Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

wiesz co cwiczylem niedawno z pewnym kolega (swego czasu cwiczyl bjj) oczywiscie walczylismy w parterze bez uderzen ale on niespodziewal sie pewnych rzeczy ktorych doswiadczyl przy "kulaniu" sie ze mna i wiesz co powiedzial ze kompletnie go zaskoczylem bo normalnie takie rzeczy sa zabronione. A wiec czy ja nie robilem juz bjj czy on cwiczyl "wykastrowane" bjj (dla przypomnienia - nie uderzalem ani nie kopalem i obaj bylismy w parterze). A juz wiem ja po porstu wykonałem inny aspekt sztuki


I co np zrobiłeś, ze to było dla niego takie novum?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

...swego czasu ćwiczył bjj...

dwa dni czy dwa lata?
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

wiesz co cwiczylem niedawno z pewnym kolega (swego czasu cwiczyl bjj) oczywiscie walczylismy w parterze bez uderzen ale on niespodziewal sie pewnych rzeczy ktorych doswiadczyl przy "kulaniu" sie ze mna i wiesz co powiedzial ze kompletnie go zaskoczylem bo normalnie takie rzeczy sa zabronione. A wiec czy ja nie robilem juz bjj czy on cwiczyl "wykastrowane" bjj (dla przypomnienia - nie uderzalem ani nie kopalem i obaj bylismy w parterze). A juz wiem ja po porstu wykonałem inny aspekt sztuki


I co np zrobiłeś, ze to było dla niego takie novum?


Kulałem się kiedyś z tego typu człowiekiem który rzeczywiście mnie zaskakiwał wkręcał się w duszenia i balaszki z taką premedytacją źe podejźewałem w tym jakiś podstęp.
  • 0

budo_rubaszny olo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z naczelnych

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Kulałem się kiedyś z tego typu człowiekiem który rzeczywiście mnie zaskakiwał wkręcał się w duszenia i balaszki z taką premedytacją źe podejźewałem w tym jakiś podstęp.


A Ty mu wtedy Szpony Jastrzebia i Orla Cien!!!

To rozumiem :D

Pozdrawiam, olo.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08



Kulałem się kiedyś z tego typu człowiekiem który rzeczywiście mnie zaskakiwał wkręcał się w duszenia i balaszki z taką premedytacją źe podejźewałem w tym jakiś podstęp.


A Ty mu wtedy Szpony Jastrzebia i Orla Cien!!!

To rozumiem :D

Pozdrawiam, olo.


Był bardzo malutki więc trafiłem go ciosem jednocalowym :D
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
ja wymiekam :D :D :D no chyba ze przyjmiemy ze nie bylo to WC te od Chenga tylko od Orra, ktory stworzyl (zreformowal) swoje Yong Chun i sa tam lowkicki, uderzenia bokserskie itp. tylko wtedy nie wiem czy raczej nie powinien powiedziec ze jest to np. zreformowany kickboxing uzupelniony o elementy z WC/WT/VT.

a co do tego kulania i czestego wychodzenia z duszen, trzyman i dzwigni to jest to mozliwe :D kiedys przed treningiem judo zjadlem jakiegos fast food z duza iloscia cebuli i gdy kumpel zalozyl mi naprawde dobre duszenie z przodu to az mi sie odbilo ... no i kumpel momentalnie puscil i wstal :D :D :D to naprawde autentyk
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
[quote]W walce nie ma stylu - sa rózne uderzenia/kopniecia bloki zasłony uniki itp itd i to w wykonaniu ktorym daleko do formu szkoleniowej czy pokazowej. Wiec skończ pieprzenie ze styl sie sie obroni - to CZLOWIEK walczy nie styl W walce co najwyzej moze stosowac pewne zasady koncepcje ale zawsze kluczowym elementem pozaostanie człowiek - nawet 2 ludzi treneowanych w ten sam sposob (moga byc nawet blizniaki jednojajowe) z tym samaym doswiadczneim zyciowym o takiej samej motoryce bedzie walczyc w rozny sposob bo kazdy z nich ma inna osobowosc i cechy charakteru[/quote]

Co nie zmienia faktu, że ten sam człowiek lepiej się obroni po boksie, niż gdyby chodził na np. krykieta. A i po krykiecie pewnie lepiej, niż po niektórych "sztukach walki"...

[quote]tu sie z Tobą zgodze jednak sztuką jest zastosotowac taki zasady by tych niezadowolonych bylo jak najmniej a nie zeby starujacych bylo jaknajwiecej dzieki czemu pokazuje sie prestiz swojej szkoly na szerokiej reperezentacji innych styli (w koncu walka na obcych zasadach zawszejest mniej komfortowa dla tych ktorzy dopiero z nimi sie oswajaja) Kontaktowości to co to za zaznaczanie ciosow na głowe otwarta reka ? to ma byc tak kontaktowosc - teraz powiedz mi co na sedziach wywrze wieksze wrazenie 3-4 zaznaczone ciosy w glowe czy potezny hak w watrobe czy odbierajacy oddech cios w przepone ?[/quote]

No przecież napisałem, że wolałbym, żeby był full na głowę i ochraniacze, ale rozumiem skąd to się wzięło, czego nie rozumiesz?

[quote] Co do full kontkatu to niektorych dyscyplinach trudno to okreslic co to jest full kontakt kopniecie w kolano, cios palcami w oczy (otwarta ręką ) czy katem dloni w tchawice ? (to najbardziej charakterystystyczne techniki wing chun) zaraz mnie dopadna ci ktorzy powiedza ze tak gadaja zwolennicy zabijania jednym ciosem i inni mitomani[/quote]

Full-contact to full-contact, a jakie cele są dozwolone to zupełnie osobna sprawa. Ciosy w oczy, tchawice i inne takie są zbyt mało istotne, żeby narażać zawodników. Z zaskoczenia można kogoś dziabnąć, ale ewolucja też robi swoje i każdy najbardziej chroni tych czułych punktów. Ale nie offtopujmy.

[quote]z teog co tu piszesz wynika ze nie "chunujesz" wiec jak mozesz sie wypowiadac co to jest i jak powinno wygladac chi sao.[/quote]

Wystarczy, że ćwiczę różne inne rzeczy i wiem jak się ćwiczy do walki, a jak dla ściemy ;)

[quote]Ok ale niech to przypomina jak najbardziej chi sao - wacale nie musi to byc formula full kontakt od tego jest wolna walka a nie rozpoczynanie w styku ramion. Bo w walce sztuka jest dosc do wygodnego styku ramion - przeciwnik moze go dosc skutecznie unikac.[/quote]

W samoobronie poprosisz przeciwnika, żeby się klejem wysmarował? ;)

[quote]prawdziwym wyznacznikiem czego ??[/quote]

Umiejętności walki. Jeśli nie rozwijasz umiejętności walki to nie ćwiczysz sztuki walki. Jeśli nie ćwiczysz sztuki walki, to nie ćwiczysz WC, który podobno nią jest.

[quote]i przypominam walczy CZŁOWIEK nie styl system nauczyciel czy coś innego. Osbna kwestią jest poziom i metodyka nauczania oraz szybkośc przyswajania wiedzy oraz podejście do trenieingu adepta, gdyż tylko kombinjacja gdzie oba parametry sa na wysokim poziomie daje szanse na wykształcenie dobrego wojownika (nie musi to byc gwaracja sukcesu bo jak pokazuje życie motywacja zarówno nauczyciela jak i atepta nie trwa wiecznie i rzadko adept kończy szkolenie na dośc wysokim poziomie)[/quote]

Styl nie walczy, styl ma Ciebie nauczyć walczyć.

[quote]tak wychwalałes ucnzia pana Orr, ponadto zadałem ci pytanie co i gdzie cwiczysz na które nie dostalem odpowiedzi wiec zalozylem ze jesteście w co najmniej w jednej organizacji jesli nie szkole
Fakt na slowo nie musisz mi wierzyc wiec ani Ty mnie ani ja Ciebie na forum nie jestem wstanie przekonać[/quote]

Nie zauważyłem, żebyś mnie pytał, ćwiczę to, co mam dostępne, aktualnie judo, jj i wado ryu karate.

[quote]to życie eliminuje bezużyteczne techniki[/quote]

Przecież nikt nie będzie chodził i szukał zaczepki, jak można to bezpiecznie przećwiczyć :)

[quote]- bynajmniej jesli myslisz o poznaniu calego sytemu[/quote]

Słownik się kłania.

[quote]co do drugiego stwierdzenia to zgadzam sie - natomiast w kwestii pierwszego to walka jest EGZEKWOWANIEM wiedzy i umiejetnosci zdobytych na treningu a nie procesem sluzącym ich zdobywaniu.[/quote]

To zależy tylko od adepta, dla mnie sport to dodatek, ćwiczę dla samoobrony i własnej satysfakcji, a tak się akurat składa, że "sportowcy" zazwyczaj dużo lepiej radzą sobie w prawdziwej walce.

[quote]Nikt sie przy niczym nie upiera ale zrywanie kontaktu, przechodzenie do zapasów czy kopniecia low kick to jak wyjscie do ringu bokserskiego stosowanie tego samego aresnalu technicznego i nazywanie tego boksem - Ty naprawde nie widzisz roznicy ? Chi sao to rece w styku jak sama nazwa wskazuje lepkie ręce Inna kwestia to że ze zrywaniem kontaktu tez trzeba potrafic walczyć w chi sao.[/quote]

Ok, tylko Wy robicie dobrze, bo tak, inni są be ;)

[quote]potrafil w chi sao wsadzić front kicka w twarz tylko czego to dowaodzi ? ze to wszzytko robi sie w chi sao a wiec przy kontakcie rekoma a nie po zerwaniu kontaktu na odchodnego[/quote]

Głupszej techniki bym nie wymyślił, nawet jakbym cały dzień siedział i myślał :)

[quote]przypomnialo mi sie kontaktowo cwicza bez kasku za to na piszczelach maja ochraniacze - ciekawy przejaw niezdecydowania ochraniacze i na full czy delikanie otwarta reka i zaznacznie tylko techniki[/quote]

nobody's perfect

[quote]a swistak .... wiesz co cwiczylem niedawno z pewnym kolega (swego czasu cwiczyl bjj) oczywiscie walczylismy w parterze bez uderzen ale on niespodziewal sie pewnych rzeczy ktorych doswiadczyl przy "kulaniu" sie ze mna i wiesz co powiedzial ze kompletnie go zaskoczylem bo normalnie takie rzeczy sa zabronione. A wiec czy ja nie robilem juz bjj czy on cwiczyl "wykastrowane" bjj (dla przypomnienia - nie uderzalem ani nie kopalem i obaj bylismy w parterze). A juz wiem ja po porstu wykonałem inny aspekt sztuki[/quote]

Teraz to już manipulujesz i pierdolisz jak potłuczony. W judo jest parter, ćwiczy się go i można robić z niego zawody.

[quote]I co np zrobiłeś, ze to było dla niego takie novum?[/quote]

Też jestem ciekawy. Dźwignie na palce or something?

[quote]Był bardzo malutki więc trafiłem go ciosem jednocalowym [/quote]

rotfl :lol:

[quote] no chyba ze przyjmiemy ze nie bylo to WC te od Chenga tylko od Orra, ktory stworzyl (zreformowal) swoje Yong Chun i sa tam lowkicki, uderzenia bokserskie itp. tylko wtedy nie wiem czy raczej nie powinien powiedziec ze jest to np. zreformowany kickboxing uzupelniony o elementy z WC/WT/VT.[/quote]

Jak nie ćwiczysz low-kicka na chunie, to nie ćwiczysz chuna tradycyjnego, tylko chun przestarzały :-)

Styl który się nie zmienia jest martwy i bezużyteczny.

[quote] co do tego kulania i czestego wychodzenia z duszen, trzyman i dzwigni to jest to mozliwe kiedys przed treningiem judo zjadlem jakiegos fast food z duza iloscia cebuli i gdy kumpel zalozyl mi naprawde dobre duszenie z przodu to az mi sie odbilo ... no i kumpel momentalnie puscil i wstal to naprawde autentyk[/quote]

To ja nagotuję grochówki przed następnymi zawodami ;)
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
[quote name="budo_Khunag"]
Co nie zmienia faktu, że ten sam człowiek lepiej się obroni po boksie, niż gdyby chodził na np. krykieta. A i po krykiecie pewnie lepiej, niż po niektórych "sztukach walki"...
[/quote]
Shit bardziej niezdecydowanego nie widziałem człowieka - to lepeij po krykiecie czy lepeij bez krykieta ?
możesz mi nie wierzyć na słowo ale to od kompetencji nauczyciela oraz umiejetnosci przekazywania wiedzy oraz zaangazowania ucznia zalezy co jak jest skuteczne. Przykład ? aikdo kompetnie uwazane za nieskuteczne wykonywane przez S Segala (w latach jego swietnosci:) ) bylo o niebo skutecznijesze od wiekszosci ludzi cwiczacych MT - wynika to z faktu iz musial miec dobrego nauczyciela oraz ze sam byl zaanagazowany w swoj rozwoj kropka !

[quote name="budo_Khunag"]
No przecież napisałem, że wolałbym, żeby był full na głowę i ochraniacze, ale rozumiem skąd to się wzięło, czego nie rozumiesz?
[/quote]
no to skad sie to wzielo ze mieli ochraniacze na piszczele a nie na glowe (aa moze oni wola chronic nogi bardziej niz glowe, moze uwazaja ze low kic jest wiele bardziej destukcyjny i ze nawet uderzanie w glowe nie ma wiekszego sensu wiec i chronienie jej jest zbedne) Wyjasnij mi to prosze :) az kipie z ciekawosci
[quote name="budo_Khunag"]
Full-contact to full-contact, a jakie cele są dozwolone to zupełnie osobna sprawa. Ciosy w oczy, tchawice i inne takie są zbyt mało istotne, żeby narażać zawodników. Z zaskoczenia można kogoś dziabnąć, ale ewolucja też robi swoje i każdy najbardziej chroni tych czułych punktów. Ale nie offtopujmy.
[/quote]
taa ciosty te sa bardzo malo istotne - to ze sa bardzo niebezpieczne to NIE ale mało istotne to TAK :) A ewolucja robi tylko tyle ze jak nie cwiczysz technik niebezpiecznych albo calej gamy technik wlacznie z tymi niebezpiecznymi to skupiasz sie tylko na tych ktore cwiczysz i nagle z zaskoczenia ktos kogos "dziabnie" jak to ladnie okresliles - z jednym ale nie dziabnie z zaskoczenia ten co tego nie cwiczy a jak nie cwiczy to nie robi JASNE prawda ! Co do chronienia czułych punktów to powiem jedno jesli nie czujesz zagrozenia jakas technika to żyjesz w niewiedzy myslac iz masz perfekt obrone poki ktos cie nie "dziabnie" ot cala filozofia.


[quote name="budo_Khunag"]
Wystarczy, że ćwiczę różne inne rzeczy i wiem jak się ćwiczy do walki, a jak dla ściemy ;)


W samoobronie poprosisz przeciwnika, żeby się klejem wysmarował? ;)
[/quote]

sil juz nie mam by ci tlumaczyc - ostani raz ci powiem chi sao to cwiczenie treniengowe a nie forma walki, a jesli idzie o zastosowanie w samoobrnonie to jest kilka dystansow walki o czym z pewnoscia wiesz wiec nie bede cie zanudzal - reszta forumowiczow tez pewnie wie a co niektorzy uwazaja to za swoj sekret :) - wracajac do temat chi sao bedzie jednym z nich zas walka w samoobronie ani nie musi sie w nim zaczac ani skonczyc - COMPRENDE ? wiec juz dalej nie offtopuj na temat chi sao skoro to cwiczenie dla sciemy wg Ciebie

[quote name="budo_Khunag"]
Umiejętności walki. Jeśli nie rozwijasz umiejętności walki to nie ćwiczysz sztuki walki. Jeśli nie ćwiczysz sztuki walki, to nie ćwiczysz WC, który podobno nią jest.
[/quote]
masło maślane :) w aikido nie ma zawodów nie ma walki poza randori a jednak S Segal mial opinie dobrego zawodnika. Ostatnio spodobala mi sie systema - tam tez nie zauważyłem ani walki ani zawodów a jakos sądze że Wasiliev jest naprawde dobry. Ale poki z nim sie nie sprobujesz penie bedziesz mial inne zdanie :) ot typowy przyklad człowieka jak nie polize nie dotknie prad go nie kopnie to bedzie uwazal ze pradu nie ma.

[quote name="budo_Khunag"]
Styl nie walczy, styl ma Ciebie nauczyć walczyć.
[/quote]
Walczyć to sie sam musisz nauczyc styl może dać ci tylko narzędzia i garsc zasad do twojej walki reszta zalezy od Ciebie a nie od stylu
[quote name="budo_Khunag"]
Nie zauważyłem, żebyś mnie pytał, ćwiczę to, co mam dostępne, aktualnie judo, jj i wado ryu karate.
[/quote]
Dziekuję za wyczerpująca odpowiedz - powiedz mi jeszcze czy, gdzie i jak dlugo cwiczyles wing chun (ving tsun) ze z takim znawstwem wypowiadasz sie o chi sao :lol:

[quote name="budo_Khunag"]
Przecież nikt nie będzie chodził i szukał zaczepki, jak można to bezpiecznie przećwiczyć :)
[/quote]
Nie podejrzewalem Cie o tak plytkie myslenie - zycie to nie tylko walki na ulicy ! W moim zdaniu zyciem jest caly twoj trening, zawody, sparringi itp itd to tam weryfikujesz swoje techniki wiesz z kim na co mozesz sobie pozwolic, jak walczyc z wysokim jak z niskim etc poznajesz swoje mozliwosci i wiesz jakie techniki masz najlepej opanowane i wlasnie je bedziesz stosowal w momentach wali o duza stawke - zdrowie/zycie (w samoobronie) lub wyzsze miejsce na zawodach

[quote]- bynajmniej jesli myslisz o poznaniu calego sytemu[/quote]
[quote name="budo_Khunag"]
Słownik się kłania.
[/quote]
a co tym razme poeta mial na mysli??? chyba sam nie wie :lol:

[quote name="budo_Khunag"]
To zależy tylko od adepta, dla mnie sport to dodatek, ćwiczę dla samoobrony i własnej satysfakcji, a tak się akurat składa, że "sportowcy" zazwyczaj dużo lepiej radzą sobie w prawdziwej walce.
[/quote]
Widzisz z tym zazwyczaj to też roznie bywa - na zawodach sa reguly, sedzia, nie ma brutalnosci, specyficznego klimatu jaki jest w realu. Wiele w samoobrnie czy "prawdziwej walce" zależy od psychiki a z tym bywa naprawde roznie kto tego nie doswiadczyl nie do konca bedzie wiedzial o co biega :wink: ale w tym temacie to juz prawdziwy off topic !
[quote name="budo_Khunag"]
Ok, tylko Wy robicie dobrze, bo tak, inni są be ;)
[/quote]
nie nie tak jest jak piszesz - ale jesli juz cos jest nazywane chi sao niech przypomina to to co robi wiekszosc inaczej dlaczego do kickboxingu (do regulaminu) wstawili ze w czasie walki trzeba iles tam razy kopnac - bo inaczej bokserzy z dobra praca nog wygrywali by wiekszosc zawodow full contact'owych

[quote name="budo_Khunag"]
Głupszej techniki bym nie wymyślił, nawet jakbym cały dzień siedział i myślał :)
[/quote]
ztego zdania nie wiem co ma wynikac ? ze potrafisz myslec nie caly dzien ? czy ze nie jestes w stanie myslec dluzej ? :D Co robisz gdy nie myslisz ?

[quote name="budo_Khunag"]
nobody's perfect
[/quote]
ale w mysl sztuk walki wszysycy powinni do tego dazyc. Pomijajac fakt iz bez oslony glowy nawet przez przypadek moze wejsc technika i zrobic komus kuku - wiec latwiej chyba zalozyc kask i miec to gdzies niz dodatkow chronic nogi ochraniaczami pozwalajac kopac z duza sila - przeciez to nie wymaga aby ktos "cały dzień siedział i myślał" :)


[quote name="budo_Khunag"]
Teraz to już manipulujesz i pierdolisz jak potłuczony. W judo jest parter, ćwiczy się go i można robić z niego zawody.
[/quote]
Czyzbys nie potrafl bez inwektyw? moze za malo pracy nad soba za duzo walk stoczonych i psycha siada ? A wracajac do tematu to w judo w parterze jest pare technik zabronionych w parterze o czym z pewnoscia wiesz. Oczywiscie ze mozna robic zawody w parterze cwiczac judo tylko potem jak sie wystartuje w zawodach z przepisami bjj mozna sie mocno zdziwic a swoja droga dlaczego judocy nie walcza w zawodach zapasnikow ? czyby byl z tym jakis problem - wg twego toku rozumowania zaden :wink: jedni i drudzy w koncu kulaja sie po macie i robia rzuty :lol:

[quote]I co np zrobiłeś, ze to było dla niego takie novum?[/quote]
[quote name="budo_Khunag"]
Też jestem ciekawy. Dźwignie na palce or something?
[/quote]
Yes and something other things too

[quote name="budo_Khunag"]
Jak nie ćwiczysz low-kicka na chunie, to nie ćwiczysz chuna tradycyjnego, tylko chun przestarzały :-)

Styl który się nie zmienia jest martwy i bezużyteczny.
[/quote]
Nie ma styli przestarzalych czy nieskutecznych tylko nauczane w niepelnej (wykastrowanej z jakis technik) formie lub przez niekompetentnego nauczyciela a potem powielane przez osoby chcace na tym robic kase. Od zarania istnienia czlowiek mial dwie rece i dwie nogi - to co mialo zostac wymyslone juz ktos robil (jak rzymianie ktorzy znali cement - zapomniany potem na kilka wiekow) wiec albo ktos jest kretynem i mysli ze nagle odkryl np low kicka albo debilem myslac ze low kick istnieje tylko w jakiejs SW a inni nawet nie wiedza co to jest. Oosbna kwestia pozostnaie temat nauczniae niekometentne przez nauczycieli ktorzy zostali nauczeni przez innych nauczycieli ktrzy z kolei nie stosowali low kicka bo mieli na to inne rozwiazania wiec uwazali to za techniki zbedne (jak "dziabniecie" w oczy ;) ) - czyżby zabrzmialo znajomo ?
[quote name="budo_Khunag"]
To ja nagotuję grochówki przed następnymi zawodami ;) [/quote]
Widze ze kreca cie pomysly z grochowka - poczytaj opisy walk Musashi'ego moze zaczerpniesz kolejnych inspiracji. Np umowil sie z klientem na walke pod drzewem -sam wlazl na galezie i jak kolo przyszedl nie widzial go, czekal czekam az sie znudzil i usiadl, wowoczasm Miyamoto zeskoczyl z drzewa i kolesia "dziabnal" :)


uff zaczyna mnie juz meczyc ta polemika
ale .....

pozdrawiam
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

... w aikido nie ma zawodów nie ma walki poza randori a jednak S Segal mial opinie dobrego zawodnika. Ostatnio spodobala mi sie systema - tam tez nie zauważyłem ani walki ani zawodów a jakos sądze że Wasiliev jest naprawde dobry. ...


no stary, pogrążyłeś się na całego :roll:

... Nie ma styli przestarzalych czy nieskutecznych tylko nauczane w niepelnej (wykastrowanej z jakis technik) formie...


czy brak kopnięcia obrotowego w zapasach oznacza, że są one wykastrowane?

ech, i tak test o Stefanie i systiemie wystarcza by spisać jego twórcę na straty
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

czy brak kopnięcia obrotowego w zapasach oznacza, że są one wykastrowane?

czy zapsy sa szutka walki z uderzeniami i kopnieciami ? A moze jadnak zapasy to forma sportowa ktora z prawdziwa walka niewiele ma wspolnego ? A to ze sprawdza sie w zawodach mma czy czasem na ulicy ma znaczyc ze jest kompletna ? Khuang juz napisal ze lepiej czasem krykieta cwiczyc wiec ... jak to do konca jest - powiedz
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Stary napiasałe, że style są nieskuteczne bo są wykastrowane ( w domyśle kiedys nie były, ale ktoś je wykastrował). Istotą wielu stylów jest to, że zawierają ograniczona ilośc technik i są ze swoje natury niekompletne, więc nie można mówić, że sa wykastrowane. One po prostu takie są.

A poza tym lepiej odwołaj to co napisałeś o Seagalu i sistiemie :)
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Być może masz racje że istotą stylu jest .....
jednak w kontescie walki pamietaj nie styl walczy a i nikt nie zakazuje szukac innych poza stylowymi rozwiazan problemow - takze dazmy do doskonalosci nie ogladajac sie na styl ani nim sie nie ograniczajac. Idac twoim tokiem myslenia nie mozna krytykowac styli za skostnialosc i tradycjonalizm, bo przeciez one skostniale sa z zalozenia ;)
W kwestii sistiemy ..... jak pojedziesz do Wasilieva i nagrasz jak Ty go pokonujesz to wszystko odszczekam nawet pod stolem na czworaka, do Seagala sprzeczal sie nie bede jednak uwazam jest wiecej przykladow ze powszechnie nieszanowana SW nagle w odpowiednim wykoniau zaczyna byc powazana - zas Stefek to najbardziej znany chyba reprezentant aikido ktory kiedys (zaznaczam - kiedys) był dobry - moze nie w na k1 pride czy UFC ale sa ludzie naprawde dobrzy ktorzy nie myusza szukac potwierdzenia na tego typyu zawodach. Jednak jesli masz ochote za podobne Twoje wideo z Stefkiem gotow jestem szczekac dwa razy glosniej i podawac lape na komende
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
zeby poznac opinie o Stefku musisz pofatygowac sie do dzialu Aikido - tam ten temat byl szeroko rozwiniety.

A to ze Wasiliew jest dobry w walce i ma predyspozycje do uzywania patentow, ktorych naucza (ktore stworzyl) nie oznacza, ze kazdy kogo bedzie uczyl sprosta wymaganiom.

Dla przykladu, ktos kto ma naturalny dar do nokautowania i zalozy szkole nokautowania nie oznacza ze nauczy nokautowania :) i technika ktora jemu wychodzi bedzie powielana przez jego uczniow, ktorzy roznia sie od niego masa i psychofizycznymi cechami.


Pozdrawiam


ps. Wpadlem na chwile i juz mnie nie ma
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
bardzo zadko mozna powielac cudze techniki i "patnety" jednak czasem sie to zdarza zas sam proces nauki tego typu rzeczy ma byc zalazkiem poszukiwan wlasnych mykow i patentow. Szkola nokautowanie - jak przwienie sie przez nia dostatecznie duza liczba adeptow ( o odpowiedznim podejsciu rzecz jasna) a i sam nauczyciel bedzie dobrym pedagogiem to i szansa na powielenie rosnie. Klania sie teoria wielkich liczb - juz cytowana tu przeze mine niejednokrotnie
Hmm do dzialu aikido po opinie powiadasz ... a spotkam tam kogos co znal Stefka osobisice ,z mlodosci nim stal sie Hollywood star ? takiego co mial przyjmnosc z nim bezposrednio robic randori, czy tez natkne sie tam na opinie zakompleksionych sklonnych do krytyki cudzego (bo Polak przede wszsytkim miast dbac o swoje pielegnowac to co ma i robi, woli robic wszystko by innemu nie wyszlo i oczerniac go w oczach innych)
To przykre ale srodowisko poslkich SW wiedzie w tym prym - prosze tylko nie wytykac mi krytyki zawodow chi sao w tym watku bowiem krytyka czasem buduje, jednak nasze bagienko Poskich instruktorow SW musicie przyznac ma swoj bardzo specyficzny klimat. Ach gdyby nie kasa to i swiatowych/europejskich ferderacji i organizacji bylo by mniej ale od wiekow ludzi mami kasa i wladza
OVER
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Spotkasz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Warhead mozle link do konkretnych postów bo cos szwankuje wyszukiwanie na vortalu a jak na razie nie trafilem na nic ciekawego o stefku procz watku o treningu na karowej i najbijania sie w w polskim stylu w mysl zasady jak nie ma co pisac piszmy pierdoly
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Problem ze Stefkiem jest taki, że nic nie wiadomo o jakichkolwiek jego walkach na jakichkolwiek zasadach wiec nie wiadomo jakim jest fajterem.
Krąży tylko anegdota o jakims przyjęciu na którym popisywał się na gościach zabójczą skutecznością, aż trafił na gości który miał na nazwisko Gracie... :)

Od tamtej pory podobno Stefan nie bywa n aprzyjęciach na które zapraszani są Gracie.

A co do Wasiliewa- techniki pokazywane w jego filmikach i szkoleniówkach były omawiane wielokrotnie na wielu forach i zawsze 99% uztkowników nazywało je błazenadą.

Ale chyba robimy spory OT.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
co do stefka jest youtube i filmiki z wypowiedziami jego uczniow, sa tez filmiki z jego randori z lat swietnosci - koniec kropka a co do jego rozmiarów to bynajminej nie sa sztuczne jak te dody czy spears :)
Co do blazenady wasilieva - coz najprosciej wysmiewac to czego sie nie rozumie i wychwalac swoej pod niebiosa - po co ? Bo z tego jest kasa i wladza nad nizszymi stopniem
A filmiki jak ktos z tego forum zmusza do do odklepania stefka lub wladka chetnie sam obejrze - kto pierwszy ruszy sie dalej od klawiatury i zamiast szczekac zacznie gryzc ? Dopiero po prezentacji takich dokonan jestem w stanie oddac hold takiemu zawodnikowi - co tam juz sama nagrana probe docenie z cala powaga
A teraz jesli pozwolicie parafrazując przysłowie powiem: szczekajcie dalej a karawana i tak pojdzie do dalej
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Krąży tylko anegdota o jakims przyjęciu na którym popisywał się na gościach zabójczą skutecznością, aż trafił na gości który miał na nazwisko Gracie... :)

Od tamtej pory podobno Stefan nie bywa n aprzyjęciach na które zapraszani są Gracie.


Ale chyba robimy spory OT.


Rozumie byłes na tym przyjeciu/widziales na wlasne oczy/widziales wiarygodny material filmowy/slyszales relacje z ust wiarygodnego swiadka * (niepotrzebne skreslic) czy tez bawisz sie w gluchy telfon i powielasz anegdoty w mysl twierdzenia w kazdej polotce jest odrobina prawdy ?
Co do bycia fajterem to nikt nie broni ci pojechac do stefka i skoczyc mu na plecy jak zrobil to Emin Boztepe na stazu a cheungiem - wiec jelsi chcesz sie przekonac po prostu zrob to - pomysl ile masz do zyskania :)
1 sznasa na kariere w hollywood
2 staze i nauczanie jak pokonac Stefka w 3 ruchach
3 bedziesz mogl napisac o tym ksiazke (moze ja nawet sfilmuja)
Dalsze dywagacje o stefku i wladku zostawmy dla ospowiednich dzialow - aikido i combat - chyba ze ktos dokonal weryfikacji umiejetnosci tych panow i chce sie z nami tym podzielic (mile widziane video lub realcja WIARYGODNYHCH i NIEZALEŻNYCH naocznych swiadkow

OVER
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Stefan był uczniem Gracie. To oznacza, ze wielokrotnie byl duszony i dzwigniowany ;) bo tego wymaga formula treningowa BJJ.

A realny sparing Seagala jest jak najbardziej z niejakim panem Gene "Judo" LeBell emna przyjęciu.


Pozdrawiam

Whd

edytka: i nie mieszajcie mnie do sporu to nie moje podwórko i nie moje zabawki ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024