Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
i nie ma czegoś takiego jak sztywny program nauczania technik interwencyjnych.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
To Legionowo nie szkoli już instruktorów technik interwencji?
A Dobrzyjałowski nie wdrożył swojego programu szkolenia w wykorzystaniu "pałki wielofunkcyjnej" - tonfy?
Nie jestem na czasie więc pytam.
Pozdrawiam Kwiatek
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
elementy są podobne lub takie same w każdej szkole, ale to instruktor wyznacza kierunek, tylko musi on, być zgodny z normami prawnymi i planem szkolenia(szkół mamy kilka i instruktorów też) Nie ma sztynwego programu nauczania. Jeżeli chodzi o tonfe, to nastąpiły małe zmiany , gdyż program nauczania został okrojony do minimum, ale nic nie wiem o tym, aby to Pan Dobrzyjałowski stworzył program nauczania Tonfą, który obowiązuje w każdej szkole Policji. Może nie wiem zbyt wiele na ten temat. Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
Z tego co pamiętam to chyba w Legionowie są organizowane obecnie tylko kursy doszkalające z zakresy taktyki i techniki interwencji oraz pałki wielofunkcyjnej typu Tonfa. W Szczytnie chyba ostatni raz w 2000r zorganizowano kurs instruktorów taktyki i techniki interwencji(mogę się mylić, jeżeli tak to proszę mnie poprawić), wydano wtedy uprawnienia wewnętrzne, a co za tym idzie legitymacje. Uprawnienia takie należy weryfikować co 5 lat. Jednak do prowadzenia zajęć potrzebny jest instruktor z uprawnieniami państwowymi, gdyż tylko takie upoważniają do prowadzenia zajęć(chyba dobrze to napisałem). Jeszcze chyba w Legionowie szkolą instruktorów Tonfy na podobnych zasadach, czyli uprawnienia wewnętrzne i nic więcej. Tak mi się wydaje. Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
Pierwsze kursy instruktorów technik interwencji organizowano w Legionowie w latach 90-tych i wystawiano zaświadczenia o ukończeniu kursu instruktora technik interwencji. Słupsk szkolił instruktorów wyszkolenia strzeleckiego (już w pierwszej połowie lat 90-tych) i też wystawiał zaświadczenia.
A co do pana Dobrzyjałowskiego to wydał on kasetę szkoleniową i podręcznik o posługiwaniu się tonfą dla policjantów. Z tego co pamiętam to wydany przez wydawnictwo szkoły w Legionowie. Ale to o czym piszę to już zamierzchła przeszłość jest jak widzę. Pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
Dobrzyjalowski wydal na rynek cywilny dwie ksiazki Pałka typu tonfa i Mała encyklopedia samoobrony, które w znacznym stopniu pokrywaja sie z jego opracowaniem Samoobrona i techniki interwencji Policji, którego zresztą były dwa wydania. Drugie zostalo rozszerzone o poslugiwanie sie pałą wielofunkcyjną typu tonfa.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
Giro ja mówiłem o książce Jan Dobrzyjałowski „Pałka typu „tonfa” przewodnik metodyczno-szkoleniowy (dla służb mundurowych)” Wydawnictwo Centrum Szkolenia Policji Legionowo. Do tego podręcznika była również kaseta wideo. Ta książka i będąca jej uzupełnieniem kaseta wideo to poradnik metodyczny dla instruktorów techniki interwencji. Mówimy o zupełnie różnych pozycjach książkowych.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
kwiat
Faktycznie, zapomniałem że jeszcze wyszła wewnętrzna pozycja o tonfie. Zresztą swego czasu próbowałem ja kupić/pozyczyć/skopiować... nie udało się.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
Odwiedziłem dzisiaj Seido Żary.
Polecam naukę w tej sekcji wszystkim, którzy nie boję się ciężkiego treningu.
Było wszystko czego można oczekiwac: Walka w stójce, walka w parterze i sporo ćwiczeń kondycyjno - ogólnorozwojowych.
Polecam wszystkim!
Jedyne co mi nie pasowało, to to "utwardzanie" klaty ;)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
Dziękuje za obiektywną ocenę. :D U Was w sekcji treningi też są prowadzone bardzo dobrze. Byłem kilka razy u Was, jak jeszcze Ciebie Partyzant tam chyba nie było :D Piotrek raczej mnie nie pamięta, bo to było dość dawno. Przyprowadziła mnie tam śliczna dziewczyna, ale obecnie chyba z Wami nie trenuje. To było w 2001roku. Pozdrawiam!!!! Miałem Ci o tym powiedzieć na treningu, ale mi wypadło!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
Zapraszam na nowy filmik, który stworzyli nasi zawodnicy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPRASZAMY NA TRENINGI DOSEIDO DOJO ŻARY!!!!!!!!!!!!!
ja w cyklonie jestem od 2004, więc napewno mnie nie było :)
zapewniam, ze wiele się u nas zmieniło :) i z tego co wiem, teraz trening jest o niebo lepszy a Piotr stał się taką małą maszyną do wygrywania. Od kiedy tam jestem nie przegrał ani razu z nikim z klubu, ani z zewnątrz w żadnej formule walki :)

do zobaczenia w poniedziałek na syrenie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024