Skocz do zawartości


Zdjęcie

100 pompek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

100 pompek
Takie pytanko mam,chcę od nowego roku skupić się jakimś treningu który pozwolił by na zrobienie 100 pompek w serii. Czemu 100 a nie 130 itd nie wiem,jest to jakaś psychologiczna granica powiedzmy:-)
Jaki trening mi możecie doradzić? Chodzi mi szczególnie od odpowiedzi starych wyjadaczy którzy robią te 100 pompek a nie tylko przeczytali jak je zrobić :) Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Sam głównie opierałem treningi w domu o pompki i robiłem dokładne badania jak najlepiej je robić, ile serii i ile powtórzeń itp.

Pewnie większość osób powie żebyś po prostu ćwiczył aż nie da rady już więcej starając się zwiększać stopniowo ilość wykonywanych pompek w serii ale powiem szczerze że ja tak męcze od lat i nie daje rady, po prostu zawsze wysiadam po 40-50.
Potrafie do 100 dociągnąć ale tylko pompkami "damskimi" :)
Podziwiam ludzi którzy zaczynają treningi i po paru miesiącach walą po 80 pompek.
Nie wiem od czego jest to zależne, mi znacznie lepiej idzie podciąganie :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
standardowo to by trzeba robic max-10, trzy-cztery serie.
dajmy na to, potrafisz maks zrobic 40. robisz trzy serie po 30, z 60-90s przerwy. powinienes dac rade :wink: . i - zamiast 40, zrobiles 90. ostatnia seria jednak powinna byc do konca, tzn na poczatku nie dajesz wlasciwie rady zrobic ostatnich kilku powtorzen ostatniej serii. dopiero kiedy jestes w stanie zrobic wszystkie 3 serie podnosisz liczbe w serii, dajmy na to o 5, przez co ostatnia seria znowu jest problemem.
np, jakby to w teorii wygladalo
tydz 1
pon 30-30-20
wto 30-30-25
ptek 30-30-26
tydz 2
30-30-30
35-35-29
35-35-30
tydz 3
35-35-35
40-40-30
40-40-34
itd
gdy dojdziesz do powiedzmy 60 na serie, powinienes byc w stanie zrobic 100 w jednej.

oczywiscie moge sie mylic i chetnie przyznam racje komus innemu :wink:
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
ja kiedyś robiłem bez żadnych serii, siedziałem np oglądałem TV coś mi przyszło do głowy zrobiłem z 40-50 pompek.Siadałem dalej znowu coś mnie naszło znowu seryjka i tak dziennie z 10 takich seryjek i nie było problemów ze zrobieniem tych 75-80 więcej nigdy nie próbowałem ale myśle że musiał bym jeszcze poćwiczyć :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

ja kiedyś robiłem bez żadnych serii, siedziałem np oglądałem TV coś mi przyszło do głowy zrobiłem z 40-50 pompek.Siadałem dalej znowu coś mnie naszło znowu seryjka i tak dziennie z 10 takich seryjek i nie było problemów ze zrobieniem tych 75-80 więcej nigdy nie próbowałem ale myśle że musiał bym jeszcze poćwiczyć :)

"grease the groove" pavla tsatsouline'a, mniej wiecej.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Ja od 2 tyg robie 100 pompek w serii. A trening jest zajebiscie prosty. RObisz o jeden dzien o jedna pompke wiecej. Niewazne jak bardzo zjebany jestes po calym dniu (ja robilem wieczorem) robisz zawsze jedna wiecej. Jak nie masz sily-robisz 1 wiecej, a jak masz sile na jeszcze 5 i tak robisz tylko o 1. (Co prawda czasami przeskakiwalem o 2). Zaczynalem od 30, zajelo mi to +- 2 miechy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
swistak, a tak z ciekawosci, po co? :wink:
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
HEHEHE :) Bo sobie pomyslalem ze to fajnie tak...Teraz mam dopiero problem. RObic ciagle o jedna wiecej? Czy juz nie? Ale tak codziennie 100 to bezsensu...A tak robic te 100 tylko 3 razy w tyg to znowu zapominac bede. Ewidentnie jestem w kropce:)

Teraz chce sie podciagac 50 razy :) :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Lepiej odpuść sobie. Znów znajdziesz się z podobnym problemem jak przy 100 pompkach :)

PS. Przyłączam się do pytania 'po co?' :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

HEHEHE :) Bo sobie pomyslalem ze to fajnie tak...

aha. ok :D

Teraz chce sie podciagac 50 razy :) :)

na raz? :lol: ja bede bardzo zadowolony jak dojde do 20. na razie jednak wole sie skupic na podrzucie o wlasnej masie ciala :twisted: rwanie tez musze zaczac robic. no i czekam az sie cieplej zrobi, to kupuje "ring strength" i zaczynam cos na kolkach robic :oops:
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ciągle to mam w Ulubionych, ale nigdy jakoś nie spróbowałem :?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
a ja zawsze przed wieczornym prysznicem robilem tyle pompek ile wlezie ale nigdy nie mniej niz poprzedniego dnia takie bylo zalozenie nie zawsze to sie udawalo. Rano robilem 2 serie pompek po 30 powtorzen stopniowo zwiekszalem o 5. I sto pompek robie
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
zrób 10 pompek.opuszczając sie w dół powoli przez 6 sekund (odliczając 1- 6 powolutku schodząc coraz niżej) nastepnie nie kładac brzucha na podłoge podnosisz powoli odliczając do 3 (z częstotliwością 1 na około sec lub troche dłużej). jak 10 zrobisz bez problemu to zrób 20 jak zrobisz tak 20, to zrobisz 100 pompek w serii napewno
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
z podciaganiem...hmm jakos szybciej i przyjemniej nad tym pracowac niz nad pompkami
pompki bardziej nudne :P
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Novocaine,Twój sposób wydaje się sensowny ale zależy mi na czasie a wyszło, że zgodnie z Twoim planem zrobienie 100-ki zajmnie mi pół roku :)
Narazie wygrywa plan Silvera (dzięki wielkie za ten link,mam nadzieję że amerykańce wiedzą co piszą :D ) i drugi sposób by robić codziennie jedną pompkę więcej:-)
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
W CV se wpiszesz , że robisz 100 pompek ??
Szkoda czasu jak dla mnie .
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Skoro już ktoś jest w stanie robić 100 pompek, to niech teraz próbuje na jednej ręce, albo z dodatkowym ciężarem na plecach i nie znudzi się tak szybko :-)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

W CV se wpiszesz , że robisz 100 pompek ??
Szkoda czasu jak dla mnie .


Nie, nie wpiszę,ot po prostu będę miał satysfakcję,lubię mieć jakieś nowe wyzwanie by się sprawdzić. Ćwiczysz na siłce (czy to też dla Ciebie strata czasu:-)?), starasz się brać coraz większe ciężary,więcej wycisnąć,więcej razy się podciągnąć?
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Ćwiczenie na siłce ma sens a machanie w domu pompek "bo fajnie jest robić 100 na jednej serii" to jest dramat ...
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Zależy jakie jest to ćwiczenie na tej siłce (bo tam dramatów jest chyba więcej niż przy "ćwiczeniach domatora"), poza tym nie wydaje mi sie że po paru miesiącach pompek zaprzepaszczę wszystko co wyrobiłem sobie machając sztangielkami :)
Ale co człowiek to zdanie,tak więc PEACE:-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024