Skocz do zawartości


Zdjęcie

100 pompek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
jesli twoim celem jest sila maksymalna i masa, to silka jest najlepsza. co nie znaczy, ze 1) inne rzeczy sa calkowicie bezuzyteczne 2) silka jest najlepsza na wszystko.

a ten gosciu to akurat nic ciekawego nie pokazal. ani nie ma potrojnego klaskania, ani pompek na jednej rece (albo klaskania przy pompce na jednej rece, jak to ross potrafi), ani pompek bez nog ("planche push up"), ani w staniu na rekach etc... po prostu, kilka plyometrycznych. ta "around the world" jedynie ciekawie wygladala :wink:

edit:
ok, ogladam drugie video. w porownaniu do tsatsouline'a jego pompka na jednej rece jest kiepska.
divebomber to podstawa, a nie zaawansowana wersja...
ten "upadek" w "slow mo" ehhh.... robilem tak w gimnazjum ale zaczalem szanowac nadgarstki po zlamaniu.
ok, jest planche ("jumanji").
scorpion (lol powymyslal se nazwy...) jakby robil w pelnym zakresie to by bylo ok.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] maja sporo dobrych pomyslow.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Trening z ciezarem wlasnego ciala to super sprawa na poczatek.
Kiedys w czasach kiedy trenowalem kyokushin codziennie robilismy kilkaset brzuszkow, 100 pompek w jednej serii i 7-8 km biegania.
Kiedy mialem kontuzje reki nie moglem cwiczyc kyokushin, mialem tak zalozony gips, ze moglem tylko... wyciskac na laweczce i... w pierwszym podejsciu w zyciu - wycisnalem 100kg. Czyli cos tam te pompki daja.
Progresja o jedna dziennie pompke wiecej - to nic szczegolnego. Natomiast to samo na drazku jest niemozliwe.
Nawet bardzo atletycznie wygladajacy goscie unikaja drazka jak ognia. Jest po prostu trudny i slabo widac postep, ale daje rewelacyjne wyniki - jesli chodzi o sile relatywna do masy.
K_P
  • 0

budo_scorpioneq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mnie tam rozwala ten gosciu :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
novo zgadzam sie ten koles mial kiepskie pompki na jednej rece ale pompki jak i inne cwiczenia trzeba wykonywac w roznych zakresa ruchu. Raz plytki nastepnym razem glebokie nie prostowac loki prostowac. To zawsze innaczej stymuluje miesnie i troche innaczej rozbudowywuje. A tak pozatym to zobacz jak na tym filmiku ross wyciaga dupa (biodrami) te pompki do gory.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

novo zgadzam sie ten koles mial kiepskie pompki na jednej rece ale pompki jak i inne cwiczenia trzeba wykonywac w roznych zakresa ruchu. Raz plytki nastepnym razem glebokie nie prostowac loki prostowac. To zawsze innaczej stymuluje miesnie i troche innaczej rozbudowywuje.

nie wiem, czy mam racje, ale sie niezgadzam. niepelny zakres rozbudowuje w niepelny sposob, wobec czego nie widze sensu takiego wykonywania cwiczen.

A tak pozatym to zobacz jak na tym filmiku ross wyciaga dupa (biodrami) te pompki do gory.

owszem. ale mimo wszystko, wybija sie dosc wysoko porownaniu do tego goscia, i potrafi wiecej. jest tez przykladem, ze i bez silowni (ale nie bez ciezarow) mozna sie wyrobic.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
wiem o tym novo i podziwiam rossa za to ale tak tylko chcialem ci pokazac ze tamten koles trzyma dosc sztywno tulowie a ross z kolei bardzo wyciaga wiec ruch sie sporo rozni
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Wrzuciłem pierwsze z brzegu, jakie akurat mi się nasunęły pod kursor :) Zawsze to jakieś urozmaicenie, ja tam rzeźbię pod planche, jedyne pompki jakie obecnie robię to pod planche, na rękach i plyo na 2 krzesłach (ziemia - krzesła - góra - ziemia). Przedtem robiłem z plecakiem (ze 25kg). Na siłkę nie mam możliwości czasowych, radośnie korzystam z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i sobie chwalę.
Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

http://www.100pushups.info/programe.html - ciągle to mam w Ulubionych, ale nigdy jakoś nie spróbowałem :?


Zacząłem wczoraj :D program niestety ma błędy, więc nie wiem, czy został poprawnie ułożony ale zobaczymy. Dopóki bark mnie nie zacznie boleć, będę robił.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

http://www.100pushups.info/programe.html - ciągle to mam w Ulubionych, ale nigdy jakoś nie spróbowałem :?


Zacząłem wczoraj :D program niestety ma błędy, więc nie wiem, czy został poprawnie ułożony ale zobaczymy. Dopóki bark mnie nie zacznie boleć, będę robił.


Możesz powiedzieć jakie wg Ciebie ma błędy? Bo ja też robię ten program:-)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Zobacz chociaż tabelkę z pierwszego tygodnia. Załóżmy, że zrobiłeś max 6 pompek i jesteś w przedziale 6 - 14. W pierwszej serii pierwszego tygodnia masz zrobic 7 pompek, czyli wiecej niz jestes w stanie :) w drugiej serii chyba tyle samo. Osoba z max 14 pompkami robi ten sam program, a jednak jestem pewien, ze po pierwszym tygodniu bedzie czuc sie zupelnie inaczej niz ta z max 6 pompkami, ktora co 2 dzien dochodzi 2 razy do zalamania miesniowego (czy jak to sie nazywa).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
tia
a gdy sie rzuci okiem na linki z tej strony to zupelnie traci na wiarygodnosci.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Zobacz chociaż tabelkę z pierwszego tygodnia.


Ja zacząłem od tabelki z drugiego tygodnia :wink:
A tak na serio to wiem o co Ci chodzi,ale nie będę już zmieniał tego planu bo skacząc z planu na plan do niczego nie dojdę:-)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Ja też nie zmieniam, zobaczymy jak pójdzie. Szukam jeszcze jakiegoś programu na plecy i brzuch (takiej 6 Weidera dla amatorów). Siedzę całe dnie przy kompie i mięśnie szkieletowe w zaniku...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
a drazka nie masz? i brzuch, i plecy.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Nie mam. Super niskie mieszkanie.. i za pół roku pewnie mnie już w nim nie będzie, więc nie chce montować..
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Nie mam. Super niskie mieszkanie.. i za pół roku pewnie mnie już w nim nie będzie, więc nie chce montować..


Drazek rozporowy do podciagania to bardzo maly koszt i duza wygoda zamontowanie/zdemontowanie to chwilka czasu : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sam mam podobny. Jesli chodzi o nosnosc bo niektorzy tym sie przejmuja to na moim podciagaly sie osoby o wadze okolo 120kg i nie zauwazylem zeby sie luzowal itd.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
W najgorszym wypadku kij od szczotki między 2 krzesłami i podciągasz się poziomo, nogi na glebie albo na czymś wyższym. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Szczerze to bym nie ryzykowal zabawy z kijem od szczotki, waze 93kg a ten kij od szczotki sprawia wrazenie jakby nie byl stworzony do tego :)
  • 0

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
drążek rozporowy to extra sprawa też mam taki i nawet gość co ma 100kg go próbował i drążek się trzyma a props 100 pompek to czemu nie ten program że co dziennie o 1 pompka więcej ?? próbuje i jest ok narazie robie ok. 60 to jeszcze ze 2 miechy :) pzdrrro
  • 0

budo_usuuuusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Za mało pompek i za dużo myślenia, tu widzę ;) . Ja regularnie od 2 lat ćwiczę pompki i podciąganie na drążku, teraz jestem w stanie zrobić 60 poprawnych pompek od jednego macha, więc jak widzę rozpiskę treningu "codziennie jedna pompka więcej" to nie mogę się nie uśmiechnąć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024