Skocz do zawartości


Zdjęcie

Start z TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_deloq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:forgoten place

Napisano Ponad rok temu

Start z TKD
Witam. jestem nowym uzytkownikiem tego forum, wiec jeszcze raz chcialbym sie przywitac z userami dzialu taekwondo i nie tylko.

Nie dlugo chcialbym zaczac uczeszczac na treningi taekwondo, jednak przed tym mam kilka pytan i jako tako licze ze mnie nie zlinczujecie za nie, a zarazem dostane pare odpowiedzi [; Wpierw zaczelem szukac klubow tkd itf w mym miescie, ale niestety - tylko na uniwerku dla studentow. Za to znalazlem pare wtf, w tym jeden ktory mi bardzo podchodzi i chcialby was poprosic o wypowiedzenie sie co o nim sadzicie ( na podstawie strony i informacji zawartych na niej - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ). Druga sprawa. Niestety od prawie 2 lat zadnego sportu nie uprawialem i jako tak wypadlem z formy. Chcem przed rozpoczeciem zajec jako tako to naprawic. Aktualnie pracuje nad zrzuceniem paru 'zapasowych' kilogramow i ... no wlasnie, co dalej? Mniej wiecej na co sie mam przygotowac na pierwsze zajecia? W ktora strone z 'domowym' treningiem isc? Tak aby na pysk nie pasc w polowie zajec [;

Z gory dziekuje slicznie za pomoc. pozdro
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
Rower w plenerze, skakanka w domu :)
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
Nie ćwicz za dużo w domu, po prostu idź na trening i zobacz czy ci się podoba. Jeśli trening będzie fajny, odpowiadający twoim wymaganiom, zostań członkiem tego klubu. A następnie możesz pomyśleć co możesz poprawić przez trening w domu.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
Niestety klubu nie da się ocenić po stronie, czy po filmiku, trzeba zobaczyć trening na własne oczy, więc klubu tego ci nie ocenie.
A teraz co do zgubienia paru kilo, to biegaj, rób pompki, brzuchy, grzbiety, przysiady, a będzie ok, ale tak naprawedę nikt z ciebie nie będzie na pierwszym treningu zdzierał, jak już nie będziesz mógł biec, więc po prostu leć na trening, bo kondycje to się najlepiej chyba też wyrabia na treningu.
  • 0

budo_deloq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:forgoten place

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
heh, brak rowerku w plenerze i skakanki w domu :D ale jestem dobrej mysli co do zrzucenia balastu. co do treningow ... sam nie wiem czego oczekiwac. naprawde, moja wiedza na temat taekwondo na dzisiaj jest bardzo powierzchowna - troche suchej wiedzy. jednak znalazlem klub tkd - itf. mam zamiar tam wpierw sie rozejrzec, gdyz ta federacja jakos bardziej mi podchodzi i godziny treningow takze dosc ladnie mi sie w plan komponuja. no ale jeszcze z 2 - 3 tyg chcem poswiecic czas na przygotowanie fizyczne ( jako tako sie jeszcze rozsciagnac ). jakiekolwiek kolejne rady czy modlitwa w mojej sprawie bardzo mile widzane [;
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD

heh, brak rowerku w plenerze i skakanki w domu


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

po sznurek do funciaka ;)
  • 0

budo_deloq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:forgoten place

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
hehe, a na rowerek jakis patent masz ? :D a wogole jakos nigdy skakanka mi nie podchodzila, w sumie uzylem jej moze kilka razy. no ale moze sie cos wykombinuje z liny do wspinaczki [;
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
Proponuję więc zakupić rower i skakankę. Ze skakanka wiadomo sprawa prostsza...mniej kosztuje :) Jeśli zaś będziesz się zabierał do pójscia do klubu za 2 - 3 tygodnie to trafic możesz na przerwę wakacyjną (obozy, urlop trenera, inny grafik treningów itp). Proponuję więc przygotowanie kondycyjne przez całe wakacje i od września rozpoczęcie regularnego treningu. Będzie to też prostsze dla Ciebie bo załapiesz się do jakieś nowo tworzonej grupy i będziesz na bieżąco od samego początku. Pzdr.
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD

hehe, a na rowerek jakis patent masz ? :D a wogole jakos nigdy skakanka mi nie podchodzila, w sumie uzylem jej moze kilka razy. no ale moze sie cos wykombinuje z liny do wspinaczki [;


Skakanka to naprawdę świetne rzecz. Dobra na kondychę i zrzucenie zbędnych kilogramów. Zobacz, jak często z niej korzystają bokserzy. U mnie w klubie skakanki są na wyposażeniu i często z nich korzystamy. Praktycznie przy każdej rozgrzewce. Pzdr.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD

hehe, a na rowerek jakis patent masz ?


Nie, ale worek treningowy skonstruowałem wedle własnego patentu ;)
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
jeśli jest duży im dobrze się sprawuje, to poproszę o instrukcje :wink: .
  • 0

budo_majki_tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
Worek można zrobić samemu trzeba kupić materiał na zewnętrzną część kto zna się troche na geometrii(walce i te sprawy( nie będzie miał problemu) a środek wypełnić gąbką
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
ja tez na ten patent z workiem jestem chetny :twisted:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
Hmm... mogłem zdjęcia robić w trakcie produkcji... w sumie jest ich kilka tu na forum w temacie "worek w mieszkaniu", ale to niewiele mówią i są z wczesnych stadiów konstrukcji, kiedy jeszcze był niewielki i głupio wyglądał :) (aha, nie miał też jeszcze mojego fachowego sposobu montażu opisanego poniżej ;) )

W każdym razie sam worek to pestka - ja osobiście użyłem trochę starych ciuchów i kilka poduch ze starego tapczanu, można też użyć starego, zrolowanego dywanu, jak się chce dodać wagi można w środek gdzieś np. kilka plastikowych butelek z piaskiem wtyknąć. Całość obwiązać sznurkiem i obkleić taśmą (duct tape - nie wiem jak się zwie po polsku, ta szeroka i srebrna ;) )

Największy problem to jakoś sensownie montaż rożwiązać, żeby się nie upieprzył. Ja to rozwiązałem tak, że zrobiłem taką "klatkę" ze wspomnianego sznurka na pranie. Wyglądało to tak, że wzdłuż worka był pionowo sznurek, na spodzie i na górze robiła się "gwiazdka" :wink: ciężko to trochę opisać w ten sposób, mam nadzieje, że rozumiecie. na środku górnej gwiazdki podczepić łańcuch, albo bezpośrednio do haka czy czegoś tam. Trzyma elegancko. Oczywiście te sznurki wkurwiają i przeszkadzają, więc trzeba czymś owinąć i jeszcze raz pojechać taśmą (ja nie miałem niczego ciekawego do owinięcia, więc użyłem sporej ilości worków na śmieci i też nie jest źle).

Voila :)

Mam problem z kamerką chwilowo, więc na razie foty nie zrobię.

Anyway - worek jest naprawdę w porządku, jakoś specjalnie kupnym nie ustępuje. Łączny koszt u mnie to było w sumie tylko za taśmę z Ł5 (ok. 5 rolek, w cholerę tej taśmy schodzi).

Worek można zrobić samemu trzeba kupić materiał na zewnętrzną część kto zna się troche na geometrii(walce i te sprawy( nie będzie miał problemu) a środek wypełnić gąbką


Mój sposób jest dobry, bo nie trzeba się specjalnie geometrią przejmować, ani umieć szyć. Zresztą zawsze warto całość pojechać taśmą dla trwałości. Oczywiście jak ktoś ma np. wielki płócienny worek po ziemniakach, czy coś w tym stylu, to trochę ułatwia sprawę, ale nie jest niezbędne.
  • 0

budo_deloq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:forgoten place

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
dobra, w skakanke przy inwestuje. widze ze dosc dobrze jest odbierany ten 'sprzet' przez sportowcow. moze sie nie zabije [; ale worka jednak nie bede szyl :D kupowac materialy, bawic sie ... raczej nie dla mnie. a co do przerwy wakacyjnej, moze dobrze bedzie spytac i wrazie czego odlozyc to do wrzesnia.
  • 0

budo_deloq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:forgoten place

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
a propos, worek z tego co pamietam barszcz kosztuje. mam na mysli z uk, bo widze ze kolega takze na wyspach. w takim argos'ie mysle ze do 60 - 70 funtow mozna kupic.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
dla niektórych to nie taki barszcz :wink:
  • 0

budo_deloq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:forgoten place

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
no z kasa jako tako problemu aktualnie nie mam, raczej ze sprawnoscia fizyczna. niby jedno moze pomoc w drugim ale siedzac na tylku zadna kasa nie pomoze [;

a co do roweru, bo pominelem ta kwestie. osobiscie nie lubie jakos tego sprzetu. mam nadzieje ze mnie to nie dyskwalifikuje :D wole pobiegac
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD

ale worka jednak nie bede szyl kupowac materialy, bawic sie ... raczej nie dla mnie. a co do przerwy wakacyjnej, moze dobrze bedzie spytac i wrazie czego odlozyc to do wrzesnia.


Wcale nie musisz niczego szyć, wystarczy kupa taśmy :)

Oczywiście nie każdy lubi się bawić w takie rzeczy, ja akurat lubię sobie samemu kombinować sprzęt i mam z tego satysfakcję, lepiej mi sięćwiczy na takim sprzęcie. A worki faktycznie drogie nie są, chyba nawet od Ł30 można nabyć, widziałem też kiedyś Lonsdale'a nie za duży i nie wypełniony, ale za to płócienny i z przyrządówkami za Ł20.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Start z TKD
około 2stówek, wlasnie patrzylem na w samuraju na ceny i tak sie mieszcza mneij wiecej ..i chyba zakupie ale najpierw sie pobawie:) zawsze dwie stówy do przodu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024