Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie w sztukach walki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Stopnie w sztukach walki
Witam wszystkich miłośników sztuki walki obojętnie jakiej , chciałbym ażebyście podawali jaką sztukę walki uprawiacie i jak kształtują się stopnie uczniowskie i mistrzowskie w niej . I chciałbym abyście podawali osoby które mają dużo stopni w różnych stylach walki (chodzi mi o dzieci i dorosłych ) .Mój syn ma 13 lat uwielbia ćwiczyć sztuki walki posiada 57 stopni uczniowskich w 12 różnych sztukach walki .
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
moze lepiej niech znaczki zacznie kolekcjonowac :wink: :lol:
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
wcale ich nie kolekcjonuje tylko zalicza, a pytanie moje brzmiało podawajcie stopnie?Ty napewno ani znaczków ani stopni nie kolekcjonujesz (brak pieniędzy albo umiejętności )
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Zdolniacha z Niego!!! 13 lat i takie osiągnięcia...Ale może warto skupić się na jednej sztuce walki...
Ja , 1 dan kyokushin , 1 kyu jiu jitsu, 4 cup Taekwon do ITF, 1 cap viet vo dao, zielony pas w kick boxingu, kilka miesięcy muay thai i chwilowa fascynacja sanda / Kung fu Modliszka / - jak byłem młody to poszukiwałem.
Od kilkunastu lat bazą jest kyokushin karate...Robię też troche podstaw mma / parter i stójka full contact / - ale tak dla siebie. A w pracy strzelectwo / jestem instruktorem strzelectwa sportowego i bojowego / i techniki oraz taktyki interwencji - i tu się przydaje jiu jitsu :-)
Pozdrawiam i życzę Juniorowi dalszych sukcesów.
Jednak z własnego doświadczenia wiem, że takie " łapanie wielu srok za ogon "daje ogólną orientację, wszechstronność i sprawność fizyczną ale aby były jakieś wieksze sukcesy sportowe trzeba zdecydować się na 1 sztukę czy sport walki. Owocnego poszukiwania!!!
OSU!!!
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Ty napewno ani znaczków ani stopni nie kolekcjonujesz (brak pieniędzy albo umiejętności )


Ushiba chcesz zacząć karierę na forum od warna??

Poczytaj regulamin.

Pozdr
Itosu

PS. I proszę Ciebie nie uaktywniaj mi więcej Troll Alerta.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Mój syn ma 13 lat uwielbia ćwiczyć sztuki walki posiada 57 stopni uczniowskich w 12 różnych sztukach walki .


Mówiąc delikatnie sceptycznie podchodzę do takich informacji i traktuję je jak szczeniacki wygłup.
Jeżeli jednak tak nie jest to dla uwiarygodnienia tej informacji powinieneś teraz napisać w jakich sztukach walki i jakie stopnie i w jakich organizacjach zdobył te stopnie.
Brak tego uzupełnienia to będzie dla wszystkich sygnał że źle zaczynasz swoją obecność na forum a więc prawdopodobnie szybko ją skończysz.
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Myślę, że to podpucha.
Licząc praktycznie to powiedzmy sobie szczerze nie możliwe jest zdobycie tylu stopni w kilkunastu sztukach walki w takim wieku, jeżeli tak jest faktycznie to gratuluje organizacjom rozdającym stopnie jak ciasteczka! To świadczy o tych organizacjach i ich poziomie.
Popieram przedmówców zbieraj znaczki, lub modele samochodów.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Wychodzi średnio 4,75 stopnia na jedna sztukę walki. Czyli trzynastolatek z 5 i 6 kyu w 12 sztukach walki. U mnie w sekcji 13-latkowie z 5 kyu to tylko Ci ktorzy regularnie trenuja. W shotokan jest to trudna sztuka zeby sie dorobic (przy uczciwym instruktorze) poniewaz do 14 roku zycia sa jeszcze tzw. "belki".

Licząc że chłopak uczęszcza na zajecia 12 różnych sztuk walki skromnie raz w tygodniu na kazda sekcje musialby dwa razy dziennie obrabiac trening jakiejs sztuki walki (liczac razem z sobota). Malo prawdopodobne ale czekamy na wyjasnienia jakie stopnie jakich sztuk walki, jakich organizacji itepe

Itosu
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Mój syn ma 13 lat uwielbia ćwiczyć sztuki walki posiada 57 stopni uczniowskich w 12 różnych sztukach walki .


ciekawe... ja tam mam "tylko" w dwóch...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Mój syn ma 13 lat uwielbia ćwiczyć sztuki walki posiada 57 stopni uczniowskich w 12 różnych sztukach walki .

Może się na coś w końcu zdecyduje...

Jakos nie chce mi sie wierzyć
1) w takie osiagnięcia(tak jak to przedmówca wyliczył - 2 razy dziennie w innych sekcjahc)
2)jezeli rzeczywiscie ma to może nie chodzi o sztuki walki, ale organizacje? moze to jest tak ze jak zdobyl stopien w sztuce walki X to od razu ma ten sam stopień w pięciu organizacjach sztuki walki X?
3)po co się rozdrabniać - niech się skoncentruje na 1-2 i robi tam coś porządnego, a nie stopnie
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
12 różnych sztuk walki trenuje? Fajnie jest poszerzać umiejętności zdobyte z jednej sztuki walki o inne, ale tylko jeśli się już całkiem nieźle opanowało jedną. Po co komu 57 stopni? Mi wystarczy dziesięć w stylu, który trenuje ( aczkolwiek na razie mam tylko 8 :wink: )

PS. Wyliczyłem, że jeśli by w przyszłości chciał zdawać na czarny pas, w każdym stylu w jakim teraz ma jakieś tam stopnie, to za kilkanaście lat będziemy mieli hiper mega super senseia z liczbą stopni około 120 stopni (biorąc pod uwagę, że w większości stylów jest 10stopni do stopnia mistrzowskiego) :) :) :) . Życzę dużo wytrwałości :)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

57 stopni uczniowskich


Ej... :roll:
A Ty dodajesz do siebie cyferki z certyfikatów czy co?
Ja nic nie chce mowic, ale takie przechwaly moze zrobia wrazenie na pani z warzywniaka, dla ktorej wszystko "57" to duzo...

Widac, ze Ty w sztukach walki duzo soba nie reprezentujesz, skoro wypisujesz takie brednie... :lol:

Tak zapytam jeszcze... Tak syna wychowujesz, ze licza sie cyferki?

A poza tym, jezeli chodzi o stopnie uczniowskie, to liczby sie tam zmniejszaja, wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi stopniami.

Moze masz na mysli ilosc egzaminow, ktore syn zdal... :roll:
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Widzę że nie wszyscy traktują mój problem poważnie , chcę uzyskać informację i poznać osoby zafascynowane sztukami walki . A odpowiadając to wcale nie jest łatwe trenowanie kilku lub kilkunastu rzeczy jednocześnie . Mieszkamy na śląsku i w obrębie 30 km od nas mamy kilkaset klubów . Dziennie Kamil ma 3 lub 4 treningi w różnych miastach oddalonych od siebie o kilka minut dlatego może bez problemu trenować 21 tygodniowo .Tym którzy pragną wyliczyć to matematycznie podaje że już nie trenuje wszystkich 12 , w 12 ma stopnie uczniowskie . Ktoś podaje że chyba trener rozdaje stopnie za darmo , tacy też bywają ale na ich treningach bywamy zazwyczaj raz i dziękujemy . W następnych odpowiedziach postaram się podać w jakich stylach posiada stopnie i odpowiedzieć na inne wątpliwości . Tym którzy opisali swoje stopnie , gorąco dziękuję i życze powodzenia w trenowaniu i unikaniu kontuzji .
  • 0

budo_fear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W.

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

dlatego może bez problemu trenować 21 tygodniowo

Z własnej, zupełnie nie przymuszonej woli, czy też jest Pan kolejnym 'kochającym' rodzicem bawiącym się w lepienie żyć dzieciaków z plasteliny?

(bez obrazy oczywiście)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Widzę że nie wszyscy traktują mój problem poważnie , chcę uzyskać informację i poznać osoby zafascynowane sztukami walki .

Bo moim zdaniem takie zafascynowanie jest co najmniej dziwne.
Rozumiem sztuki walki, bo sam w tym siedzę i nie wyobrażam sobie przestać.
Rozumiem, że można chcieć trenować przekrojowo...

Ale jeżeli nie można być super dobrym w 12 stylach:
a)gdzie miejsce na regeneracje
b)gdzie miejsce na inne zajęcia - chociazby skzołę. 3-4 treningi dziennie - toż to 4 godziny trenowania miniumum...
c)trzeba będize kiedyś wybrać, bo inaczej pozostanie się tylko uczniem...
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Wow ja trenowalem w zyciu 4 style z czego przy kazdym zatrzymalem sie na jakis czas i nie mam żadnego stopnia 8O

Jak miałem 13 lat to trenowalem przez prawie rok Aikido w którym też nie miałem żadnego paska.

Ale fakt że po prostu nie chciało mi sie chodzić na egzaminy ani nawet kupować Gi.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Tyle godzin treningu dla 13 latka to troche duzo zwaszacza ze wysylasz go prawie co dziennie, do tego nauka w szkole odrabianie lekcji itd. W wieku 20 -30 lat bedzieszmial kaleke nie dziecko.
osobiscie mam sho dan w Karate i jestem instruktorem Zapasów poswiecilem na to 13 lat.
i nie mialem czasu na inne treningi .
Pozdrawiam i pomysl nad zdrowiem syna
bez obrazy ale mysle ze chcesz przez syna spełnic swoje ambicje.
  • 0

budo_fear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W.

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

bez obrazy ale mysle ze chcesz przez syna spełnic swoje ambicje.

To samo próbowałem zasugerować w poprzednim poście.
To oczywiście tylko domysły, ale wygląda na to że wpoił Pan synowi że musi chadzać na treningi by był Pan zadowolony, a jeżeli zrezygnuje to będzie Panu smutno itp. itd.
Na pewnym etapie już nawet szczere pytanie - czy chce, czy nie - na nic się nie zda, bo syn będzie żył w świecie w którym to jest po prostu konieczność. Własne marzenia, ambicje i pragnienia po prostu umierają. Pozostaje tylko ślepe dążenie drogą którą wybrał Pan.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
W trakcie studiów miałem 2 semestry fizjologii i według mojej wiedzy 21 h treningu m.a. tygodniowo to bardzo duże obciążenie nawet dla pełnoletniego zawodnika ,a co dopiero dla dziecka. Junior ma niesamowite zdrowie , ze to wytrzymuje...Obawiam się, że skutki mogą być odwrotne do oczekiwanych. znudzi się m.a. i zacznie uprawiać np balet :) O ile wcześniej nie odbije mu się to negatywnie na zdrowiu. Ja w wieku 18 lat trenowałem w grupie zawodniczej kyokushin i tak przeciążono mój organizm, że miałem wykryte erytrocyty w moczu. Nerki nie dawały już rady. Wierzę, że Pan bardzo kocha swoje dziecko ale proszę uważać, żeby ta miłość nie zrobiła krzywdy. "Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest " - jak mawiał Paracelsus - wszystko zależy od dawki. Proszę nie brać tego postu za złą monetę, tylko przyjacielską radę kogoś kto trochę się na tym zna. Pozdrawiam
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Widzę że dałem dużo do myślenia , trening jest dla Kamila czymś wyjątkowym spotkaniem ze swoim mistrzem . Jeśli ktoś chodzi kilka lat na treningi i trener wytyka mu ciągle te same błędy to jest to brak szacunku w stosunku do trenera . Brak maksymalnej koncentracji i skupienia powoduje że to co jednym uchem wleci drugim wyleci .W przypadku Kamila koncentracja musi być maksymalna ponieważ pozycje w każdym stylu różnią się od siebie , różnią się także komendy . A jeśli chodzi o egzaminy to trener podaje Kamilowi że może przystąpic do egzaminu a następnie ja wydaję zgodę gdy uważam że jego poziom wykracza poza materiał na zdawany stopnień . Odwiedziłem kilkadziesiąt sekcji i w każdej sekcji znajdują się osoby które nie zasługują na swój stopień . Jeśli jest jakaś sekcja w której każdy zasługuje na swój stopień to chętnie ją odwiedzimy . Napisał ktoś że 4 godziny dziennie to dużo , ilu w Polsce będzie 13 latków którzy siedzą 4 godziny dziennie przed komputerem myślę że tysiące .Kamil spędza 4 godziny miesięcznie z czego się bardzo cieszę . Mając 4 treningi dziennie to cztery rozgrzewki , 4 ceremonie a przecież Kamil chodzi do grup dziecięcych w których nie ma bardzo ciężkich treningów , uczęszcza do 3 grup dorosłych. Na treningach pracujemy głównie nad techniką , dlatego można spokojnie to wytrzymać .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024