Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Powiedzieć, że kickboxer nie umie kopać to tak jakby powiedzieć, że judoka nie umie rzucać albo tajboxer nie używa kolan. Nie wiem kogo znasz i co widziałeś, ale takimi wypowiedziami możesz się łatwo skompromitować.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
sam sie kompromitujesz, bo sie nie znasz.
Nie mogę wykluczyć że umiesz kopać, bo skąd mam to wiedziec, ale szczerze w to wątpie bo gdybyś umiał zauważył byś że kickboxerzy nie kopią a wierzgają, więc pozwala mi to przypuszczac z dużą doza pewności że nie masz pojęcia o technikach nożnych
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Człowieku, kopnięcie okrężne to podstawowe kopnięcie w KB a obron przed nim uczysz się niemal od początku!! Z uwagi na brak low kicka w KB pełnego kontaktu trening kopnięć obejmuje mnóstwo innych, znacznie trudniejszych technik, które musisz wplatać w kombinacje bokserskie. Wypisując takie bzdury jak powyżej sam świadczysz o swojej niewiedzy.
Wierzgają może początkujący ponieważ mają za małą ruchomość w stawach i rozciągnięcie, ale to jest charakterystyczne zjawisko dla wszystkich sportów kopanych. Jak masz pisać takie pierdoły to najlepiej nie pisz w ogóle! :?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Wierzgają może początkujący ponieważ mają za małą ruchomość w stawach i rozciągnięcie, ale to jest charakterystyczne zjawisko dla wszystkich sportów kopanych. Jak masz pisać takie pierdoły to najlepiej nie pisz w ogóle! :?


dobrze. wymień więc wszystkie kopnięcia których nauczyłes się na KB i z grubsza opisz ich technikę.
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Bardzo spadł poziom forum,o jakich bzdurach wy ludziki piszecie!!![link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Moja odpowiedz brzmi na debilne pytanie NIE!! Nie denerwuje mnie podział podział na KB I MT ani nie denerwuje mnie mnie podział Na kyokushin czy shotokan ani podział na lesby,pedałów i normalnych. Puknijcie się lepiej w czapke ,pójdżcie pobiegać albo na trening a wasze madrości podążą narmalnym torem. Zycze powrotu do zdrowia i normalnej dyskusji w ramach normalnego tematu np.NASZE FIGHT FANTAZJE albo CO BYŚ SOBIE ŻYCZYŁ GDYBY NIE PAL-SZLACH !!!Pzdr dla płaczących nad tym forum.....PS tak,tak każdy może pisać ... :) :) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

przestań się burzyć, trochę jeżdże na zawody, znam wielu kickboxerów i widze (nie mówie o semi bo zaraz sie ktoś przyczepi a na semi się nie znam :wink: )
Kickboxerzy nie umieją kopać, nie mają techniki nóg, w najlepszym razie wierzgają, to nie są kopnięcia.


ale głupoty wypisujesz.. widziałem kolesi którzy trenowali przez rok kb i jakoś nie mieli problemów z PRZYDATNYMI w walce kopnięciami nie wiem czego ty od nich oczekujesz :roll:
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Ja tam czekam z ogromnym utęsknieniem, aż nasz ekspert od kopnięć o nicku na s. wrzuci jakiś filmik z własnymi technikami nożnymi (wszyscy się chyba nie moga doczekać żeby zobaczyć owe superkopnięcia), a jeszcze lepiej wystartuje w jakichś zawodach z kickboxerami lub tajami (tymi,co jego zdaniem nie potrafią kopać) i pokaże w praktyce jaki to niego wojownik tudzież kopacz... Bo szczekać na forum każdy może, taki już (wątpliwy) urok netu. :wink:
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
:shocked!: 8O :) :lol:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

ale głupoty wypisujesz.. widziałem kolesi którzy trenowali przez rok kb i jakoś nie mieli problemów z PRZYDATNYMI w walce kopnięciami nie wiem czego ty od nich oczekujesz :roll:


w takim razie wymień te kopnięcia (z opisem techniki ich wykonania)

a tej poniżej wrzucam ignora, bo już kiedyś coś podobnego (nie wiem czy czasem nie to samo) zdołało mnie wkurzyć na tyle że mi ostrzezenie dali, nie chce zeby znow mnie poniosło..
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Taa, kickboxerzy nie umieją kopać... a najlepszym tego przykładem jest CroCop :wink:

Sally, czy ci panowie tu słabo kopią?


  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Nokaut z tora yop , Śliczne !!! :D
Ciesze się że nazywasz rzeczy po imieniu kickboxing to kickboxing a nie jakieś muay thaie :wink:
Panowie kopią pięknie okrężne kopnięcie (z którego notabene słynie właśnie kickboxing czasami nazywany potocznie tajskim :) )
Jeszcze z bardziej znanych kickboxerów dobrze kopiących można by dodać Ramona Dekkersa

Pozdro.
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
i ciocie Zuzie ,co wymiata w Shotokanie.Moim zdaniem najlepiej kopie Ving Tsun.Prosto w jaja!!!Sally Ty sobie jajca robisz,prawda???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? bo nie wierze ,ze normalnie można tak mylec.A propo popieram wpis naszej Pani ,wrzuc na stronke pare swoich kopniec ,(moje sa na mojej stronce) .Wtedy poznamy twoje tajemnice.........wreszcie. Czemu ma służyć ta dyskusja.Kick bokserzy kopia bardzo dobrze!!Przykro mi ,że Ci sie nie podoba a tak jak powiedziałem wczesniej najlepiej kopie kung fu prosto w jaja albo w DEBILNY mózg jakis internetowych parobków od sience kick fiction!! :D :o :o :o :o
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
PeDagog, sorry za OT ale pisz ładniej, bo ciężko się twoje posty czyta.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Przykro mi ,że Ci sie nie podoba a tak jak powiedziałem wczesniej najlepiej kopie kung fu prosto w jaja albo w DEBILNY mózg jakis internetowych parobków od sience kick fiction!! :D :o :o :o :o


nie, najlepiej kopie TKD, a tajski najlepiej kopie okrężne. Ja jeszcze nie kopie tak jak kopac się powinno,ale wciaż się uczę. za to swietnie sobie zdaje sprawę jak te kopnięcia mają wyglądac prawidłowo.
nie chce mi sie szukac na stronce, wrzuć tu link do technik
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
edit
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Sally Taekwondo kopie Najładniej! uwierz mi co mowie ,zależy to także od szkoly która się reprezentuje i preferencji nauczyciela!.Ja zjadłem swoje kolana na tkd.I po prawie 30 latach praktyki stwierdzam ,że Najlepiej kopie czlowiek ktory chce KOPNĄĆ ,technika tak....póżniej i póżniej ...widziałeś jak kopia piłkarze podczas zadymy...??A może chciałbyś spotkać się z rozkopanym Ragbistą po 2 godzinnym kursie kopania???Kopie człowiek Brzydko albo Ładnie .Ocenia przeciwnik jego kopnięcia .Taka jest prawda.Dobra miałem wyśmiać ten temat a teraz sie mądruje .Pozdrowienia dla normalnie kopiacych i kopiących INACZEJ!! Pieknie i technicznie!A tak prywatnie to zapraszam 16go czerwca do mnie na seminarium KOPANIA TKD ICTF.Niedługo mecz w Kaliszu TKD kontra MT .Albo wpadnij na obóz bedziemy mogli gadać o kopaniu 2 tygodnie przez 6 godzin dziennie!!Jarosławiec 15-30 lipiec 2007 cena 850zł.(TKD ICTF CAMP).Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Albo wpadnij na obóz bedziemy mogli gadać o kopaniu 2 tygodnie przez 6 godzin dziennie!!Jarosławiec 15-30 lipiec 2007 cena 850zł.(TKD ICTF CAMP)


wakacje mam już zaplanowane ale dziękuję za zaproszenie, może w przyszłym roku.
Zdarzają się zdolni piłkarze, śliczne goro chagi z wyskoku :

ale generalnie trening piłkarza czy rugbisty ma na celu kopanie piłki nie przeciwnika, ma to pewne elementy wspólne ale nie wszystkie. np brakuje im trudniejszych technik w tym łączonych, poruszania się w walce a przedewszystkim obron. piłka to nie wszystko...
Niestety life is brutal i chcieć (nawet bardzo) nie zawsze znaczy móc...
TKD kładzie nacisk na efektownośc raczej w obrębie swojej dyscypliny (ich walka jako taka nie interesuje zbytnio) natomiast sama technika kopnięc której ucza jest efektywna, nawet jedynie efektywna (mam na myśli oczywiscie kopnięcia trudniejsze tzn bardziej skomlikowane niż front), poza może okręznym które w taju jest lepiej dopracowane (bo tego sie nie kopie stopą jak w TKD)
piszesz ze piłkarz czy ragbista umie kopnąc, koń też potrafi ale na ringu nie zawalczy.
jeżeli chcesz uczyć jednego kopnięcia bo (niby) jest najbardziej efetywne (jak robią kickboxerzy koncetrując się jedynie na wierzgnieciu okręznym bocznym - wykonywanym najcześciej niepoprawnie na zakręconej stopie) to tak jak byś twierdził że zamiast boksu wystarczy nauczyć kogos cepa, no bo szybciej, prościej i jak chce to uderzy..i nawet skutkuje... pod warunkiem że zajdzie przeciwnika od tyłu, tak zeby go ten wcześniej nie zauważył :)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?


Wierzgają może początkujący ponieważ mają za małą ruchomość w stawach i rozciągnięcie, ale to jest charakterystyczne zjawisko dla wszystkich sportów kopanych. Jak masz pisać takie pierdoły to najlepiej nie pisz w ogóle! :?


dobrze. wymień więc wszystkie kopnięcia których nauczyłes się na KB i z grubsza opisz ich technikę.


Na stronie PZKB masz wymienione wszystkie techniki uczone w KB. Poza tym jakże bym śmiał opisywać swoje nędzne kickboxerskie wierzganie tak wielkiemu masterowi forumowemu jak Ty? :lol: :lol: :lol:
Ciekaw jestem ile jeszcze rewelacji od Ciebie usłyszę. Jak na razie 2 beściaki:
- Kickboxerzy nie umieją kopać :roll:
- (proszę państwa, zdecydowany faworyt :) ) nie umieją się bronić przed kopnięciem okrężnym :lol: :lol: :lol: bo trzymają ręce za blisko szczęki :lol: :lol: :lol: .

Sally, czekam na kolejne posty :) :) Zabawny jesteś

TKD kładzie nacisk na efektownośc raczej w obrębie swojej dyscypliny (ich walka jako taka nie interesuje zbytnio) natomiast sama technika kopnięc której ucza jest efektywna, nawet jedynie efektywna (mam na myśli oczywiscie kopnięcia trudniejsze tzn bardziej skomlikowane niż front), poza może okręznym które w taju jest lepiej dopracowane (bo tego sie nie kopie stopą jak w TKD)........jeżeli chcesz uczyć jednego kopnięcia bo (niby) jest najbardziej efetywne (jak robią kickboxerzy koncetrując się jedynie na wierzgnieciu okręznym bocznym - wykonywanym najcześciej niepoprawnie na zakręconej stopie) to tak jak byś twierdził że zamiast boksu wystarczy nauczyć kogos cepa, no bo szybciej, prościej i jak chce to uderzy..i nawet skutkuje... pod warunkiem że zajdzie przeciwnika od tyłu, tak zeby go ten wcześniej nie zauważył Smile


Teraz już wiem na pewno. Wielkie g... wiesz zarówno o KB jak i MT. To jest koniec dyskusji bo szkoda na Ciebie czasu.
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Nigdy nie zaczynaj z ludzmi ,którzy UMIA cepa (podst.technika na wsi i zadymach wiejskich i jakos genetycznie wpisana w nasze homosamiens ruchy w sytuacjach krytycznych TAK WALCZYMY!! chyba ze..jestesmy itd)))Powiem Tak jak najprościej : celem kazdego najbadziej technicznego kopniecia i najbardziej frajerskiego dygniecia jest osiagniagniecie odpowiedniego efektu. To tyle .Kick bokserzy sa tak dobrzy ponieważ trening tej dyscypliny to umiejetnosc konfrontacji na różnych poziomach sparingów i umiejętności jej prowadzenia.Sprytne w rozumieniu sztuki walki!! Kick Boxing to wszystko -ponieważ mówi i robi Konfrontacje! .Wszystko co pokonaliśmy i co pokonamy.Natomiast dziadkowie-wielbiciele czyli MY trzymamy tradycje uczymy sie nowych metod ,a stere (najczesciej w sercu) przechowywujemy ,chyba na pamiatke .Czemu to robimy ...ponieważ szanujemy ludzi z naszych marzen ,ktorzy pierwsi podniesli swoje piesci by powiedziec nie ..gdzie 14latkowie z ekipy HWARANG byli Najwiekszymi wojownikami w okresie 3 Królest w Korei ,byłem tam gdzie walczyli w pieknych górach by oddać im hold .Byłem w Chin Woo gdzie chińscy wojownicy przeciwstawili sie inwazji białych,byłem w Yentai gdzi powstały pierwsze grupy wojowników do powstania Mandzurskiego.Tam trenowalem z tymi ludzmi ,tam ich słuchalem i tera Ci mówie :Wszystko jest w sercu ,umysł kieruje walka,nie ma podziałów w zrozumieniu ponieważ sfrustrowani Mistrzowie sie by pozabijali,czemu nie walcza BO TO WIEDZA! To jest ta tradycja trzymamy bajki i historie w sercu.A KOP pozostaje kopem.Badz zawsze na fali bo zginiesz od przypadkowego kopa i napewno na ironie od NIEKOPIACEGO PIEKNIE kick boksera."Pan BOG kopy nosi " Ja to wiem Najlepiej!!Jak sie domyślasz :cry: :cry: :cry:Szukaj a znajdziesz,mam tyle historii w rekawie ,że czasem mi żal ,że wypływają tylko przy takich dyskusjach..i nie odniosa takiego skutku jak powinny . :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Nigdy nie zaczynaj z ludzmi ,którzy UMIA cepa (podst.technika na wsi i zadymach wiejskich i jakos genetycznie wpisana w nasze homosamiens ruchy w sytuacjach krytycznych TAK WALCZYMY!! chyba ze..jestesmy itd)))

Każdy umie cepa, o to biega właśnie, a na techniczne poprawne uderzenie czasu trzeba..i techniki, a tej się niestety samemu nie wymyśli i trzeba się od kogoś nauczyć..

Ja się zgadzam ze historia sztuk walki jest piękna, ale to ewaluuje i z wyszkolenia żołnierzy wyodrębnił się sport z realną walką nie mający za wiele wspólnego
Dlatego uważam ze celem kopnięcia/uderzenia owszem jest osiągnięcie celu ale ten cel rozumiem znacznie szerzej niż Ty w tym poście. Każdy cios może zabić, nie ma różnicy czy będzie poprawny czy nie, jeszcze skuteczniej zabije decha czy kawałek metalu. Dlatego nie uważam żeby było to jedynym celem. Oczywiście technika musi być podporządkowana praktyce ale praktyka nie może wyznaczać nauczanych technik.
Walka na ringu nie ma być walka uliczną, ma prezentować poziom, sport jest sportem dlatego ze wymaga długotrwałego wysiłku, pracy nad sobą i nad techniką, walka na ringu to ma być prezentacja wielu technik a nie jedynie tych najprostszych. Dlatego ja osobiście nie przywiązuje aż tak wielkiej wagi do osiągnięć (w sensie wyników), jakkolwiek bardzo wysoko cenie udział w sportowej rywalizacji, innymi słowy dla mnie liczy się nie tyle osiągnięty efekt (porażka /zwycięstwo) ile to jak walczysz i co sobą w tej walce prezentujesz.
Na ulicy tego nie ma, wprost być nie powinno, tam celem jest jak najszybsza eliminacja przeciwnika, w walce sportowej nie o to chodzi, dlatego ulica nie jest wyznacznikiem sportowych umiejętności (to dwie całkowicie od siebie niezależne dziedziny moim zdaniem bez żadnego wpływu, tzn. uprawianie sportu jest bez wpływu na umiejętności na ulicy, natomiast doświadczenie jakiekolwiek na ulicy dobrze wróży zawodnikowi jednak żeby odnosić sukcesy musi przyłożyć się tyle samo jak gdyby nie umiał nic ) ale walka oparta na zbyt małym zasobie technik i w prosty sposób pojmowana skuteczność nie może wyznaczać poziomu zawodnika.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024