Skocz do zawartości


Zdjęcie

shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody
O to co mi kolega napisał

"chcialem startować w organizacji shorin-ryu (z
>uniwersyteckiego klubu karate), ale nie posiadając stopnia w tym stylu
>okzazało się, że jest to niemożliwe."

Co jest. Boicie się dopuszczać ludzi z innych styli??
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody
ja tego juz nie cwicze ale tu chodzi o to ze sa to mistrzostwa swiata organizowane w Warszawie i aby startowac chyba trzeba min. 6 kyu o ile dobrze pamietam

mimo ze mistrzostwa siata to moze startowac kazdy tylko ze majacy legitymacje PUSK i ten stopien

regulamin jest na stronie zdaje sie ze lodzkiego klubu ale dokladnie nie pamietam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody
No trudno, może choć na seminarium można będzie przyjść
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody
Na seminaria też obcych elementów raczej nie wpuszczają :) W naszywkę stylową się trzeba zaopatrzyć, chyba że coś się zmieniło, ale jakoś mi się nie wydaje...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody
co za ludzie :(
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody
A tu niema nikogo kto by załatwił sprawę dla kolegi z forum?

PS. W stanach pozwalają: Oto cytat ze strony Gosoku -
"Pod koniec lutego Shihan i Michał Piotrkowicz mieli okazję spotkać się z soke Kubotą i gronem shihanów z Głównego Dojo International Karate Association w Los Angeles. Poza treningami Michał startował też w międzynarodowych zawodach karate, kobudo i miecza innych federacji (o randze mistrzostw świata). Zdobył dwa srebrne medale i dwa czwarte miejsca, pomimo że sędziowie go nie rozpieszczali."

Te zawody to właśnie było jakies okinawskie, chyba Shorin Ryu właśnie. Na pewno inna organizacja.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody
nic mi nie wiadomo czy seminarium jest otwarte czy zamkniete, nie jestem w stanie sie dowiedziec, musielibyscie napisac pod adres e-mail umieszczony na stronie Unii.

z tego co wiem to byly seminaria miedzynarodowe otwarte dla ludzi z innych styli czy to do nich nalezy nie wiem

te mistrzostwa swiata tak jak zreszta wszystkie imprezy tej Unii sa otwarte dla ludzi z Okinawa Karate innych styli niz Shorin tez ale wazne zeby z Okinawskich styli. jak jest w stanach to nie wiem ale zasadniczo Polska nalezy do Oshu Kai natomiast w Stanach panuje Shorin-Ryu Shorinkan a w PL Shorin-Ryu Shidokan
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody

O to co mi kolega napisał

"chcialem startować w organizacji shorin-ryu (z
>uniwersyteckiego klubu karate), ale nie posiadając stopnia w tym stylu
>okzazało się, że jest to niemożliwe."

Co jest. Boicie się dopuszczać ludzi z innych styli??


Myślę, że nie ma co demonizować ani szukać sensacji tam gdzie jej nie ma. Zawody o Puchar Świata w warszawie w Shorin-Ryu nie są "otwarte", dlatego dostępne tylko dla członków Polskiej Unii Shorin-Ryu, i po mojemu też nie jest to spowodowane brakiem chęci pokazania sie światu czy strachem, tylko dużą ilością chętnych.

Dojo Kumite na tych zawodach jest dostępne od niebieskiego paska czyli 3 kyu. Udział w seminarium to min. 16 lat i żółty pas (czyli 8 kyu). Z tego co wiem do tej pory nie było problemów żeby przedstawiciele innych styli nie mogli uczestniczyć chyba że patrz wyżej moja wypowiedź: będzie\jest zbyt wielu chętnych i w pierwszej kolejności będa mogli uczestniczyć członkowie PUSK. Dodatkowo nie wiem czy jest powszechnie wiadomo ale termin nadsyłania zgłoszeń do uczestnictwa w zawodach mijał nieodwołalnie z 01.03.07 więc .. prawie miesiąc temu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: shorin-ryu z uniwersyteckiego klubu karate - zawody

Myślę, że nie ma co demonizować ani szukać sensacji tam gdzie jej nie ma. Zawody o Puchar Świata w warszawie w Shorin-Ryu nie są "otwarte", dlatego dostępne tylko dla członków Polskiej Unii Shorin-Ryu, i po mojemu też nie jest to spowodowane brakiem chęci pokazania sie światu czy strachem, tylko dużą ilością chętnych.


No przecież żartowałem ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024