Skocz do zawartości


Zdjęcie

ręka :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_chłopiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ręka :/
Od roku mam problem z lewą ręka.Przy większym wysiłku zaczna mnie boleć i słabnąć. Leżałem w szpitalu przez kilka dni i lekarze stwierdzili ze wszystko jest w porządku.Chodzę na MT,jednak ręka trochę mi przeszkadza.Mam takie pytanie : czy jeśli mam problem z ręka a chce trenować jakąś sztuke walki to Taekwondo byłoby w moim przypadku rozwiązaniem?
  • 0

budo_il pen dam sim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Napewno ITF nie byłby najlepszym rozwiązaniem...
ew. WTF ale garda też czasem sie przydaje :) Będziesz mocno obrywał nie raz na zasłony więc ręka może boleć cię jeszcze bardziej. Dopóki nie wiesz czym spowodowany jest ból radzę odpuścić, chyba że możesz z nim trenować.
  • 0

budo_chłopiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Na treningach Taja bronie sie np przedramionami przeciwko okrężnemu na żebra i jakoś daje rade.A czy na takich treningach Tkd te kopniaki przed ktorymi mialbym sie bronić tą ręka są bardzo mocno zadawane? i czy chodzi ci o sparing czy o takie ćwiczenia w parach?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Raczej w żadnej konstytucji nie ma zapisane "zadajemy kopnięcia bardzo mocno" albo "zadajemy kopnięcia słabo" wszystko zależy od klubu :roll:
  • 0

budo_il pen dam sim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
to chyba normalne w sportach walki ze na zawodach kazdy stara sie kopac jak najmocniej :] A na treningach wszystko zalezy od czlowieka z ktorym cwiczysz.
  • 0

budo_chłopiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
ale tą ręką mógłbym się ewentualnie bronić przed kopnięciami...obrona by uszła gorzej by było z zadawaniem ciosu obolałą ręką ( a boksowanie to nieodłączny element Taja ) a w tkd ciosy są zadawane głównie nogami...myślicie że tkd jest rozwiązaniem czy jakaś inna SW?

Albo mogę wcześniej omówić problem z trenerem...i jak coś traktował by mnie jako osobe niepełnosprawną.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Ja bym tam pojechał do jakiegoś prywatnego lekarza, bo prywatnie to cię przebadają dokładnie, bo to nie jest normalne, aby cię tak ręka bolała, jakiś powód musi być, a w szpitalu po prostu nie umieli/nie chcieli tego wykryć.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
nie chce Cie straszyć ale zrób badania na wszystko bo cos takiego nie dzieje się bez powodu, a lepiej ewentualne zmiany wykryć wczesniej i zastosować leczenie niż za późno kiedy nic nie można już zrobić
  • 0

budo_chłopiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
No ale ja byłem w szpitalu i robili mi najróżniejsze badania i stwierdzili że wszystko jest w porządku. Stwierdzili że to skutek przetrenowania ( bo grałem na gitarze dosłownie całym dniami) i że samo minie a nie mija.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
To zrób sobie przerwę na jakiś czas i jak wtedy nie minie to idź do innego lekarza.
  • 0

budo_chłopiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
na gitarze już przez to nie gram.Właśnie myślałem czy by nie iść do jakiegoś prywatnego lekarza ale matka mi mówi że medycyna nie ma na wszystko odp i że mi pewnie samo minie
:/ .

A gdybyśmy założyli że ten problem z ręką mi nie zniknie...to czy taekwondo ( oczywiście po przedstawieniu sprawy trenerowi że musze na nią uważać itp) byłoby dobrym rozwiązaniem ze względu na to że atakuje się jak mniemam nogami? czy może jakaś inna sztuka walki?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/

No ale ja byłem w szpitalu i robili mi najróżniejsze badania i stwierdzili że wszystko jest w porządku. Stwierdzili że to skutek przetrenowania ( bo grałem na gitarze dosłownie całym dniami) i że samo minie a nie mija.


nie słuchaj takich bzdur. przetrenowanie z gry na gitarze??? 8O
szpitale nie mają pieniędzy na specjalistyczne badania, niestety w gazetach roi sie od przypadków skarżących się ludzi, że gdyby wczesniej wykryto to co im dolega to dziś fukcjonowali by normalnie. niestety normą jest że większość chorób wykrywa się dopiero wtedy gdy rozwiną się tak ze nic nie może juz pomóc , a lekarze przez wiele lat nie byli w stanie zdiagnozowac czegoś pomimo tego ze ludzie odwiedzali ich regularnie i byli odsyłani do różnych placówek na różne badania.
lekarzom nie można wierzyc,tak naprawde trzeba nauczyć się wyszukiwac informacji samemu.
Dlatego idź do lekarza prywatnego , ale niestety wcale nie jest tak że prywatny napewno będzie lepszy od publicznego, ale może jest bardziej prawdopodobne że trafisz dobrze.
Napewno nie rezygnuj z badań i nie słuchaj tego co mówi matka, bo co prawda medycyna faktycznie nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, ale zna ich znacznie więcej niż przeciętny lekarz tylko trzeba umiec szukać tych informacji, natomiast bezwzględnie nie wolno pozostawiac takich rzeczy losowi i liczyć że samo się poprawi, bo można sobie bardzo powaznie zaszkodzić.
  • 0

budo_duży1418048916
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Jedź do Serwinki. Niejednemu uratowała już kończyny skazane na straty.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Powtarzam idź do prywatnego lekarza, zapłacisz, ale zrobi ci wszystkie te badania, których ci w szpitalu ze względów finansowych nie zrobią, bo jak coś boli, to musi boleć z jakiegoś powodu, niema tak, że boli, bo boli.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Ale serwinka chyba bardziej sie specjalizuje w nastawianiu złamań których lekarze sie nie podejmują , a jak On nawet nie wie co mu jest :roll:
  • 0

budo_chłopiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
A nie wiecie ile by kosztowala taka prywatna wizyta razem z badaniami?
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/
Sama wizyta pewnie nie jakoś bardzo dużo ale badania dodatkowe mogą kosztować sporo. Przykładowo ja zerwałem przyczep dwugłowego to wizyta jedynie 50pln ale usg 70pln i rezonans 300pln poza tym jak chodziłem prywatnie na zabiegi fizjoterapeutyczne to jeden kosztował 35pln wziąłem ok 20 plus ok 20 (NFZ) i dopiero w miare mi pomogło...

Koszty leczenia nie są małe ale prawda taka jak chodziłem do przychodni to wiele nie pomogli dopiero prywatnie. Takie polskie realia.

Nawiasem mówiąc jeśli ktoś ma problemy ze ścięgnami to polecam Gleacol (nutrend) + B6 + cynk rewelacyjnie regeneruje ...
  • 0

budo_duży1418048916
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ręka :/

Ale serwinka chyba bardziej sie specjalizuje w nastawianiu złamań których lekarze sie nie podejmują , a jak On nawet nie wie co mu jest :roll:


Nie do końca.Bardzo często zgłaszają się do ludzie do niej jako ostatniej deski ratunku gdzie lekarze rozkładaja ręce lub dalej podają przeciwbólowe( bóle kręgosłupa, bóle uniemożliwiające poruszanie kończynami itp itd.).Wiem, tylko w tym roku byłem u niej 5 razy.
Weź prześwietlenie chorego miejsca i ruszaj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024