Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate-czym skutecznie uzupełnić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Witam:)

jak już wcześniej napisałem,śledze forum od dłuższego czasu, ale takiego tematu nie znalazłem.

Chciałbym zapisać się na druga sztukę walki,ćwiczę karate tradycyjne 6 czy 7 lat.
Bardzo to lubie ale zdaję sobie sprawę z tego,że im wiecej rodzajów walki ćwiczysz tym lepiej się rozwijasz.
Jestem z ZG,i zastanawiam się,na co się zapisać aby skutecznie uzupełnić karate?
coś co mogę oczywiście trenować w zielonej górze.

Zależy mi przede wszystkim na praktycznym zastosowaniu technik,nauce chwytów,,duszeń itp.przy okazji chetnie nauczyłbym się czegoś z dziedziny martial arts,ale to tylko przy okazji:)

liczę na pomoc,i pozdrawiam !:)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
A od kiedy to Karate nie jest "Martial Art" (sztuka walki)?? :roll:

Miales na mysli MMA??

Chyba slabo sledzisz to forum... bylo pelno takich tematow.

Poza tym, skoro wiesz czym chcesz uzupelnic, to w czym problem??

Google:

Judo/jj/bjj + zielona gora...

:roll: :roll: :roll:

EDIT:
Nie zauwazylem, ze jestes dzieciakiem :wink:

A wiec polecam Judo, JJ lub BJJ...

A sekcje znajdziesz w Googlach wg. powyzej wskazanej metody.

Pozdro 8)
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Niczym nie musisz uzupełniać. W karate są techniki chwytane i obalenia, warto by było dodatkowo liznąć parteru.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Jeśli jesteś z ZG to zapraszam do nas na bjj/MMA

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?

Niczym nie musisz uzupełniać. W karate są techniki chwytane i obalenia, warto by było dodatkowo liznąć parteru.


Dość odważna teoria...
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
W karate są techniki obaleń i parteru? Chyba że ty Kuro ćwiczysz Shidokan to faktycznie jest to system posiadający metody rzutów , obaleń i walki w parterze. Wystarczy popatrzeć na fotki z Shido Ligi. Kyokushin Budokai w Polsce też próbuje wejść w formułe MMA pod nazwą All Round chociaż narazie co do umiejętności grapplerskich to zdecydowanie odstają od zawodników Shidokan , Sei Budokai. Trening kompleksowy chwytów jest obecny w Kudo no ale to już nie styl Karate. Jeśli chodzi o poziom rzutów i obaleń i ich metodyke szkolenią w Shorinryu Karate pozostawiam bez komentarza...... :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?

Niczym nie musisz uzupełniać. W karate są techniki chwytane i obalenia, warto by było dodatkowo liznąć parteru.


Dość odważna teoria...


Chyba Geoff Thompson kiedyś powiedział, że kiedy ćwiczył shotokan i zaczął ćwiczyć judo, to zorientował się, że zasadniczo całe judo w shotokanie jest... tylko co z tego, skoro się tego w ogóle nie ćwiczy (w jakichś 90% klubów)? :wink:

W karate są techniki obaleń i parteru? Chyba że ty Kuro ćwiczysz Shidokan to faktycznie jest to system posiadający metody rzutów , obaleń i walki w parterze.


Jak wyżej - obaleń i rzutów jest od groma, ale nie ćwiczy się tego. Wystarczy zerknąć na kata.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Mąż mojej koleżanki która wyjechała za nim do Japonii trenował tam Goju-ryu.
Rozmawiałem z nim troche o sztukach walki i mocno sie zdziwił że u nas na Karate nie ma raczej chwytów. Zdziwiony spytał po co nam w takim razie gi?
U nich ponoc duzy nacisk kladą na akrobatyke, obalenia, punkty witalne i samoobrone na treningach w ramach tradycyjnych Karate.
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?

W karate są techniki obaleń i parteru? Chyba że ty Kuro ćwiczysz Shidokan to faktycznie jest to system posiadający metody rzutów , obaleń i walki w parterze. Wystarczy popatrzeć na fotki z Shido Ligi. Kyokushin Budokai w Polsce też próbuje wejść w formułe MMA pod nazwą All Round chociaż narazie co do umiejętności grapplerskich to zdecydowanie odstają od zawodników Shidokan , Sei Budokai. Trening kompleksowy chwytów jest obecny w Kudo no ale to już nie styl Karate. Jeśli chodzi o poziom rzutów i obaleń i ich metodyke szkolenią w Shorinryu Karate pozostawiam bez komentarza...... :)


Słusznie, że pozostawiasz bez komentarza, bo nie widzę w tym temacie nic nt Shorin Ryu, więc cóż mógłbyś komentować. Natomiast skoro już poruszyłeś temat, dobrze by było, abyś go pociągnął, bo twoja końcowa wypowiedź końcowa jest niejasna.

Jeśli ktoś trenuje w sekcji o nazwie karate, a nie ćwiczy żadnych elementów służących do obalania, powinien pójść do senseia, i poważnie zapytać, gdzie to jest, albo kiedy będzie.
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Szkoda, iż nie można edytować...Nie, nigdy w Shidokanie nie odbywałem treningów. Chyba, że chodzi Ci o ten dziwny triatlon, ale to jest działkarate, więc.... :)
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?

W karate są techniki obaleń i parteru? Chyba że ty Kuro ćwiczysz Shidokan to faktycznie jest to system posiadający metody rzutów , obaleń i walki w parterze.


A kto powiedział, że rzutów, dźwigni, podcięć czy obaleń w karate nie ma? 8O To coś nowego :roll:
  • 0

budo_nowytu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
gość ma rację w karate masz tego sporo zresztą nawet wymogi egzaminacyjne to okreslają
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
...Trzeba poznać kata, bunkai i kihon, żeby umieć skutecznie się obronić. Karate to czysta skarbnica samoobrony. No i popracować nad psychiką. Jeśli chodzi o uzupełnienie karate pod kątem walk mma to poleciłbym dobre jiu jitsu ( np BJJ ) lub/i zapasy i boks...
Powodzenia w poszukiwaniach! :-)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Określenie ogólne KARATE dotyczące wszystkich styli używających tego określenia jest mylne . Np. Shidokan , Enshin , Ashihara mają wiecej technik wspólnych z Muay Thai niż np. z stylem określanym jako styl Karate jakim jest Shotokan lub Shorinryu. Mówienie że Karate jest jedno jest bzdurą. Wystarczy spojrzeć na repertuar technik i ich wykonanie. Trafiłem na pozycje podręcznika do AWF mówiącą że style Karate różnią się tylko innym wykonaniem kata. Autor pewnie ćwiczył tylko Shotokan . Ciekawe czy jakby ruszył swoją dupe na seminaria Shidokan , Enshin , czy choćby Oyama Karate też by doszedł do takich wniosków ? Czy mistrzowie Shotokan , Shorinryu też by twierdzili że Karate jest jedno po seminariach i startach w zawodach Enshin , Shidokan, Oyama Karate, Kyokushin ? Ogólnie jest tendencja do wycofywania się z nazwy Karate po kompromitujących wpadkach w zawodach MMA zawodników przez style kontaktowe , tak uczyniło Kudo , Kyokushin Budo Kai ,powoli Shidokan widać także że cześć organizacji Kyokushin też dryfuje w tym kierunku. Co do rozwinięcia tematu treningu rzutów w Shorinryu , jedź kolego Kuro na seminarium Shidokan lub Sei Budokai będziesz miał porównanie na jaki poziom obaleń i rzutów prezentują zawodnicy Shorinryu w porównaniu do zawodników Shidokan lub Sei Budokai.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?

Mówienie że Karate jest jedno jest bzdurą. Wystarczy spojrzeć na repertuar technik i ich wykonanie.


Akurat w tej sentencji Funkoshiemu napewno nie chodziło o repertuar technik. Patrząc od strony techniki to nie ma dwóch takich samych sztuk walki bo każdy dobry adept, zawodnik, fighter ma unikalny styl.
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Inhetos, oczywiście, zgadzam się z ostatnim zdaniem, nie muszę tam jechać, aby to potwierdzić. Ja powiem nawet więcej - jedź na seminarium Judo, Jiu Jitsu, Brazilian Jiu Jitsu, zobaczysz na jakim poziomie wykonywane są rzuty, obalenia, sprowadzenia, podcięcia. Tylko - powtarzam się - rozmawiamy o karate, nieprawdaż? A Ty wzmiankujesz o innych stylach.

Bardzo dobrze, że te wszystkie style czy szkoły czy co to jest odchodzą od nazwy Karate. Bardzo mnie to cieszy.

Wracając zaś do początkowego pytania autora wątku - opanuj najpierw dobrze Karate, co zajmie ci lata, a dopiero potem myśl o dodawaniu czegokolwiek. Mieszając, nie będąc dobrym w jednym, nie będziesz na pewno dobry w wielu.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Kuro ciekawe czy byś był taki uśmiechnięty po takim dziwnym triathlonie w Shido-lidze.... :wink: rusz dupe na seminaria różnych kontaktowych styli a zobaczysz kto ci w sztukach walki kit ładował : :P
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Może ty masz dupę, ja mam posladki :) .

A, i nikt mi kitu nie wciskał dłużej niż parę minut. Jak tylko widziałem, że coś jest nie tak, to sobie dawałem spokój. Najwięcej kitu - kick boxing, Choy Lee Fut (kosmos po prostu, jak ludzi w wała robią...), krav maga. Jeśli pijesz do do Shorin, to nikt mi nie wciskał kitu.

Co do wysiłku, to oczywiście, tam gdzie piszesz, na pewno jest go dużo. Podobnie na wioślarstwie, kolarstwie, gimnastyce artystycznej.
Ja jednak wybrałem karate.

:)
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Uzupełnianie - jako wypełnianie zauważonych braków.. to a i owszem, ostatnio nie wytrzymałam, i zaczęłam uzupełniać sobie karate.... Za pomocą kendo. I widzę, że naprawdę bardzo mi tego brakowało :-)
  • 0

budo_lia
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Ja niegdyś karate uzupełniałam aikido. Na karate był większy nacisk na kondycję i siłę, na aikido na szybkość, pady, relaksację itd. Pewnie zależy to od tego na co nacisk kładą akurat trenerzy, ale dla mnie było to wówczas idealne uzupełnienie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024