Skocz do zawartości


Zdjęcie

wieczne kontuzje (pomocy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_mustar
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

wieczne kontuzje (pomocy)
Witam, mam problem w okresie dojrzewania, mianowicie chodzi o to, ze...
Mam 14 lat, gram w klubie piłkarskim od 7 lat. Dużo czasu poswiecam na sport.
Czesto doznaje urazow, nadwyrezen, naciagniec miesni.
W przeciagu ostatnich dwoch lat ciagle mnie cos boli np. mam ciagle problem z przewodzicielem w obu nogach, co jakis czas odzywa sie kontuzja kolana, ostatnio zaczeły mnie bolec krzyze.
Z wyzej wymienionych kontuzij nieumiem sie wyleczyc, wlasnie niewiem czy to jest przez to, ze dorastam. Mysle nad przerwaniem treningu.
Prosze doradzcie mi co mam zrobic czy to minie i czy da sie to jakos samemu wyleczy.
Bardzo prosze o opinie i rady z gory dziekuje.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: wieczne kontuzje (pomocy)
Chchesz powiedziec ze nie byles z tym u lekarza? 8O po pierwsze wizyta u lekarza potem zapewne bedzie trzeba zrobic przerwe na leczene . Ja sie odzywiasz ? witamin nie brakuje ? wysypiasz sie ?
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: wieczne kontuzje (pomocy)
Twój trener powinien troszczyć się o wychowanków. Pogadaj z nim. Może macie w klubie jakiegoś lekarza to też nie zaszkodzi. Może sie przetrenowujesz, a wtedy łatwiej o kontuzje. Ciało musi mieć czas na regeneracje. Jak coś Cię boli to lepiej odpuścić na parę dni i poczekać aż minie niż pogorszyć sprawę i borykać się potem z przewlekłą kontuzją i pauzować parę miesięcy.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wieczne kontuzje (pomocy)
miałem podobne problemy z nadmiarem kontuzji (z tym,że jestem sporo starszy od Ciebie).rada jest jedna:musisz się wziąć za każdą z kontuzji oddzielnie i na każdą z nich wynaleźć jakiś sposób.Czyli:
1) tak jak powyżej prawią:do lekarza, najlepiej sportowego lub do poradni rehabilitacyjnej - przepiszą Ci jakieś zabiegi rehabilitacyjne - to działa!UWAGA:podczas zabiegów rehabilitacyjnych (tzn.w okresie kiedy je "zażywasz") ZERO treningów, bo wszystkie zabiegi będziesz sobie mógł wsadzić.Ewentualnie możesz stosować treningi, w których jesteś na 100% pewien, że rehabilitowana część ciała nie dozna najmniejszego uszczerbku (np.jeśli to nadgarstek, to możesz biegać),
2) jeśli jakaś kontuzja nie daje się wyleczyć - unikaj pogłębiania jej i staraj się podleczać - np.jeśli to kolano - zakładaj ochraniacze i żryj kolagen, jeśli to mięsień - smaruj maścią jakąś i zakładaj opaskę rozgrzewającą - tutaj nie ma jednego sposobu, musisz dojść do własnego rozwiązania - wierz mi - to też działa!to, jakie środki na jaką kontuzję - szukaj na forum, pytaj tych co używali.raczej nie pytaj w aptece, bo dostaniesz najdroższy środek, lub taki co nie schodzi z półek.
3) jeśli nadal nic nie pomaga, pozostają jeszcze kręglarze, masażyści, bioenergoterapeuci, czy inni cudacy - tutaj nie wiem, czy to działa, bo zawsze wystarczały mi jak dotąd 2 powyższe sposoby i do tego trzeciego jeszcze nigdy nie doszedłem.

kontuzje niestety są wg mnie najbardziej przesranym elementem uprawiania sportu.mam nadzieję, że cokolwiek pomogłem.zdrówka!
p.s.o tym już nie pisałem, bo to oczywiste:pamiętaj o porządnej rozgrzewce przed treningiem.u mnie od tego właśnie w pewnym momencie zależało, czy podczas i po treningu będzie mnie kolano bolało, czy nie...
  • 0

budo_mustar
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: wieczne kontuzje (pomocy)
Byłem u lekarza przed wakacjami, powiedzial ze jak zrobie sobie przerwe i będę stosowal leki, które mi zapisal to bol minie podobno to przez to ze dorastam ale jak dlugo to może trwać . Miałem przerwe 3 miesiace , bol niemal ustapil lecz jak w tym roku zaczalem intensywniej trenowac to się nasilil. Z trenerem się dogadalem i niemusze narazie trenowac tak intensywnie jak powinienem , opuszczam co drugi trening wiec to niejest przez przemeczenie . Staram się jadac same zdrowe rzeczy (nie jadam fastfoodow) jem owoce pije napoje z witaminami, soki marchwiowoowocowe. Sypiam ok. 8 godz.(wysypiam się).
Embe- dostosuje się do twoich punktow może to pomorze. (najbardziej mi dostwieraja te ...przewodziciele, już tyle czasu poswiecilem na ich leczenie!
:(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024