Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak NALEZY bronic sie przed nozem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
I słusznie, bo to jedyna droga.

techniki mamy różne, ale wyższy poziom możliwości ruchowych, poprawiona orientacja przestrzenna, wyższy poziom reakcji prostej i złożonej. Do tego koordynacja ruchowa. To jest esencja walki (IMHO). Znam osoby używające 2 może 3 technik do tego ze 2 zwody i ... :) WYMIATAJĄ

I to już prawie wszystko :) I wcale nie zajmuje to całego dnia.

Panowie, Panie, to jest inwestycja w siebie.

Bierzcie przykład, ćwiczcie.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
tak mnie wlasnie zastanawia jak miala by sie capoeira do naszych treningow - badz co badz jesli chodzi o orientacje przestrzenna i kontrole wlasnego ciala to jest to niezla opcja..
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
wystarczy pojechac do Brazylii i znalezc mistrza capoeira-nozownika :) wcale nie takie trudne
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
nie bardzo dla nas, inne tempo, inny rytm. Struktura ruchu, z wyglądu podobna zupełnie do niczego. A na pewno nie przypomina naszej, no i trzymanie brzytwy palcami stopy w naszych warunkach ... eee :)
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
trzeba byc idiota zeby brac na powaznie wyobrazenia o trzymaniu brzytwy palcami stop w walce
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Niektórzy po prostu nie potrafią wyczuć ironii :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Ale dlaczego ironia ? To bylo by pewne nowum :D
Zawsze chcialem sie ogolic brzytwa za pomoca nogi :) ;) ;)


Wyobrazcie sobie pokazowke podrzucam brzytwe lapie ja noga w locie i wykrajam znak zorr.... znaczy Warheada na klacie napastnika :)


Pozdrawiam
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem

trzeba byc idiota zeby brac na powaznie wyobrazenia o trzymaniu brzytwy palcami stop w walce


Dziękuję za opinię. Myślałem, że :) ta buźka zasugeruje ironię.
Pozdrawiam Cię kolego.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
to nie jest opinia o tobie, kumam buzke sugerujaca ironie, po prostu mit o brzytwach miedzy palcami od nog jest z dupy i w powaznym temacie nie ma sensu go przytaczac, zanim ktos to wezmie powaznie odpowiedzialem
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
To nie bylo na powaznie ? 8O - a ja juz zaczalem tak trenowac :( :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Nie zapomnijcie, że brzytwa musi być na sznurku :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
albo na antenie od radia...
  • 0

budo_szuwarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Mieszkalem w Brazyli 2 lata poniewarz moja byla zona jest brazylijka. Widzalem capoeire w wykonaniu kilku ludzi,jest super. Myslalem ze to taki taniec ale wyprowadzil mnie z bedu kuzyn mojej lubej. Poszlismy do baru na piwko i oczywiscie,jako ze jestem bialy, ktos szukal dymu. Zdaza sie to dosc czesto, jak chodzi sie do barow gdzie przesiaduje"smietanka towarzyska". 3 gosci obrazilo mnie dosyc powaznie, wstalem i zbaranialem. Kuzyn w czasie kiedy wtawalem jakos dziwnie podskoczyl, widzialem latajace nogi, 2 panow lezlo a 3 odpalal sandaly. Cudowne bylo i widowiskowe. Zapytalem ile lat trenuje powiedzial ze 20. Troche to ostudzilo moje zapedy do trenowania szkoda :( .

Teraz pracuje w Afryce dla BP. Na weekendy smiglowiec zawozi nas na lad,aby odpoczac. Poszedlem do baru z kolega aby sie zresetowac, podczas drogi powrotnej,napadlo nas 2 czarnych z maczetami. Bylem bardzo odwazny i zastosowalem metode strusia pedzi wiatra.
Jednak te debile pognaly za nami. Mialem szczescie jeden sie przewrocil drogi byl dosyc daleko w tyle. Doskoczylem do niego,zawsze mam kastet w kieszeni, dostal w lep. Jego sznowny kolega ucekl,cale szczescie.
Wrocilem do hotelu i zaczalm analizowac jaki jestem glupi, przecez moglem zginac.
Mimo ze trenowalem roze style nie widze mozliwosci obrony przed maczeta. Nawet w wykonaniu idiotow jest ona jak miecz,przecina wszystko.
Jak sie bronic przed takim diabelstwem??
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Tak samo jak przed nozem ...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
pytanie:

Jak sie bronic przed takim diabelstwem??

odpowiedz:

zastosowalem metode strusia pedzi wiatra


i to zupelnie serio - jak masz gole rece i chcesz walczyc z gosciem co ma w rece noz to od razu mozesz szukac kwatery na cmentarzu.. szanse ze ci sie uda obronic sa minimalne.. oczywiscie mozesz miec farta (gosc sie poslizgnie, nie trafi, ty zlapiesz go za reke z nozem itd..) ale bazowanie na farcie w przypadku noza to dosc glupi pomysl.. :!:
wiec jedyne opcje ktore ja widze: to miec ze soba pistolet i odpowiednia odleglosc od celu, palke+gaz itd.. albo jak w przypadku powyzej - szybkie nogi.. :)
  • 0

budo_szuwarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Probowalem z kolega przetrenowac obrne przed maczeta. Najpierw golymi rekami,tragedia.
Nastepnie probowalem za pomoca noza,tez tragedia. Byc moze dlatgo ze obaj w miare trenujemy,jest to takie trudne. Co do mozliwosci uzycia broni odpda,wiezienia nigeryjskie nie sa najlepszymi kurortami wypoczynkowymi, nie polecam. Mam bron ale na obiekcie, na ladzie jest ona zabroniona,niestety. Gaz i palka ciekawe rozwiazanie jednak maczeta jest dluga,cieko dojsc i trafic. Pamietaj,ze jedno trafienie maczeta i lezysz. Co do gazu odpada,zalozyc nlezy ze gosc jst pod wplywem dragow i alku. Obniza to wplyw gazu na organizm.
Taki news z dupy: Strailismy znajomego, napadli go jak pilnowal statku. Rano policja znalazla jego i 2kolegow zasiekanych :evil: . No nic kazdy ponosi ryzyko, szkoda ze nie mozna miec broni po dobiciu do kei.
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
nie ma opcji

gaz, pałka, nóż vs maczeta - w najlepszym przypadku 50/50 - a to nie sa szanse ktorym chcesz powierzac zycie

sprawdza sie tylko tradycyjny overkill - czyli bycie wyposazonym w cos o wiele wiekszym zasiegu - czyli np bron palna - a nawet to nie da ci gwarancji

wiec zasadniczo - unikac i planowac przed, jak sie nie da - poszukac czegos dzialajacego w dystansie - jesli zdobycie broni palnej jest poza zasiegiem pomysl nad "powaznym" taserem lub cudenkami wystrzeliwujacymi ladunki obezwladniajace - np gumowe
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
na bezrybiu i rak ryba.. jak nie mozna miec procy to nie ma co nad tym myslec i trzeba skupic na tym co mozna i jak to wykorzystac.. wiec czemu kombinacja gaz+baton? bo batonem mozna trzymac na dystans (uderzenia w dlonie/ glowe / obojczyk) i od biedy mozna zablokowac uderzenie maczeta (w koncu to metalowa rurka), a gaz psika skutecznie na 2-3 metry co daje juz jakas przewage odleglosci (wycofywanie sie + odganianie batonem + psikanie gazem w strone napastnika), a przy odpowiednim doborze gazu i pijany/nacpany gosc nie wytrzyma wiecej niz kilku sekund po dostaniu CS/OC w twarz (np profesjonalne amerykanskie gazy FOX Labs - po wiecej info np do usera "cizzia" albo watku o gazach na tym podforum).. natomiast pomysl z taserem? nieglupi.. choc taser to zabawka przeciwko jednej osobie (!!) i tez ma ograniczony zasieg (realnie? jakies 4-5 metrow), wiec mimo wszystko wolalbym miec jeszcze jakas dodatkowa pale w kieszeni - tak na wszelki wypadek.. :)
  • 0

budo_szuwarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Musze troche o gazach przeczytac,nie znam se. Jednak mozesz miec racje z gazem i batonem. Maczeta to troche taki przyklad z ulicy,w knajpie to nozem mozna dostac.
Ale jak sie wypije pare piwek to wlacza sie niesmiertelnosc :-) . Trzeba unikac pewnych dzielnic i nie chodzc po zmroku. Kastet juz mam,nie mam zamiaru bic golymi rekami czarnucha. Duzo HIV w Nigeri,ryzyko jest. Dzisiaj bede pisal do firmy o gazy i battony.
Dzieki za rady :!:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak NALEZY bronic sie przed nozem
Proponuje seminarki u niego - tylko z powodu kontuzji nie naucza juz skutecznych rzeczy, przerzucił się bardziej na "mistycyzm", ale cos tam jeszcze potrafi przekazac.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024