Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje wakacyjne treningi :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Jest jeszcze stary patent, który pamiętam z sekcji KK. Robisz maksymalne wyskoki obunóż, w końcowej fazie lotu kolanami dotykasz klaty. 3x20 i z czasem zwiększasz ilość serii a potem ilość powtórzeń. Po pół roku świetnie wzrasta skoczność i możesz robić znakomite wsady kolankami.

Na boksie z kolei wykonywaliśmy zwykłe podskoki z pozycji kucznej, z piłką lekarską na karku. Po jakimś czasie nogi chodziły jak sprężynki.

Niestety na tego typu ćwiczeniach padło mi kolano i już nie brykam jak kiedyś :cry:

To były ćwiczenia na siłę dynamiczną, zwykłą proponuję ćwiczyć na suwnicy. Bezpieczniejsza i zdrowsza niż sztanga.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
a jakies patenty na wyrzezbienie klaty tylko bez sprzetu no moze hantle po 10 kg?:>
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Pompki na rozmaite sposoby - klasyczne, japońskie, z krzesełkiem - do wyboru, do koloru :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
japonskie? (jakis opis)
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)

To były ćwiczenia na siłę dynamiczną, zwykłą proponuję ćwiczyć na suwnicy. Bezpieczniejsza i zdrowsza niż sztanga.


Na sztandze można robić dynamiczną. Suwnica vs sztanga - bezpieczeństwo być może, za to siły na suwnicy dużej nie zbudujesz, żadnej.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)

japonskie? (jakis opis)

Szeroko ręce, nogi i ruchy jak przy pozycji na misjonarza :wink: .

Dołączona grafika
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
jet, to sa hinduskie. w japonskich (przynajmniej na koyku) przedramiona kladlo sie na ziemi.
w kazdym razie to co wkleiles na dla wiekszosci bedzie "hindu push up".
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Ja również znam je pod nazwą japońskie. Co ciekawe, robią je uczniowie Masahiko Kimury pod okiem mistrza w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
A dla mnie to sa pompki "kotek pije mleczko" :D tak mnie uczyli ;-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
no dobra pompki to jedno a zeby urozmaicic jakos trening?:>
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
w takim razie za ironiczny mam uznac fakt, ze obrazek nazywa sie "fureypushup", a matt furey robi hindu push ups (i hindu squat)? :wink:
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)




[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

8)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)


To były ćwiczenia na siłę dynamiczną, zwykłą proponuję ćwiczyć na suwnicy. Bezpieczniejsza i zdrowsza niż sztanga.


Na sztandze można robić dynamiczną. Suwnica vs sztanga - bezpieczeństwo być może, za to siły na suwnicy dużej nie zbudujesz, żadnej.


Do SW wystarczy a sztanga za bardzo obciąża kolana.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Że co?

Nie rozumiem na jakiej zasadzie odróżniasz sztangę od suwnicy pod względem obciążenia kolan? 8O

Kolana to niszczy ... przeciążenie, niewłaściwa technika czy złe ćwiczenia.

A to czy masz np. w trakcie przysiadów na barkach sztangę, sztangę wbudowaną w suwnicę smitha, partnera czy inny ciężar jest bez znaczenia (nie rozpatruję detali w rodzaju rozkładu obciążenia - równomiernego rozkładu w "sztucznych" ciężarach i nierównomiernego przy treningu z partnerem).
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Ty masz swoje zdanie ja mam swoje. Faktem jednak jest, że z różnymi kontuzjami kolan mam do czynienia od czasów nastoletnich, przebrnąłem przez kilkunastu rehabilitantów i ortopedów, więc znam podstawowy fakt, że sztanga jest bardziej kontuzjogenna niż suwnica (a już szczególnie w kontekście kolan). Przekonywać Cię jednak nie mam zamiaru, ćwicz jak chcesz.
Pozdrawiam
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Coraz lepiej. Skoro nie potrafisz choć w najprostszy sposób poprzeć swojej wypowiedzi na gruncie metodyki w postaci konkretnych przykładów, nie wprowadzaj ludzi w błąd! Niestety zupełnie nie masz racji. Stosowany do ćwiczeń sprzęt ma znaczenie trzeciorzędne. Na pierwszym (jeśli idzie o zdrowie stawów) miejscu postawiłbym przeciążenia i kontuzje sportowe, na drugim zużycie materiału...

Jeśli jacyś rehabilitanci lub lekarze wmawiali Ci takie androny to po prostu żal.

Przysiad ze sztangą a przysiad z suwnicą wiesz co różni? Mniejsza praca brzucha i pleców (stabilizacja) w przypadku suwnicy (bo masz obudowę której brak przy samej sztandze) oraz ustalony tor ruchu.

Wpływ na kolana pozostaje jednak w obu przypadkach ... taki sam :roll:

Ech i tak tworzą się mity i przesądy...

Rozważać można jedynie głębokość np. przysiadu - ale to znowu nie zależy od używanego sprzętu. Siadać głęboko można ze sztangą i na suwnicy.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zmniejszamy zdjęcia przed wstawieniem lub umieszczamy tylko linka!

O tego typu suwnicę mi chodzi. Pracujesz na niej maksymalnie bezpiecznie ze zminimalizowanym ryzykiem kontuzji w porównaniu do przysiadów ze sztangą. Ty może i masz swoje teorie, ale dzięki "andronom", które mi wmawiali lekarze moje kolana funkcjonują wcale nieźle. Są dla mnie większym autorytetem, sorry.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Jak możesz wiedzieć co szkodziło, a co pomaga na kolana - skoro nie robisz przysiadów? 8O

Z doświadczenia Ci powiem, że akurat przysiady (i ćwiczenia nóg) przyczyniły się do ... wyleczenia moich stawów.

Co dalej? "Spece" zakażą robienia pompek i brzuszków? Przysiad, podciąganie, brzuszki, grzbiety należą do kanonu ćwiczeń znanych od setek lat.

Wiesz co? Argument który powinien natychmiast skończyć wszelkie dyskusje to naturalność ruchu. Przez setki lat ludzie robili i nadal robią przysiady. Są one częścią treningu wszystkich sportowców (w tym np. zawodników thaiboxingu czy "bejota"). Jak można mówić, że szkodzą one na stawy - a kompletnie nienaturalne wypychanie na skośnej suwnicy, nie?

Absurd do potęgi.

Radzę Ci poszukaj sobie zagranicznych specjalistów, poczytaj artykuły w sieci. Mechanika przysiadu jest w pełni zbadana, jego oddziaływanie na ciało jest "rozbite na atomy".

Coś mi się wydaje, że pokręciło Ci się mocno i ci spece mówili o kręgosłupie nie o stawach kolanowych. Owszem, przysiad obciąża szkielet, suwnica skośna mniej.

Ale na suwnicy nigdy nie zbudujesz dobrej siły. Rób jak uważasz, nie każdy musi być silny. Chuderlaki ćwiczące na maszynach to obecnie większość ludzi na siłowni.

Samodzielnego myślenia życzy,

powerlifter (katujący przysiady od wielu lat i nie narzekający na zdrowie)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
Pisałem, że przysiady ze sztangą są bardziej kontuzjogenne dla kolan niż ćwiczenia na suwnicy i, że wyrobisz na niej wystarczającą siłę do SW.
Też ćwiczę od lat i zapewniam Cię, że do chuderlaków nie należę 8) Poza tym nie wiem co za kontuzję miałeś, że wyleczyłeś ją przysiadami ze sztangą 8O Widać niezbyt uporczywa. Ja niestety jedyne co mogę robić to zaleczać coś co jest nieodwracalne a mimo to nieźle pocinam na KB. Twoje teorie są dobre jak masz zdrowe kolana. Chyba nie ma o co się kłócić, raczej nie przekonasz mnie, że wiesz lepiej niż mój rehabilitant i ortopeda.
  • 0

budo_qwerty1234
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje wakacyjne treningi :)
G-man czy według ciebie warto byłoby podzielić ten czas na wytrzymałość i siłe jeśli chodzi o pompki,brzuszki itd.?Przez pierwszy miesiąc powiedzmy te 3x10,3x15 pompek itd a później 2x30 ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024