Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na mase w 2 miesiace


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace

Akurat masowe będziesz mieć nawet lepsze niż ze sztangą. Siłowe - na sztangach. Ale nie ma co antagonizować tych sprzętów - ja ćwiczę na wszystkim.


Ja nie miałem, ale w sumie na samych sztangielkach to ja ćwiczyłem dawno temu. Pisałem, już że też ćwiczę na sztangielkach więc tu zgoda :]

Co do reszty zgoda - ale ściąganie wyciągu jest słabe, lepiej robić drążek. Wiosło grubość, drążek szerokość - tak mówią...


Tak mówią, a ja ostatnio na wiosłowaniu (no i martwym bo wbrew pozorom działa na całe plecy) sztangą zrobiłem ładnie szerokość ;) I weź tu człowieku słuchaj się stereotypów ;)

Gubrin

PS: Co do maszyn to ewentualnie suwnice mógłby używać imho.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Sorry za podwójny post.

Zauważyłem, że nie napisałem o progresji.

Wykonuj progresję ciężaru w poszczególnych seriach, ostatnia seria tak jak mówiłem z zapasem ~2 powtórzeń.

Co tydzień/dwa (zależy ile możesz dokładać) zwiększaj ciężar roboczy (ten do którego dochodzisz w ostatniej serii). Jeżeli nie uda ci się zaliczyć ćwiczenia na danym ciężarze to w następnym tygodniu zmniejsz ciężar (regresja) i jak się uda to w następnym tygodniu znowu dokładasz.

Gubrin
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
moim zdaniem jezeli ma zamiar trenowac na silce 2 miechy to mija sie z celem...lepiej niech poswieci ten czas na 3 treningi bjj w tygodniu jesli moze...pierwsze 2 tygodnie bedzie leczyl zakwasy gdzie rzeczywisty trening sie skroci o wlasnie te dni, nie bede wspominal o tym ze zanim sie przyzwyczai do danych ruchow na silce tez troche to zajmie, przez te 2 miechy sila wzrosnie duzo ale po przestaniu treningow wiele z niej nie zostanie, czystej masy miesniowej tez nie zbuduje przez ten okres...moze minimalnie ale po przestaniu treningow wroci ona do wczesniejszego stadium z braku odpowiednich bodzcow...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
jesli bedzie trenowal na silce to uwazam ze na tym etapie powinien zajac sie cwiczeniem ze sztanga z prostego powodu-cwiczenia z nia sa prostrze do opanowania niz ze sztangielkami i np przy glupim wyciskaniu wystarczy ze hantla poleci na bok i kontuzja gotowa a ze sztanga eliminuje juz to zagrozenie :D
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Jak miałem 16 lat, poszedłem do LO i zacząłem trenować na szoklnej siłowni po zajęciach (2x w tyg) to już po 2 miesiacach wyglądałem bardzo groźnie :P . A pod koniec 1 klasy nikt nie chciał wierzyć że mam tylko 17 lat :P . Nie ma regół
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
A ćwiczyłeś równolegle sztuki walki lub inne dyscypliny wytrzymałościowe ?

Badania wskazują, że trening wytrzymałościowy może hamować syntezę białek ("Concurrent strength and endurance training: from molecules to man.").

Poza tym jeszcze nie widziałem by ktoś po 2 miechach znacząco różnił się muskulaturą od tego co było przed zaczęciem treningów. Pomijam kolesi od strzykawek.

Gubrin
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
ale on jest Bicepsem wiec wszystko mozliwe ;)

ja na silke chodzilem dosc dlugi czas i od 3 miechow mam przerwe i widze ogromne spadki w sile a masa z 88 na 83 spadla...fakt ze przed pakowaniem wazylem 79 takze te 4 kilo zostalo jednak na przestrzeni 2 miesiecy watpie by cokolwiek sie uchowalo...
zrob jak chcesz z ta silka jesli zaczniesz to zostan moze na przestrzeni 2 treningow w tygodniu po tych nieszczesnych 2 miechach to wtedy wyjdzie tylko na dobre :D to nie super ekspres zeby 2 miechy byc pakierem ;P
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace

A ćwiczyłeś równolegle sztuki walki lub inne dyscypliny wytrzymałościowe ?

Badania wskazują, że trening wytrzymałościowy może hamować syntezę białek ("Concurrent strength and endurance training: from molecules to man.").

Poza tym jeszcze nie widziałem by ktoś po 2 miechach znacząco różnił się muskulaturą od tego co było przed zaczęciem treningów. Pomijam kolesi od strzykawek.

Gubrin

Pewnie że ćwiczyłęm karate kyokushin 2 x w tygodniu

Ale ja mam predyspozycje zdaje sie do nabierania masy... ;)

To jest takie gadanie ze tak to można a tak nie można bo sie masy nie zrobi czy czegoś innego a zawsze można wszystko zrobić w każdych warunkach... zależy od genetyki
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace

Pewnie że ćwiczyłęm karate kyokushin 2 x w tygodniu

Ale ja mam predyspozycje zdaje sie do nabierania masy... ;)


Ano tak to wygląda, albo po prostu zacząłeś robić groźne miny ;)

To jest takie gadanie ze tak to można a tak nie można bo sie masy nie zrobi czy czegoś innego a zawsze można wszystko zrobić w każdych warunkach... zależy od genetyki


Niestety badania mówią co innego zazwyczaj. Ja również mam inne doświadczenia z obserwacji ludzi na siłowni, ale podobno mutanty są wśród nas ;)

Gubrin
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Wszystko zalezy od genetyki, zaangazowania w to co sie robi i suplementacji w takiej zabawie z przezucaniem zelastwa. Bawie się w to juz z 6 lat z rozna intensywnoscia i czestotliwoscia.

Zadbaj o diete (najprosciej kup sobie takiego typowego tucznika 5 kilowego)
Zeby byla nadwyzka energetyczna. Po sniadaniu, Przed treningiem, bezposrednio po treningu. wnietreningowe tez 3 razy.

Trening bym ulozyl pt. 2 tygodnie obiegowki a potem 4 razy w tygodniu.

Pon ; Klata

Sroda ; Barki

Piatek ; Plecy, triceps

Sobota ; Nogi, biceps

Nie bedziesz musial katowac po 2 godziny kazdej z grup wiec nie bedziesz spedzal na silowni wiecej niz 1;15 w pon i srode i 1;45 w piatek i sobote.

Duzo spij, zadbaj o dobra regeneracje, nie chlej alkoholu - wiem sa wakacje - Nie upijaj się!

Maszyny wymuszaja odpowiedni ruch a wolne ciezary angazuja wieksza ilosc miesni. Przyluz sie do poprawnego wykonywania cwiczen. Cwiczysz dla siebie a nie dla ilosci kg na sztandze. Wykonuj je dokladnie po kilku miechach jak zostaniesz na silowni bedziesz pobijal swoje rekordy silowe.

Sila w 2 miesiace moze wzrosnac ci o 50 % albo i lepiej. Jezeli masz kase na Gainera kup go. Jezeli masz jeszcze kase na bialko wieczorem bo kup je i jedz.

Mam pod swoimi skrzydlami juz kolejnego znajomego ktorego prowadze na silowi od podtsaw. Gosc ma 194-6 cm wzrostu i byl szkieletem. w 2,5 miesiace jego sila na niektorych cwiczenia wzrosla o 200 % bo poprostu jego miesnie dowiedzialy sie ze powinny byc w tych miejsach w ktorych wczesniej byla skora. w 2,5 miesiaca przytyl juz 10 kg miesni. Wiem ze Ty cwiczac sztuki walki jestes silniejszy sprawniejszy i twoje miesnie sa w leprzej kondycji niz jego baza ale napewno Ci to nie zaszkodzi a pomoze. Jak juz mowilem wszystko zalezy od genetyki czlowieka ale nie ma to jak satysfakcja po dobrym treningu i obserwowanie swoich postepow ;) . Zabieraj sie do roboty.

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace

Zadbaj o diete (najprosciej kup sobie takiego typowego tucznika 5 kilowego)
Zeby byla nadwyzka energetyczna. Po sniadaniu, Przed treningiem, bezposrednio po treningu. wnietreningowe tez 3 razy.


Obecnie mam 1.75 m i ważę ok 63 kg. Nie mam na celu wygladać jak Pudzian, chcę tylko dodać sobie pare kg mięśni, nie samego tłuszczu.


Nie bedziesz musial katowac po 2 godziny kazdej z grup wiec nie bedziesz spedzal na silowni wiecej niz 1;15 w pon i srode i 1;45 w piatek i sobote.


Trening FBW nie przekracza zazwyczaj godziny.

Mam pod swoimi skrzydlami juz kolejnego znajomego ktorego prowadze na silowi od podtsaw. Gosc ma 194-6 cm wzrostu i byl szkieletem. w 2,5 miesiace jego sila na niektorych cwiczenia wzrosla o 200 % bo poprostu jego miesnie dowiedzialy sie ze powinny byc w tych miejsach w ktorych wczesniej byla skora. w 2,5 miesiaca przytyl juz 10 kg miesni. Wiem ze Ty cwiczac sztuki walki jestes silniejszy sprawniejszy i twoje miesnie sa w leprzej kondycji niz jego baza ale napewno Ci to nie zaszkodzi a pomoze. Jak juz mowilem wszystko zalezy od genetyki czlowieka ale nie ma to jak satysfakcja po dobrym treningu i obserwowanie swoich postepow ;) . Zabieraj sie do roboty.


10kg w 2,5 miecha ? Jaki koks mu dałeś ? Czemu takie rzeczy czyta się tylko w necie (tak samo jak średnia 100kg w wyciskaniu i 37cm w bicepsie dla netowych 15 latków), a w rl nie ma takich kozaków ? :roll:

Gubrin
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
ejj ja mam 38 w bicku i 100 kilo jak cwiczylem wyciskalem 7 razy :P



w 2,5 miesiaca przytyl juz 10 kg miesni

na czym takie efekty sa?:>
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Apropo internetowych twardzieli:

Dane z testu kolesia o nicku Slayer of na innym forum.

Wymiary:
* klatka - 115cm(napięta)
* udo -55cm
* biceps-40cm(na pompie)
* pas 75cm

Fota (usuńcie spacje z linków).:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] s f d .pl/file/1/images2007/20070516152830.gif
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] s f d .pl/file/1/images2007/20070516153053.gif

40cm w bicepsie powiadasz :lol:
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
63 kg i nie ma na celu wygladania jak pudzian ;) To tak jak dziewczyny na silowni ktore mowia ze nie beda robily tricepsu czy bicepsu bo nie chca byc takie strasznie umiesnione jak 120 kilowi faceci :) ... Zapewniam Cie ze przy 73 nie bedziesz wygladal jak pudzian i 90 % osob ktore spotkasz na ulicy nie beda mialy pojecia ze cwiczysz cokolwiek.

Jezeli chodzi o to jaki koks mu dalem? Gainera + Białko w duzych ilosicach czyli odzywki uzupelniajace niedobory w diecie i dajace nadmiar. Jezeli ktos startuje z niskiego pulapu. Jest sie bardzo chudym i wysokim jak on to jedzac 3 razy dziennie gainera + sporo bialka na noc i sumiennie trenujac dobrym porgramem pod okiem kogos kto ma o tym pojecie to 10 kg w 2,5 miesiaca nie jest porblemem. Jest to niezly wynik ale ja szczerze mowiac po nim tego wogole nie zauwazylem. Wszystko sie ladnie rozlozylo i moim zdaniem brakuje mu jeszcze z 15 kgz nabraniem ktorych nie będzie juz tak latwo jak przedtem ale mysle ze w 6 miechow to zrobi. Nie robcie glupich min i sie nie dziwcie. Wydajcie 150 zł na 4 kilowego gainera ( gadz 129 za hard massa treca bulka 2,8kg 50/50 dla bardziej otluszczajacych się i 159 zł na nitroprogen treca 2,5 kg - dobre bialko na noc. Jako antykatabolik i budulec polecam aminokwasy uniwersala amino 2700 350 tab albo za 220 zł 750 tab starczy na 2 miesiace. Zycie jest brutalne. Nie ma kasy nie ma masy. Wydajac te 400 zł miesiecznie nie liczac zadnych kreatyn, tribulusow, zma itd bo to nie jest sa odzywki zywieniowe ma sie podstawe do oczekiwania dobrych efektow w rozbudowie muskulatury. Ja od 3 miesiecy wracam po roznych chorobach i przerwie do formy. Mowie wam. Da się duzo zrobic. Oczywistym jest ze zeby zrobic 20 kg trzeba sie troche pomeczyc. potem 2 miesieczna wycinka i zostaje z tego 12-14 kg miesa. potem kolejne 2 miechy definicji i wyglada sie juz tak jak przed masowka tylko z obwodami wiekszymi o pare ladnych cm. Tyle.

Pozdrawiam J.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Ty no wez ale 10 kilo czystych miesni?;> wiesz co piszesz??
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Zycie jest brutalne. Nie ma kasy nie ma masy

chyba nie musze pisac ze piszesz najwieksze bzduty na swiecie jakie w zyciu widzialem...wlasnie tacy jak Ty napedzaja rynek odzywkarski ;P i w sumie dobrze przeciez kazdy musi jakos zarabiac :D
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Heh, no ja mając 193 cm wzrostu w 6 miesięcy zrobiłem ok 10 kg, ale nie czystych mięśni.
To było ponad rok temu, ogólnie ważyłem na początku ok 73-75 kg i byłem wychudzony po ciężkiej sesji.

Aha - nikt poza mną nie zauważył żeby mi przybyło :lol: ale waga na siłowni nie była subiektywna ;)

Od tamtych czasów nie spadłem poniżej 80kg nawet długo nie ćwicząc.
Trenowałem na siłce 2 razy w tyg, capoeira 1-2 razy i raz w tygodniu basen.
Suplementacja: gainery, carbo i pod koniec trochę kreatyny.

Teraz ważę ok 81-82 kg ale mam dużo treningów capo i poza tym nic nie pakuję. W wakacje planuję jakoś pogodzić pracę i siłownię ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Na wielkie efekty nie liczę ale będzie to przygotowanie na jesień i do dalszej walki z masą i siłą :P

Z tego co zauważyłem do 84-86 dojdę dosyć łatwo, bo to taka waga przy której dobrze się czułem - takie optimum, ale dalej zaczną się schody.

Więc życzcie powodzenia i wytrwałości :P
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Nie no chlopie.
To wszystko mozna zrobic bez odzywek. DIETA.
Roznica jest taka ze wtedy nie mozna nic innego w ciagu dnia robic jak tylko przygotowywac sobie co 2 godziny wymyslny posilek z policzonymi gramami wegli i białka. Jak chcesz zrobic mase bez odpowiedniej ilosci wegli i białka ??? 10 kg miesni w 2,5 miesiące -zauwaz ze mowie o gosciu ktory ma 194-6 cm wzrostu. Ktorego waga bazowa byla bardzo a bardzo niska. Ktory nie mial zadnego kontaktu wczesniej ze sportami silowymi. Ktory prowadzi przemyslany i kompleksowy trening calego ciala w trybie 4 dniowym/tydzien. Wiesz nie bede Ci udowadnial ze nie masz racji. Ja wiem po swoich wymiarach i wadze ze to co mowie jest prawda i tyle. Btw. Na odpowiednie zastępowanie odzywek białkowych i bulkow/gainerow odpowiednimi produktami zywnosciowymi schodzi sporo wiecej kasy ;) .

Pozatym ja studiuje dziennie i mam jeszcze inne zajecia niz liczenie sobie gramow kurczaka 3 razy dziennie.

Pozdrawiam J.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace

Nie no chlopie.
To wszystko mozna zrobic bez odzywek. DIETA.
Roznica jest taka ze wtedy nie mozna nic innego w ciagu dnia robic jak tylko przygotowywac sobie co 2 godziny wymyslny posilek z policzonymi gramami wegli i białka.


Taaa widać jak dietę trzymasz jak takie bzdury gadasz ... Wszystko robi się na oko, nikt z wagą nie siedzi i nie sprawdza, co najwyżej na początku +/- by wiedzieć jakie powinny być porcję.

10 kg miesni w 2,5 miesiące -zauwaz ze mowie o gosciu ktory ma 194-6 cm wzrostu. Ktorego waga bazowa byla bardzo a bardzo niska. Ktory nie mial zadnego kontaktu wczesniej ze sportami silowymi. Ktory prowadzi przemyslany i kompleksowy trening calego ciala w trybie 4 dniowym/tydzien. Wiesz nie bede Ci udowadnial ze nie masz racji. Ja wiem po swoich wymiarach i wadze ze to co mowie jest prawda i tyle.



196cm i bardzo niska waga = Ektomorfik.
Ektomorfik = Trudności z nabieraniem masy.
10kg w 2,5 miecha <> Trudności w nabieraniu masy ;)

Btw. Na odpowiednie zastępowanie odzywek białkowych i bulkow/gainerow odpowiednimi produktami zywnosciowymi schodzi sporo wiecej kasy ;) .


Ale są to posiłki dużo bardziej wartościowe.

Pozatym ja studiuje dziennie i mam jeszcze inne zajecia niz liczenie sobie gramow kurczaka 3 razy dziennie.


Tak jak 70% ćwiczących na siłowni... Następne 30% pracuje, lub pracuje i studiuje naraz.

Gubrin
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na mase w 2 miesiace
Dobra nie pipszcie farmazonow :) Tylko piszcie na temat bo tez chce pojsc na siłke na wakacje :D
Dajcie jakis konkretny dobry plan :-) Bo narazie to co na temat jest pisane to moze z 1 strona by sie uzbierala :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024