Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate-czym skutecznie uzupełnić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Kompetencji i stopni Bluminga nikt nie kwestionuje, facet jest wielkim fighterem. Ale polityka jaką prowadzi jest zastanawiająca. Pan. O. Shihanem ?! To równie dobrze może dostać 9 Dan od Murata.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Własnie wróciłem z seminarium BJJ zorganizowanego dla Berserkersteam w terminie 5 oraz 6 kwiecień treningi w godzinach od 10 do15. Miałem zaszczyt posparować z Piotrem Bagińskim legendą polskiego BJJ oraz wcześniej świetnym Judoką. Dwa razy odklepałem i przekonałem się że guzik wiem o walce w patrerze. Ale zamarzył mi się start w Mistrzostwach Europy BJJ :twisted: Na seminarium Piotr pokazał sporo fajnych technik w szczególności te które sprawdziły się podczas jego walk.
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Dla kolegi z SEI Budoaki...No mam nadzieję, że będzie dominowac właśnie formuła z Tomska...A jak już budokai,to tylko kyokushin!!!!!
:lol:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Jadro
Hm, zycze powodzenia! Ale bardzo watpie w rozwuj tej organizacji. Dobry poziom reprezentuja Belgowie ale to typowy Kyokushin, Rosjanie ktorzy chyba nie bardzo wiedza co sie dzieje i chyba dlatego jeszcze tam sa. W niemczech jest od kilku lat dwoch "szichan" :wink: : jeden z pelnokontaktowego aikido :idea: :roll: (jego wlasne slowa) a drugi z... zapasow, potem prowadzil wlasna lokalna organizacje: karate-jutsu
Lider polskego Kyokushin Budokai jest nie wiedziec czemu nielubiany i nieszanowany. Spytaj Mrozka to pewnie ci powie wiecej, ale moze lepiej na privie bo po co mamy tego sluchac. Szefem we Wloszech jest gosc ktory jest tez szefem Daidojuku :?: i jeden klub od kilku lat. Obecny szef Irlandii, 4 lata temu chcial zdawac u shihana Voinescu na 1 dan majac 8 kyu!!! i byl ewidentnym poczatkujacym! Rok pozniej zdal u Bluminga. Jakos z takimi liderami nie widze szans na sukces!
Generalnie zycze wszystkim dobrze i organizacji "K-B" rowniez, obawiam sie jednak ze to zle ulokowane nadzieje. Ostatnio slyszy sie jeszcze o tarciach na gorze...
Wybacz te wynurzenia, robie to tylko po to zeby nikt nie mylil Seibudokai z Wasza Organizacja. (jak by nie bylo zbierznosc nazwy) Pozdrawiam
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Nie byłem świadom, że to aż taka patologia, dalsza niż własne podwórko. Tylko dlaczego J.Bluming macza w tym palce?! Naprawdę nie rozumiem jego polityki.
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Prawda jest taka,ze przez dzielenie się,powstawanie nowych organizacji dany styl tylko traci!!!Co to ma być IKO1,IKO3,IKO4,WKO?!?!?To jest kyokushin do cholery!!!Dziadki z wysokimi stopniami,przerośnięi własnym ego zakładają nowe organizacje, ch** wie po co!!!A nie!!!Wiadomo po co-dla kasy!!!Tak samo IBK nie powinno rozpaść się na seibudokai budokai-do i inne podróby!!!Prawdziwą siłą jest kyokushin wg nowej formuły budokai!!!
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Wg mnie i Seibudokai i Budokai-do odłączyło się od Kyokushin Budokai,tylko dlatego,żeby samozwańczy szefowie mogli więcej zarobić...A po filmach dostępnych w sieci, pokazujących zgrupowania IBK jakoś nie widzę żeby to była taka dziecinada...Peter Aerts jest pozerem?A może Semmy Schilt???
Zresztą powiem coś,co mówiłem zawsze,gdy ktoś pytał mnie o karate...Zawsze mówiłem "jak już karate,to tylko kyokushin!!!To samo dotyczy budokai.
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Tylko żeby się kolega z Seibudokai nie obraził...Nie atakowałem Ciebie.No i małe sprostowanie...Zdaje się,że WKO to Ashihara karate,jeśli tak,z mojego powyższego posta należy to wykreślić. :roll:
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Zresztą,zamiast sie wykłócać,lepiej robić swoje...Mam nadzieję,że zobaczę fighterów z Seibudokai na zawodach w Czerwonaku k. Poznania 19.04...Trudno o lepsza konfrontację...hehe :)
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Szczerze wątpię,żeby Rosjanie zrezygnowali z Kyokushin Budokai i przeszli np. do Seibudokai.A dlaczego?Bo kyokushin to kyokushin!!!Ani Oyama karate ani Ashihara nie dorównują kyokushin,chociaż zostały stworzone by były jeszcze lepsze...Tak samo jest i będzie z budokai!!!(wiem,że miałem się nie wykłócać,ale musiałem ot napisać :twisted: )
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Przestań floodować! 8O

btw. mi się na przykład bardziej podoba Ashihara od kyoka, nikt nie ma monopolu na prawdę i bardzo dobrze.
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
No capoeira też fajnie wygląda,a wartości bojowej brak.
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Oczywiście nie mówię,że Ashihara jest słabe bo to byłaby brednia.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Jądro ty masz jakis problem z pisaniem? Pisz wszystko w 1 poście, a jeśli zapomnisz o czymś, to masz w górnym prawym rogu posta magiczny guzik "edytuj"!
Faktem jest że im bardziej karate będzie podzielone, tym będzie słabsze i jeśli chodzi o poziom trenujących i o poziom organizacyjny. Ale takie gadanie że "jak karate to tylko kyokushin" to juz troche fanatyzm. Droga Karate jest jedna, a to że jedni realizują ja w ten czy inny sposób, to juz nie nam oceniać. Ważne żeby każdy umiał sobie znaleźć swoje karate, a czy to będzie kyokushin, ashihara czy shotokan to naprawdę nie jest takie istotne ;)
  • 0

budo_jądro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
To chyba rzeczywiście coś ze mną nie tak,albo z moim kompem,bo żadnego "magicznego guzika edytuj" nie ma.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Przepraszam, nie edycja, a "Zmień"
Tutaj masz zaznaczone gdzie on jest....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?

No capoeira też fajnie wygląda,a wartości bojowej brak.


Nie chodziło mi o wygląd.

Faktem jest że im bardziej karate będzie podzielone, tym będzie słabsze i jeśli chodzi o poziom trenujących i o poziom organizacyjny.


Nie zgodzę się: tak jak z krajami i jak w biznesie - wiele konkurujących organizacji będzie działać prężniej, niż jeden kolos.

Ale takie gadanie że "jak karate to tylko kyokushin" to juz troche fanatyzm. Droga Karate jest jedna, a to że jedni realizują ja w ten czy inny sposób, to juz nie nam oceniać. Ważne żeby każdy umiał sobie znaleźć swoje karate, a czy to będzie kyokushin, ashihara czy shotokan to naprawdę nie jest takie istotne


Swięte słowa.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
inhetos, to wal do Konina 17 maja na Puchar Polski
choć ci powiem, że łatwiej zdobyć medal na ME niż na krajowych zawodach, gdzie trzeba się napracować na podium.
ME w bjj to póki co cyrk gdzie wystarczy wejść na matę, przegrać i odebrać medal, bo w słabiej obsadzonych kategoriach bywają nader często po 2-4 osoby w wadze...
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Do 17 Maja Mags mało czasu żeby się odpowiednio przygotować. Między 24 sierpnia a 31 pierwszym będe na obozie w Starym Kaleńsku . Będzie BJJ no i MMA. Jak da rade to na obozie w Krakowie, Kyokushin IKO1 też się zjawie. Co do seminarium w Olsztynie Berserkersów około 20 nowych technik poznałem. Do tego w ramach klubu toruńskiego Kyokushin IKO1 rusza niebawem BJJ- filia BerserkersTeam.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate-czym skutecznie uzupełnić?
Nie zastanawiam sie nad tym bo tez nie musze, robie swoje najlepiej jak umiem i mam z tego ogromna satysfakcje! i jestem szczesliwym ze to nie moje podworko :!: :wink: A co robia inni to juz ich sprawa... Szkoda mi tylko tych wszystkich zaangazowanych mlodych ludzi nie swiadomych tego co sie dzieje... Pozdrawiam!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024