Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepszy folder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Najlepszy folder
Jaki wg was jest najlepszy folder (chodzi o jakość materiału i wykonania, wytrzymałość i wszystko co sprawia że narzędzie jest nie do zdarcia):

Sabenza Chrisa Reeve'a czy może coś takiego

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:?:
  • 0

budo_ibm.pc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z drugiej strony Cienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
Heh, zależy do czego... Do cięcia kopert to ci wystarczy Kershaw Mini Boa ;) a do wyłamywania drzwi przyda się ER Fucrum :) (choć fixed Tridenta byłby lepszy, nie mówiąc o łomie). Jak potrzebujesz noża EDC to myślę że Sebenza jest dobrym wyborem. Z tańszych to może jakis BM, albo Spyderco :) cieżko jest odpowiedzieć na tak ogólne pytanie.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
ja nie potrzebuje sabenzy
pytanie bylo czysto hipotetyczne jaki jest najlepszy folder
niestety nie stac mnie na noz na 1500 PLN
jedyne chyba na co dzisiaj mnie stac to cos takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale biorac pod uwage fakt ze Master Cutlery ma paskudna opinie badziewiarskiego producenta (pomimo ze ten folder wyglada na trwaly) zastanawiam sie czy nie poczekac jeszcze troche :/
  • 0

budo_ibm.pc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z drugiej strony Cienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
szczerze mówiąc nie jestem super specjalistą, ale tego MasterCultery to bym nie kupował. Ja osobiście używam BM Vex (koszt około 170pln) i Kershaw Cyclone(trochę drożej), i jestem zadowolony. Oba mają całkiem niezłą stal i wytrzymałość, jak chcesz tani dobry nóż, to może Ka-Bar Dozier Folder, kupiłem taki ojcu, stal Aus-8, zytel na okładzinach, i jest bardzo zadowolony. Ewentualnie Benchmade Pika, co prawda nie miałem ale wszyscy sobie chwalą. A wydać 55 zł na coś, gdzie ci się krawędź pofaluje od cięcia tektury to lepiej chyba nie wydawać.. uważam że lepiej dozbierać i kupić coś porządnego..

Edit: Poszukaj na bazarze, albo na innych forach ;) jest dużo ofert dobrych noży w dobrych cenach.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
ibm.pc: nie offtopuj proszę! (to że masz rację niczego nie zmienia)

Najlepszy folder? Ale produkcyjny, mid-tech czy custom? Najelspzy pod jakim względem?
Jakość materiałów? wykończenie? stosunek cena jakość? stal? obróbka cieplna? ergonomia? wytrzymałość? Sprecyzuj itosorulez!

No dobra (produkcyjniaki i midtechy):
w kategorii
gents:
William Henry B12CTD

EDC:
Spyderco Delica 4 ZDP189 British Racing Green

utility:
Spyderco C95 Manix

tactical:
Strider RC/SMF (musze pomacać, ale na oko wypas)
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
Sebenza. Zdecydowanie :roll:
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
Strider SMF. Dlatego, że jest w pół drogi między Sebenzą a łomem.
Pozdr Zenobee
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
Sebenza: kiepski, nieergonomiczny projekt, wklęsły szlif, ogólnie słaba estetyka.
Do tego potwornie wysoka cena za ten w sumie bardzo przeciętny, produkcyjny nóż.

Dopłacając ok 50-100USD można mieć custom folder od tak znanego makera jak np,. Lightfoot.

Jeśli już w tej klasie, to 2x tańszy Bradley Alias jest po prostu lepszym nożem.
A BM Skirmish jest ładniejszy, bardziej ergonomiczny i jeszcze tańszy.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder

Sebenza: kiepski, nieergonomiczny projekt, wklęsły szlif, ogólnie słaba estetyka.
Do tego potwornie wysoka cena za ten w sumie bardzo przeciętny, produkcyjny nóż.

A jednak coś w sobie ma, skoro ludzie kupują co? :)
Tak na marginesie, to co masz do wklęsłego szlifu?

eśli już w tej klasie, to 2x tańszy Bradley Alias jest po prostu lepszym nożem.
A BM Skirmish jest ładniejszy, bardziej ergonomiczny i jeszcze tańszy.

Szczerze mówiąc gdybym miał kupowac, to chyba wolałabym sobie kupić Bradley Alias od Sebci. Też nie lubię dopłacać furmanki pieniędzy za nazwę firmy. :wink:
No a poza tym BM, to BM. :)
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
No tak, ale sebenza jest tylko jedna i to od niej dużo się zaczęło.
Na temat gustów się nie dyskutuje.
Ale uważam, że taki zestaw s30v stonewashed, framelock i tytan daje najlepsze rezultaty.

wklęsły szlif? no trochę łatwiej tym kroić.

pozdr. Zenobee.
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
no to pogadaliscie sobie o sebci...kolega podal przyklad tego na co go stac wiec pisanie jaka sebenza jest fajna/hujowa to OT nie???


w temacie:

jesli podajesz taki zakres kwot to ja bym wzial kabarka dozier huntera lub dolozyl nieco na Timberline Workhorse - nie rozczarujesz sie....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


P_P
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder

Sebenza: kiepski, nieergonomiczny projekt, wklęsły szlif, ogólnie słaba estetyka.
Do tego potwornie wysoka cena za ten w sumie bardzo przeciętny, produkcyjny nóż.



No to mi pojechałeś :wink:
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder

no to pogadaliscie sobie o sebci...kolega podal przyklad tego na co go stac wiec pisanie jaka sebenza jest fajna/hujowa to OT nie???


Przeczytaj o co autorowi chodziło - poszukuje najlepszego foldera. Więc 1.czytaj uwaznie2. nie offtopuj 3. pisz ortograficznie ("chu..wa" nie "hu..wa") 4. przyjmij to z uśmiechem :)

A jako zadośćuczynienie powiedz jaki jest najlepszy folderek według Ciebie

Pozdr Zenobee.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder

gents:
William Henry B12CTD

EDC:
Spyderco Delica 4 ZDP189 British Racing Green

utility:
Spyderco C95 Manix

tactical:
Strider RC/SMF (musze pomacać, ale na oko wypas)


A nie uważasz że jako EDC jednym z lepszych noży była Cuda (była taka wersja z CM154 a nawet z talonitu)
Odnośnie Spyderco uważam że najciekawszym modelem jest military - wykonany z tych samych materiałów co manix ale nieco większy.
Jako utility nigdy nie brałbym pod uwagę Spyderco - Mam wrażenie, że słynny otwór spyderco osłabia ostrze u jego podstawy.
Co do tacticala chyba po prostu nie ma innego wyboru?
Pozdr Zenobee.
  • 0

budo_ibm.pc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z drugiej strony Cienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
A airkaty jako tactical? czy to tylko taka maniera wojskowa w designie tych nozy? i jeszcze mi sie nasuwa Trident folder (bodajze Vis 01)
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder

no to pogadaliscie sobie o sebci...kolega podal przyklad tego na co go stac wiec pisanie jaka sebenza jest fajna/hujowa to OT nie???


Przeczytaj o co autorowi chodziło - poszukuje najlepszego foldera. Więc 1.czytaj uwaznie2. nie offtopuj 3. pisz ortograficznie ("chu..wa" nie "hu..wa") 4. przyjmij to z uśmiechem :)

A jako zadośćuczynienie powiedz jaki jest najlepszy folderek według Ciebie

Pozdr Zenobee.



1. czytam
2. nie offtopuje -dalem co mi sie nasuwa w zakresie cenowym kolegi
3. gdyby tylko takie orty byly to by bylo dobrze
4. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)



wg mnie najlepszy taki co nie uwiera w paluchy jak sie mocno struga - najwygodniejszy dla mnie byl kershaw avalanche (kiedys) i obecnie jak pisalem Timberline Workhorse. dla kontrastu Grip wg mnie nie jest wygodny, bo za agresywny jak go mocno scisnac i obciazyc cięciem. pytanie o najlepszy folder jest nieprecyzyjne, bo kazdy ma inny gust i zachcianki.....gdyby bylo powiedziane np - mam 50-60 dolkow i szukam mistrza w cieciu w tej cenie i rekojescia w G10 to by sie dalo cos zaproponowac a tak to tylko powstaje szum informacyjny prawda? za malo zawezone pole wyszukiwania,


pozdr


P_P
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder

2. nie offtopuje -dalem co mi sie nasuwa w zakresie cenowym kolegi

Pewnie nie offtopujesz, ale kolega wyraźnie postawił sprawę:

Sabenza Chrisa Reeve'a czy może coś takiego

więc

no to pogadaliscie sobie o sebci...kolega podal przyklad tego na co go stac wiec pisanie jaka sebenza jest fajna/hujowa to OT nie???

uważam, że jak najbardziej mogliśmy wyrazić swoje zdanie na ten temat.
Jeśli o resztę chodzi, to faktycznie pytania takie należy stawiać w kontekście tego, do czego ma folder służyć. Co prawda z gustami trudno jest dyskutować, ale z właściwościami noża już tak. Dlatego do jednych celow tym najlepszym może okazać się na przykład Fulcrum czy Srider. W innym zaś wypadku tym najlepszym folderem może okazać się Mili czy AFCK. W jeszcze innym wypadku Sebcia lub Bradley Alias.
Jeśli chodzi o możliwości finansowe, to proszę wybaczyć, ale każdy ma je takie, jakie ma. Jeśli nie można wydać dużych pieniążków na folder, to sugerowałbym odpuszczenie sobie takich produktów, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i kupiłbym jakiegoś dużego Vicka z blokowanym ostrzem. Co prawda nie jest to może efektowny folder, ale też napewno jest to nóż, którym spokojnie można się posłużyć i to nie tylko do cięcia.
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
[quote="Cassini
kupiłbym jakiegoś dużego Vicka z blokowanym ostrzem. Co prawda nie jest to może efektowny folder, ale też napewno jest to nóż, którym spokojnie można się posłużyć i to nie tylko do cięcia.[/quote"]


howgh!


P_P
  • 0

budo_krzychoo89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
Witam!

A co sądzicie o tym? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To faktycznie taka okazja ? Zastanawiam się nad jakimś folderem, potrzebny na biwaki. Przygotowywanie żywności, od czasu do czasu jakieś drewno itp. Szczerze mówiąc jak zobaczyłem czyjś text że za 100pln nie kupi się dobrego noża to mnie zatkało :roll: Fakt, nie chcę badziewia z allegro za 20pln, bo już raz taki miałem, ale nie przesadzajmy..mam dopiero 17 lat. Widziałem na allegro Master Cutlery, ale czytając forum ta firma nie cieszy się dobrą opinią. Dlaczego ? Nie będę jakoś wyjątkowo męczył tego noża, byleby nie zepsuł sie po paru tygodniach. Do wydania miałbym max 100pln. Da się za te pieniądze kupić cos dobrego, co posłuży mi jakiś czas ?

pozdrawiam,
krzychoo
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy folder
Ja też kupiłem kiedyś master cutlery i o dziwo już go mam ze 2 lata i używam cały czas. Ani za szybko się nie tępi, ani nie ma blade play'a. Nie jest tak źle :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024