Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprzęt sportowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Sprzęt sportowy
Hej,

jako początkujący instruktor (zaledwie dwa lata stażu), zabieram się za zakupowanie przyborów służących uatrakcyjnieniu prowadzeniu treningów. Chciałbym, żebyście się w tym temacie podzielili waszymi opiniami, zarówno negatywnymi jak i pozytywnymi na temat różnych firm produkujących wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy używany w sztukach walki(no i nie zapomnijcie wzmianki o cenie i gdzie można kupić dany sprzęt :wink: )

Tak mnie naszło na ten temat, bo dzisiaj zamówiłem dwie duże tarcze treningowe Hokkaido. Były dosyć tanie, ale się zastanawiam, czy nie ma gdzieś tu haczyka :? . Z karategi tej samej firmy jestem bardzo zadowolony, służy mi już jakieś 6 lat :-) , dlatego postanowiłem zaryzykować. Chętnie poczytam waszych opinii na temat różnych sprzętów służących sztukom walki.

PS. Kupiłem trzy lata temu rękawice bokserskie Shoguna i musiałem je już dwa razy do specjalnego krawca oddawać do szycia, bo się zaczęły rozłazić, także nie polecam :wink:

Wielkie Osu dla Was wszystkich :-)
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Ja jestem zwolennikiem markowych, sprawdzonych firm. Jesteśmy za biedni, żeby kupować rzeczy tanie. Sam wiesz - słaby sprzęt kupujesz kilka razy, dobry, niby dorższy - jest na długo i przez to oszczędzasz.
U nas jest głównie sprzęt Everlast. Stary, sprawdzony. Skórzane (nie z żadnej skai) worki, tarcze, itp. Zużyte, ale całe, bedą wiele lat jeszcze słuzyć.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
zastanawiam się jaki desperat zaznaczył w ankicie shin-do.
przecież sprzęt tej firmy to największa porażka na ziemi.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Windy - najbardziej mi odpowiada ta firma i robi (robiła? bo nie wiem czy ejszcze istneje) dobrej jakości sprzęt.. zabrakło jej w ankiecie a zamiast teog pojawiło się shin do 8O :lol:
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
I jeszcze Green Hill, któego też w ankiecie brakuje..

Przydałaby się na forum opcja edytowania postów 8)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy

przecież sprzęt tej firmy to największa porażka na ziemi.


posiadam wór shin do już półtora roku i nie narzekam :-)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy

I jeszcze Green Hill, któego też w ankiecie brakuje..

Mialem ich czarne kimono i nie bylem zadowolony
Nie dosc, ze po pierwszym praniu wygladalo jakby mialo 10lat to jeszcze sie rozwalilo dosc szybko

Ale teraz mam niebieska judoge i nie narzekam...
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy

I jeszcze Green Hill, któego też w ankiecie brakuje..

Przydałaby się na forum opcja edytowania postów 8)


Nie marudzić !! :) :) , wstawiłem na szybko co mi przyszło do głowy :wink: , firmy z którymi miałem styczność kiedykolwiek. Macie "inne" do dyspozycji :D .

PS. o Green Hillu nie słyszałem. Cóż to takiego jest i z czym się to je? Skąd ten producent jest? :-)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Ostatnio zakupiłem karategi Matsuru. Zajebiście ładne :)
  • 0

budo_marna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Kilka dni temu kupiłam karategi Mugen. Nie trafiłam z rozmiarem (jest nieco za duża) ale pierwsze odczucia są jak najbardziej pozytywne.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Od wielu lat w moim dojo używam tarcz /duże i łapy trenera / firmy bushi. Dość dobra jakość biorąc pod uwagę cenę - wystarczają na 2 sezony intensywnego używania. . Jeśli chodzi o rękawice to everlast. Co do innych firm używałem też rękawic i ochraniaczy masters - tania alternatywa dla everlasta - chociaż jakość dużo gorsza / szybciej się niszczą /. Jeśli chodzi o karate gi to polecam isami. Przy obecnym kursie dolara / i jena / opłaca sie zamówić z kolegami kilka sztuk i wychodzi około 250 pln za model k- 400. Moje pierwsze gi tej firmy kupiłem 5 lat temu i jeszcze go używam. Warto
Pozdrawiam
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Co do everlasta to owszem mają niezłe produkty ale rękawice za które zapłaciłem 210zł okazały się wykonane niezbyt starannie i mniej trwałe niż mastersy za 99zł, choć oczywiście komfort ćwiczenia w nich był wyższy niż w mastersach to jednak za taką cenę oczekiwałem bardziej dopracowanego produktu.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Widzę, że ktoś zaznaczył reeboka w ankiecie. Ciekawi mnie jak się sprawują tarcze tej firmy, ponieważ w momencie kiedy się zamierzałem, zeby je kupić, stanowczo mi to odradzano. Tłumaczono mi to tym, że reebok faktycznie produkuje świetny sprzęt piłkarski, ale o sztukach walki nie mają zielonego pojęcia. Przy czym chciałbym zaznaczyć, że tarcze reeboka nie należą wcale do najniższej półki cenowej, bo się zaczynają od 150zł za sztukę, co powoduje, że się zaczynają mieścić już w tych środkowych cenach.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt sportowy
Miałam kiedyś sympatyczne karate-gi chyba nie istniejącej już firmy Kaminari, ale po latach zdarłam, i w ub. roku zakupiłam Mugen. Na razie sprawuje się bardzo dobrze. W międzyczasie ćwiczyłam również ubiory Maturo, też jestem zadowolona. Do innych treningów w ubiory zaopatrzyłam się w firmie Bushi, na razie niewiele mogę powiedzieć bo za krótko używam, ale wyglądają obiecująco (iaido-gi i hakama). Od Reeboka i Adidasa cenie sobie bieliznę sportową - biustonosze sportowe. W tej ostatniej dziedzinie rozczarował mnie bardzo mocno Alpinus oraz Berkner.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024