Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_natalinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Wyniki tych zawodów znajdziesz na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_natalinka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

słyszałem,że jakis holender podaje Olejnika do Sądu za umieszczenie jego wizerunku na afiszu MP Olejnika -info od kolegów z MT w Poznaniu.

Nie wiem od kogo masz takie info, ale nic takiego nie miało miejsca...
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
no to chce pogratulowac panu olejnikowi 5 dana .
A smieliscie sie z niego a okazuja sie ze to jednk talent .
teraz dolonczyl do mistrzow kyokushin jak Borowiec , Roj , Jere4micz i tylko zyczyc powodzenia . niech sie jego organizacja rozwija w jak nejlepsze bo jest potzebna .
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Ach tam Korda...Zaraz się znajdą urażeni tym,że Olejnik nie awansował ich na wyższe kyu i ci co nigdy go na oczy nie widzieli,ale twierdzą że jest najgorszy..."To nie ludzie słowa,ale słowa ludzi niosą..." :roll:
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Jadro , ty bedziezs wiedzial najlepiej to powidz czy kancho bluming jest nadal sprawny .
Nie widzlem goscia a duzo sie o nim mowi a przecixz jest juz w starszym wieku .
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

Jadro , ty bedziezs wiedzial najlepiej to powidz czy kancho bluming jest nadal sprawny .
Nie widzlem goscia a duzo sie o nim mowi a przecixz jest juz w starszym wieku .


Bluming ma tytuł Kaicho,nie Kancho :) I z tego co widziałem na filmikach dostępnych w sieci,to nadal jest twardy.Ale niestety,czasu się nie pokona...
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Witam, zawsze mnie zastanawialy takie szybkie awanse, czy nie przeraza Was ta shihanomania za chwile w innym miescie i innym stylu ktos, zda lub dostanie albo sam sobie nada 7,8 czy 9 dana.Dla mnie to totalna dewaluacja stopnia mistrzowskiego nie pisze do konkretnej osoby ale namnozylo sie tych sensei i shihan w wielu organizacjach.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

[

Bluming ma tytuł Kaicho,nie Kancho :) I z tego co widziałem na filmikach dostępnych w sieci,to nadal jest twardy.Ale niestety,czasu się nie pokona...


Po pierwsze w 100 % popieram sensei Sempka !
Dlatego zapytalm czy Bluming jest sprawny i nie o sprawnxosci fizyzcnej mi chodzilo.
Bo jak nadaje gosciowi w jednym roku 3 dany i to wsokie to chyba juz nie jarzy cosie dzieje.
taka organizacja jak olejnika bedzie przyciagvc takich co to ani technika ani walka za to ambicje jak cholera i dany sie posypia . I to jest to co pizse sensei Sempek .
co z tym mozna zrobic - tylko omijec z dealeka.
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

[

Bluming ma tytuł Kaicho,nie Kancho :) I z tego co widziałem na filmikach dostępnych w sieci,to nadal jest twardy.Ale niestety,czasu się nie pokona...


Po pierwsze w 100 % popieram sensei Sempka !
Dlatego zapytalm czy Bluming jest sprawny i nie o sprawnxosci fizyzcnej mi chodzilo.
Bo jak nadaje gosciowi w jednym roku 3 dany i to wsokie to chyba juz nie jarzy cosie dzieje.
taka organizacja jak olejnika bedzie przyciagvc takich co to ani technika ani walka za to ambicje jak cholera i dany sie posypia . I to jest to co pizse sensei Sempek .
co z tym mozna zrobic - tylko omijec z dealeka.


Z tego co wiem,to wstępując do IBK Olejnik miał już 3 dana.Na 4 dana zdał rok temu na obozie IBK w Chorwacji a 5 dostał miesiąc temu jakoś.Tacy eksperci jesteście,a nie wiecie,że zdaje się do któregoś stopnia...Potem to już szef organizacji nadaje wyższe stopnie za zasługi i wtedy,kiedy mu się podoba.A poza tym skoro trzeba omijać takie organizacje,to się po prostu odpie******* i nie zabierajcie głosu.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Jądro nie ekscytuj się tak ;)
Dla ścisłości wszystkie stopnie są nadawane, ale do 5 dana włącznie są one poprzedzone egzaminem, później są nadawane za zasługi. Nikt tu nie kwestionuje tego że shihan Olejnik jest dobrym karateką, pewnie także dobrym trenerem. Dziwi jednak fakt, że czas pomiędzy 4 a 5 danem wynosił niecałe 8 miesięcy (podczas gdy w większości organizacji jest to okres kilku lat).
Poza tym dziwi mnie dodatkowo fakt, iż stopień 5 dan został shihanowi nadany bez egzaminu (bo tak wynika ze strony internetowej), bo w innych organizacjach Kyokushin, jak i chyba większości organizacji powstałych jako odłamy Kyokushin stopnie są nadawane w ten sposób dopiero od 6 dana.

Prosze nie odczytywać tego jako jakiejś osobistej nagonki, a jedynie jako temat do dyskusji, a moze sposób na doinformowanie nas wszystkich :)
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

Jądro nie ekscytuj się tak ;)
Dla ścisłości wszystkie stopnie są nadawane, ale do 5 dana włącznie są one poprzedzone egzaminem, później są nadawane za zasługi. Nikt tu nie kwestionuje tego że shihan Olejnik jest dobrym karateką, pewnie także dobrym trenerem. Dziwi jednak fakt, że czas pomiędzy 4 a 5 danem wynosił niecałe 8 miesięcy (podczas gdy w większości organizacji jest to okres kilku lat).
Poza tym dziwi mnie dodatkowo fakt, iż stopień 5 dan został shihanowi nadany bez egzaminu (bo tak wynika ze strony internetowej), bo w innych organizacjach Kyokushin, jak i chyba większości organizacji powstałych jako odłamy Kyokushin stopnie są nadawane w ten sposób dopiero od 6 dana.

Prosze nie odczytywać tego jako jakiejś osobistej nagonki, a jedynie jako temat do dyskusji, a moze sposób na doinformowanie nas wszystkich :)


Trwa to kilka lat?No to dlaczego Bluming zdał w 1962 roku na 4 dana u Oyamy(!!!) a rok później,tj. rok 1963 miał już 5 dana,też u Oyamy?Oyama też postradał zmysły zanim się postarzał?Wątpię.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
To były zupełnie inne czasy i zupełnie inaczej podchodzono do stopni. Nawet sam Masutatsu Oyama miał wysokie dany (4 czy 5) już wieku dwudziestu-klilku lat. To ze ktos miał 1 dan po roku treningów też nie było czymś dziwnym.
Dzisiaj natomiast jest to znacznie bardziej rozłożone w czasie, bo i do stopni podchodzi sie bardziej poważnie.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

[

No to dlaczego Bluming zdał w 1962 roku na 4 dana u Oyamy(!!!) a rok później,tj. rok 1963 miał już 5 dana,też u Oyamy?Oyama też postradał zmysły zanim się postarzał?Wątpię.


Czlowieku o czym ty wogule bredzisz .
Jakie olejnik ma zaslugi w ibk ?
No i porownaj sobie 5 dan shihana Jeremicza albo Borowca albo innych z kyokushinu .
Co oni siagneli w karate , co pzreszli , jaka jest ich wiedza i osiaginiecia . no to postaw swoj 5 dan razem pzry nich .
Czy ty wogole wiesz co to jest 5 dan w kyokushin.
No to jak nie wiesz to sie dowiezd i prtzestan mnie zozsmiezsac .
na tym koncze . z mojej strony koniec dyskusji.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
korda a skąd wiesz co zrobił dla swojej organizacji? Moze akurat wystarczająco dużo. Skoro Kaicho Bluming tak zdecydował, to jest jego sprawa i nie nam to kwestionować - mistrz uznał ze zasługuje na 5 dan, więc widocznie zasługuje. Można jednak, jak to wyżej zaproponowałem, podyskutowac o tym czy faktycznie była to dobra decyzja i skąd pomysł nadawania stopni bez egzaminów juz od 5 dana.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Aktualnie trenuje Enshin Karate, moj sensei jest posiadaczem 3 dana ,w Kyokushin za zycia sosai M. Oyama posiadal 4 dan ,zrezygnowal z czarnego pasa i rozpoczal treningi Enshin od poczatku.Dla mnie jest niesamowity, pokazcie mi ktoregos z sensei czy shihan w Polsce zmieniajacego styl lub organizacje i zrzekajacego sie swojego pasa? Zazwyczaj przejscie zaczyna sie od pytania : "Dobra ale ktorego dana mi dacie jak do Was przejde ze swoim dojo?" Korda dzieki za tytul sensei :oops: ale w tej chwili jestem tylko sempai i jest mi z tym calkiem fajnie :lol:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Poul Sepek
I to bylo by chyba najlepsze podsumowanie dyskusji o robieniu "kariery" w karate! Ktos kto cwiczy z pasja czerpie satysfakcje z kazdej kropli potu, dla innych wazny jest jeszcze splendor i blichtr...
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Kiedys juz troche bylo o szybkiej karierze w IBK- Kyokushin-Budokai. Napisalem wtedy pare zdan zeby naswietlic sytuacje w innych krajach. Mysle ze bardzo pasuje do obecnego etapu tej dyskusji
Ponizej zalaczam ten tekst:
Hm, zycze powodzenia! Ale bardzo watpie w rozwuj tej organizacji. Dobry poziom reprezentuja Belgowie ale to typowy Kyokushin, Rosjanie ktorzy chyba nie bardzo wiedza co sie dzieje i chyba dlatego jeszcze tam sa. W niemczech jest od kilku lat dwoch "szichan" : jeden z pelnokontaktowego aikido (jego wlasne slowa) a drugi z... zapasow, potem prowadzil wlasna lokalna organizacje: karate-jutsu
Lider polskego Kyokushin Budokai jest nie wiedziec czemu nielubiany i nieszanowany. Spytaj Mrozka to pewnie ci powie wiecej, ale moze lepiej na privie bo po co mamy tego sluchac. Szefem we Wloszech jest gosc ktory jest tez szefem Daidojuku i jeden klub od kilku lat. Obecny szef Irlandii, 4 lata temu chcial zdawac u shihana Voinescu na 1 dan majac 8 kyu!!! i byl ewidentnym poczatkujacym! Rok pozniej zdal u Bluminga. Jakos z takimi liderami nie widze szans na sukces!
Generalnie zycze wszystkim dobrze i organizacji "K-B" rowniez, obawiam sie jednak ze to zle ulokowane nadzieje. Ostatnio slyszy sie jeszcze o tarciach na gorze...
Wybacz te wynurzenia, robie to tylko po to zeby nikt nie mylil Seibudokai z Wasza Organizacja. (jak by nie bylo zbierznosc nazwy) Pozdrawiam
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

Aktualnie trenuje Enshin Karate, moj sensei jest posiadaczem 3 dana ,w Kyokushin za zycia sosai M. Oyama posiadal 4 dan ,zrezygnowal z czarnego pasa i rozpoczal treningi Enshin od poczatku.Dla mnie jest niesamowity, pokazcie mi ktoregos z sensei czy shihan w Polsce zmieniajacego styl lub organizacje i zrzekajacego sie swojego pasa? Zazwyczaj przejscie zaczyna sie od pytania : "Dobra ale ktorego dana mi dacie jak do Was przejde ze swoim dojo?" Korda dzieki za tytul sensei :oops: ale w tej chwili jestem tylko sempai i jest mi z tym calkiem fajnie :lol:

Olejnik jest tego przykładem bo każdego dana z osobna zdobył w innej federacji tylko za samo przxejście
  • 0

budo_laeta
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai

Olejnik jest tego przykładem bo każdego dana z osobna zdobył w innej federacji tylko za samo przxejście

Skąd to wiesz?
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski Kyokushin budokai
Słuchajcie.Oprócz Shaloma i Laety cała reszta jest typowo przeciwna IBK.No to dlaczego wypowiadacie się w tym temacie?Czy ja wchodzę na stronę shotokanu albo capoeiry i im jadę?Nie.Każdy ma swój rozum.Ja natomiast widzę,że dzięki członkowstwu w IBK Polacy mają szansę częstych treningów ze znanymi fighterami z całego świata.I o to chodzi w IBK.Jeśli taką szansę uznajecie za głupotę,to chyba zwariowaliście.I chyba przydałoby się zamknąć ten temat...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024