Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
:) :) No i jestem, już po sparringach. Towarzystwo rozeszło się z o wiele większym szacunkiem do siebie. A wyglądało to tak... 3 rundy po 3 minuty z 1 minutą przerwy pomiędzy rundami. Niestety musiałem walczyć w pierwszej parze (z 3) więc przypadła mi rola przecieracza szlaku ;) .

1 runda) Niepotrzebnie dystansowałem unikając wejścia w klincz przez co oberwałem parę niegroźnych lowkicków. Pod koniec rundy zacząłem punktować lewą, schodząc na bok w wyniku czego przeciwnik zdenerwował się i potraktował mnie kolanem. W sumie runda dla przeciwnika, jego kopnięcia częściej dochodziły do celu.

2 runda) zmiana taktyki na moją ulubioną, czyli szybkie serie rękami z doskoku. Okazało się to dobrym posunięciem. Jako, że przeciwnik był wyższy (z 10 cm) próbował ściągać mi głowę na kolano, na szczęście bezskutecznie (kilka ciosów poczułem przez blok, ale w sumie niegroźnie). Kopnięcia nie wychodziły mi za bardzo :oops: , weszły ze 2 lowkicki i parę kolanek (ale raczej nie za mocno). Na koniec rundy zaliczyłem niezły prawy prosty w czasie uniku.

3 runda) Kompletnie zrezygnowałem z kopnięć (oprócz kolana) i zacząłem młócić rękami. Krótka seria ciosów - kolanko - kolejna seria z jakimś sierpowym lub uderzeniem na tułów. Po tym zacząłem katować mu brzuch i, można powiedzieć, że był TKO ;) bo ustaliliśmy, że lepiej skończyć walkę (silny cios na żebra). Wynik walki ze wskazaniem na mnie.

Druga para walczyła inaczej, bardziej na dystans i ze sporą ilością ładnych kopnięć. Obaj mieli kilkuletni staż, więc walka była bardzo efektowna i dynamiczna. Wskazanie na kick boxera, który ładnie trafił w głowę. To było najciekawsze starcie.

Ostatnia walka, moim zdaniem, zdecydowanie dla zawodnika MT (choć zdania były podzielone). Z mojego pkt. widzenia wyglądało to tak: szybkie dynamiczne serie, kilka celnych kolan i generalnie przewaga. Widać było, że stoczył już parę walk, mimo to przeciwnik z KB dzielnie się bronił.

Z uwagi na to, że był to tylko sparring nie było żadnych KO a samo spotkanie pozwala na kilka wniosków (na podstawie wszystkich walk):
- kickboxer może bez problemu podjąć równorzędną walkę z tajskim bokserem
- ręce o wiele lepsze w KB, mało łokci ze strony MT w realnym starciu
- można się bez problemu wybronić przed legendarnym tajskim klinczem
Reszta jutro bo idę leczyć kontuzje ;) :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Sally: sorry, ale faktycznie pierdolisz - dobry trener MT nauczy Cię wszystkiego stopniowo. Że niby trzeba zaczynać od czegoś innego to bzdura. Tajowie jakoś nie zaczynają :P
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Dla mnie sprawa jest prosta i oczywista. MT i KB to dwa odrębne sporty, opierające się na innych zasadach, innej metodyce treningu, innej tradycji i przyciągające być może innych ludzi. Nie widzę powodu, dla którego KB miałoby być mieszane z MT, tymbardziej, że w Polsce KB ma dłuższą tradycję, lepszą kadrę i póki co to MT więcej czerpie z KB (bo większośc trenerów to kickbokserzy) niż na odwrót.
Oczywiście kłótnie co jest lepsze są zupełnie bez sensu. Po to się trenuje, żeby sprawdzić się w swojej dyscyplinie, poza tym dużo zależy od umiejętności - oczywiście że doświadczony kickbokser może skopać taja i vice versa.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Sally: sorry, ale faktycznie pierdolisz - dobry trener MT nauczy Cię wszystkiego stopniowo. Że niby trzeba zaczynać od czegoś innego to bzdura. Tajowie jakoś nie zaczynają :P


to sorry ale ja nie znam takiego trenera, który by umiał uderzać , kopać i jeszcze taja dobrze uczył
jak poznam to zmienie zdanie i chętnie napisze
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

nie znam takiego trenera, który by umiał uderzać , kopać i jeszcze taja dobrze uczył


Rozumiem, że w twojej alternatywnej rzeczywistości MT to taka sztuka w której się ani nie kopie, ani nie uderza? :lol:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

nie znam takiego trenera, który by umiał uderzać , kopać i jeszcze taja dobrze uczył


Rozumiem, że w twojej alternatywnej rzeczywistości MT to taka sztuka w której się ani nie kopie, ani nie uderza? :lol:

czytaj ze zrozumieniem, pisze że nie znam trenera który dobrze uderza, świetnie uczy kopnięć i jest do tego dobrym trenerem taja
a znam różnych trenerów, takich którzy dobrze ucza taja ale nie uderzają i w zwiazku z tym źle ucza tego, takich którzy dobrze uderzają ale nie kopią, i takich którzy kopią ale nie uderzaja i pare innych kombinacji, natomiast nie znam kogos kto by tego wszystkiego dobrze uczył naraz
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
To chyba Ty nie czytasz tego co piszesz. Tak jakbyś napisał - znam dobrego trenera boksu, ale on źle uderzeń uczy.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

... nie znam takiego trenera, który by umiał uderzać , kopać i jeszcze taja dobrze uczył...

I tu się z Tobą, sally, zgadzam. :wink:

Taja najlepiej uzupełniać boksem.

  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
to ja ap ropo Sandy bo chyba nikt nie odpowiedział.
To jest nic innego jak forma prowadzenia zawodów kontaktowych w wu shu. Sa kluby które ćwiczą tylko to po d konkurencję. Co do przepisów to sie pewnie zmieniają zależnie od stylu lub organizacji ale lecimy tak:

rękawice bokserskie+kaski ( w zarodowej niet) + często pancerz ochronny na tułów

Najczęściej uderzenia na głowę -zabronione uderzanie dużymi seriami dla bezpieczeństwa zawodników

Kopnięci ana wszystkie strefy.

brak ataków łokciami.

rzuty i obalenia dozwolone i punktowane.

brak walki w parterze !!
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Jakby nie patrzeć boks to podstawa wszystkich sportów uderzanych i ktoś, kto uzupełnia treningi MT lub KB boksem ma nad innymi olbrzymią przewagę.

Cypis, nie zauważyłem Twojego komentarza. Kim Ty jesteś, żeby oceniać mój poziom? Jak nie masz co napisać - a widać, że nie masz - to nie pisz nic.
MMA to zlepek wielu różnych SW a mi chodziło o KB MT i judo czyli tak, żeby walka w parterze była zredukowana do niezbędnego minimum na korzyść walki w klinczu. Ale jeśli ktoś nie umie czytać... :lol:

A wracając do tematu głównego myślę, że KB ma jeszcze przed sobą dobre czasy. Zwłaszcza w formule low kick.

PS. Szczena nadal boli :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
oczywiscie masz racje. Ja bardzo lobię oglądać typowe kickbokserskie walki, z ochraniaczami na stopy, w długich spodniach. Ma to swój urok niezaprzeczalny.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Kim Ty jesteś, żeby oceniać mój poziom?

Używając słowa poziom nie miałem na myśli Twoich umiejętności SW.

Dla mnie tytuł tego posta - Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt? - jest co najmniej dziwny. 8O

Jak nie masz co napisać - a widać, że nie masz - to nie pisz nic.

A Ty co masz do powiedzenia. :roll:
Primo, denerwuje Cię podział na kb i mt.
Secundo, lejecie się z kolegami udowadniając wyższość świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi.

MMA to zlepek wielu różnych SW a mi chodziło o KB MT i judo...

Połączenie KB, MT i judo :roll: toż to jest zlepek.

Ale jeśli ktoś nie umie czytać... :lol:

Sorry, dawno chodziłem do podstawówki - analfabetyzm wtórny. :oops:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
a jaw ogóle nie rozumiem takich problemów. Dlaczego nie można ćwiczyć tego co lubimy?

Czy siatkarze się kłócą z koszykowcami co jest lepsze? Czy tenisiści z pingpongistami??


Prawda jest taka, że pomijając skrajne przypadki to sporty walki przydają się głównie jako element rekreacji, i właśnie sport. Każdy lubi inny.

Ja ćwiczę, już chyba z 15 lat. Do tej pory 4 lub 5 razy musiałem kogoś ustawić.

I jeśli bym ćwiczył tylko po to to szkoda kasy. Lepiej im wtedy było po stówce dać, lepiej bym na tym wyszedł.

Ludzie, opanujcie się. Wszyscy ćwiczymy sporty walki bo lubimy, jedni są z natury bardziej bojowi i ćwiczą full muai thai kontakt łokciowo kolanowo bańskowy birmański czy inny. A inni mniej, i znajdują przyjemność w light kontakcie lub semi.

I co w tym złego????
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Panowie, wydaje mi się, że zaszło nieporozumienie. Cypis, to nie było "lanie się" tylko przyjacielski sparring. Na dobrą sprawę niczym nie różnił się od sparringów na treningach. Wszyscy rozeszli się w pokojowych nastrojach i z większym szacunkiem do siebie - to był cel sparringu, reszta miała znaczenie marginalne. Krzykacze z obu sportów już nie byli tak zażarci w poglądach. Wydaje mi to się lepsze niż kłótnia teoretyczna.

Jak pisał Laser, oba sporty mają swój urok. Podział, o którym pisałem w temacie dotyczy głupich poglądów i uprzedzeń przedstawicieli tych SW. Poglądów, które nie są poparte faktyczną konfrontacją (zazwyczaj). Biorąc pod uwagę podobieństwo tych sportów stawianie grubej krechy między nimi jest, moim zdaniem bez sensu.

Osobiście bardzo cieszę się z tej konfrontacji bo nauczyłem się czegoś o sobie i obaliłem kilka stereotypów, które chcąc nie chcąc miałem wbite do głowy. Każdemu polecam taki sparring, nie w celu udowadniania czegoś, ale własnego rozwoju.

Co do MMA, zbyt wiele tu parteru. Pisałem o sporcie preferującym uderzenia, klincz i rzuty. To byłoby coś bardzo praktycznego. Hehe, to Muayjukickdo :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Co do MMA, zbyt wiele tu parteru.


Przecież nie ma sztywno ustalonej formuły na treningi MMA. Takim jest jakim trener go uczy.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Co do MMA, zbyt wiele tu parteru. Pisałem o sporcie preferującym uderzenia, klincz i rzuty. To byłoby coś bardzo praktycznego.

Do czasu, aż adept BJJ sprowadziłby cię do parteru.
Wtedy zmieniłbyś opinię o praktyczności :wink: .
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
primo: o praktyczności w walce realnej pewnie mówił (wspomniał o uderzeniach z bańki), gdzie z adeptami BJJ ma się dość rzadko do czynienia

secundo: jest sporo zawodników mocno preferujących stójkę (chociażby Mirko) i jakoś walczą sobie w UFC itp. i świetnie dają radę.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

secundo: jest sporo zawodników mocno preferujących stójkę (chociażby Mirko) i jakoś walczą sobie w UFC itp. i świetnie dają radę.

Primo: ale trenują przekrojowo, czyli choć skupiają się na pewnych obszarach, inne też trenują.

Secundo: doprawdy świetnie sobie Mirko dał radę na ostatnim UFC. ;)

Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Nie. :) Muay thai to muay thai, wraz z wai kru (tak to się pisze? nie znam się), muzyką i tak dalej. Kick boxing to pochodna karate, w której zrywa się z tradycją na rzecz kontaktu i walki. Kick boxing zaadaptuje prędzej czy później wszystkie typowe dla muay thai techniki (jeśli już to się nie stało, patrz K-1) zrywając równocześnie z całą wschodnią otoczką (co już się dzieje w wielu klubach MT), a "czysta" tajska sztuka pozostanie wśród pasjonatów. Dla dobra własnie tej drugiej podział powinien pozostać na miejscu.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Podwójny post. :oops:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Primo: ale trenują przekrojowo, czyli choć skupiają się na pewnych obszarach, inne też trenują.


Jezu, przecież właśnie o tym mówił G-Man, o skupieniu się na stójce, ale nie z pominięciem parteru (przynajmniej ja go tak zrozumiałem).

Secundo: doprawdy świetnie sobie Mirko dał radę na ostatnim UFC. ;)


Primo: nie ma cudów i każdy czasem przegrywa, a Mirko jest wybitnym fighterem. Zresztą teraz samo to, że się "jest" w UFC już świadczy o bardzo wysokim poziomie.

Secundo: przeciwnik pokonał go sztandarową techniką BJJ - kopnięciem okrężnym w głowę :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024