Skocz do zawartości


Zdjęcie

wing tsun na ulice- co sądzicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun na ulice- co sądzicie?

Poza tym wyraznie napisalem, ze 80% skutecznosci tego co mialem...

xax, rozwiń w jaki sposób określiłeś te 80%.

Jak? Prosto - na oko. Chodzi mi o to, ze z biegiem czasu traci sie pewne rzeczy, ktore ma sie podczas cwiczen. Np. pewnosc danej techniki - to da sie wyeliminowac aczkowliek ryzyko zawsze istnieje, ze cos nie zrobi sie tak jak powinno. Ale jak zdaje sie z tego sprawe - moge to wyeliminowac w pewnym stopniu i zmienic na technike pewna. Inna, ktora moze nie jest lepsza od tej ktora bym wykonal normalnie, aczkolwiek ktora czuje. Ale na pewno nastepuje zawezenie gamy wyboru.
I przy zwarciu na duzych silach ryzyko wiadomo jest wieksze - w sensie na 100 dobrych kopniec w jaja w czasie gdy cwiczylem bym sie obronil np. 100 razy, teraz moglbym przestrzelic technike i na 100 teoretycznych starc z 20 mogloby sie skonczyc niekorzystnie dla mnie ( w sytuacji gdy kopiacy naprawde umie kopac ponizej pasa). Chodzi o kop w jaja bo lowkick i inne tego typu kopniecia mnie nie interesuja.

To tak na szybkiego. Ogolnie reasumujac: pewnosc polega na tym, ze jak nie ma czasu do namyslu cialo wykonuje taki ruch jak powinien byc wykonany a wykonuje bo to ma przecwiczone z partnerem na treningu. Po pewnym czasie wiec nie mozna sobie pozwolic na technike, ktorej nie jest sie pewnym wiec trzeba troche kombinowac. A mimo wszystko 'wie sie' co ucieklo a co jest dobre i co dziala tak jak trzeba bo to sie normalnie czuje. Ale i tak spoko, to co umiem - mi to wystarczy w zupelnosci. Jestem zadowolony z tego co umiem. A jak zechce - 3 miesiace treningow i powrot do formy sprzed lat.
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun na ulice- co sądzicie?

Ponieważ tak ładnie pisałeś o Tai Chi i nawet Żwirek był litościwy :wink: to ja również nie będę się czepiał, ale sugerowałbym jednak przeglądnąć wcześniejsze wątki o WC, dowiesz sie z nich dlaczego noże motylkowe, a nie np. szabla i czemu kij (nie tyczka), a nie np. miotła lub jeszcze coś innego. Zresztą sam o tym pisałem z tego co sobie przypominam.
A w innych wątkach dowiesz się również, czemu podstawowym stylem Bruce'a nie był Wing Tsun, ani nawet Ving Tsun. Pozdrawiam.


dzięki za litość, jeszcze jedna szansa ;) postaram się doczytać
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun na ulice- co sądzicie?

Belor ale ja już nie oczekuję dyskusji z tobątak jak napisałem zauważyłem że wiedza twa przekracza możliwości przekazania jej w jakikolwiek sposób.
Marek dziękuję za próbę wytłumacznia mi ale niewiele zrozumiałem.


przejedz sie na trening do marka to zrozumiesz
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wing tsun na ulice- co sądzicie?

Ludzie , nie macie co robić?

MMA i MMA

Pierdolenie o szopenie.

Ćwiczę 15, na ulicy musiałem czegokolwiek użyć z 5, 6 razu może i o dziwno mimo, że nie ćwiczę ani boksu na gwardii, a ni BJJ w Copacabanie, ani nawet MMA u Mirka to wygrywałem.

99% moich znajomych tez nigdy nie miało nieprzyjemnych sytuacji, no chyba, że sami sie w nie wpakowali.

Zanim pojawiły sie UFC i inne i krav magi to było kung fu, karate, i inne i sobie ludzie radzili na ulicy w samoobronie. A potem nagle przestali?? Dziwne....

jaki drechol mi w nogi będzie wchodził?? W życiu nie widziałem...
90% ataków to krzyżowe zamachowe przed którymi se pierdnięciem bronisz. A jak jest ich więcej niż 2, 3 to i MMA może nie pomóc. Ale problem w tym, że na ulicy jest za dużo ale, za dużo niewiadomych żeby gadać co jest dobre a co nie. Są oczywiście kwiatki wyraźnie debilne ale nie o nich mówimy.

np, policjant 1 dan w kiokushin rozwalił przy pomocy tonfy 9 wieśniaków kiedyś, zapaśnik 9, tylko że oko stracił i takie przypadki tez są jak widać.

Więc panowie Pod tytułem idź na :boks, krav magę, mma proszę spadajcie do swoich działów... ;)


wreszcie ktos rozsadny
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024