Skocz do zawartości


Zdjęcie

8Cr14MoV


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_radaga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

8Cr14MoV
Co to je?? tzn. coś bliżej może mi ktoś zapodać, jak się ma np do 440C :?:
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: 8Cr14MoV
to jest jakis chiński odpowiednik 440C z tego co mówią ludzie. Jedyny minus (z tego mam tylko Vexa wiec wypowiem sie apropo niego) jest taki, ze zajebiście szybko się ostrzy ale niestety równie łatwo tępi.

Ps. a jaki nóż chcesz zanabyć z tej stali?

edytka. jak sie na niej zrobi drut tzw to tez bardzo łatwo się go pozbyć jest
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 8Cr14MoV

to jest jakis chiński odpowiednik 440C z tego co mówią ludzie. Jedyny minus (z tego mam tylko Vexa wiec wypowiem sie apropo niego) jest taki, ze zajebiście szybko się ostrzy ale niestety równie łatwo tępi.



zatem nie jest to odpowiednik 440C. mialem jak Ty vexa i te same obserwacje naprawde lipna stal...teraz Timberline Workhorse z 440 i nie zauwazylem zawijania krawedzi na tekturze itp


P_P
  • 0

budo_radaga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8Cr14MoV
thx za info. Przymierzałem się własnie do Vex-a ale sobie odpuszcze, dziwne że Benchmade taką chńszczyznę wypuszcza.
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 8Cr14MoV
Cóż, może nie używam go do ciężkich rzeczy, ale na moim CaraCara sprawuje się znakomicie... ostrzy się błyskawicznie, trzyma dobrze.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: 8Cr14MoV

thx za info. Przymierzałem się własnie do Vex-a ale sobie odpuszcze, dziwne że Benchmade taką chńszczyznę wypuszcza.

Nie, to nie jest dziwne i Vex napewno nie jest byle jaką "chińszczyzną". Jest to nóż adresowany do określonego klienta i tani, biorąc pod uwagę materiały z których go wykonano, oraz dokładnośc wykonania. Fakt, że trzyma ostrość napewno gorzej niż 440C, ale to jeszcze wcale nie dyskwalifikuje noża. Jak już wcześniej zauważono, prosto jest go naostrzyć.
  • 0

budo_ibm.pc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z drugiej strony Cienia

Napisano Ponad rok temu

Re: 8Cr14MoV
otóz to, Vexa kupiłem jako pierwszego (z tych lepszych noży), i uważam go za bardzo fajny nożyk, używalem go i używam na biwakach i wyjazdach i do takich zadań nadaje się znakomicie, prosta budowa ułatwia mycie, kroi pięknie i uważam że do lekkich zastosowań jest znakomity, no i design wg znakomity;) a krawędź mi się zawineła jak probowałem rąbać płytę paździerzową. Ale to nie jest nóż do tego ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024