Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?

jakby nie patrzec klasyczne jiu-jitsu (nie zadne BJJ..) jest bardzo wszechstronna SW i sam bym rekomendowal ja kazdemu jako baze do samoobrony.. masz i stojke i zwarcie - i piesci+nogi i dzwignie itd.. luk wcale nie jest tu potrzebny :)


Dokładnie to mam na myśli...
Oczywiście w klasycznym jj jest część rzeczy z utylitarnego punktu widzenia niepotrzebnych(ukłony, miecze, kata, niektóre techniki bardziej "uduchowione" itp), które są dla kultywowania tradycji a nie czystej skuteczności, niemniej jednak jj daje bardzo dobrą bazę do samoobrony.

Zresztą twórca Krav Magi - trenował i znał jiu-jitsu, więc zapożyczył część technik, o czym nie każdy pamięta(oczywiście wybrał te najkrótsze, najbrutalniejsze i najbardziej skuteczne)...

Proszę nie róbmy 1000 tematu o skuteczności :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?
w końcu pytał o sport dla niego na ulice..
ja mam sceptyczne zdanie co do użyteczności jj w jakimkolwiek względzie akurat nie ze względu na ukłony czy inne jakies kata tylko za względu na prosta logikę jak się robi na treningach wszystko to się w efekcie nie zrobi niczego (stójka, parter, rzuty, dzwignie, miecze, kata) ja myśle ze 12 godzin na dobe treningu moze wyczerpało by temat i przynajmniej 4 trenerów każdy z nich specjalizujący się faktycznie w poszczególnych tematach. Inaczej wychodzi jeden wielki bałagan- wszystko i nic.
kravke tez uważam notabene na mało skuteczną
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?
sally widocznie nie masz pojecia o kravce, pewnie myslisz, ze tam sa suche techniki samoobrony, bez zadnych sparingow i podstawy w walce. W kravce i jest parter i klincz i walka w dystansie dodatkowo do tego sa techniki samoobrony... O co TObie chodzilo z tym ze w kravce nie ma odpowiednio wykozystanych nog i rak? Postawa do walki frontalna, ciosy boskerskie, kopniecia z tajskiego boksu czy kick boxingu tyle ze bez opuszczania rak przy kopaniu, a parter wszystkie dzwignie, duszenia jak w bjj, jedynie pododawane techniki,(np wkladanie palcow w oczy, uderzenie w jaja itd).
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?
Co jest do wszystkiego to jest do niczego.No offence ale dla mnie właśnie jak iść na kravke to trzeba mieć jakieś podstawy z innych sw.Bo jezeli mowisz ze kopniecia z tajskiego klincz itd dzwignie parter itd bjj i inne sw to trener jest specjalistą w każdej z poszczególnych dziedzin?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?
Moje SW jest mojsze, a moje jest najmojsze. Temat ktore SW jest lepsze na ulice chyba nigdy nie umrze. Z mojego doswiadczenia wynika, ze warto jest trenowac elementy klinczu, takze z uzyciem ubrania (kimona, judogi, GI itp), obrony przed obaleniami i proste, aczkolwiek skuteczne techniki, ktore mozna wykonywac instynktownie. A poza tym, naprawde warto trenowac dla samej idei sportu, wspolzawodnictwa sportowego i walki, ulica nie powinna byc glownym motywatorem (chociaz wiadomo, fajnie jest czuc sie pewniej).
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?

A poza tym, naprawde warto trenowac dla samej idei sportu, wspolzawodnictwa sportowego i walki, ulica nie powinna byc glownym motywatorem (chociaz wiadomo, fajnie jest czuc sie pewniej).

Dokladnie nie zastanwiac sie co jest skuteczniejsze itd.Robić to co sie lubi i robić to jak najlepiej.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?
a ja wam mówie tylko tsunami!!!
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?

A poza tym, naprawde warto trenowac dla samej idei sportu, wspolzawodnictwa sportowego i walki, ulica nie powinna byc głównym motywatorem (chociaz wiadomo, fajnie jest czuc sie pewniej).

z tym sie zgadzam 100% sport to nie jest ulica i nie po to sie trenuje, wogole nie popieram trenowania pod ulice bo to niszczy sport i obniża jego poziom

chodziło mi w zasadzie o bardziej teoretyczna dyskusje nad praktycznym zastosowaniem na niej poszczególnych styli,bo akurat takie dyskusje mnie bawią :wink:
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?
Tynks przeciez takiego obszernego materialu nie jestes w stanie pojac przez 2-3 lata. Sam chodze dodatkowo na bjj i boks, kazdy i tak walczy gdzie sie czuje lepiej. Dlatego mowie, ze na kravce masz generalnie wszystko, ale zeby byc bardzo dobrym trzeba trenowac latami, rowniez inne SW. Jet gdyby ktos trenowal tylko po to by lac sie na ulicy pewnie by skonczyl swoje treningi po 2 miechach albo krocej.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki odpowiedni sport walki dla mnie?

z tym sie zgadzam 100% sport to nie jest ulica i nie po to sie trenuje, wogole nie popieram trenowania pod ulice bo to niszczy sport i obniża jego poziom


Popieram

chodziło mi w zasadzie o bardziej teoretyczna dyskusje nad praktycznym zastosowaniem na niej poszczególnych styli,bo akurat takie dyskusje mnie bawią :wink:

Sam zacząłeś :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024