Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno lub zrobienie nunchaku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_pelek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kupno lub zrobienie nunchaku
Witam
mam takie pytanie
Czy nunchaku oferowane na allegro sa warte kupna?
oraz
Jak radzicie zrobić własne nunchaku
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku

Czy nunchaku oferowane na allegro sa warte kupna?


Czy gazety sprzedawane w kioskach są warte kupna?
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku

Witam
mam takie pytanie
Czy nunchaku oferowane na allegro sa warte kupna?
oraz
Jak radzicie zrobić własne nunchaku


Odpowiedź brzmi nie. Ale dokładniej o które nunchaku Ci chodzi bo ja nie znalazłem nigdy nunchaku godne polecenia na allegro a co do samoróbki- Jak jesteś stolarzem i masz sprzęt to sobie zrób, jak nie to lepiej kupić. Polecam sklep Samuraj. tam mają dobre nuny do kobudo a i do freestylu się nadadzą.
  • 0

budo_pelek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
dzieki

na allegro - chodzilo mi o jedyne jakie tam przez ostatni miesiac werujac aukcje zobaczylem - piankowe
  • 0

budo_pelek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
a polecacie okragle czy osmiokatne??

Ps. jak sie edytuje i kasuje posty??
  • 0

budo_pelek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

warty kupna?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Po pierwsze powiedz do czego Ci potrzebne (bo inaczej nie wiadomo jakiego typu powinieneś kupić), po drugie edytuj posty.

Ps. jak sie edytuje i kasuje posty??


Masz guzik "zmień" w prawym górnym rogu postu.
  • 0

budo_pelek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach

wiec jeszcze nie moge zmieniac ;]


hmm... do czego zarówno do freestyle'u jak i treningów "normalnych"
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku

http://www.samuraj.net.pl/?zobacz=262
warty kupna?


Właśnie o te mi chodziło. Oktagon jest dobry do treningów kombatu ale trzeba jeszcze wiedzieć co i jak trenować :P
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Witam.
Ja na allegro kupilem metalowe nunchaku... ze 2 lata juz bedzie... ech to byly czasy. Dalem okolo 20zl a wart byl z 80... Przyznajcie sie jesli to ktorys z Was mial pecha i musial mi sprzedac hehe. Na lozyskach mmmmmm... bajka. Teraz zabronione na allegro handel tym sprzetem. Do nauki polecam ochraniacz na glowe. Zanim nadgarstki zalapia i wyucza sie ruchow, dostaniesz nie raz w glowe przekladajac je za barkiem i nie tylko.
Nun stozkowy moze byc drewniany, ewentualnie walcowate palki. Pamietaj im ciezsze i bardziej kanciate tym bardziej Cie bedzie bolalo jak sie palniesz.
Piankowymi sie nie uczylem.
Pozdro
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku

Do nauki polecam ochraniacz na glowe. Zanim nadgarstki zalapia i wyucza sie ruchow, dostaniesz nie raz w glowe przekladajac je za barkiem i nie tylko.
Nun stozkowy moze byc drewniany, ewentualnie walcowate palki. Pamietaj im ciezsze i bardziej kanciate tym bardziej Cie bedzie bolalo jak sie palniesz.
Piankowymi sie nie uczylem.
Pozdro


Ja do nauki polecam myślenie :) fakt, że początki są ciężkie i można sobie zrobić ziazi :) ale jak sie nie uderzysz to sie nie nauczysz.
U nas w Kobudo są tylko 2 rodzaje PRAKTYCZNYCH przełożeń tych, gdzie nunchaku idzie koło głowy (mae dori i ushiro dori-"pod pachą" i za plecami) przy których ciężko przywalić sobie w głowę (jest jeszcze inne ale tu nie ma ruchu koło głowy więc o nim nie piszę). innych przełożeń się nie używa ze względu na ich brak zastosowania (brak pozycji wyjściowej i siły)
Za ciężkie nie powinno być bo jest trudniejsze do opanowania, lekkie jest szybsze ale powinno być odpowiednio wyważone- cały czas mowa o Kobudo.

Piankowe? Zapomnijcie o piankowym.
OSS
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Jak bylem maly to mi mama kupila kask do jezdzenia na rolkach. Jezdzilem w nim co prawda jakis tydzien zanim zlapalem o co kaman. Przydal sie moze raz przy wywrotce na piasku - lekko pacnalem kaskiem w asfalcik - przejechaalem tylko ze sie zarysowal.
Za to przy nauce machania nunchakiem nie raz przelknalem sline dziekujac mamie, ze lezal pod reka i ze go zlozylem. Fakt, ze ja sie uczylem sam bez trenera itp.
Wykonujac przelozenie takie, ze nun prowadzimy jak Bruce Lee na filmach, czyli z lewej reki np do prawej, tak ze trzymamy nun zwisajacy za barkiem w lewej rece, lapiemy prawa reka i rzucamy go sobie na plecy (za bark) i znow chwytamy lewa reka i tak sobie powtarzamy - jest bezpiecznie.
Ale jak robilem to odwrotnie, - pokonujac sile grawitacji, to wybacz, bez dobrego zakrecenia nadgarstkiem, trafialem sobie w leb - w tyl glowy.
Dlatego ja polecam cos na glowke w czasie praktyk dla poczatkujacych, jesli chca sie nauczyc takze sztuczek - fajnego fristajla ;)
Za glowa (szyja) przelozenie nie jest grozne mimo, ze tak wyglada.

Edit :
Takze Pelek polecam Ci najlepiej palki walcowate z drewna na linkach na poczatek, ewentualnie na lancuchu, ale jak sie decydujesz na lancuch to tylko lozysko. Na linkach nunchaku jest wolniejsze wg mnie - latwiej Ci bedzie opanowac. Na lozysku palka potrafi sie zakrecic wokol wlasnej osi a niezlapanie nuna w okolicy glowy moze tez lekko zabolec jak Ci sie w locie odbije od palcow i strzeli w glowke. Raz mi sie zdarzylo.
I palki bez kantow okragla odstawa walca jakby ktos mial watpliwosci jak wyglada walec :)
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
każdy powiedział swoje zdanie i Pelek sam wybierze.
Co do tego, że na lince jest wolniejsze. hmmm co do freestylu to pewnie masz rację ale to nie moja działka takich ludzie używają na pokazach i pewnie coś w tym jest, nie wnikam.
Co do kombatu (czyt.Kobudo) tylko linka ze względu na lepsze prowadzenie i większą siłę i pare innych rzeczy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Mi sie wydaje ze mocniejsze uderzenie jest nunem na lancuchu. Nie wiem czemu. Poza tym lancuch robi wiecej halasu i budzie wiekszy respect przeciwnika.
Mowie juz o walce. Do tego nalezy dobrac nun do walki w zaleznosci od tego ile sie ma pary w lapkach... Postury itp. Im wiekszy ktos jest tym ciezszym nunem powinien machac wg mnie.
A i do walki stozkowe lepsze. Wieksza sila uderzenia koncowka palki.
Ja sie uczylem na stozkowych i po przejsciu na walcowate metalowe, tesknilem troche za stozkiem.
Moze sprobuje nuna na lince bo mialem tylko jeden i to samorobke dlatego moze bylo wolne bo kiepska linka (za sztywna). Zreszta zawsze linka sie bedzie minimalnie wolniej zginala niz slizgaja sie o siebie ogniwa lancucha a moc uderzenia zalezy od sily uderzenia i od czasu. czyli im szybciej leci palka tym mocniej zaboli.
Pozdro
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku

Mi sie wydaje ze mocniejsze uderzenie jest nunem na lancuchu.

I tu masz rację tylko Ci się wydaje :wink: Większa siła i bardziej równomiernie jest przenoszona przez linkę.

Poza tym lancuch robi wiecej halasu i budzie wiekszy respect przeciwnika.

W Kobudo jak i innych tradycyjnych Okinawskich sztukach nie chodzi o to żeby przeciwnik czuł respekt- bo kiedyś przeciwnikiem był wojownik wyszkolony do zabijania i na nim nie robił wrażenia szeleszczący łańcuszek.

Do tego nalezy dobrac nun do walki w zaleznosci od tego ile sie ma pary w lapkach... Postury itp. Im wiekszy ktos jest tym ciezszym nunem powinien machac wg mnie.


Co to ma do żeczy ile kto ma pary w łapach? :) liczy się technika, z techniki wypływa siła a nie z tego że facio waży 100 kilo i ma półkilogramowego nuna w ręce. Powiem Ci, że 250 -300 gramowe nunchaku ma siłę uderzenia kilkaset kilo na punkt, poza tym jest bardzo szybkie i łatwiejsze do opanowania od takiego co waży np 500 gram. Ale powiem Ci że na początku też tak myślałem :D

A i do walki stozkowe lepsze. Wieksza sila uderzenia koncowka palki.

No i tu się zgadzam :) tylko powiedz jeszcze czemu tak jest?jaka jest różnica pomiędzy prostym nunchaku na łańcuchu a stożkowym na lince.

Zreszta zawsze linka sie bedzie minimalnie wolniej zginala niz slizgaja sie o siebie ogniwa lancucha a moc uderzenia zalezy od sily uderzenia i od czasu.

No to teraz namieszałeś, mam grype, temperaturę ale jeszcze kojarze, że linka wygina się w momencie uderzenia na cel, i przy odbiciach tak to jest napięta i prosta. Nawet przy wykonywaniu pentelek (bardzo ważny element technik) jest napięta, a kierunek lotu zmienia tylko pałka- ta która jest nietrzymana.

czyli im szybciej leci palka tym mocniej zaboli.

Masz może kamerkę? bo nie wiem czy myślimy o tym samym
Jak masz to nagraj proszę i pokaż o co ci chodzi.
pozdr
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
tak apropo nuna:

Jest akt oskarżenia ws. Simona Mola. Mężczyźnie postawiono w sumie 13 zarzutów. Trzynasty dotyczy posiadania bez pozwolenia białej broni, tzw. nunczako - dodała.


  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Jak lecimy "a propos", to ciekawe, czy jest jakakolwiek bardziej bezużyteczna broń, niż nunchaku? :)
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Każda broń jest nieużyteczna w rękach kogoś kto nie ma o niej zielonego pojęcia :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Zapewne poduszka puchowa też ma jakieś właściwości bojowe w sprawnych rękach ;)
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno lub zrobienie nunchaku
Zapewne piszesz to aby się dowartościować :) No cóż nikt cię w dzieciństwie nie brał na poważnie? a może masz jakieś ukryte kompleksy?
No ale ok jak już tak piszesz to proszę o argumenty, które techniki są nieskuteczne, a może poprzesz je jakimiś filmikami z netu? pełno ich.

ps.
poduszką puchową można udusić człowieka. Kurcze miałem się nie zniżać do twojego poziomu ale mi się udzieliło :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024