Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Na stronie PZKB masz wymienione wszystkie techniki uczone w KB. .


taaa i które umiesz?
:lol:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Oczywiście technika musi być podporządkowana praktyce ale praktyka nie może wyznaczać nauczanych technik.
walka na ringu to ma być prezentacja wielu technik a nie jedynie tych najprostszych. Dlatego ja osobiście nie przywiązuje aż tak wielkiej wagi do osiągnięć (w sensie wyników), jakkolwiek bardzo wysoko cenie udział w sportowej rywalizacji, innymi słowy dla mnie liczy się nie tyle osiągnięty efekt (porażka /zwycięstwo) ile to jak walczysz i co sobą w tej walce prezentujesz.

proponuje zmiane sportu na gimnastyke artystyczna, badz lyzwiarstwo figurowe.
w sportach walki chodzi o to, "kto ma mocniejszie pierdolniecie" i potrafi trafic. koniec, kropka. technika jest po to, zeby to uderzenie bylo skuteczniejsze, tylko i wylacznie. gdy walczy dwoch zawodnikow o podobnych warunkach technicznych to wlasnie technika zdecyduje o tym, kto wygra.
mamy inne podejscie. ty szukasz sztuki, my sportu. kazdy sport ma okreslone cele i zasady na ich osiagniecie. celem sportow walki jest zwyciestwo - na punkty badz przez k.o.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?


Na stronie PZKB masz wymienione wszystkie techniki uczone w KB. .


taaa i które umiesz?
:lol:


Tych z wyskoku nie potrafię. Resztę mniej lub bardziej umiem. A Ty czym możesz się pochwalić?

I apropos mądrości dotyczących wyznacznika jakości zawodnika z Twojego przedostatniego posta... poczytaj sobie o paradoksie Kano i nie pitol już więcej.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Tych z wyskoku nie potrafię. Resztę mniej lub bardziej umiem. A Ty czym możesz się pochwalić?


Dobrze: okreżne, low, W miarę dobrze: front, side (tyle terminologii kicka reszty nie znam) nerio, taetad, okrężne po obrocie z przeskoku . Słabo: tora yop, bandae , Wcale: goro (to chyba to zahaczające oznaczone jako heel kick), front po obrocie. Wyskoków się uczę powolutku


A ty wspaniały kickboxerze skoro jak piszesz kopiesz wszystko z wyjątkiem wyskoku wyjaśnij mi co to za kopnięcia:
Axe kick - Jak wygląda owo opadające czy jest taetad, czy też może jakieś inne?
Turning kick - o jakiego rodzaju kopnięcie po obrocie chodzi bo ja znam kilka :?:
I może napiszesz mi jak się uczycie heel kicka, tzn jak dokładnie wyprowadzić nogę, w jakim kierunku i kiedy zginać kolano? bo trochę sobie z tą techniką nie radzę...


A to pytanie już do kogoś kto się na kicku trochę bardziej zna:

patrząc na te techniki w regulaminie to jest tam wymieniony backfist który z tego co mi wiadomo jest niedozwolony w walce , to ciekawe co on tu robi..
sędzia wlepił mi kiedyś za to ostrzeżenie...więc jak to jest?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Sally, nie za bardzo rozumiem, co chcesz udowodnić. Bez urazy, ale stawiasz kretyńską tezę jakoby kickboxing, który jest chyba drugim względem popularności po tkd sportem uderzanym z kopnięciami nie uczył skutecznie kopać, wypytujesz się G-Man'a jakie zna kopnięcia, pytasz się o zasady zawodów w kicku (co się ma nijak do tematu), a najlepsze w tym wszystkim jest to, że twoja wiedza ogranicza sie do tego, że oglądałeś sobie kilka zawodów. To, że w kicku kopie się inaczej niż w MT wynika z innej specyfiki i nie świadczy, że kopnięcia są uczonie nie poprawnie. Na tej samej zasadzie moge powiedzieć, ża w karate shotokan uczą niepoprawnej pozycji - bzdura. Po prostu nie nastawiają się tak bardzo na zawody, ile na tradycję. Wierzgać to moga pijaczki pod budką z piwem ale nie użyłbym tego okreslenia względem kickboxerów bo takie "nieudolne wierzgnięcie okrężne w głowę" doświadczonego kickboxera urwałoby ci łeb, a może przynajmniej dało do myślenia.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Wierzgać to moga pijaczki pod budką z piwem ale nie użyłbym tego okreslenia względem kickboxerów bo takie "nieudolne wierzgnięcie okrężne w głowę" doświadczonego kickboxera urwałoby ci łeb, a może przynajmniej dało do myślenia.
Pozdrawiam


niestety nie, niechce mi sie pisac 10 razy tego samego więc kończę któryms tam raz już powtórzonym:
Kickboxerzy (w znakomitej większości bo oczywiście sa wyjątki jak wszedzie)
nie umieją kopać , zamiast kopnięć wierzgają, jeszcze bezczelnie nazywając to techniką nożną

kończe
Pa
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
A ty sally jesteś Jedynym Wielkim Mistrzem Wielka Stopa, określającym ideał każdej techniki, że oceniasz jakoby kickboxerzy nie umieli kopać poprawnie? Zastanów się, jeśli jedna osoba nazwie cię psem to dasz jej w ryj. Jeśli druga to zrobi, olejesz ją i pójdziesz dalej, ale jeśli zrobi to trzecia, to może czas zacząc lizać się po jajach :wink: .
Pozdrawiam
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Sally, Wielki Masta. Jako, że nikt jak widać do rozumu nie jest w stanie Ci przemówić, więc prawdopodobnie czas abyś opanował najtrudniejsze z możliwych kopnięć w TKD SafrokosiwDe-chagi (Samodzielne Frontalne Kopnięcie Się w De.) i wcale nie mam tu na myśli nieudolnego "skipu C" znanego z kickboxu.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Szkoda czasu już na niego. To jakiś upośledzony człowiek chyba jest :roll:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
ciekawe ze najgłośniej szczeka BJJ, wymadrza sie Kyokushin, z Kung-fu ..w temacie Kickboxing - Muay thai, moze się opanujcie troche, co... :lol:
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

ciekawe ze najgłośniej szczeka BJJ, wymadrza sie Kyokushin, z Kung-fu ..w temacie Kickboxing - Muay thai, moze się opanujcie troche, co... :lol:


Rozsądek nie jest zależny od stylu jaki się uprawia lecz od człowieka. Ja nie reprezentuję tutaj poglądów "kyokushin" tylko własne. Jeśli Cię to pocieszy, może i w kyokushin znalazłby się jakiś oszołom co przyzna Ci rację. Więc jednak Ty "może opanuj się trochę :) "
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Rozsądek nie jest zależny od stylu jaki się uprawia lecz od człowieka. Ja nie reprezentuję tutaj poglądów "kyokushin" tylko własne.


może i tai chi się wypowie krytycznie, czekamy.. :wink:
(chodzi człowieku o to co cwiczysz i na czym sie znasz a nie kogo reprezentujesz)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

ciekawe ze najgłośniej szczeka BJJ

Ja nie szczekam, tylko mówię/piszę - trochę kulturalniej. Dwa, trenowałem 2 lata kickboxing, inaczej bym nie zabierał głosu w kwestii czegoś, o czym nie mam zielonego pojęcia - jak ty.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Dwa, trenowałem 2 lata kickboxing, inaczej bym nie zabierał głosu w kwestii czegoś, o czym nie mam zielonego pojęcia - jak ty.


to jeszcze tak z dwa latka a prawie byś go zaczął od taja odróżniać :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
To nie ma sensu. Sally ma swój świat, własne kredki :) . Kończę w tym temacie. Pozdro
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Klasyczny przypadek trolla. Nie ma co nerwów tracić, ale pośmiać się można ;)
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Jak dla mnie ten koleś ma ewidentne problemy z psychiką :roll:

Kiedyś mnie straszył wpierdzielem :) , nie wiem czy przy najbliższej wizycie w Krakowie się oprę pokusie...
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Kraków daleko,ale bedziesz miała wsparcie .Oj!!!!!!!!!!!!!!A moze w Łodzi kazdy kto przyjeżdża do Łodzi sam sobie szkodzi ...Male mma ,czy kopniaczkowata uczta Sallego? U nas wszystko.,a tak poza ta durnoscia to moglabys zadzwonic ,żadko zdaża sie taki wyważony talent i determinacja u innego Moze Lepszego Gatunku.Pozdrówka Nieznajoma... :wink: PS Fajnie ,ze masz poukładane Wartości-)))
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Czytajac posty sallly. Stwierdzam ze jest to wielki mistrz, ktory wie wszystko i umie wszytsko oraz wygrywa wszystkie turnieje sztuk walki. Niewiem , ale czy zamiesil moze jakies swoje filmiki gdzie pokazuje jak kopie, jak wygladal po przyjeciu na twarz kopniecia od nieumiejacego kopac kich-boxera,jak wygladaja te techniczne uderzenia ktore sa tak samo mocne kolesia wazacego 50kg, jak i wazacego 80 kg ktory robi tylko silke. ??
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Kraków daleko,ale bedziesz miała wsparcie .Oj!!!!!!!!!!!!!!A moze w Łodzi kazdy kto przyjeżdża do Łodzi sam sobie szkodzi ...Male mma ,czy kopniaczkowata uczta Sallego? U nas wszystko.,a tak poza ta durnoscia to moglabys zadzwonic ,żadko zdaża sie taki wyważony talent i determinacja u innego Moze Lepszego Gatunku.Pozdrówka Nieznajoma... :wink: PS Fajnie ,ze masz poukładane Wartości-)))


Ok, czuję się niniejszym zaproszona :wink: , do Łodzi mam znacznie bliżej, chętnie podszkolę moje wierzgnięcia przed straszliwym Mission Impossible w sally'owym mateczniku :) W końcu taki wybitny specjalista...A mogę liczyć, że staniesz w moim narożniku jak przyjdzie co do czego? :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024