15:) nie no zartuje novo masz racje tylko ze wiesz no zazwyczaj na zdrowie dzieciaka zwraca sie wieksza uwage niz na zdrowie doroslego czlowieka:)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
Zajebiście. To jak jest z tymi pompkami o które pytałem? :)
  • 0

budo_rageous
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
niedawno chyba tutaj widzialem link do filmiku na jutubie gdzie gosc robil pompki i wyskoki na przemian i ktos mu liczyl czas, wygladalo to na calkiem mocny trening cardio...

niestety nie moge tego znalezc... moze ktos poratowac
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu

pompki i wyskoki na przemian

burpee
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia bez siłowni-w domu
ja mając do dyspozycji stary ruski ekspander i 10 kg hantle robie nastepujacy trening:

1. ABS -brzuch
2. pompki na piesciach
3. rozciaganie sprezyn przed klatka - 4X10
4. rozciaganie sprezyn za plecami - 4x10
5. pompki na dloniach
6. cwiczenia na biceps z uzyciem ekspandera
7. uginanie ramion z hantlą 4x10
8. cwiczenie z hantelka na triceps 4X10
9. przedramiona- róznie.
10. walka z cieniem albo inne cuda wianki.

co dwa-trzy dni przy dzwiękach Motorhead.

bardziej robei to dla zabicia nudy i zeby nei wypasc z formy na wakacyjnej przerwie od silowni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024