Skocz do zawartości


Zdjęcie

zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
sluchajcie moze ktos sie na tym zna i mnie pomoze zrozumiec:
z powodu pracy i kontuzji (zlamanie palca) nie cwiczylem jakis czas i przytylo mnie sie od poczatku roku cwiczylem i waga niespecjalnie spadala, zmienilem w od lipca trening - glownie duzo worka i tarczowania ale ja ubieralem dwa dresy do tego - zrzucilem 10 kg - (6% tluszczu mniej).
wszystko to do poczatku listopada - pierwszy skok byl znaczny bo 7 kg w 1,5 miesiaca a potem tylko 3 kg do listopada. do listopada zeszly mi rowniez miesnie w 2%

musze potkreslic nie stosowalem zadnej diety do tego, po prostu jadlem jak dawniej

i teraz moj problem ze o ile rece to jakos jakos to nie mam w w ogole poweru w kopnieciach - cwicze z tymi samymi ludzmi ktorzy pytaja mi sie co jest czemu tak cienko kopie 8O

jakbym nie mial sily i szybko sie mecze, caly czas cwicze (5-6 razy w tygodnie po 2-3 godziny) a kondycje mam coraz gorsza zamiast coraz lepszej

jak to jest mozliwe ze jka bylem grubszy o 10 kg to kopalem mocniej i mialem lepsza kondycje????

ps. badania % byly robione komputerowo na specjalnej maszynie
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

ps. badania % byly robione komputerowo na specjalnej maszynie

na jakiej maszynia? mam nadzieje, ze nie takiej, co puszcza prad przez cialo, bo te pomiary sa BARDZO niedokladne.

a z tego co mowisz, moze sie po prostu przetrenowujesz? te 2-3 h to na raz, czy na dwa? i jaki trening? dieta jaka dokladnie (przykladowy dzien)? cokolwiek na sile cwiczysz?

a cwiczenie w dresach golwnie wode wypoci. lepiej sie ubrac lekko i zwiekszyc intensywnosc.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
Poza tym sila=masa*przyspieszenie:).. skoro zrzuciles 10 kg to jasna rzecza jest ,ze spadnie sila ... musisz nabrac teraz miesni;D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
Imho przetrenowanie, 2 tygodnie na hawajach i powinno być ok. Zrobił bym też badania krwi.

na jakiej maszynia? mam nadzieje, ze nie takiej, co puszcza prad przez cialo, bo te pomiary sa BARDZO niedokladne.


Mylisz domową wagę elektroniczną z profesjonalnym urządzeniami do pomiaru %BF, te drugie nie są wcale mniej dokładne niż metoda fałdowa czy inne wynalazki (tak, wiem że wyniki zależą od wielu czynników).

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

Mylisz domową wagę elektroniczną z profesjonalnym urządzeniami do pomiaru %BF, te drugie nie są wcale mniej dokładne niż metoda fałdowa czy inne wynalazki (tak, wiem że wyniki zależą od wielu czynników).

Gubrin

nie bede sie (dlugo :wink: ) klocil, bo nie jestem w tym specjalista. ale sie mnie wydaje, ze dokladnosc
domowa waga elektroniczna < lustro < faldowa = profesjonalna elektryczne < cisnieniowa < pelen skan ciala
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

jak to jest mozliwe ze jka bylem grubszy o 10 kg to kopalem mocniej i mialem lepsza kondycje????

przeciez to jest oczywiste. Pozatym odchudzając się (10 kg to jest cholernie dużo) zakłociłes równowage organizmu, która sobie wytworzył i dlatego jestes słabszy. Co najmniej kilka miesięcy zajmie przyzwyczajenie się to tego i wtedy poprawi sie kondycja i trochę siła, ale nie spodziewaj się ze bedziesz miał tyle samo siły to z 10 kg masy więcej ..
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

a z tego co mowisz, moze sie po prostu przetrenowujesz? te 2-3 h to na raz, czy na dwa? i jaki trening? dieta jaka dokladnie (przykladowy dzien)? cokolwiek na sile cwiczysz?



2-3 godziny na raz - jeden trening. na sile cwicze na functional trainerze i gumy (duzo gumy) oraz na pilce szwedzkiej

Imho przetrenowanie, 2 tygodnie na hawajach i powinno być ok. Zrobił bym też badania krwi.


badania krwi mialem calkiem niedawno - cale szczegolowe badania i komplet bada krwi, nerek watroby itd - jestem nieprzyzwoicie zdrowy :lol:

Mylisz domową wagę elektroniczną z profesjonalnym urządzeniami do pomiaru %BF, te drugie nie są wcale mniej dokładne niż metoda fałdowa czy inne wynalazki (tak, wiem że wyniki zależą od wielu czynników).


ta maszyna jest amerykanska, nowa (2007) trzeciej generacji, nie pamietam firmy, podlaczona do kompa, duza dosc stoi sie na niej i trzyma sie rece na specjalnych uchwytach - dosc duzo rzeczy pokazuje cala strona A4 wynikow jest
poza tym mam w domu lustro, przedtem mi sie brzuch przelewal, widac bylo wyraznie spod koszulki nawet, teraz roznica jest spora (mam zdjecia sprzed), waga lekarska tez pokazuje 10 kg mniej wiec to nie pomylka

przeciez to jest oczywiste. Pozatym odchudzając się (10 kg to jest cholernie dużo) zakłociłes równowage organizmu, która sobie wytworzył i dlatego jestes słabszy. Co najmniej kilka miesięcy zajmie przyzwyczajenie się to tego i wtedy poprawi sie kondycja i trochę siła, ale nie spodziewaj się ze bedziesz miał tyle samo siły to z 10 kg masy więcej


no tak ale wedlug dany z maszyny i tego co widze w lustrze to stracilem brzuch dane pokazuje ze tylko 2% miesnie stracilem przy tym reszta to tluszcz wiec nie wiem wydaje mi sie ze powinnem miec lepsza kondycje skoro nie mam tego tluszczu. bo chyba tlusz mnie nie pomagal w sile, sam nie wiem
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
Sześć razy w tygodniu po dwie-trzy godziny to bardzo dużo. Prawie profesjonalnie, rzekłbym, a oni mają żywieniowców, odnowę biologiczną i tak dalej. Skoro nie masz diety, to pewnie nie stosujesz też żadnych suplementów regeneracyjnych ani odżywek. To kiedy te twoje mięśnie mają się stać silniejsze czy bardziej wytrzymałe (przyrost wydajności następuje podczas odbudowy mięśnia "uszkodzonego" podczas treningu), kiedy twoje stawy mają sobie odpocząć?

Ja bym zdecydowanie stawiał na przetrenowanie i sugerował najpierw odpoczynek, a potem zastanowienie się nad planem treningowym i przycięcie go trochę. Trenuj tak samo intensywnie, ale cztery razy w tygodniu, góra pięć. Według mnie na pozytywne efekty nie będziesz długo czekał.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

Sześć razy w tygodniu po dwie-trzy godziny to bardzo dużo. Prawie profesjonalnie, rzekłbym, a oni mają żywieniowców, odnowę biologiczną i tak dalej. Skoro nie masz diety, to pewnie nie stosujesz też żadnych suplementów regeneracyjnych ani odżywek.



witaminy tylko i gatorade sport drink
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

2-3 godziny na raz - jeden trening. na sile cwicze na functional trainerze i gumy (duzo gumy) oraz na pilce szwedzkiej

no to na pewno nie jest to trening na sile maksymalna ani eksplozywna (sic?). a tak dlugie treningi to tylko na wytrzymalosc.

ta maszyna jest amerykanska, nowa (2007) trzeciej generacji, nie pamietam firmy, podlaczona do kompa, duza dosc stoi sie na niej i trzyma sie rece na specjalnych uchwytach - dosc duzo rzeczy pokazuje cala strona A4 wynikow jest

ja do takich i tak nie mam zaufania, ale to prywatne preferencje. wazne, ze jesli pokazuje powtarzalne wyniki to jest ok.

no tak ale wedlug dany z maszyny i tego co widze w lustrze to stracilem brzuch dane pokazuje ze tylko 2% miesnie stracilem przy tym reszta to tluszcz wiec nie wiem wydaje mi sie ze powinnem miec lepsza kondycje skoro nie mam tego tluszczu. bo chyba tlusz mnie nie pomagal w sile, sam nie wiem

oprocz tego co juz napisali, ze nie dajesz organizmowi odpoczac, to te treningi nie pomoga w niczym poza wytrzymaloscia, taka moja opinia z ktora mozna sie nie zgadzac :wink: ja wiem, ze moja kondycja ulegla znaczacej poprawie po 10-20 minutowych treningach. a na sile staram sie nie przekraczac godziny (zapasy energii w miesniach etc)

napoje tez mozna sobie wsadzic, nie maja wcale "idealnego skladu". lepiej zjesc odpowiedni posilek przed i po a w trakcie pic wode. witaminy zawsze dobre. przy takiej intensywnosci mozna juz siegnac po jakies suplementy na regeneracje.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
Spróbuj zrobić testy na przetrenowanie.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
Mozesz napisac jakie testy? Nie wiedzialem ze mozna zrobic "test na przetrenowanie"
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

Mozesz napisac jakie testy? Nie wiedzialem ze mozna zrobic "test na przetrenowanie"

np mierzysz tetno po przebudzeniu. jesli jest wysokie, tzn ze albo masz kepskie tetno :wink: albo jestes przetrenowany i organizm potrzebuje sie zregenerowac.
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

Sześć razy w tygodniu po dwie-trzy godziny to bardzo dużo. Prawie profesjonalnie, rzekłbym, a oni mają żywieniowców, odnowę biologiczną i tak dalej. Skoro nie masz diety, to pewnie nie stosujesz też żadnych suplementów regeneracyjnych ani odżywek.



witaminy tylko i gatorade sport drink

Gatorade to lipa. A prócz witamin masz też kompleks minerałów?

Inna sprawa to sen? Jak długo śpisz przy tak dużej ilości treningów w tygodniu? Potrzebujesz minimum 9 h. Dużo wody, uzupełnic witaminy i minerały, oraz dieta by się przydała bo 2/3 h to naprawde spory wysiłek. Skądś ten organizm energie musi brac.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

Poza tym sila=masa*przyspieszenie:).. skoro zrzuciles 10 kg to jasna rzecza jest ,ze spadnie sila ... musisz nabrac teraz miesni;D

a widze ze nie zauwazyles ze spadek masy wiarze sie z wzrostem przyspieszenia , mniejszy kolo moze udezac tak samo silnie jak duzo od niego ciezszy.
pozdro
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

mniejszy kolo moze udezac tak samo silnie jak duzo od niego ciezszy


...na filmach :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
żenua
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(
no nie? :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

Nie wiedzialem ze mozna zrobic "test na przetrenowanie"

Test ortostatyczny można wykonać, korzystając z najprostszego monitora tętna.

Co do przetrenowania, to polecam pierwszy z brzegu artykuł z gugla: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: zrzucilem 10 kg w 4 miechy i nie ma poweru teraz :(

Gatorade to lipa. A prócz witamin masz też kompleks minerałów?


uzywam: whole foods, food based one: multivitamin, mineral and herbal formula


Inna sprawa to sen? Jak długo śpisz przy tak dużej ilości treningów w tygodniu?


ile sie da... dzisiaj spalem 10 godzin i obudzilem sie zmeczony jakis taki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024