Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_gohandemon
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kung-fu
Witam, już od dłuższego czasu planuje trenować kung-fu, tylko że nie znam się na sztukach walki, i mam nadzieje że mi pomożecie.
Chce trenować KF oparty po części na akrobacjach, co proponujecie?
Wspomne też że mam zamiar trenować sam, i dlatego chciałbym żebyście mi jeszcze podali strony, książki, instrukcje itp. z których mógłbym nauczyć się podstaw, i ogólnego zarysu.
Tak wiem - trenując sam będe popełnial wiele błędów i naucze się owiele mniej niż w szkółce, tylko że ja nie chce być jakimś mistrzuniem, chce po prostu trenić dla własnej satysfakcji.
Być może nie naucze się zbyt wiele z książek, ale z natury jestem samoukiem...
Pozatym miło by było gdybyście podali linki do ćwiczeń które by mi pomogły.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
zanim inni cie zjedzą :wink:

zapomnij o samodzielnej nauce - tak to tylko chyba szachy... :lol:
  • 0

budo_wudang47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
Cóż, nie będę ci żałował linka: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest to samouczek modliszki przez Internet :wink:
A więc ćwicz i trenuj, ale mogę powiedzieć ci z góry, że nic to nie da. Najlepiej jeśli przejdziesz się do kilku klubu i wybierzesz coś co ci będzie odpowiadało. Dobre podstawy są najważniejsze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
Nie da się i tyle. To mniej więcej tak, jakbyś się chciał sam uczyć seksu z podręcznika, a sam to sobie możesz co najwyżej.. no wiesz co zrobić, nie :wink: Jednak różnica jest dość spora :D
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu

Witam, już od dłuższego czasu planuje trenować kung-fu, tylko że nie znam się na sztukach walki, i mam nadzieje że mi pomożecie.
Chce trenować KF oparty po części na akrobacjach, co proponujecie?
Wspomne też że mam zamiar trenować sam, i dlatego chciałbym żebyście mi jeszcze podali strony, książki, instrukcje itp. z których mógłbym nauczyć się podstaw, i ogólnego zarysu.
Tak wiem - trenując sam będe popełnial wiele błędów i naucze się owiele mniej niż w szkółce, tylko że ja nie chce być jakimś mistrzuniem, chce po prostu trenić dla własnej satysfakcji.
Być może nie naucze się zbyt wiele z książek, ale z natury jestem samoukiem...
Pozatym miło by było gdybyście podali linki do ćwiczeń które by mi pomogły.


Jeśli chodzi ci o nauke form, postaw i tego typu rzeczy to samemu będzie ciężko, ale np. jak chcesz się tylko nauczyć co efektowniejszych rzeczy czy tricków z kung-fu to nie ma problemu. Ja np. umię butterfly kicka i kilka innych efektownych kopnięć z wu-shu a nigdy tego nie trenowałem pod okiem trenera. Kiedyś próbowałem nauczyć się jakiegoś kata (czy jak to się tam nazywa) i szybko zrezygnowałem bo czułem, że robie za dużo błędów których sam nie jestem w stanie skorygować.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
Chcesz się uczyć akrobacji, to się ich ucz, ale nie nazywaj tego kung-fu, a tym bardziej nie mów, że ćwiczysz jakiś "styl". Jak chcesz się uczyć kung-fu to znajdź jakiegoś nauczyciela/klub/sekcję, nie ma innej możliwości. Samemu to sobie możesz co najwyżej krzywdę zrobić.

A wszelkie książki, szkoleniówki itp. są dla ludzi, którzy mają już jakieś doświadczenie i wiedzą co robią.
  • 0

budo_lil'bam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
Moim zdaniem powinienes zrobic w ten sposob-w domku sobie pocwicz jakies tam fikolki, porozciagaj sie, przygotuj do nauki Kung Fu, trenuj szybkosc, sprawnosc, gibkosc, to co Ci sie przyda na prawdziwym treningu (w sekcji) a pozniej idz i poszukaj dobrego nauczyciela, bo tylko w ten sposob nauczysz sie technik oraz czym jest prawdziwe Kung Fu oraz dany styl :twisted: inaczej mozesz sobie zrobic krzywde lub zupelnie sie zrazic :?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
W sumie dobra rada, o kondycję możesz sam zadbać ;)

Jeśli nie możesz teraz ćwiczyć ze względów materialnych, to chociaż możesz liznąć jakieś podstawy - przejdź się do kilku klubów (karateckich i kickbokserskich też) w których dają pierwszą lekcję za darmo.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
Trening bez nauczyciela i partnerów to nauka pływania bez wody w basenie.

Oczywiscie możesz, tylko po co?
  • 0

budo_purplelady
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu
Niestety sam raczej do niczego nie dojdziesz, w Klubie miałbyś wycisk i dyscypline , a trenować sam k-f..? niby jak?:P Kopnięcia i uderzenia to prosze bardzo, ale techniki możesz na menekinie trenować hehe. W Klubie zawsze lepiej ;)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-fu

Kopnięcia i uderzenia to prosze bardzo, ale techniki możesz na menekinie trenować hehe.


:?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024