Skocz do zawartości


Zdjęcie

100 pompek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
to nie bedą pompki to bedzie padaczka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Zależy jakie jest to ćwiczenie na tej siłce (bo tam dramatów jest chyba więcej niż przy "ćwiczeniach domatora"), poza tym nie wydaje mi sie że po paru miesiącach pompek zaprzepaszczę wszystko co wyrobiłem sobie machając sztangielkami :)
Ale co człowiek to zdanie,tak więc PEACE:-)

z ciekawosci, znowu :wink:
a robiles na silce cos poza wyciskaniem lezac? i czy teraz robisz tylko pompeczki?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Sally,możesz mi wyjaśnić o co Ci chodzi z tą padaczką?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
to jest taka forma wykonywania niepełnych pompek, wizualnie przypominająca drgawki padaczkowe
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Novocaine,moja przygoda z siłka była bardzo krótka,wolę ćwiczyć w domu tak więc odpadają wszystkie ćwiczenia na maszynach,wyciągach itd. Przez ostatnie dwa lata robiłem większość ćwiczeń jakie można zrobić przy użyciu ławeczki,sztangi,sztangielek,i drążka.Ćwiczeń nie będę opisywał,mogę podać linka to pewnego atlasu z którego brałem ćwiczenia ,ale nie wiem czy mogę:-) A pompek w tej chwili nie robię,dopiero mam zamiar zacząć :)
Ps.Kiedyś robiłem przez rok na studiach,ale wtedy nie miałem zachcianki by zrobić 100 w serii tak więc doszedłem do 50 w 10 seriach w różnym rozstawie rąk,koniec,uff :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Kiedy będę mógł wreszcie edytować posty??:-)

Ps.2.Sally rozumiem że to zart z tymi pompkami,mam zamiar zrobić tą 100 taką samo dobrze jak zrobię jedną;-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Novocaine,moja przygoda z siłka była bardzo krótka,wolę ćwiczyć w domu tak więc odpadają wszystkie ćwiczenia na maszynach,wyciągach itd.

kiedy ja cwicze na silce to te cwiczenia tez odpadaja ;)

Przez ostatnie dwa lata robiłem większość ćwiczeń jakie można zrobić przy użyciu ławeczki,sztangi,sztangielek,i drążka

to ile bierzesz na martwy? :wink:

ja widze, ze niektorzy tu sie niepotrzebnie unosza. nie ma nic zlego, ze chlopak chce robic 100 pompek. lepsze to niz siedzenie i nic nie robienie. a im chyba o to chodzi, ze 100 pompek, poza wytrzymaloscia silowa tricepsu i klatki (zaleznie od ukladu rak) nie wyrabia nic wiecej, i tak naprawde jest to bezuzyteczne dla sportu/zdrowia.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

ja widze, ze niektorzy tu sie niepotrzebnie unosza. nie ma nic zlego, ze chlopak chce robic 100 pompek. lepsze to niz siedzenie i nic nie robienie. a im chyba o to chodzi, ze 100 pompek, poza wytrzymaloscia silowa tricepsu i klatki (zaleznie od ukladu rak) nie wyrabia nic wiecej, i tak naprawde jest to bezuzyteczne dla sportu/zdrowia.


To nie do końca tak, pompki wyrabiają wytrzymałość siłową (właściwie nie tylko) wielu innych partii ciała które uczestniczą w ruchu głównie izometrycznie. Wiadomo, nie zbudujesz tym super sylwetki, ale na pewno ogólną sprawność poprawisz, a i sylwetka w jakimś stopniu zawszę się zmieni.

Imho nie ma różnicy czy walisz siłownie 3x w tygodniu by mieć kratę/siłę/masę wieprza czy robisz plan na 100 pompek. I to i to jest zazwyczaj kaprysem i w CV tego nie wpiszesz ;)

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Imho nie ma różnicy czy walisz siłownie 3x w tygodniu by mieć kratę/siłę/masę wieprza czy robisz plan na 100 pompek. I to i to jest zazwyczaj kaprysem i w CV tego nie wpiszesz ;)

ja mam w CV wpisane 8)

co do kaprysu zgadzam sie w 90%. te 10% to zawodowi sportowcy (albo karki :lol: ), ktorzy tym zarabiaja na zycie.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Mój szwagier też ma w CV napisane kulturystyka :) Ale on ćwiczy kilkanaście lat więc po nim widać,że to nie jest kaprys:-)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

Ćwiczenie na siłce ma sens a machanie w domu pompek "bo fajnie jest robić 100 na jednej serii" to jest dramat ...


Ja pierdole..dramatem to jest to ze takie halo o 100 pompek sie zrobilo. No i co z tego ze ktos chce sobie robic 100? A ja lubie stac na glowie i jesc banana..tez powiesz ze to dramat? Co to kogo obchodzi.
Zapytal sie jak robic 100 pompek. To mu napisz jak je robic, a jak nie wiesz to nie pisz nic.
Akurat jesli chodzi o "domowe" cwiczenia, to spojrzyj sobie w ksiaze Rossa i zobaczysz ze machaniem pompek i podciaganiem sie na drazku mozna zrobic tyle samo co na silce i moze byc to o niebo ciekawsze.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
ja prze 2 lata albo wiecej robie pompki przysiady brzuszki podciagam sie na drazku troche cwicze z hantlami i jestem zadowolony.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
cóż, napewno samymi pompkami nie osiągnie się sylwetki kulturysty ale ćwicząc w domu własnie pompki/brzuszki/przysiady ew. podciąganie da się osiągnąć tzw. "plażową" sylwetkę i wcale nie trzeba robić kosmicznych ilości tylko robić je regularnie. Wiadomo że potem można czuć niedosyt i iść na siłownie ale do pewnego momentu (wg mnie wystarczającego - naturalnego) można dojść ćwicząc tylko w domu.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
Nikt tu nie mowil ze chcialby osiagnac pompkami super sylwetke albo niesamowicie zwiekszyc swoja sile. Faktem jednak jest ze ze pompki zajebiscie buduja wytrzymalosc silowa. Ja np zauwazylem ze pomoglo mi to troche w boksowaniu-nie mecze sie tak na worku(abstrahujac od tego ze cwicze co 2 dzien na worku, sadze ze pompki tez sie do tego przyczynily).
  • 0

budo_scorpioneq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

zrób 10 pompek.opuszczając sie w dół powoli przez 6 sekund (odliczając 1- 6 powolutku schodząc coraz niżej) nastepnie nie kładac brzucha na podłoge podnosisz powoli odliczając do 3 (z częstotliwością 1 na około sec lub troche dłużej). jak 10 zrobisz bez problemu to zrób 20 jak zrobisz tak 20, to zrobisz 100 pompek w serii napewno


sally napisal jedyny sensowny post w tym temacie , noo i ktos tam jeszcze pisal inne plany treningowe, reszta w wiekszosci pie*** :wink:

wczoraj sprawdzilem ten sposob, i wydaje mi sie on najlepszy z wszystkich ktore widzialem, a widzialem juz z 15 ;P

to ja zaczynam tym cwiczyc, moze powiem wam o efektach tak za miesiac ;)

p.s. narazie robie ok 35 pompek
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
raczej ten sposob nie przyczyni sie do budowy wytrzymalosci miesnia, wolne fazy negatywne buduj predzej sile...najlepszym spsobem bedzie planowana progresja i wszystko na ten temat...np.
robisz 5 seri po 50 pompek to trening bym widzial tak:
treningi co 2 dzien
progresja:
1. 2 serie po 50
2. 2 serie po 52
3. 2 serie po 54

1. 3 serie po 50
2. 3 serie po 52
3. 3 serie po 54

1. 4 serie po 50
2. 4 serie po 52
3. 4 serie po 54

itd. jak widac juz przy 4 tygodniu postep powinien byc widzoczny i powinno sie udac zrobic 5 seri po 54 ruchy...dochodzisz do 5 seri i znow zaczynasz od 2 lub 3 seri (trzeba wyczuc co lepiej dziala) ale ze tym razem zaczynasz od 52 ruchow..powoli do celu powinno sie udac :D
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
W domu czasem robie 3 serie po max powtórzeń. W sumie udaje mi sie robic jakies 130- 140 pompek łacznie, a w jednej serii max 65. Tez chcialem dojsc do symbolicznej 100, ale zawsze zabrakło mi zapału.

Od miesiaca z chlopakami po treningu robimy pompki "murzyńskie" - tak nazwał je Pinecone (nie wiem czemu, ale sie przyjelo hehe).

Jeżeli robimy we 3 to schemat jest taki
1 seria- pompki robi pierwszy, a drugi i trzeci odpoczywają
2 seria- pompki robi drugi, a pierwszy i trzeci odpoczywają
3 seria- pompki robi trzeci, a pierwszy i drugi odpoczywają


i tak dalej

Robimy 10- 12 serii


Nie wiem czy ten sposób jest coś warty :-) ale mogę Wam tylko powiedzieć, że ćwicząc razem można osiągnąć lepsze wyniki.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
S.O.S. tylko że ja 50 pompek robiłem 4-5 lat temu :) Teraz zrobię ze 20-30 więc od tego pułapu bym zaczynał.
  • 0

budo_scorpioneq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek

S.O.S. tylko że ja 50 pompek robiłem 4-5 lat temu Smile Teraz zrobię ze 20-30 więc od tego pułapu bym zaczynał.


no wlasnie ;) a pozatym plan S.O.S'a cos bardzo teoretyczny mi sie wydaje

ale pewnie sie myle ;p

p.s. jak bym robil 50 pompek, to bym go moze sprobowal, tyle ze jak ktos robi 50 pompek w 2 seriach, to do stowy w jednej mu niewiele brakuje... :roll:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 100 pompek
za 50 wstawic mozesz rownie dobrze 10...to byl tylko przyklad
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024