Skocz do zawartości


Zdjęcie

100 pompek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_skoluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Sorry Usuuuusz, ale opowiadasz bajki.

Kreatyna jest to związek organiczny towarzyszący przemianie materii, występujący głównie w mięśniach. Mówiąc skrótowo cząsteczka kreatyny jest nośnikiem energii w tkance mięśniowej.

W praktyce oznacza to tyle, że suplementacja kreatyną wpływa korzystnie na rozwój tkanki mięśniowej pod wieloma względami (siła, masa itp.)

Więcej informacji można znaleźć w 5sekund przez google :wink:

Tak czy inaczej kreatyna to w żadnym wypadku nie jest skondensowane białko :)
  • 0

budo_usuuuusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Co organizm wykorzystuje jako nośnik energii, dla mięśni??
Węglowodany, białko i tłuszcz.
Kreatyna jest zmieszanymi węglowodanami, białkami i innymi gównami, które dają dużo energii i sprawiają, że bicepsy szybciej rosną.
No chyba, że jestem ignorantem i ludzie wymyślili zupełnie inny - MEGA nośnik energii. Od którego się nie tyje, nie ma elementów ubocznych, taka według was jest kreatyna?
Spróbujcie żreć kreatynę i nie ćwiczyć, Będziecie tylko szybko tyli. Ale od czego?? Przecież tam nie ma białka, ni węglowodanów.

Trochę zeszliśmy ze 100 pompek. ;) )
  • 0

budo_skoluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Nie chcę popełnić gafy i nie będę się rozpisywał w sposób naukowy czym jest, a czym nie jest kreatyna.

Upraszczając kreatyna jest to związek USPRAWNIAJĄCY wykorzystywanie m.in. białka. Wspomaga jego wykorzystywanie przez organizm dając przy tym efekty m.in. szybszego wzrostu masy mięśniowej.

Ale na pewno nie jest to skondensowane białko czy coś podobnego - możesz mi wierzyć.


Zgoogluj sobie hasło kreatyna i trochę o tym poczytaj :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_slawek76
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
zajmijcie się lepiej pompkami bo o kreatynie to wy nic powtarzam NIC mądrego nie napiszecie normalnie ręce mi opadają.Jeden z najlepszych supli.Ale przy odpowiednim treningu,Dla zainteresowanych odsyłam na fora kulturystyczne.Bo nie chce mi się pisać dla takich ignorantów.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

zajmijcie się lepiej pompkami bo o kreatynie to wy nic powtarzam NIC mądrego nie napiszecie normalnie ręce mi opadają.Jeden z najlepszych supli.Ale przy odpowiednim treningu,Dla zainteresowanych odsyłam na fora kulturystyczne.Bo nie chce mi się pisać dla takich ignorantów.


Spokojnie Sławek, po to właśnie chyba jest ten dział by komuś poradzić czy wytłumaczyć że się myli, Usuuuusz źle napisał o kreatynie ale powoli go wyprowadzamy z błędu (Usuuusz,jeszcze raz spojrzyj na mój post,albo po prostu znajdź w Googlach jakąś kreatynę i przeczytaj jej skład).
Ps. A pompkami się zajmuję,tylko chyba będę musiał zmienić plan bo tym co teraz idę to coś czuję że do tych 100 prędko nie dojdę :)
Ps2.Ktoś sie deklarował też że będzie ćwiczył jakimiś planem,to były tylko deklaracje :) ? :wink:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Jaki maksymalny czas miedzy seriami mozna zastosowac? Czy ma sens robienie pompek po 35 w serii ( tak mi srednio wyszlo) z przerwami 10 minutowymi pomiedzy seriami? W ten sposob przekroczyłem 500 pompek jednego wieczora i mogłem robić dalej. Kumpel mówi, żebym ograniczył czas między seriami do 1 minuty.

Te 500 pompek zaskoczyły mnie, bo zwykle robie 150 w 3 seriach i niestety mogę zrobić jeszcze więcej, ale mysle ze to bez sensu...

Maksymalnie robie 70 w jednej serii, i tez chciałbym dobić do setki dla satysfakcji.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Jaki maksymalny czas miedzy seriami mozna zastosowac? Czy ma sens robienie pompek po 35 w serii ( tak mi srednio wyszlo) z przerwami 10 minutowymi pomiedzy seriami?


Jak dla mnie maksymalny czas między seriami to ze dwie minuty, potem byś go zmiejszył do 1,5 minuty i w końcu 60 sekund za każdym razem zwiększając o ileś tam ilość wykonywanych pompek.
Ale dopóki nie dojdę do tych swoich 100 proszę moich rad nie brać za pewnik :)
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Jaki maksymalny czas miedzy seriami mozna zastosowac? Czy ma sens robienie pompek po 35 w serii ( tak mi srednio wyszlo) z przerwami 10 minutowymi pomiedzy seriami? W ten sposob przekroczyłem 500 pompek jednego wieczora i mogłem robić dalej. Kumpel mówi, żebym ograniczył czas między seriami do 1 minuty.

Te 500 pompek zaskoczyły mnie, bo zwykle robie 150 w 3 seriach i niestety mogę zrobić jeszcze więcej, ale mysle ze to bez sensu...

Maksymalnie robie 70 w jednej serii, i tez chciałbym dobić do setki dla satysfakcji.

nie liczy sie zsumowana ilosc powtorzen ani dlugosc treningu lecz jego intensywnosc
masz zmeczyc miesnie a nie zrobic przez caly dzien 2 tys pompek
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Everyone I know who can do 100 pushups have great chest and shoulders.


Bullshit niestety ;)

Odnosnie samego programu to jest on bardzo dobry. Moim zdaniem dużą uwagę w treningu pompek należy zwrócić na urozmaicenie. Nie robić jedengo typu pompek tylko zmieniać. Robić wiele różnych: wąsko, szeroko, na pięcisciach, na palcach, z łokciami na zewnątrz i blisko ciała, divebombery itd.
Wtedy postęp jest dużo szybszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024