Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań od bardzo początkującego :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_szyms
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Witam!
W pierwszym poście chciałbym się kulturalnie przywitać.
Zacznę od krótkiego opisu mojej osoby - 16 lat, 170cm, 65 kg (koksem więc nie jestem :D ).
Jako że mieszkam w (podobno) najniebezpieczniejszym mieście Polski - Katowicach i z racji mojego pójścia do LO coraz więcej czasu będę spędzał w centrum. I w związku z tym mam kilka pytań:
1. Jaka sztuka/system walki byłaby najskuteczniejsza dla osoby takiej jak ja (chodzi mi przede wszystkim o szybkie efekty, bo zima się zbliża i robi się ciemno). Do tego chciałbym odprowadzając dziewczynę zapewnić Jej bezpieczeństwo.
2. I co potem - tzn mam zamiar pół roku pochodzić na tą SW która da szybki efekt, a potem przerzucić się na coś innego (karate, aikido, może kick boxing :) )
3. Teraz sprawa "pomocy dydaktycznych" :) Chciałbym kupić jakiś dobry miotacz gazu, raczej jakiś OC (no chyba że FORCE 80). Czy moglibyście poradzić coś dobrego, taniego (65 raczej max - chyba że...) - i ewentualnie podać linki (na mail bo niestety na forum nie można reklamować niczego :) sznurekjedi(małpa)gmail{kropka}com)
4. A jak wygląda sprawa z pałkami teleskopowymi i innym tego rodzaju sprzętem (łatwe do schowania), fajnie by było jakby ta SW uczyła także obsługi takiego sprzętu.
5. I ewentualnie - jakieś publikacje - które pomagają w technikach negocjacji itd.
SERDECZNIE DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC
Pozdrawiam
(i obym nie musiał używać nigdy tych technik :) )
PS. Nie ważne że mam 16 lat (co do pałek teleskopowych i gazu. Powiedzmy że mój Tata chce sobie taki kupić :lol: )
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
W pół roku żadna sztuka walki nie nauczy cię samoobrony - zapomnij, poprostu zapisz sie na cos co jest najbardziej praktyczne i daje szybko efekty (czyt. boks ;) )
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
co do sportu, to tak jak przedmowca radziłbym coś w typie boksu, kickboxingu. W pol roku na dobra sprawe nie nabiezesz skutecznosci w zadnym SW.

Ogolnie wszyscy doradzaja boks, kick jako podstawe a np. krav mage jako uzupelnienie, jesli tak Ci zalezy na tej skutecznosci (a raczej ujalbym to inaczej: na umiejetnosci wychodzenia z takich sytuacji, poczawszy od unikania, przez podejscie psychiczne po sama walke) to poradzilbym Ci np. rok kravmagi, jesli Ci sie spodoba- zostajesz, jesli uznasz, ze dajesz sobie spokuj lecisz na kick, boks etc.

Teoretycznie byloby lepiej odwrotnie, a raczej: boks + kravke jako pozniejsze uzupelnienie, ale jak widze tyle czasu nie mamy :wink: no chyba, ze poki co wystarczy Ci gaz albo palka. Dodatkowo niektore sekcje kravmagi (np. w W-wie) maja opcje dodatkowego tereningu boksu raz w tygodniu co uwazam za niezle rozwiazanie.

aha, i pamietaj, zeby nie zawalic sie sprzetem do obrony, bo jak przyjdzie co do czego, to sam niebedziesz wiedzial czego uzyc :)
  • 0

budo_yamatano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Bardzo obiektywna ocena...

A ja polecam krav mage- dość szybka do opanowania na przyzwoitym poziomie i ucząca obrony w realnej sytuacji zagrożenia.
  • 0

budo_yamatano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
ups, spóźniłem się :roll:
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D

Witam!
W pierwszym poście chciałbym się kulturalnie przywitać.
Zacznę od krótkiego opisu mojej osoby - 16 lat, 170cm, 65 kg (koksem więc nie jestem :D ).
Jako że mieszkam w (podobno) najniebezpieczniejszym mieście Polski - Katowicach i z racji mojego pójścia do LO coraz więcej czasu będę spędzał w centrum. I w związku z tym mam kilka pytań:
1. Jaka sztuka/system walki byłaby najskuteczniejsza dla osoby takiej jak ja (chodzi mi przede wszystkim o szybkie efekty, bo zima się zbliża i robi się ciemno). Do tego chciałbym odprowadzając dziewczynę zapewnić Jej bezpieczeństwo.
2. I co potem - tzn mam zamiar pół roku pochodzić na tą SW która da szybki efekt, a potem przerzucić się na coś innego (karate, aikido, może kick boxing :) )
3. Teraz sprawa "pomocy dydaktycznych" :) Chciałbym kupić jakiś dobry miotacz gazu, raczej jakiś OC (no chyba że FORCE 80). Czy moglibyście poradzić coś dobrego, taniego (65 raczej max - chyba że...) - i ewentualnie podać linki (na mail bo niestety na forum nie można reklamować niczego :) sznurekjedi(małpa)gmail{kropka}com)
4. A jak wygląda sprawa z pałkami teleskopowymi i innym tego rodzaju sprzętem (łatwe do schowania), fajnie by było jakby ta SW uczyła także obsługi takiego sprzętu.
5. I ewentualnie - jakieś publikacje - które pomagają w technikach negocjacji itd.
SERDECZNIE DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC
Pozdrawiam
(i obym nie musiał używać nigdy tych technik :) )
PS. Nie ważne że mam 16 lat (co do pałek teleskopowych i gazu. Powiedzmy że mój Tata chce sobie taki kupić :lol: )


1. Jeśli ma Ci to służyć jedynie do obrony i nie interesują cię sporty walki idź na krav magę
2. Żadna SW nie daje szybkiego efektu trzeba zapierdalać nie ma lekko ;)
3 i 4 Kup sobie lepiej jakiś gaz do przyjebania skutecznie taką pałką trzeba mieć siłę
5. Na krav madze pewnie będą cię uczyć takich rzeczy
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D

Jako że mieszkam w (podobno) najniebezpieczniejszym mieście Polski - Katowicach i z racji mojego pójścia do LO coraz więcej czasu będę spędzał w centrum.

Bywam w centrum dość często i wydaje mi się, ze jest w miarę bezpieczne. Zawsze jest tam pełno ludzi i często (jak na Polskę) widać patrole. W centrum nikt na mnie nigdy krzywo nie spojrzał, ani nie zaczepił, nawet po zmroku (oprócz jakiejś babci, która nie wiedziała, jaki był wtedy dzień tygodnia :lol: ).
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Boks.
Poza tym, nie chodzic w miejsca gdzie daja w ryja.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Napewno nie kravka. Boks/kickboxing/mt.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
FMA i pałka teleskopowa (też chyba na niektórych combatach uczą) :wink: .
Nie licząc sprzętu to boks/mt/kb bo szybko nabierzesz "obicia" (później możesz zacząc bawić się w jakiś grappling). Weź pod uwagę fakt, że żadna sztuka walki nie przygotuje ciebie w 100% pod ulicę (bo albo nie ma tego za zadanie, albo nie jest w pełni w stanie odzwierciedlić warunków ulicznych).

Ahh, niebezpieczne te dzisiejsze ulice :-) .
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D

Bywam w centrum dość często i wydaje mi się, ze jest w miarę bezpieczne. Zawsze jest tam pełno ludzi i często (jak na Polskę) widać patrole. W centrum nikt na mnie nigdy krzywo nie spojrzał, ani nie zaczepił, nawet po zmroku (oprócz jakiejś babci, która nie wiedziała, jaki był wtedy dzień tygodnia :lol: ).


Dokładnie .
W centrum jest nawet lajtowo , zawsze dużo ludzi + patrole policji .
Gorzej jest na dworcu ale tam raczej się nie musisz pojawiać :wink: .

Zapisz się na jakiś kick boxing i chodź dłużej nie pół roku :roll: .
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Kup sobie gazik bo jest poręczny i niewielki a jesli dobrze trafisz nim przeciwnika to bedzie myślał o tym żeby sie nie udusić a nie a tobie .
Zacznij chodzić na kickboks i spróbuj pojawiac sie ze 3 razy w tygodniu na siłowni - w katowicach jest ich pełno(2 są niedaleko twojego LO).
Masz zajebisty wiek do tego żeby wziąść się na poważnie za treningi aż ci zazdroszcze :-)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D

I co potem - tzn mam zamiar pół roku pochodzić na tą SW która da szybki efekt, a potem przerzucić się na coś innego (karate, aikido

łałałiła 8O koniecznie na aikido
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Trenuje krav mage i boks takze... polecam ta opcje ;]
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Ludzie świadomie, lub nie pomijają jeszcze jedną odmianę kickboxu. Ja polecam sanshou / sande. Na dole mała prezentacja ;-) .

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kilka fot:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Szersze info w sieci.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Kudo
  • 0

budo_szyms
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
A co powiecie na MMA (karate shidokan - łączące karate, MT i grappling)?
Mam akurat bardzo blisko na treningi, i wyczytałem wiele dobrego o tej katowickiej sekcji. Chyba że zwykły boks tajski będzie dla mnie lepszy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
nigdy nie bawilem sie w mieszanke (niestety), jesli prowadzi to jeden trener, chociaz nie sadze, to mialbym watpliwosci.
Ale jesli mozesz na jednej sekcji rozwijac tak szeroki zakres SW (i w dobrej jakosci) to mysle, ze moze byc fajnie- skocz na trening, pomysl. Co prawda troche mnie dziwi polaczenie mt i grapplingu z karate, ale moze sie nie znam :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Idź na trening shidokanu i napisz nam małą relację to ktoś z katowic będzie miał źródło informacji :wink:
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań od bardzo początkującego :D
Ja ci radzę boks, w katowicach masz nawet niezła sekcję bodajże kleofasa. Nie byłem nigdy, ale miałem przyjemność na zawodach z jej zawodnikami i prezentowali się przyzwoicie.
Do tego boks to znakomita podstawa i daje sporą skuteczność pod ulicę. Po boksie to dużo łatwiej potem jest na kickboxingu czy krav madze czy gdziekolwiek gdzie jest stójka.

Ps. Zastanów się dobrze czy nie chciałbyś zacząć przygody ze SW na serio, bo masz naprawdę dobry wiek ku temu, szkoda pochodzić pół roku ,a potem przestać. Potrenujesz kontaktowe SW do 25 ,a potem nie będziesz już sie tak bał katowickiego centrum :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024