Skocz do zawartości


Zdjęcie

100 pompek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
wiadomym jest ze jezeli zrobimy rowno po 50 pompek w 5 seriach to w jednej tylko jedynej zrobimy wiecej...
  • 0

budo_scorpioneq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
[quote]za 50 wstawic mozesz rownie dobrze 10...to byl tylko przyklad[/quote]

zapomnialem dopisac w ps 2 ze rozumiem ze to byl przyklad ;)



ale takim tempem, to by mi zajelo dosyc dluuuugo... [/quote]
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Bez sensu. Przez czytanie tego tematu zaczynam mieć w głowie myśli o tym, jak szybko dojdę do robienia 100 pompek w jednej serii... :roll: Dobrze, że dziś już jestem po treningu, to nie będę się dziś pompkami katował a do jutra mam nadzieję, że mi ochota na pompki przejdzie :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Skiper, to poświęć się dla nauki i jedź z jakimś planem na 100 pompek:-) Scorpioneq pisze że będzie ćwiczył wg tego co napisal Sally, ja chyba wezmę się za plan Silvera ty coś innego, przynajmniej sprawdzimy czyj plan jest najefektywniejszy bo wydaje mi się że prawie każdym planem mozna dojść do 100 ,pytanie tylko ile to zajmnie :)
Jakby ktoś chciał mogę wrzucić tu parę innych planów jakie znalazłem na zrobienie tej 100 -ki, tyle, że ja nie będę robil treningu na podstawie żadnego z nich (przynajmniej dopóki pierwszy plan którym będę szedł okaże się lipą;-)
  • 0

budo_scorpioneq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Przez czytanie tego tematu zaczynam mieć w głowie myśli o tym, jak szybko dojdę do robienia 100 pompek w jednej serii... Rolling Eyes


...lasowanie mozgow ;)

ja chyba wezmę się za plan Silvera ty coś innego, przynajmniej sprawdzimy czyj plan jest najefektywniejszy bo wydaje mi się że prawie każdym planem mozna dojść do 100 ,pytanie tylko ile to zajmnie Smile


skiperowi sie tak wszystko podobalo, to wezmie plan swistaka ;p (codziennie jedno powtorzenie wiecej) ;)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
[quote name="budo_Scorpioneq"][quote]za 50 wstawic mozesz rownie dobrze 10...to byl tylko przyklad[/quote]

zapomnialem dopisac w ps 2 ze rozumiem ze to byl przyklad ;)



ale takim tempem, to by mi zajelo dosyc dluuuugo... [/quote][/quote]

nie koniecznie, to jest tylko takie zludzenie wynikajace z ilosci powtorzen jakie robisz
przykladowo robiac 20 pompek w 5 seriach jestes w stanie w jednej zrobic okolo 30, tak wiec robiac 22 w 5 seriach juz dal bys rade zrobic okolo 32-36(zalezy od organizmu-genetyki itd)
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
jeśli chodzi o pompki to to jest jedno z moich ulubionych ćwiczeń
szkoda że teraz czas nie pozwala na zbyt częste robienoie pompek ale i tak dziennie robie zawsze rano po 30 na jednej ręce

więc w ajki sposób dojść do 100?

mi sie najlepei robiło zawsze rano

wstawałem chwile wcześniej pred szkołą i robiłem 6 serii kóre miałem rozłożone w ten sposób żeby ostatnia pompka ostatniej serii była ostatkiem moich sił
z czasem ta ostatnia pompka stawała sie oraz lżejsza i wtedy zwiekszałem ilość pompek w pierwszej serii o 10 potem w drugiej potem w trzeciej serii
co jakiś czas robiłem dzień przerwy i w dzień później robiłem jedną serie ale na max
200 pompek w tamtych czsach to było luzik i wtedy porzestawałem sprawdzać ile zrobie w jednej serii tylko szykałme innych bardziej męczących metod żeby trening był wydajniejszy

jak 200 to był luzik to 100 tym bardziej
jeszcze jedno wydaje mi sie że robienie więcej niż 50 pompek w serii mija sie z celem -od czasu do czasu warto ale nie za często
pozdrawiam
  • 0

budo_zwieracz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
a dlaczego mija sie z celem?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
ja mam poprostu takie odczucia
zresztą kilka osób u mnie w klubie też tak uważa-kiedyś taki temat w szatni po treningu przy jakiejś okazji poruszyłem

mi sie wydaje że jak seria jest za duża to wtedy praa jest w 100%wytrzymałościowa a seriami typu 30-40 max 50 mozna jeszcze troche siły wyrobić

jak już robiłem po 50 seri i to było za słabe to zaczołem ćwiczyć z obciążeniem
ćwicząc w ten sposób i odwiedzając od czasu do czasu siłownie doszedłem wtedy do 100 na klate mimo że miałem wtedy 15 lat a jak robiłem serie po 50 to cisłem 90

stąd takie wnioski
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
no mija sie z Twoim celem, ktos inny moze miec calkiem inny cel i moze sie przydac :D
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
no jeśli ktoś chce machnąć 100000000000000pompek to może robić jak największe serie
ale ja pisąłem po kątem sztuk walki że wydaje mi sie że jest niepotrzebne ale może sie myle
  • 0

budo_zwieracz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
to rewleacyjnie benny, naprawde super chcialbym w wieku 15 lat tak ciskac 100 na klate przez pompeczki ale jakbym robil po 50 to tylko 90 :wink:
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Ćwiczenie na siłce ma sens a machanie w domu pompek "bo fajnie jest robić 100 na jednej serii" to jest dramat ...


E tam bzdury prawisz, jak na silke nie chodzi i tak to lepiej zeby zaczal robic pompki z byle jakiego powodu niz by stwierdzil ze to dramat i odpuscil. Wielu ludzi ktorzy nie cwicza tylko calymi dniami siedza przed kompami w szkole/pracy/domu i biegaja conajwyzej do tramwaju potrzebuja jakiegokolwiek bodzca zeby potrenowac. Jesli ktos sobie pomysli ze "fajnie by bylo zrobic 100 pompek", a inny "fajnie przebiec 1km" i to ich zmobilizuje do ciwczenia to ja uwazam to za sukces nie dramat. :P
  • 0

budo_maximus_nh
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krk

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Ja kiedyś robiłem z 40-50 pompek i wysiadałem.
W wakacje miałem dużo wolnego czasu i mój sposób który pozwolił mi w miesiąc zwiększyć ilość robionych pompek do 80 jest bardzo prosty.
Robiłem pompki codziennie.Przeważnie rano i wieczorem.
Robiłem te 40 pompek na start.Trzeba przynajmniej do tego maxa dobić.Może nam brakować paru pompek.Chodzi o to żeby ręce nie odpadły po 1 serii.
Potem robiłem 2 serie ,3,4,5,6,7... i suma sumarum wychodziło mi z początku ok .400 pompek dziennie.Po 2 dniach mniej wiecej potrafiłem zrobić ok. 5 pompek więcej.
Wiadomo że się tego tak nie wyliczy.Trzeba postawic po prostu na systematyczność oraz na dużą ilość serii.Naprawdę to chyba jedyny dla mnie skuteczny sposób.
Przez miesiąc z 50 pompek które robiłem ledwo udało mi sie dobić do 80 pompek.teraz nie robię po tyle pompek ale 70 zrobię.Widać to co się wyćwiczyło nie idzie na marne.
Ktoś kto dobije do 120 po nawet dłóższej przerwie będzie w stanie zrobić 100 pompek.
To nie zabiera dużo czasu a skutecznie pozwala zwiększyć ilość powtórzeń.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Ja proponuję do robionych pompek dorzucić jeszcze jakieś podwyższenie dla dłoni (np. cegły), aby zakres ruchu przy ćwiczeniu był pełniejszy. Sam tak ćwiczę (na cegłach), i muszę przyznać, że jest znacznie trudniej, niemniej efekty są rewelacyjne. Robię tak 2x6 serii po 25-30 pompek 6 dni w tygodniu.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Ja proponuję do robionych pompek dorzucić jeszcze jakieś podwyższenie dla dłoni (np. cegły), aby zakres ruchu przy ćwiczeniu był pełniejszy. Sam tak ćwiczę (na cegłach), i muszę przyznać, że jest znacznie trudniej, niemniej efekty są rewelacyjne. Robię tak 2x6 serii po 25-30 pompek 6 dni w tygodniu.


Marecki,fajny pomysł,ale najpierw muszę zrobić te 100 "normalnie" :) A tak w ogóle to zacząłem robić plan "Silvera",odezwę się za parę miesięcy i powiem jakie są efekty:-) (albo że ich nie ma;])
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Marecki,fajny pomysł,ale najpierw muszę zrobić te 100 "normalnie" :) A tak w ogóle to zacząłem robić plan "Silvera",odezwę się za parę miesięcy i powiem jakie są efekty:-) (albo że ich nie ma;])

zacznij robic [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], szybko bedziesz mogl ich zrobic 100, i wtedy zabrac sie za te "normalne"
:wink:
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Marecki,fajny pomysł,ale najpierw muszę zrobić te 100 "normalnie" :) A tak w ogóle to zacząłem robić plan "Silvera",odezwę się za parę miesięcy i powiem jakie są efekty:-) (albo że ich nie ma;])

zacznij robic [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], szybko bedziesz mogl ich zrobic 100, i wtedy zabrac sie za te "normalne"
:wink:


Novocaine,będę robił te pompki jak będę miał tyle lat co George :)

Ps.A takich [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pompek mi nie polecacie :wink: ?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Tu też wesoło:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Gwyn,może nie wesoło a 8O . Gościu niesamowity,ale i tak zaraz pewnie odezwą się głosy,że najlepsza jest siłka :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024