Skocz do zawartości


Zdjęcie

JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

budo_discus81
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
no moze byc ciekawie ;] o ile nie zapomnial jak sie walczy w tkd..
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Jak to możliwe?? Podobno jak się występuje w innych federacja niż ITF czy w innych sportach podobno dostaje się bana nawet do dwóch lat.. Nie kumam
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
To sie glownie tyczy kadry narodowej , wobec innych ten przepis jest nie przestrzegany
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

To sie glownie tyczy kadry narodowej , wobec innych ten przepis jest nie przestrzegany


zalóż sie ...



Ten przepis to jednynie powod na wywalenie tych co mysla inaczej i sa zatem problemem. Chodzi o sztuczne sprawowanie kontroli nad tym co sie dzieje w klubach - taka komuna mentalna.
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Mam jechać na drużynówki ale nie wiem czy Juras bedzie też startował w walkach indywidualnych...?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Ten przepis to jednynie powod na wywalenie tych co mysla inaczej i sa zatem problemem. Chodzi o sztuczne sprawowanie kontroli nad tym co sie dzieje w klubach - taka komuna mentalna.


nie sądzę,
Prezes ma swoje racje
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Jak to możliwe?? Podobno jak się występuje w innych federacja niż ITF czy w innych sportach podobno dostaje się bana nawet do dwóch lat.. Nie kumam


Łoboda bany daje tym co chce dać. Jakby np Amit Batra wystartował w KickBoxingu, to bana by dostał zanim by z ringu zszedł, bo takie zawiasy to nie lada szansa dla zawodników Jeduta i Łobody, żeby stanąć na wyższych podiach.

Przykładowo "osobistości" polskiego TKD startują w zawodach PUT i mój imiennik Łoboda nic im nie robi. No chyba mu się torchę zasoby ludzkie kończą w PZTKD.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Ten przepis to jednynie powod na wywalenie tych co mysla inaczej i sa zatem problemem. Chodzi o sztuczne sprawowanie kontroli nad tym co sie dzieje w klubach - taka komuna mentalna.


Masz rację bracie. As w rękawie po prostu.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Znacie jakieś wyniki?
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Ale najlepsze jest to, ze niektorzy trenerzy wykorzystuja ten ze, martwy jakby nie bylo, przepis do zarzadzania zyciem swoich zawodnikow poza treningami co juz jest karygodne i powoluja sie na odgórne ustalenia zwiazku ... co do kicka odsylam do statutu PZTKD - to co dokladnie jest tam napisane w jednym pkt podwaza slusznosc pewnych wydalen z ITFki. Coz neznajomosc prawa szkodzi ... :roll:
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Ale najlepsze jest to, ze niektorzy trenerzy wykorzystuja ten ze, martwy jakby nie bylo, przepis do zarzadzania zyciem swoich zawodnikow poza treningami co juz jest karygodne


Dokładnie. Są kluby z których jak chcesz odejść to stajesz się wrogiem. Jak w sekcie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Przykładowo "osobistości" polskiego TKD startują w zawodach PUT i mój imiennik Łoboda nic im nie robi. No chyba mu się torchę zasoby ludzkie kończą w PZTKD.


Mówisz o "osobistościach" polskiego ITF/PZTKD? A kto z nich startuje na PUT? Ja znam jedną osobę z polskiego ITF (PZTKD) startującą na PUT w ostatnim okresie, zresztą problemy miała z tego powodu...
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Mówisz o "osobistościach" polskiego ITF/PZTKD? A kto z nich startuje na PUT? Ja znam jedną osobę z polskiego ITF (PZTKD) startującą na PUT w ostatnim okresie, zresztą problemy miała z tego powodu...


Jak powiedział Marek Kondrad w Kilerze: "Wiem ale nie powiem". Jakie problemy miała ta osoba? Rozmowa z Łobodą? Żadnych konsekwencji nie było, nawet grożenia palcem.
Z PZTKD więcej niż jedna osoba (czarne pasy) startuje w zawodach nie organizowanych przez PZTKD. Osobiście uważam, że to ich sprawa i dobrze robią.
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Ale Juras wystartował lecz druga drużyna Lotosu nic nie zdobyła przegrywając z pierwszym Lewartem. Może sam zainteresowany coś napisze odnośnie tego :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Z PZTKD więcej niż jedna osoba (czarne pasy) startuje w zawodach nie organizowanych przez PZTKD. Osobiście uważam, że to ich sprawa i dobrze robią.


Ja tez uważam, że to ich sprawa - z tym, że jeśli startują na PUT, to chyba się niesamowicie dobrze kamuflują, bo jakoś ich nie mogę zauważyć będąc na większości najważniejszych imprez PUT w ostatnich latach (opuściłem chyba ze 3 turnieje typu drużynówki w Szczecinku i Obornikach i MP Skawina). Wszyscy - z wyjątkiem jednej osoby - ITF-owcy startujący na PUT w ostatnim okresie to jak pamiętam osoby, które PZTKD opuściły już jakiś czas temu, niektórzy nawet swoje czarne pasy zdobyli poza PZTKD (w ITF "koreańskim", czyli Ogólnopolskim Związku TKD).

Spotkałem raz zawodnika ITF na MP w kickboxingu - fakt. Co do innych stylów i organizacji - nie wypowiadam się, nie byłem...
  • 0

budo_hye-yun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF

Ale najlepsze jest to, ze niektorzy trenerzy wykorzystuja ten ze, martwy jakby nie bylo, przepis do zarzadzania zyciem swoich zawodnikow poza treningami co juz jest karygodne i powoluja sie na odgórne ustalenia zwiazku ... co do kicka odsylam do statutu PZTKD - to co dokladnie jest tam napisane w jednym pkt podwaza slusznosc pewnych wydalen z ITFki. Coz neznajomosc prawa szkodzi ... :roll:


Wiesz dobrze Picachu, że nie tylko o to chodziło!!!
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
?????????????????

byla ... slyszala ... ??

czystki polityczne i tyle ... mam pytanie ile osob juz odeszlo ?? ile czarnych pasow ?? z jakiego powodu ??

moze to co sie dzieje komus sie niepodoba i woli poszukac sobie miejsca gdzie indziej bo juz dorosl do swego wlasnego zdania, ktore nieco rozni sie od ekipy rzadzacej ...

moze ktos woli trenowac rzeczy istotne a nie skupiac sie nad taka fala tu a taka tam

moze ktos WOLI SZUKAC DLA SIEBIE NOWYCH SPARING PARTENROW A NIE TYLKO DZIECI WOKOLO SIEBIE (mimo wszystko niektore dzieciaki maja szacunek w moich oczach na, ktory zapracowali:!:) ...

MOZE KTOS WOLI NAUCZYC SIE SAMOOBRONY SZYBKIEJ I EFEKTYWNEJ A NIE EFEKTOWNEJ ...

A MOZE KTOS NIEZYCZY SOBIE WTRACANIA SIE INNYCH GDZIE CZYJES IMIE I NAZWISKO MA BYC A GDZIE NIE, CO FIRMOWAC A CO NIE, Z CZEGO CZERPAC SRODKI NA WLASNE UTRZYMANIE A Z CZEGO NIE ...

moze ktos woli sie poprostu rozwijac i dazyc jak Faust do doskonalosci i jak to Choi mowil, ze TKD to dobry czlowiek i dobra technika

Jak ktos ma watpliwosc do niech siegnie ... sam juz nie wiem gdzie, jak widzi gdzies sprzecznosc mojego rozumowania (moga byc - ale kto jest idealny :oops: )

Zawsze popieralem chec rozwoju tak i nie bede tego typu ludziom przeszkadzal a wrecz przeciwnie ... oczywiscie musi miescic sie to w pewnych granicach

Dlatego ludzie typu Gizmo maja posluch i szacunek w wiecej niz parunastu krajach gdzie dana organizacja ma czlonkow - lubia poznawac swiat i ludzi a nie zamykac sie i odgradzac zelazna kurtyna - bo ktos nas jeszcze podpatrzy i zobaczy co robimy


pozdro


P.S. paredziesiat prac do sprawdzenia, rano do pracy a ja na budo siedze - powiadam Wam jestem czubem :) :) :)
  • 0

budo_brus_gda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Nie chce mi sie za wiele pisac bo i tak zapewno niczego to nie zmieni, ale:

1. Dbanie o czystosc stylu = zakaz startu w innych stylach, takie bylo zalozenie
2. Coz za przewinienie musial miec X skoro wyrzucil go z klubu trener, ktory sam w tym klubie jest jakies 2-3 razy krocej
3. Brak wolnosci czynow, (starty niekolidujace terminami)ktore nie przeszkadzaja w trenowaniu ITFu oraz wolnosci slowa bo zapewne te pogaduszki doleją oliwy do ognia
4. Znam X dobrze i przez to, ze postawil sie swojemu nowemu trenerowi otrzymal m.in. wyrzucenie z macierzystego klubu, kilku zastraszonych przez trenera wrogow, kilka medali na zawodach innego stylu, jakies(calkiem niezle) stypendium sportowe, wporzadku nowych kumpli a moze i przyjaciol, a ostatnimi czasy nawet mila niespodzianke w postaci Birmingham.
5. Ja tu niestety ale widze system sprzed 1989, gdzie nasze i naszych braci myslacych tak samo jest cacy a inni, myslacy inaczej sa be. Zaczyna im sie wiesc lepiej i sa akceptowani rowniez robiac inaczej niz system to przewidzial ale po co skoro lepiej jest sluchac bezmyslnie glosu trenera(prawie boga), ktory "nigdy sie nie myli". A co jesli uczen przewyzszy mistrza, czyzby trzeba bylo go "zlikwidowac". A moze tak jak jegomosc Stalin, wyciag stado generalicji?
6. Podobno kluby ITF dbaja o czystosc (pkt.1) by "nie pobrudzic" sie innymi stylami
7. Za taka czystosc jak widze (pkt.2-5) to ja DZIEKUJE i wole swoje brudy gdzie przynajmniej nikt mi nie kaze milczec!

Przepraszam jezeli ktos sie poczul nieslusznie urazony.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: JURAS WRACA NA MATY TAEKWON-DO ITF
Pozwolę sobie, zacytować siebie samego ale z innego forum (hehe nie podam z jakiego, bo ostatnio mi za to jakąś karę jakiś tam zakompleksiony człowieczek dał ;-) w kontekście WTFu, który chce, podobno, wprowadzić u siebie taki zakaz:

Zakaz startowanie zawodnikom zrzeszonym w Związku, w innych zawodach niż TKD ITF Ma to dobre strony - bo zawodnicy będą się specjalizować tylko w walce sportowej na zasadach ITF. Przez to wzrośnie ogólny poziom w klubach Związku i zawodnicy nie będą narażeni na jakieś dodatkowe kontuzje. Takie chyba jest rozumowanie.
Z drugiej jednak strony, niebezpieczeństwo jest takie tworzy się "zamknięty krąg", takie praktyki nie działają wychowawczo i uczy szowinizmu. Zamyka się możliwość nowych doświadczeń dla dzieci - ciągle te same zawody, ci sami zawodnicy... Mniejsza ilość startów - bo chyba oficjalnych zawodów nie ma aż tak dużo, a każdy start, to dodatkowe doświadczenie, nawet jeśli tylko w tule. No i chyba najważniejszy - mający związek z argumentem poniesieniem poziomu sportowego - ilu z tych młodych zawodników pojedzie na Mistrzostwa Świata, przecież więkoszość zaczynających zabawę ze sportami walki, robi to dla zabawy i umiejętności walki, takie ograniczenia znacznie, to zabijają. Bo często jest tak, że w danym mieście, jest tylko jeden klub gdzie nie ma wyboru, albo rodzic akurat natknął się na plakat i zapisał dziecko na "karata" bo mały jest "zbyt żywy".


Dodatkowo chcę zauważyć, że niemal w każdym związku jest podobne ograniczenie, chyba tylko Polski Związek Kickboxingu patrzy na to przychylnie a nawet mam wrażenie, że są z tego zadowoleni, bo każde zawody to dodatkowy spring - ZAPISUJCIE SIĘ DO PZKb. :)

A co do Jurasa - to szczerze mówiąc dziwię się, bo jak sam kiedyś w rozmowie ze mną, stwierdził: po co mam się bić za papierek i blaszkę, skora za walkę na ringu dostaje nieco lepszą zapłatę? Ja go rozumiem i popieram.

Hehe tak sobie myślę ze pewnie Juras będzie startował w formach, chciałbym go zobaczyć jak robi np. moon moo :) najlepiej w rękawicach do MMA ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024