Skocz do zawartości


Zdjęcie

JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Mnie tylko od zawsze zastanawiało czemu przez lata uczymy się jednego wykonania, potem jest zmiana i przez kolejne lata innego wykonania, potem znów zmiana...
Niby tłumaczenie jest, że wcześniej nie było takiej wiedzy, źle coś interpretowano, itd...
No ale weźmy np. wejście do Guburyo. Teraz zaczynamy z prostą nogą, leciutko uniesioną stopą, po czym ugina się ona dopiero w momencie przysiadu na nogę podporową.

No z tego co ja widzę na filmiku z generałem to on wykonuje tak jak wykonywało się wcześniej czyli najpierw wyciąga ugiętą nogę i dopiero robi przysiad.


A najbardziej rozwalają mnie texty Jeduta:
"Niektóre rzeczy które wprowadził generał ja muszę niestety zmienić" <- What da fuck ?!
"Tak było w starej encyklopedii, w nowej jest inaczej" <- ma ktoś nową encyklopedię?
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

A dokładniej co rozwinąć? Dlaczego tak powiedział, kiedy, w jakich okolicznościach?

no właśnie, rozwinąć


Twój nick mi coś przypomina...

co?
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

nie zgadzam sie z kolega sternem co do sobotnich hosinsul, a przynajmniej nie co do wszystkich :)

A jak już jesteśmy w temacie kto się z czym nie zgadza to ja się nie zgadzam z wynikami. Nie zgadzam się z Wielkim szu Jedutem. I w ogóle PZTKD mnie wkurza :? Poszli już w autorytaryzm tak, że aż wytrzeszczu dostaję przy niektórych pomysłach. Co, może boją się, że ktoś jest za dobry i zagrozi ich wychowankom? Albo nie lubią klubu delikwenta :?
Nowa encyklopedia? Nie wiedziałam nawet, że jest takowa.
Tjaa musi zmieniać to co wprowadził generał :evil: Bo ITF jest prywatną własnością i po śmierci generała jedna osoba może sobie zmieniać coś bez akceptacji reszty wg. widzi mi się.

A przy okazji ( bo mam dzień dobroci) to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Jest trochę zdjęć z niedzieli.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
naina podchodziłaś do egzaminu?
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

naina podchodziłaś do egzaminu?

Nie. Ale jeśli będę myślała o tym kiedyś to już wiem jak sobie poradzić, granie szeroko pojętej sierotki i piłowanie desek ma przyszłość. Tylko, że posunę się w swoim przypuszczeniu tak daleko, że w przeciwieństwie do pewniej niewiasty dam radę nadpiłowaną deskę rozwalić.
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Zgadzam się z Tigeru że poprawianie Generała w układach to przegięcie, zwłaszcza że można wprowadzać zmiany w regulaminie walki sportowej, samoobrona jest terenem całkowicie nie zagospodarowanym gdzie można pokazać swoją kreatywność itp. Układy są spuścizną Generała i nie należy ich zmieniać. Znam Jeduta od lat i mam dla jego wiedzy duży szacunek ale układy w PZTKD mnie zmęczyły.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

A najbardziej rozwalają mnie texty Jeduta:
"Niektóre rzeczy które wprowadził generał ja muszę niestety zmienić"

Nie słyszałem żeby tak mówił ale to do niego podobne. Na seminariach z Wimem Bosem taka oto sytuacja: Wim Bos coś tłumaczy, wszyscy siedzą i słuchają, a JJ stoi za nim (WB go nie widzi) i kiwa głową na nie, z jednoczesnym gestem reki. Sasung po prostu. Co za skromność! Kiedyś poprawiał Bosa przy świadkach i wtedy WB się tak wkurzył, że powiedział o nie dawaniu promocji tym, którzy będą powielać technikę Jeduta.

"Tak było w starej encyklopedii, w nowej jest inaczej" <- ma ktoś nową encyklopedię?

Albo mówi o encyklopedii PWN, albo o tej którą sam napisał, a jeszcze jej nie wydał. Jest jeszcze jedna możliwość. Mówił o encyklopedii Koreańczyków, która ponoć jest wyczyszczona z "błędów", ale nie ma prawdopodobnie innego wydania poza tym w języku koreańskim.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Zgadzam się z Tigeru że poprawianie Generała w układach to przegięcie, zwłaszcza że można wprowadzać zmiany w regulaminie walki sportowej, samoobrona jest terenem całkowicie nie zagospodarowanym gdzie można pokazać swoją kreatywność itp. Układy są spuścizną Generała i nie należy ich zmieniać. Znam Jeduta od lat i mam dla jego wiedzy duży szacunek ale układy w PZTKD mnie zmęczyły.


Ha!! Kiedyś Łoboda na seminarium z Generałem poprawiał samego Generała w układzie Chung Moo. Wyleciał za to z sali.
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Taaa pewnie mówił o encyklopedii, którą wymyślił, jeszcze nie zaczął pisać ale w odnośniku do tych, którzy mu nie pasują już zaczęła obowiązywać :? Krew mnie zalewa ale jak ktoś kto ewidentnie na dana zasługuje wraca bez niego to to już jest kuriozum.
Z tego co mówisz, Tadeusz, to nie jest to już dziwne ale wręcz krańcowo bezczelne. Nawet 6 letnie dzieci nie mają takich zagrywek :/ Może gdyby zmieniły się osoby na stanowisku prezesa PZTKD to wtedy byłoby normalniej.
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Pamiętam egzamin Łobody na 4 dana :) Na tych seminariach na których byłem nie pamiętam żeby go Generał wywalił. Generalnie przydało by się chłopakom troche pokory i otwartości :)
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Generalnie przydało by się chłopakom troche pokory i otwartości :)


Najlepsze jest to, że każdy to widzi, a na seminariach wszyscy grzecznie przytakują :wink:
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Czytaj PZTKD przydałby się porządny wpieprz żeby zaczęli żyć na ziemi a nie na księżycu :? Przez idiotyczne pomysły tej bandy cierpią ci, którzy mają umiejętności ale w jakiś sposób im nie pasują. PZTKD zaczyna mi przypominać bandę rozwydrzonych chłopców w piaskownicy, do której nie chcą wpuścić innych dzieci, które zabawki mają lepszej jakości.
  • 0

budo_hye-yun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Nikt was przecież nie zmusza do bycia w PZTKD!!! W polsce są jeszcze inne federacje i droga do nich jest otwarta!!!
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
:lol: . Dziewojo droga polecam czytanie ze zrozumieniem. Nikt tu się nie czepia federacji, bo tej akurat nic nie zarzucam. Zwróć jedynie uwagę, że jeśli ktoś w tym temacie zgłasza jakieś zastrzeżenia, to do polityki Wielkiego Zioma Jeduta i Łobody. Braku sprawiedliwości, obiektywności i faworyzowania zawodników z Lublina i Lubartowa.
  • 0

budo_anjali
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
naina zgadzam się z Tobą jak zwykle :) federacji nie zmienię chociażby przez wzgląd na mojego trenera, który jest dla mnie ogromnym autorytetem jeżeli chodzi o TKD, a kluby z lublina i lubartowa wykorzystują to że mają władzę, bo boją się że ktoś może im zagrozić
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

"Tak było w starej encyklopedii, w nowej jest inaczej" <- ma ktoś nową encyklopedię?


15-tomowa encyklopedia była wydana bodajze w 83r.
natomiast wersja 1-tomowa doczekała się chyba 5-ciu wydań z czego ostatnie jest z 99r.

pozdr,
a.
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF


"Tak było w starej encyklopedii, w nowej jest inaczej" <- ma ktoś nową encyklopedię?


15-tomowa encyklopedia była wydana bodajze w 83r.
natomiast wersja 1-tomowa doczekała się chyba 5-ciu wydań z czego ostatnie jest z 99r.

pozdr,
a.


a skąd ją dorwać?
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Tadeusz, ja nie podważam tego co mówisz, ale jak podajesz takie rewelacje to napisz czy byłeś tego świadkiem(Jedut poprawiający Bosa, Łoboda poprawiający Choia) czy powtarzasz jakieś plotki.
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF


"Tak było w starej encyklopedii, w nowej jest inaczej" <- ma ktoś nową encyklopedię?


15-tomowa encyklopedia była wydana bodajze w 83r.
natomiast wersja 1-tomowa doczekała się chyba 5-ciu wydań z czego ostatnie jest z 99r.

pozdr,
a.


a skąd ją dorwać?


obie mozesz kupic na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
15-tomowa jest w wersji elektronicznej (4CD) i kosztuje 25 dolców plus przesyłka
1-tomowa kosztuje 100 plus przesylka

zapytaj sie swojego trenera zeby Ci pozyczyl, na pewno ktoras posiada.

pozdr,
a.
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
z ciekawosci zapytam w ktorym krakowskim klubie trenujesz?

pozdr,
a.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024