Skocz do zawartości


Zdjęcie

technika vs hamówa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
zdecywanie nie pchalbym sie na branie mlynka na garde i wymiane ciosow liczac na celny cios i KO.. moim zdaniem nie ma bata zeby sie to nie przerodzilo w bijatyke - a wtedy wynik ciezko przewidziec

obalenie - na ziemi nie wykorzysta ani mlynka ani przewagi sily/masy
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
ja bym próbował na dystans front kickiem.A swoją drogą też sie nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku że lepiej unikać starć ulicznych :)
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
Na sparingach,czesto sie zdarzalo,ze chlopaki sie podpalali i szli na calego...nie jest latwo z tego wyjsc.Zejscia na boki..niby tak.Ja preferowalem zawsze wyciecie wewnetrznym lowem..sprawdzone.Z kolei boksersko podchodzac do tematu-jesli szedl by na mnie koles to zatrzymanie sie w miejscu i mocny prawy prosty,wykorzystujacy ped przeciwnika na poczatek moglby pomoc.Paretru nie znam,ale mam nadzieje,ze poznam,bo wydaje mi sie to najbardziej lagodne rozwiazanie.Parter i duszenie=koniec walki.Podjecie wymiany jest dosc ryzykowne..Pisze to jako caly czas praktykujacy uderzacz:)
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa

Paretru nie znam,ale mam nadzieje,ze poznam,bo wydaje mi sie to najbardziej lagodne rozwiazanie.Parter i duszenie=koniec walki.Podjecie wymiany jest dosc ryzykowne..Pisze to jako caly czas praktykujacy uderzacz:)


Wiesz, z reguły "Parter i duszenie = koniec walki" działa tylko na macie :) Owszem duszenie jest skuteczne, ale na ulicy zwykle jest: Zwarcie, obalenie i butowanie = koniec walki :D
Bo jak szarpiesz się z kimś na glebie to ci mogą jego koledzy zrobić krzywde.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kempachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
Ten problem meczy mnie juz od jakiegos czasu. Meczy do tego stopnia ze na wlasnych sparringach z kumplami poprosilem aby ktorys mnie tak zaatakowal, pelna predkosc, sila i agresja...( jakbym dostal i upadl, nic by sie nie stalo, morda nie szklanka ) moje refleksje:

- Klincz pomaga, podobnie jak wejscie w nogi, jednakze z duzo ciezszym przeciwnikiem zarowno w klinczu jak i parterze nie kazdy "uderzacz" by sobie poradzil.

- kop frontalny zatrzyma przeciwnika, low-kick ( pozadny z pelnym skretem ) ma chyba zbyt maly zasieg i narazilibysmy sie na cepy przeciwnika.
* dla celow badawczych zrezygnowalismy z kopa frontalnego ( nie zawsze na ulicy jest miejsce i dystans ).

- zejsce w bok, unik bokserski, polaczony z sierpem w splot. Gdy przeciwnik koncentruje sie na waleniu na strefe jodan, szybki sierp na chudan powinien przytkac przeciwnika. To zatrzyma go na chwile, dalsze wykonczenie zalezy juz od tego co potrafimy.

W czsie cwiczen zanim udalo mi sie znalezc dostalem pare ciosow :evil: nie tylko w twarz, ale tez glowe czy krtan... przciwnik nie patrzyl gdzie walil.

Na ulicy doszedl by stres i przeciwnik naprawde chcialby nas 'zabic'... grunt to sie nie zastanawiac gdy takie cos nastapi, lepiej nie przyjmowac zbyt duzo takich ciosow nawet na garde, zawsze jakis przejdzie...dla mnie najlepsze jest opcja 3, ktora przedstawilem, chyba ze jest miesce na frontal
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
jak gosciu jest z kolegami to sprint sie przyda bardzo....Mowimy to chyba o sytuacji jak zaatakuje nas gosciu,ktory leje cepami na oslep..?
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
a nie bylaby lepsza skrocona wersja frontkicka? kolano w strefe jondran i po wszystkim ;) . trafic w jaja generalnie jest bardzo prosto. czesto przeciez na ringach/w klatkach zawodnicy przypoadkowo kopia sie po jajach...
czy moze uwazacie ze kop w jaja jest niehonorowy? ;)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa

zdecywanie nie pchalbym sie na branie mlynka na garde i wymiane ciosow liczac na celny cios i KO.. moim zdaniem nie ma bata zeby sie to nie przerodzilo w bijatyke - a wtedy wynik ciezko przewidziec

obalenie - na ziemi nie wykorzysta ani mlynka ani przewagi sily/masy


Przerodziło sie w bijatyke ?? Przecież koleś cie atakuje młynkiem wiec bijatyke już mamy - nie ma sie w co przeradzać . A pozatym to i tak każdy zareaguje tak jak go uczono. Kickboxer nie będzie sprowadzał do parteru tylko zastosuje kopniaki i pięści .
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
bijatyka = dwie osoby wala cepy
a zamiast wdawania sie w wymiane ciosow mozna postarac sie zrobic cos innego jak sie ma troche zimnej krwi i umiejetnosci.. np kickboxer moze przejsc do klinczu - nie musi sie wdawac w wymiane ciosow na oslep z gosciem ktory robi mlynek
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa

np kickboxer moze przejsc do klinczu - nie musi sie wdawac w wymiane ciosow na oslep z gosciem ktory robi mlynek

A po grzyba kickboxerowi klincz? :lol:
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
do kolan i lokci..? ew obalenia?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
No tak wiadomo, chociaż to już nie są techniki stricte kickboxerskie. Myślałem, że mówisz o "ortodoksyjnym" kickboxerze :wink: .
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
motyw jest taki ze kazdy wie jak udezac reka czy noga(jeden lepiej drugi gozej)
w klinczu potrafia walczyc jednostki
tak wiec mamy eliminacje zagrozenia(bo zawsze ten frajerski cios sie moze zdazyc) +kontrole nad napastnikiem
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
Warto zauważyć, że w klinczu na ulicy dużo bardziej liczy się siła, dynamika i zdecydowanie. Nie ma czasu na żadne kombinowanie czy układanie sobie taktyki tylko szybkie reakcje i elementy najlepiej wyuczone na treningu - zwłaszcza w walce z cięższym przeciwnikiem.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
dlatego obalenia sa takie fajne na ulicy - wytracaja przeciwnika z rytmu - a jeszcze mniej osob niz w klinczu umie walczyc w parterze.. wielu sie odwraca plecami (chcac wstac) - a wtedy latwy wsiad do np duszenia czy po prostu g&p..
choc to oczywiscie wersja bardziej jedno-osobowa.. :wink:
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
Tak sie zastanawiam nd jedna wypowiedzia tutaj-chodzi mi o to,ze lepiej byc bardzo dobrym bokserem lub chwytaczem niz cwiczyc przekrojowo wkontkscie ulicy?W sumie naprawde dobryze wyszkolony bokser tak 80kg wzwyz nie da cienia szansy nawet duzemu koksowi.Z bjj-owcem lub zapsanikiem bedzie podobnie-dobre wyszkolenie w jednej dziedzinie pozwala zalatwic sprawe w chwile.Jednak bycie srednim w tych dwoch dyscyplinach pomoze nam na ulicy?Mysle,ze tak-bokserowi moze sie znac choc podstawy parteru,bo jednak czesto sie upada z kolesiem,a zawodnik bjj tez powinien wiedziec jak trzymac garde i uderzyc seria prostych.z mojego osobistego doswiadczenia wiem,ze BARDZO pomocne sa łokcie...na nie nie ma mocnych:) Lewy prosty i prawy mocny lokiec powinien zakonczyc sprawe bardzo szybko:)
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
Zwykłe wejście w tempo po cepie przeciwnika wystarczy. Jeżeli ktoś ma na tyle zimnej krwi i umiejętności bokserskich...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
tu nie chodzi o cepa - ale o mlynek..
  • 0

budo_adax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z twojej lodówki

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
hmm młynek ? ja miałem kiedyś taką sytuację z kolegą w prawdzie a nie na ulicy, ale kumpel nawet na sparingach leje sie jak by robił to na ulicy więc, kiedyś chciał sprawdzić czy "młynek" jest skuteczny, zrobiliśmy tak on na mnie nacierał młynkiem, ja się miałem bronić ew zadać cios. I co z tego wyszło ? a no to, że on młynkował ja robiłem uniki, oddalałem się, a gdy się zmęczył nacierałem, więc nic tylko przed koksem młynarzem do kawy uciekać ew, robić uniki a gdy się zmęczy kopniak w splot jajca (po wysiłku taki kopniak zatyka 2x mocniej) w cos co go unieruchomi. To moje przemyślenia odnośnie młynka :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: technika vs hamówa
ADAZ, jeżeli odświeżasz temat sprzed 2 lat wypada mieć coś więcej wnoszącego do tematu do powiedzenia.
O.Kay. To Twój drugi post :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024