Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Dołączona grafika

Zauważyłem ostatnio strasznie głupią tendencję. Zawodnicy omawianych sportów zaczynają stawiać między sobą grubą krechę. O ile mowa jest o oczywistych różnicach (niektóre techniki, rytuały) sprawa nie wzbudza kontrowersji. Problem jest, gdy dochodzi do konfrontacji, początkowo słownej. "MT jest lepsze od KB bo można uderzać łokciami i kolanami", przekonywał mnie nastolatek. "KB jest lepszy bo ma lepszą metodykę treningową", głośno krzyczy jakiś dwudziestolatek (na oko). Od słowa do słowa wynika ostra kłótnia, w wyniku której musiałem ze znajomym rozdzielać kilka gorących głów. Wynik walki - z grubsza remis, w każdym razie krzykacze już nie bardzo chcieli dochodzić swoich racji.

Dojdźmy do zasadniczego pytania. Po co komu takie podziały? Moim zdaniem to czysty kretynizm, biorąc pod uwagę, ze oba sporty są niemal identyczne a w Polsce MT w wielu klubach uczą instruktorzy KB?

Wiadomo, idioci są idiotami, ale we wspomnianej kłótni brali udział spokojni zazwyczaj studenci 8O Co gorsza, towarzystwo rozeszło się we wrogich, podzielonych nastrojach. Co o tym sądzicie?

Jak my, sportowcy, możemy rozwiązać problem konfliktów pomiędzy przedstawicielami tych SW. Proponuję ustalić jakiś forumowy wspólny mianownik :D

PS. Przytoczona sytuacja miała miejsce ostatnio, ale słyszałem już o wielu podobnych zdarzeniach.

PS2. Fotka przedstawia starcie kickboksera i zawodnika mt - tak, dla upikantnienia tematu ;)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Denerwuja mnie wszelkie podzialy tego typu w szczegolnosci ze teraz wiekszosc zawodnikow obu tych styli staje naprzeciw siebie np. na zasadach k-1 i nie tylko... nierozumiem czemu niektorzy nie potrafią tego przełknąc i dać sobie spokoj z udowadnianiem co jest lepsze i który zwiazek jest lepszy(a mysle ze to drugie jest najwiekszym powodem klotni) :roll:
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Nie tylko trenrzy Kicka prowadzą mT . Jużkiedyś o tym pisałem. MAło jest trenerów którzy zaczynali od MT zazwyczaj są to karatecy , kung-fu, sambo itd, teakwondo i inne..
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
O rany, o związki też się kłócą? :?

Kilka nowych faktów we wspomnianej sprawie :-) Okazało się, że gość od MT (ten, który zaczął dyskusję) ćwiczy od niedawna (ok 0,5 roku) i w swojej okolicy wozi się swoimi umiejętnościami. To o nim wiemy już chyba wszystko, hehe... :) Reszta natomiast ćwiczy już po 2-4 lata i nadal jest zagrzana.

Ustaliliśmy wspólnie, że zrobimy przyjacielski sparring. Ciekaw jestem jak to będzie...
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Zróbmy jeden związek uderzanych sportów walki, albo w ogóle jeden związek sportów walki :!: . Oczywiście najlepiej jakby przybrał nazwę "Polski Związek Kckboxing-u" :!: , a i zarząd w ów związku mógłby być identyczny jak w obecnym PZKb :!:
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Kiedyś myślałem ze znajomymi o stworzeniu czegoś polskiego. Takiej hybrydy KB, MT i Judo. Byłoby to coś kompletnego pod względem uderzania (z gardą z KB, kolanka/łokcie MT, uderzenia głową) wzmocnione klinczem i technikami rzutów z judo. Z praktycznego pkt widzenia byłoby to chyba niezłe. Największy kłopot mieliśmy z nazwą, bo chcieliśmy zawrzeć polski element i jednocześnie zachować klimat SW. Jeśli ktoś ma propozycję, piszcie. Jeśli ten wątek się przyjmie, stworzę nowy temat w knajpie :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Zróbmy jeden związek uderzanych sportów walki, albo w ogóle jeden związek sportów walki :!: . Oczywiście najlepiej jakby przybrał nazwę "Polski Związek Kckboxing-u" :!: , a i zarząd w ów związku mógłby być identyczny jak w obecnym PZKb :!:


I po co zaczynasz ... :roll:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Jeśli ktoś ma propozycję, piszcie.

Proponuję abyś poszukał czegoś co się zwie Sanshou. Było na pokazach Bercy 2007. Wprawdzie nie ma łokci i baniaka, bliżej temu jest Daido Juku, które z kolei zawiera trochę parteru.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
SoS, chodzi mi o coś polskiego :) i praktycznego. Wiem, że i tak cokolwiek się nie stworzy będzie to w pewnym stopniu powielanie istniejących już stylów, ale o takim połączeniu (KB, MT, Judo) jeszcze nie słyszałem. Bez żadnych pokrętnie nazywanych technik, czysta praktyka. Alr jaką nazwę...?

PS. Sparring MT vs. KB ustawiony na jutro :) Jutro też opiszę co i jak. Pozdrawiam!
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Ja uważam ,że powinnien byc podział KB i MT dlaczego??W KB przeważnie si ekopie stopą w MT piszczelą to jest jeden z przykładów.W walkach KB widzimy różnorodne kopnięcia a w MT zazwyczaj jes tylko różnica płaszczyzny.W ougle w KB mymy coś takiego jak Light Contact ,Semi - Full contact i full a w MT mamy tylko Full.Każdy z tych dwóch stylów kąłdzie nacisk na coś innego. A które lepsze??Uwżam, że to bezsensowny spór bo zawodnicy mimo wszystko wlacza na nieco innych zasadach jak by była walka na zasdach MT to by zawodnik MT wygrał z powodu umijętnosci posługiwania sie kolanami i łokciami no i najwazniejsze klincz.A na zasadach KB zawodnik z KB by dominował z powodu ,że zna lespze techniki nożne.Każda sztuka walki ma swoje wady i zalety :wink: . A do połączenia to w jedną całosć to by można to samo powiedziec co do Karate i Taekwondo bo również są do siebie podobne.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
W KB dużo kopie się piszczelem a i od jakiegoś czasu w technikach na stopnie na stronce PZKB są wymieniane techniki kolanami. Różnica zaczyna sprowadzać się do różnych formuł zawodów.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Ja uważam ze różnica mdz kb i mt nie jest jakościowa tylko ilościowa w sensie poziomu umiejętności. Tzn te dwie dyscypliny to w rzeczywistości etapy nauki walki. Należy zacząć od kickboxingu, z tego względu ze jeżeli ktoś zacznie od lowa, łokci i kolan to się nigdy już kopać ani uderzać nie nauczy. Dlatego porządek musi być. Można zacząć od lighta , semi lub nawet fula jak ktoś jest nieco sprawniejszy natomiast z całą pewnością nie powinno się poprzestawać na tym,bo to jakby stanąć w pół drogi. Jednak dopiero po opanowaniu uderzeń i kopnięć na wystarczającym poziomie przejść do nauki mt, czyli lowkicka, klinczu, rzutów itp. Z tego punktu widzenia kłótnia o to co lepsze jest absurdalna z założenia, natomiast problem można przeformułować w ten sposób: co lepsze na początek? oczywiście że kickboxing bo nie można się uczyć jednocześnie zbyt wielu technik naraz, bo z tego straszna kicha wychodzi potem
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

SoS, chodzi mi o coś polskiego :) i praktycznego. Wiem, że i tak cokolwiek się nie stworzy będzie to w pewnym stopniu powielanie istniejących już stylów, ale o takim połączeniu (KB, MT, Judo) jeszcze nie słyszałem. Bez żadnych pokrętnie nazywanych technik, czysta praktyka. Alr jaką nazwę...?

PS. Sparring MT vs. KB ustawiony na jutro :) Jutro też opiszę co i jak. Pozdrawiam!


A czy aby Sanda nie jest jakby tego typu polączeniem ? wydaje mi sie ze tam stosuja duzo rzutów ale bez walki w parterze...ale przydalaby sie wypowiedz osoby bardziej znajacej sie na tym sporcie :P

A na jakich zasadach bedzie ten sparing :?:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Hmm mam:
Muayjukickdo :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?
Muaytaekjukickdo , bo pasowało by też coś kopnąć :)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Hmm mam:
Muayjukickdo :)


Hehe, dobre :)

Skorpiob, będzie oczywiście na zasadach MT. Czuję lekką tremę bo mam sparować z gościem z 2,5 letnim stażem (mi do kicka doliczyli boks) - zobaczymy. W każdym razie nie będę się patyczkował i uważał na ściągnięcia na kolano - taki mam plan na dzisiaj :D
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Ja uważam ze różnica mdz kb i mt nie jest jakościowa tylko ilościowa w sensie poziomu umiejętności. Tzn te dwie dyscypliny to w rzeczywistości etapy nauki walki. Należy zacząć od kickboxingu, z tego względu ze jeżeli ktoś zacznie od lowa, łokci i kolan to się nigdy już kopać ani uderzać nie nauczy. Dlatego porządek musi być. Można zacząć od lighta , semi lub nawet fula jak ktoś jest nieco sprawniejszy natomiast z całą pewnością nie powinno się poprzestawać na tym,bo to jakby stanąć w pół drogi. Jednak dopiero po opanowaniu uderzeń i kopnięć na wystarczającym poziomie przejść do nauki mt, czyli lowkicka, klinczu, rzutów itp. Z tego punktu widzenia kłótnia o to co lepsze jest absurdalna z założenia, natomiast problem można przeformułować w ten sposób: co lepsze na początek? oczywiście że kickboxing bo nie można się uczyć jednocześnie zbyt wielu technik naraz, bo z tego straszna kicha wychodzi potem


na wieki wieków! już widziałem parę takich przypadków
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Skorpiob, będzie oczywiście na zasadach MT. Czuję lekką tremę bo mam sparować z gościem z 2,5 letnim stażem (mi do kicka doliczyli boks) - zobaczymy. W każdym razie nie będę się patyczkował i uważał na ściągnięcia na kolano - taki mam plan na dzisiaj :D


Rada odemnie, jak bedzie klinczowal odrazu wykonuj niski rzut przez biodro albo odpychaj rękoma i high kick :wink: Druga sprawa staraj sie nie byc zbyt statycznym by nie zebrac za duzo celnych low kickow na jedna noge :) zrezygnuj z walki w krotkim dystansie najwyzej na dlugosc calego prostego(z uwagi na lokcie). 3maj sie na nogach a bedzie dobrze :) No chyba ze sam jestes dobry w lokciach, klinczu itp wtedy moje rady sa bezzasadne :lol:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Mnie nie denerwuje.
Kickfan, spodziewałeś się takiej odpowiedzi.

... MAło jest trenerów którzy zaczynali od MT zazwyczaj są to karatecy , kung-fu, sambo itd, teakwondo i inne..

Ponad 20 lat temu do Polski zagościł Kickbokxing. Wszyscy ówcześni trenerzy tego sportu zaczynali od karate, kung fu i innych SW. I co z tego :?: Powstał Polski Związek Kick Boxingu, oddzielił się od innych, podobnych SW i... bardzo dobrze.
Tak więc...

Ustaliliśmy wspólnie, że zrobimy przyjacielski sparring. Ciekaw jestem jak to będzie...

PS. Sparring MT vs. KB ustawiony na jutro :) Jutro też opiszę co i jak.

G-Man, nie chcę Cię obrażać ale nie będę z Tobą dyskutował. Twój poziom...

Kiedyś myślałem ze znajomymi o stworzeniu czegoś polskiego. Takiej hybrydy KB, MT i Judo. Byłoby to coś kompletnego pod względem uderzania (z gardą z KB, kolanka/łokcie MT, uderzenia głową) wzmocnione klinczem i technikami rzutów z judo

Primo, coś takiego już dawno istnieje. Nazywa się MMA.
Secundo, aby stworzyć coś takiego jak ta hybryda należy być wybitnym mistrzem w przynajmniej jednej SW.
Jesteś G-Man :roll:

Należy zacząć od kickboxingu, z tego względu ze jeżeli ktoś zacznie od lowa, łokci i kolan to się nigdy już kopać ani uderzać nie nauczy. Dlatego porządek musi być. [...] co lepsze na początek? oczywiście że kickboxing bo nie można się uczyć jednocześnie zbyt wielu technik naraz, bo z tego straszna kicha wychodzi potem

Sally, tylko dlatego, że Cię bardzo lubię :wink: napiszę delikatnie.
Nie wiesz o czym piszesz.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nie denerwuje Was podział na kb i mt?

Sally, tylko dlatego, że Cię bardzo lubię :wink: napiszę delikatnie.
Nie wiesz o czym piszesz.


Ty za to wiesz
:lol: :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024