Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multimedialna szkoleniówka taekkyon za darmo!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Multimedialna szkoleniówka taekkyon za darmo!
Ciekawostka dla wszystkich interesujących się sztukami walki - w sieci znajduje się darmowy multimedialny program prezentujący techniki taekkyon. Warto pobrać i zainstalować, aby zobaczyć najstarszą zachowaną koreańską sztukę walki. Zaprezentowany jest niemal cały program techniczny do 1. dan - poprzez animowane "komiksowe" figurki. Program powstał poprzez digitalizację ruchu prawdziwych zawodników - ubrano ich w specjalne sensory, następnie zakodowano sekwencje w komputerze i przeniesiono na rysowane postaci.

Link:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Archiwum należy rozpakować do katalogu, zainstalować D-Playera. WAŻNE: Program wymaga Internet Explorera, nie będzie chodził poprawnie z innymi przeglądarkami. Aby uruchomić, wystarczy wczytać w IE plik taekkyon.html i wybierać poszczególne techniki - D-Player wczyta filmik i pokaże je. Można wybierać poszczególne postaci, zmieniać tła itp. Dobrej zabawy!

Ps. przy okazji każdy sam może ocenić, na ile prawdziwe są opinie o pochodzeniu TKD z TK i na ile podobne są te dwie sztuki...
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Multimedialna szkoleniówka taekkyon za darmo!

Ps. przy okazji każdy sam może ocenić, na ile prawdziwe są opinie o pochodzeniu TKD z TK i na ile podobne są te dwie sztuki...


a masz jakieś wątpliwości Gizmo ?

Oglądając filmy z TK, jakos mi się tak widzi, że tkd wywodzi się w prostej linii z tego. I bituro chagi tam mają - a to nie jest częste kopnięcie w SW ;)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Multimedialna szkoleniówka taekkyon za darmo!
A mnie sie widzi że jednak "pochodzimy" od karate. Zwłaszcza po obejrzeniu kilku filmików z lat '60-ych. Wygląda jak karate w kiepskim wydaniu.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Multimedialna szkoleniówka taekkyon za darmo!
jak shotokan;) ale ale...elementy mysle ze widac czasami chociaz raz ogladając hl z shotokanu i obserwujac kopniecia panow z wloszech mialem wrazenie ze ogladam tkd :roll:
  • 0

budo_hiroki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Multimedialna szkoleniówka taekkyon za darmo!
Przepraszam za odswiezanie starego tematu.Stronka nie dziala od jakiegos czasu i nie udalo mi sie sciagnac tej szkoleniowki ,ani znalezc jej nigdzie w internecie.Czy moglby ktos ja wrzucic na jakis serwer?Pilnie potrzebuje tego dla znajomej ktora pisze jakas tam prace na temat koreanskich sztuk walki.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Multimedialna szkoleniówka taekkyon za darmo!
Nie mam tej szkoleniówki, ale niech znajoma nie zapomni o tang soo do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024