Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny Ka-bar USMC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedeus
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dziwny Ka-bar USMC
Witam wszystkich!

Jestem w posiadaniu Kabarka którego czubek wygląda tak:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy ta asymetryczność jest wadą fabryczną ? czy ma to jakiś wpływ na użytkowanie noża i czy może wpłynąć na jego trwałość?

Dziękuje wszystkim za odpowiedz.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
najpewniej wada fabryczna poprostu. przykre konsekwencje moga wyniknac jak bedziesz to chcial wyrownac szlifierką ;) nie powinno byc problemow jezeli chodzi o uzywanie (tak mi sie wydaje)

pozdrawiam
  • 0

budo_stellars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
niestety, miałem kiedyś kabary - konkretnie 'impact' oraz tanto. Byłem bardzo rozczarowany jakośćą wykonania. Nie tylko jakością, ale i tym jak noże były zahartowane. Tego typu wady, jak twoja (w nożu) zdarzają się w kabarach podejrzanie często
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
no coz, generalnie ka bary sluza do wbijania we flaki i w tej zasadniczej czynnosci taki mały błąd przeszkadzac nie powinien ;) Mam ka bara USMC ale nie jest uzywany - lezy na poleczce. Poprostu jakis taki sentyment do tego noża mam 8)
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
Heh, coś jest w USMC ka-bara ze czlowiek go naprawde lubi, mimo iż jest to miłość czysto platoniczna, bo zrobić z tym coś konstruktywnego dość trudno... No dobra, ja kiedyś kierowany do tej pory nie wiem jakimi pobudkami otworzyłem nim ze 2 puszki. Da sie! Te 50% ubytku powłoki na końcowych 3 centymetrach dodaje mu nawet uroku :) Co zaś do tej rzekomej wady - hmm no cóż, kładzie się na półce i kocha się dalej :)
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC

Co zaś do tej rzekomej wady - hmm no cóż, kładzie się na półce i kocha się dalej :)


dokładnie tak! USMC to kawał historii i egzemplarz do podziwiania a nie nóż użytkowy ;)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
Mój black kabar fighting/utility miał czubek spłaszczony za to... I to już wpływa nieco na "penetracyjność". Poza tym tang w rękojeści jest tak cienki, że potrafię zgiąć go w rękach. A do siłaczy nie należę...
Z tej serii Kabara już nie kupię. Historyczych sentymentów nie mam, a za dużo niedoróbek.
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
A ja miałem w życiu trzy kabary - obecnie mam jeden black ka bar ( jeden USMC i dwie sztuki Black Ka-bar ) i wszystkie jak z pod igiełki - żadnych mankamentów niedoróbek itp.


Pozdr. Surval
  • 0

budo_rumun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
Wracając do tematu Ka-BARa, kupiłem ostatnio USMC i mam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów w swoim egzemplarzu noża ostrzył fałszywkę?
Czy takie rozwiązanie nie przeszkadza w niczym za bardzo, jeżeli nie przeszkadza to czy jest dużo pomocne? Jak się taki nóż sprawuje w różnego rodzaju pracach?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwny Ka-bar USMC
Ja ostrzyłem, taką małą diamentową prętową osełką. Z moich obserwacji wynika, że w niczym to nie pomaga ani nie przeszkadza....
Jeśli chodzi o normalne zastosowania terenowe, oczywiście, z wbijaniem w ludzi doświadczeń nie mam... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024