Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Zarzucę info, może kogoś zainteresuje:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo fajna inicjatywa wg. mnie.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
inicjatywa fajna tylko ciekawe jak wyjdzie w praktyce oby ok. trzymam kciuki. ciekawe czy umieszcza filmiki
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Na pewno wyjdzie ok, Alan Orr to konkretny facet, jego Wing Chun sprawdza się w MMA, parę filmików na youtubie można z nim obczaić.

Mam tutaj bardzo rozsądny artykuł na temat tych zawodów w nowym Martial Arts Ilustrated, ale nie chce mi się skanować ;)
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
A jakież to wyniki ma ten Alan Orr bo na sherdogu chyba o nim nie słyszeli.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

A jakież to wyniki ma ten Alan Orr bo na sherdogu chyba o nim nie słyszeli.


Nie jestem pewny, ale startował chyba tylko w amatorskim MMA. Możesz sobie za to kliknąć w video z postu wyżej i tam w powiązanych jest klip z walki pro jednego z jego uczniów.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

A jakież to wyniki ma ten Alan Orr bo na sherdogu chyba o nim nie słyszeli.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wyjaśnia.
Zresztą łączenie WC z różnymi rzeczmi typu grappling w róznych odmianach i starty w amatorskich turniejach mma zdarzają się, jeśli cię ten temat interesuje sięgnij po wcześniejsze numery Wing Chun Teahouse (np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], jak poszperasz w sieci znajdziesz więcej.
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nareszcie jakies normalne wyjasnienie:)
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

http://pl.youtube.com/watch?v=Mpnq95UbUJw&feature=related


bez obrazy ale gdybym nie wiedzial ze ten co wygral jest od wc to nigdy bym sie tego nie domyslil.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

http://pl.youtube.com/watch?v=Mpnq95UbUJw&feature=related


bez obrazy ale gdybym nie wiedzial ze ten co wygral jest od wc to nigdy bym sie tego nie domyslil.


Właśnie po tym można poznać dobry Wing Chun ;)

EDIT: kurczę, myślałem, że inny klip komentujesz - przecież ten jest akurat bardzo Wing Chunowy...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Właśnie po tym można poznać dobry Wing Chun ;)

ze uzywa technik identycznych do tych, ktore mozna znalezc a judo/ju jitsu/bjj/boksie/mt/zapasach? :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Novo: parter to u nich po prostu BJJ jak dobrze pamiętam, ale stójka to 100% WC i to widać w tych walkach bardzo dobrze.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Novo: parter to u nich po prostu BJJ jak dobrze pamiętam, ale stójka to 100% WC i to widać w tych walkach bardzo dobrze.

ok, nie znam sie na WC wiec nie bede sie klocil :D . dla mnie, ze wzgledu ze to knockdown, i tak wyglada to jak ashihara (kyokushin + parter) :wink:
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
E, tam.
Zabawne, że koronnym argumentem na nieskuteczność KF w wakce jest brak zawodników KF w różnych zawodach mma, gdzie można sprawdzić ich umiejętności. Tymczasem, gdy się juz pojawią i nie daj bogowie wygrywają, to... to nie jest KF!
Bo: nie robili form w walce, techniki jak w innych systemach, a w ogóle to jakies takie nie podobne do tego co widziałem na filmie :wink:
Dyskusja, że trening pod walkę sportową/mma to trochę coś innego, niż trening stricte tradycyjny nic nie daje i koło się zamyka.

edit
A co do technik typowo chunowych, to nawet w tej krótkiej walce widać coś dosyć klasycznego, czyli seria prostych i kolano :-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

E, tam.
Zabawne, że koronnym argumentem na nieskuteczność KF w wakce jest brak zawodników KF w różnych zawodach mma, gdzie można sprawdzić ich umiejętności. Tymczasem, gdy się juz pojawią i nie daj bogowie wygrywają, to... to nie jest KF!

wpisz "wing chun" w youtube i wyskoczy cie cos takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i teraz juz wiesz, dlaczego ludzie widza WC w MMA ktore wyglada jak... MMA, mowia, ze to nie WC :wink:
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Ale to jest po prostu jedna z metod treningowych używanych w WC i gwarantuję ci, że zarówno pan Alan Orr jak i inni, który ten styl trenują, niezależnie od odmiany, robią coś podobnego. Na ringu nie zastosujesz raczej trappingu z WC z różnych względów (rękawice, a przede wszystkim zupełnie inne podejście do walki), natomiast to jest bardziej pod innego typu starcia, powiedzmy "niesportowe". To brzmi nieco głupawo, ale dość trudno sensownie wyjaśnić różnice. Inna sprawa, że dla kogoś kto trenuje mma wszystkjo co się sprawdza w ringu to jest mma, a co nie to już raczej niekoniecznie, więc logiczne, że WC sprawdzający się na ringu (oczywiście uzupełniony o BJJ, bo to musi byc do tego typu walk) to nie WC, tylko MMA :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

ok, nie znam sie na WC wiec nie bede sie klocil . dla mnie, ze wzgledu ze to knockdown, i tak wyglada to jak ashihara (kyokushin + parter)


Wiesz, człowiek ma dwie ręce i dwie nogi i przy walce na określonych zasadach jakichś drastycznych różnic nigdy nie będzie. Czytałem też, że ludzie od Alana sprawdzali się też w innych sportach - boksie i kickboxingu i zapewne wyglądali wtedy jakby reprezentowali boks, albo kickboxing ;)

Obadaj sobie powiązane klipy na tubie w których Alan Orr pokazuje różne zasady swojego stylu, taktykę, naprawdę widać to później w walkach.

btw. w Ashiharze jest parter? Zawsze mi się wydawało, że to taki kyok z klinczem, trzymaniem za fraki, kilka fajnych filmików widziałem z tego stylu, ale nigdy z parterem.

E, tam.
Zabawne, że koronnym argumentem na nieskuteczność KF w wakce jest brak zawodników KF w różnych zawodach mma, gdzie można sprawdzić ich umiejętności. Tymczasem, gdy się juz pojawią i nie daj bogowie wygrywają, to... to nie jest KF!


Dokładnie :)

Naprawdę nie mogę zrozumieć dlaczego czasem niektórzy ludzie od BJJ, tajskiego boksu czy innych styli uważają, że wiedzą lepiej od mistrzów kung-fu co jest tru k-f, a co nie ;)

A co do technik typowo chunowych, to nawet w tej krótkiej walce widać coś dosyć klasycznego, czyli seria prostych i kolano


+bardzo bezpośrednie wyprowadzanie ciosów, które faktycznie wyglądało też podobnie do takich tradycyjnych karateckich... potężnych pierdolnięć :)

Jak na tym fajnym klipie goju-ryu ok. 2:10 :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wpisz "wing chun" w youtube i wyskoczy cie cos takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i teraz juz wiesz, dlaczego ludzie widza WC w MMA ktore wyglada jak... MMA, mowia, ze to nie WC


Wiesz, jak ćwiczyłem takie MMA-owe jujutsu to też robiliśmy podobne ćwiczenia na wiele różnych sposobów, to są przecież tylko różne metody treningowe, jak na treningu robisz pompki to też nie znaczy że masz pompki na ringu robić ;)

Ale to jest po prostu jedna z metod treningowych używanych w WC i gwarantuję ci, że zarówno pan Alan Orr jak i inni, który ten styl trenują, niezależnie od odmiany, robią coś podobnego.


Pewnie, że robią i nawet ryurayo podał link:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

IMHO to jest genialne ćwiczenie i bardzo przydatne w sytuacjach samoobrony, gdzie nie zawsze jest jasne kiedy rozpoczyna się walka i często ktoś najpierw łapie za fraki, lub stosuje różnego rodzaju przepychanki.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Wiesz, jak ćwiczyłem takie MMA-owe jujutsu to też robiliśmy podobne ćwiczenia na wiele różnych sposobów, to są przecież tylko różne metody treningowe, jak na treningu robisz pompki to też nie znaczy że masz pompki na ringu robić ;)

dokladnie ;p
co z tego, ze cwiczysz WC skoro w walce uzywasz tych samych technik, ktorych uzywaja nie cwiczacy WC? wiesz o co mi chodzi; KF ma "niby" specificzne, inne niz bjj/mt/mma zalozenia i sposob walki; a w walce okazuje sie, ze jednak nie.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
I właśnie o to chodzi! Ćwicz jak chcesz i co chcesz, klasycznie, tradycyjnie, czy na głowie nawet, jeśli jest to skuteczne w walce to ok. A sama walka zawsze wygląda podobnie, bez znaczenie jaki to styl. "Styl" to tylko pewna koncepcja całości plus charkerystyczna metodyka treningowa (czasem plus tradycja). Tak jak napisał Khunang - robisz pompki na treningu nie po to, żeby je robić na ringu (czy szerzej w walce), ale żeby uzyskac jakiś efekt (tu siła, wytrzymałość, sprężystość), który pomoże ci w walce. Ludziom trudno to zrozumieć - chi sao? A gdzie to się może przydać w walce? Świetnie prezentował możliwości realnego wykorzystania Tou Shui (sory nie wiem jak to sie dobrze pisze) Dacheng na ostatnim zjeżdzie Polkiej Federacji KF, kontakt trwał dosłownie ułamek sekundy, a koleś odpadł na 2 metry. Ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

dokladnie ;p
co z tego, ze cwiczysz WC skoro w walce uzywasz tych samych technik, ktorych uzywaja nie cwiczacy WC? wiesz o co mi chodzi; KF ma "niby" specificzne, inne niz bjj/mt/mma zalozenia i sposob walki; a w walce okazuje sie, ze jednak nie.


Nie będę pisał o ogóle k-f, bo co styl to obyczaj ;) ale wc jest akurat dość podobny do boksu europejskiego, tylko bogatszy, dlatego różnice widać bardziej w taktyce i podejściu do walki, niż w technikach.

Gdyby ćwiczyć WC pod zasady boksu (zostawić tylko to, co dozwolone na ringu bokserskim) to różnice byłyby bardzo niewielkie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024