Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybka regenercja (oftop)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Szybka regenercja (oftop)
a ja zauważyłem coś takiego.
Po treningu wszystko boli :) Dwa dni dalej, ale jak się rozgrzeję i poćwiczę to mija, aż do następnego dnia :)

A jakbym miał tak ćwiczyć żeby nic nie bolało, to chyba musiał bym leżeć :)

A teraz, może są jakieś środki które pozwalają na szybszą regenerację mięśni? Jakaś dieta czy coś takiego?

Wiem, że HMB pozwala ćwiczyć intensywniej bez efektów spalania mięśni, jak kiedyś testowałem, to bule potreningowe były dużo rzadsze.

Kreatyna tez ma jakieś działanie anty kataboliczne chyba, bo rozumiem, że to jest ten właśnie efekt?
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
Laser -> http://www.forum-kul...showtopic=87547

Jeśli chodzi o HMB to efekt placebo szkoda kasy.

Działanie antykataboliczne polega na czymś zupełnie innym. I związku z doms to nie ma. Jeśli masz dobrą dietę i jesz przed i po wysiłku nie musisz się bać ani doms ani katabolizmu.

Antykatabolik.

Katabolizm (degradacja białek) zachodzi najintensywniej podczas pracy (wysiłkowy) i snu (poabsorpcyjny). Kiedy po posiłku, wzrasta we krwi poziom wolnych aminokwasów, intensywnie przenikają do mięśni i wytwarzają białka, bo białka mięśniowe są ich magazynem. Podczas wysiłku (treningu) lub długiej przerwy pomiędzy posiłkami (snu), enzymy kataboliczne rozbijają białka, aby uwolnić zmagazynowane aminokwasy, bo teraz te potrzebne są również i innym tkankom. Wprawdzie wolne aminokwasy mogą być transportowane na duże odległości, to jednak, organizm często posługuje się pewnym trikiem. Otóż, nie transportuje całych aminokwasów, tylko sam azot, z którego potrzebujące tkanki samodzielnie wytwarzają już sobie aminokwasy. Najpierw, więc azot odrywany jest od aminokwasów, a potem przyłączany do kwasu glutaminowego, z wytworzeniem glutaminy - magazyniera i transportera azotu. W tkankach docelowych przebiega reakcja odwrotna, odbudowująca potrzebne aminokwasy, a cały ten proces nazywamy transaminacją. Organizm niszczy białka i aminokwasy oczywiście, jedynie do chwili, uzyskania właściwego poziomu glutaminy, niezbędnej do zaopatrzenia tkanek w azot. Przy wysokim poziomie glutaminy, katabolizm ustaje...


  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
Co do kreatyny nie znajdzie większego zastosowania jeśli nie trenujesz dodatkowo na siłowni - także szkoda pieniędzy. Kreatyna wspomaga system beztlenowy, w aktywnościach tlenowych i mieszanych (np. karate) nie pomoże.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
A są jakieś naturalne antykataboliki?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
heh, no tak mówią, ale sie nie zgadzam :)

Używałem już kreatyny, i w czasie brania, ilość pompek jaką zrobiłem czy podciągnięć była o 20, 30% lepsza. Szybciej tez wracałem do formy, wydłużałem trasę biegów itp.

Być można na każdego działa troszkę inaczej.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
Laser- pomki i podciągnięcia to praca beztlenowa. Wróć i przeczytaj co tam napisałem :wink: W tym kontekście kreatyna nieco pomoże.

I to nie mówią, a jest na ten temat dziesiątki badań - jak coś poszperaj w sieci to znajdziesz :)

Na marginesie: dopiero przy pracy z ciężarami byś zobaczył siłę kreatyny. Poprawa wyniku na ławce płaskiej o 10-15 kg i wzrost masy mięśni jest u wielu ludzi zauważalny.

Zresztą same pompki i podciągnięcia bez zwiększania obciążenia na dłuższą metę nic nie dają. Prędzej czy później musisz zacząć stosować obciążenie u pasa (w trakcie podciągania na drążku) i wyciskania leżąc zamiast pompek - czego Ci szczerze życzę. :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
hehe, no ja wiem, ale ja mam problem z misiami górnymi.niestety po ojcu, słabiak jestem. Ilości pompasów i podciągnięć pisał nie będę bo ze śmiechu umrzecie :)

Generalnie na siłowni nie trawie ćwiczyć, i zresztą czasu na to nie mam ani pieniędzy :)

Poza trenowaniem to dzieckiem warto się i zona zająć więc tylko siłowe to takie domowe ćwiczenia ;)

Chciałbym po prostu zwiększyć trochę moją siłę, w stosunku do mojej masy.
Nawet nie o sporty walki tu chodzi bo na ulicy jak waliłem to padali, tu mi siły nie brakuje. Ot tak dla siebie żeby w ćwiczeniach typu pompki czy podciągnięcia nie być fajtłapom :)
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
Ile ważysz przy jakim wzroście?

Mogę pomóc z tym wynikiem na drążku i w pompkach. Jeśli to ma być rekomendacja to podciągam się ponad 30 razy w serii uchwytem neutralnym :)

Na siłownię znajdź czas, na pewno opłaci się. Starczy 3x1.5 h tygodniowo.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
hahaha 3x 1,5 h to potwornie dużo :) a gdzie praca, a gdzie rodzina ;) i do tego normalne treningi. Ja ćwiczę rekreacyjnie i for self defence, nei wyczynowo ;)

190 cm - waga sie waha, teraz w górce :99 kilo ;) pół roku temu 92 było :) Ale raz dziennie wtedy jadłem.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
No to nie tak mało znowu ważysz - ciekawe ile % tłuszczu w tej masie :)

Akurat z "genetyczną słabością" to bym nie przesadzał. Każdy kiedyś trzaskał po 60 kg na ławce płaskiej z trudem, a potem ... np. dwa razy więcej... i znowu więcej 8O :)

Jeśli nie możesz iść na siłownię to wielka szkoda. To chociaż przynajmniej 2x w tygodniu rób drążek - szerokim nachwytem. Każdorazowo 3-5 serii, powtórzeń w serii ile wlezie. Jeśli masz możliwość użyć obciążenia to byłoby to pożądane. Co do pompek to trzeba dość regularnie wykonywać. Tylko to ćwiczenie bardziej wytrzymałościowe niż siłowe.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
sądzę, że jakbym sie bardzo mocno postarał i zgubił cały tłuszcz to może bym doszedł do 10 kilo mniej ale po co, poza tym było by to katorżnicze.

Z tym podciąganiem masz racje.

Pytanie, jak się podciągam to mnie brzuch boli :) co to, za słaby jest czy jak? Tych brzuszków to troche robie..
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
Brzuch? Nie wiem czy mówimy o tym samym ćwiczeniu :)

To ćwiczenie na plecy, trochę pracują ramiona. Brzuch nie ma tu udziału.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)

Pytanie, jak się podciągam to mnie brzuch boli :) co to, za słaby jest czy jak? Tych brzuszków to troche robie..


Po pierwsze brzuszki są g warte ;) Jak już to rób 10-20 z obciążeniem, a nie 200 brzuszków bez.

Po drugie: Ćwiczysz dolny odcinek pleców ? Może brzuch przejmuje całą pracę stabilizacji tułowia z powodu słabych pleców ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
Akurat stabilizacja przy podciąganiu to rzecz czwartorzędna :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
A jednak boli go brzuch, masz inny pomysł ?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
plecy mam faktycznie nie za mocne, może to to, ciekawe. W podbrzuszu mnie boli, tak jakby jakieś strasznie mocne naciąganie, nie wiem skąd to się bierze.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
Gubrin - moja teoria jest taka, że wraz z naciąganiem się kręgosłupa w trakcie zwisu, ma jakiś promieniując do brzucha ból, który jest ulokowany gdzie indziej. Tak samo jak po bieganiu bolą mięśnie, ale ludzie mówią żę bolą ich piszczele :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)
eeeee, nie :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybka regenercja (oftop)

Gubrin - moja teoria jest taka, że wraz z naciąganiem się kręgosłupa w trakcie zwisu, ma jakiś promieniując do brzucha ból, który jest ulokowany gdzie indziej. Tak samo jak po bieganiu bolą mięśnie, ale ludzie mówią żę bolą ich piszczele :)


To by oznaczało, że ma jakiś uraz kręgosłupa, a o tym by raczej wiedział.

Jeżeli jest to mocne naciągnięcie to może skracasz ruch przy brzuszkach i przez to "skróciłeś" sobie mięśnie brzucha ?

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024