Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_garreciq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Seido...
Otóż prosze mi nie pisać "było, szukaj.." bo szukałem i niewiele znalazłem

Chodzi mi o Seido Karate

Jaka jest różnica pomiędzy Seido a Kyokushin? Oprócz jakiś psychicznych aspektów? Czy w Seido są jakieś innowacje typu rzuty, podcięcia i obalenia? Czy jest to Kyokushin tylko że pod inną nazwą, z paroma nowymi kata i innym psychicznym wychowaniem??
  • 0

budo_malleus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko - Biała
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
No sorry, ale muszę to napisać: masz cały obszerny temat o Seido;) I to wcale nie taki stary. Musiałeś go chyba znaleźć?
  • 0

budo_garreciq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

No sorry, ale muszę to napisać: masz cały obszerny temat o Seido;) I to wcale nie taki stary. Musiałeś go chyba znaleźć?


Czytałem... Ale mimo wszystko odpowiedzi mi to nie udzieliło. Było o tym że Nakamura trenował Kyokushin, stworzył Seido... że opiera sie on na zasadach szacunek, miłość, posłuszeństwo itp. Poza tym aż tak niektórym przeszkadza napisać cokolwiek? Napisać "formuła knockdown nie ma podcięć i rzutów" albo "full contact, rzuty, podcięcia dozwolone" ?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Widzę w opisie że jesteś z Krakowa, przecież masz blisko, wystarczy się przejść zapytać. Nie jest to Kyokushin pod inną nazwą zapewniam Cię. Tak walki są w takim samym systemie, ale nie tylko. Chcesz zaspokoić ciekawość to sam to sprawdz. Ok. napisz o co dokładnie Ci chodzi co chcesz wiedzieć. Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_zutto
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Wybacz kolego , ale porownywanie jednego stylu do drugiego nie jest za bardzo trafne. Dla kogos najlepszy bedzie Kyokushin , dla innych Oyama Karate a dla innych Seido.
Moge tylko w kilku zdaniach zcharakteryzowac nasz styl .
W organizacji Seido sa bardzo fajni ludzie , zyczliwi i tworzacy super atmosfere podczas czy to zawodow czy zgrupowan , w Dojo i poza Dojo. Mielismy tego przyklad podczas wizyty Kaicho w Polsce jak zjechalo sie wielu zawodnikow z roznych panstw. Atmosfera byla taka jak bysmy sie znali od wielu lat.
Tak nas naucza Kaicho i tak jest.
Co do technik to w samoobronie sa wszystkie techniki jakie sie trenuje w karate a ktorych nie wolno stosowac w walce sportowej a takze rzuty , podciecia , dzwignie itd.
Kata sa bardzo ciekawe i do kazdego kata trenujemy bunkai.
Trenujemy takze walke niesportowa / zawiera wszystko / i walke sportowa.
Walka sportowa moze byc rozgrywana podobnie jak w Kyokushin wg regulaminu knockdown ale takze z uderzeniami na twarz / w rekawicach / . Juniorzy mlodsi walcza w systemie semi , juniorzy starsi i seniorzy moga a nie musza w zaleznosci wg jakiego regulaminu rozgrywane sa zawody.
Walka ma byc wszechstronna i mysle ze taka jest.
Mysle ze to tyle takich ogolnych informacji .
Pozdrawiam.
  • 0

budo_garreciq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

Kata sa bardzo ciekawe i do kazdego kata trenujemy bunkai.
Trenujemy takze walke niesportowa / zawiera wszystko / i walke sportowa.
Walka sportowa moze byc rozgrywana podobnie jak w Kyokushin wg regulaminu knockdown ale takze z uderzeniami na twarz / w rekawicach / . Juniorzy mlodsi walcza w systemie semi , juniorzy starsi i seniorzy moga a nie musza w zaleznosci wg jakiego regulaminu rozgrywane sa zawody.


O to mi właśnie chodziło... Dziękuje :D
  • 0

budo_białyjnr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Witam... 19-20 maja w Wadowicach odbywac sie bedzie Turniej Seido Karate...mysle ze az tak daleko nie masz...i jesli chcesz to mozesz przyjechac i dowiesz sie cos wiecej o naszym stylu...zawsze tez mozesz podjechac gdzie na trening Seido ;) pozdro
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

Wybacz kolego , ale porownywanie jednego stylu do drugiego nie jest za bardzo trafne.


...a ja twierdzę, że jest trafne. Wczoraj bardzo wnikliwie obserwowałem trening sekcji Seido w Radomiu i od strony techniczej różnic się niedopatrzyłem. Może filozofia jest inna, może podejście do kata (metotyka nauczania) i do samoobrony jest inne, ale technicznie to klon Kyokushinu. No może to, że Nakamura stowrzył kilka nowych kata wynikjących z jego przemyśleń to jedyna techniczna różnica.

A tak przy okazji czy gdzieś na sieci jest system stopni (kolory pasów) Seido?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
ano niedoszedłem do tego... :oops:
sorki
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
panie romanowicz racja. trening kyokushin różni się znacznie od treningu enshin karate , oraz shidokan . inne kompletnie kata w enshin , rzuty , kata wykonywane w pozycji zawsze do kumite. shidokan to także mma ,grappling , rzuty, thai box. oyama karate w odróżnieniu od kyokushin ma całkiem inne kata , niektóre również zmienione bloki np. uchi uke.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

panie romanowicz racja. trening kyokushin różni się znacznie od treningu enshin karate , oraz shidokan . inne kompletnie kata w enshin , rzuty , kata wykonywane w pozycji zawsze do kumite. shidokan to także mma ,grappling , rzuty, thai box. oyama karate w odróżnieniu od kyokushin ma całkiem inne kata , niektóre również zmienione bloki np. uchi uke.


ok, no i...
przecież tutaj nie odnosiłem ani do enshin ani do shidokanu, a tym bardziej do oyama karate i którego seksje również nawiedzałem i wiem, ze jedyną zauważalną techniczną różnicą są kata, elemenarz (kihon) jest taki sam. Dla mnie to równiez klon Kyokushinu. Oczywiście nie wypowiadam się temat enshin ani shidokan jako takich bo ich zwyczajnie nie znam.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

Wczoraj bardzo wnikliwie obserwowałem trening sekcji Seido w Radomiu i od strony techniczej różnic się niedopatrzyłem... ale technicznie to klon Kyokushinu.


No i tu się z Tobą nie zgodzę.

Jeżeli chodzi o sam Kihon, to wiele technik jest takich samych ale na tym podobieństwa się kończą. Wiele jest też technik odmiennych, jak np. Shuto Uchi Uchi, Kake Uke, Kote Uke, Tetsui Uchi Uchi, Uraken Furi Uchi itp.

Jest szereg ciekawych kombinacji od bardzo prostych jak Kihon Kumite, po coraz bardziej skomplikowane jak Yakusoku Kumite aż do całkiem zaawansowanych jak Kumite Doza.
Uczą one adeptów wszystkiego, co potrzebne w walce i to nie tylko sportowej ( pracy na nogach, zejścia z linii ciosów, umiejętności łączenia technik w akcji itp ) ale także takiej "ulicznej" ( użycie technik, które w walce sportowej są zabronione )..
Pod wzgledem trudności są też stopniowane różne rozwiązania z zakresu samoobrony.

W Seido obecna jest także broń : Bo, Jo, Sai, Kama, Tonfa itp. i wiele różnych ich kombinacji : Bo Kihon Dosa, Bo-Jo Kumite, Bo-Jo Chyu Kumite itp.
Kata też są oczywiście i ich interpretacje.

Wydaje się, że jest to obszerny materiał ale w praktyce wszystko jest podzielone w zależności od stopnia zaawansowania adepta. Jest to o tyle dobre, gdyż na każdym szczeblu swojego rozwoju w Karate, uczysz się czegoś nowego obojętnie czy masz 5 Kyu czy 3 Dan. Nie ma sytuacji takiej jak w niektórych sztukach walki, że osoba zdająca na 4 Kyu robi to samo co zdający na 2 Dan tyle, że ten na Dana zdaje 4 godziny a ten na Kyu tylko godzinę.

Dla mnie klon to dokładna kopia jakiegoś pierwowzoru a tu tak nie jest. Nie można więc mówić, że Seido to klon Kyokushinu, bo zwyczajnie tak nie jest.

Mam nadzieję, że mój wywód trochę sprawę wyjaśnił :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Więc tak:
- klon techniczny Kyokushin w zakresie kihon a więc poszczególnych technik składających sie na alfabet karate jest,
- kombinacje wystepują w każdym stylu i są zdecydowanie zależne od instruktora - jego umiejętnosci i chęci przekazania wiedzy,
- broń ... fajnie, że jest i to jest rzeczywiscie cos napewno ciekawego i o czym inne style zapominają,
- bunkai to wg mnie duży plus, nauka kata nie jest tylko nauką baletu, tylko że to bunkai które widziałem jakies takie kostropate było i polegało jedynie na pokazaniu przez prowadzacego sekwencji dla uke i tori, bez późniejszego przećwiczenia tych sekwencji. Moze gdyby sekcja była bardziej zaawansowana i mnie zróżnicowana popd względem stopnia zawansowania byłoby na co popatrzeć... na razie pozostaję obserwatorem...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Może lepiej nie zostawaj obserwatorem, tylko praktykiem, sprawdź, przekonaj się!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
i jeszcze jedno, przedstaw się żeby każdy wiedział z kim ma przyjemność. Opisz swoją "drogę wojownika", żeby każdy mógł osądzić czy jesteś wiarygodnym "psłańcem" niosącym prawdę o danej sztuce czy też sporcie walki.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Poczytaj trochę moich postów, a bedziesz wiedział jak długo trenuję karate i jakie jest moje podejscie do karate. Nie jestem jednym z "miszczów" którzy sa mocni w sieci a w domu mają pięknie wyprasowane Gi które nigdy grama potu nie skosztowało. A mając doświadczenie z praktyki uważną obserwacją też można zobaczyc więcej niż tylko machanie kończynami które dla laików nie wiele sie różni.
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

Poczytaj trochę moich postów, a bedziesz wiedział jak długo trenuję karate i jakie jest moje podejscie do karate. Nie jestem jednym z "miszczów" którzy sa mocni w sieci a w domu mają pięknie wyprasowane Gi które nigdy grama potu nie skosztowało. A mając doświadczenie z praktyki uważną obserwacją też można zobaczyc więcej niż tylko machanie kończynami które dla laików nie wiele sie różni.


Romek nie podniecaj sie. Tedo choc maly czlowiek, to o silnym ciosie i to tradycyjne co cwiczysz w niczym by ci nie pomoglo
osu
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...
Dzięki LASSENSEI!!!

ROMANOWICZ
Jeżeli nie jesteś jednym z jak to napisałeś "miszczów"to dlaczego się nie przedstawisz wszystkim. JA wiem i chyba nie tylko ja kim jesteś :)
DO tego wszystkiego nie należy chyba mierzyć umiejętności i wiedzy w karate lub innych sportach walki, ilością postów na Vortalu. Powinienneś to wiedzieć(sądząc po tym co piszesz), ale mogę się mylić. Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seido...

Romek nie podniecaj sie. Tedo choc maly czlowiek, to o silnym ciosie i to tradycyjne co cwiczysz w niczym by ci nie pomoglo
osu


ok, :roll: wiesz pewnie lepiej ode mnie...

JA wiem i chyba nie tylko ja kim jesteś :) !!!

Proszę masz szansę udowodnic swoję wiedzę o mnie, powiedz publicznie co i mnie wiesz. Opowiedz o moim karate o mojej wiedzy i umiejętnościach. Masz na to moje przyzwolenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024