Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile biegac by nie tracic masy...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Ile biegac by nie tracic masy...?
zamierzam wrocic do biegania...
jako ze przy 180 cm waze 72 kg i chcialbym troche przytyc mam pytanko czy okolo 3-4 km dziennie rano zachamuja wzrost masy miesniowej (od pol roku trenuje na silowni typowym treningiem na sile)
jesli chodzi o trening na silowni postep jest zarabiscie szybki jesli chodzi o maksymalne ciezary jakie jestem w stanie podniesc ale jesli chodzi o mase to kiepski (2 kg w pol roku)
uwazacie ze bieganie (i tak mam 6 treningow aerobowych w tygodniu) bedzie sie gryzlo z treningiem na silowni :?:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
tak
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

zamierzam wrocic do biegania...
jako ze przy 180 cm waze 72 kg i chcialbym troche przytyc mam pytanko czy okolo 3-4 km dziennie rano zachamuja wzrost masy miesniowej (od pol roku trenuje na silowni typowym treningiem na sile)
jesli chodzi o trening na silowni postep jest zarabiscie szybki jesli chodzi o maksymalne ciezary jakie jestem w stanie podniesc ale jesli chodzi o mase to kiepski (2 kg w pol roku)
uwazacie ze bieganie (i tak mam 6 treningow aerobowych w tygodniu) bedzie sie gryzlo z treningiem na silowni :?:

Mam podobny problem z przybraniem masy, spowodowany on jest właśnie zbyt dużym i częstym treningiem. przy 3 dniach treningu mt, 1 dniu basenu, zostają mi tylko 2 (czasem 3, ale wtedy nie ma dnia na odpoczynek :? ) dni na siłownie. Wszystko co wypracuje na siłowni przepale na mt i koło się zamyka. Trzymam swoja stała wagę. Ostatnio po przerwie na mt spowodowanej kontuzją kolana przybrałem parę kilo cwicząc na siłowni. Tak więc jak widac jedno z drugim już się kłuci, a dołożenie do tego biegów 3-4km co dziennie to dopiero... Ja z biegów zrezygnowałem narazie... pozdrawiam


*pisałem o mt ale tak samo tyczy się to Twoich aerobów bo widze że tydzień masz ostro zawalony jak ja.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
mam troche zawalony program treningowy

pon:
1 - 1,5 h interwały pod karate (rundy z kombinacjami uderzeń i kopnięć)

wt:
1,5 - 2 h trening karate w sekcji (kata i sparingi)
1 - 1,5 h po wieczornym treningu w sekcji siłownia (trening na siłę - jak najwieksze ciezary)
we wtorek schodze z sali okolo 22 wieczorem :twisted:

śr i czw:
tak samo jak w poniedziałek

pt:
1,5 - 2 h trening karate w sekcji (kata i sparingi)

sb:
1 h - wytrzymalosc silowa - intensywne interwaly (glownie cwiczenia z wlasnym cialem - pompki, diverbombery, podciagania na drazku, brzuszki)

nd:
z reguly wolna (czasem jak nie mam zjazdu robie 1 -1,5 h sparingow)

przy tym treningu przez nieco ponad pol roku przytylem 2 kg i poszly duze postepy na silce (ktorej wczesniej nie mialem w programie treningowym)

jak doloze bieganie rano to zaczne jeszcze chudnac wiec chyba odpuszcze :?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

1 - 1,5 h po wieczornym treningu w sekcji siłownia (trening na siłę - jak najwieksze ciezary)
we wtorek schodze z sali okolo 22 wieczorem :twisted:

jedna z podstawowych zasad treningu na sile: cwiczyc, kiedy jest sie swiezym. sproboj kiedys nie isc na ten pierwszy trening i idz na silownie wypoczety, a potem porownaj ciezary, ktore podnosisz.
  • 0

budo_jaks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
to proste biegnij i coś jedz tylko zupy na siebie nie rozlej :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

[mod on]Na temat albo wcale. Dostałeś ostrzeżenie.[/mod on]
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

jedna z podstawowych zasad treningu na sile: cwiczyc, kiedy jest sie swiezym. sproboj kiedys nie isc na ten pierwszy trening i idz na silownie wypoczety, a potem porownaj ciezary, ktore podnosisz.


novo niestety nie jestem zawodowcem
praca, uczelnia i jeszcze kilka rzeczy na karku sprawiaja ze moj trening nie jest idealnie rozplanowany
wierz mi chcialbym lepiej ale sie nie da na dzien dzisiejeszy
taki juz zywot amatora zapalenca :wink:
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

praca, uczelnia i jeszcze kilka rzeczy na karku sprawiaja ze moj trening nie jest idealnie rozplanowany
wierz mi chcialbym lepiej ale sie nie da na dzien dzisiejeszy
taki juz zywot amatora zapalenca :wink:

Myślałem że tylko ja mam takie problemy. Już kilka razy układałem plan, który połączyłby muay thai, siłownie i basen, na dodatek dający pożądane efekty. Niestety zawsze coś wyskakiwało co rozbijało wszystko. Teraz mam nadzieje że uda się tak: PON, ŚR, PT =muay thai; WT, CZW, SOB =siłownia; ŚR =basen (tu nie mam możliwości zmiany bo to zajęcia obowiązkowe). Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :wink: Jeżeli zapał i systematycznośc się utrzyma to zobaczymy efekty :wink: pzdr
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
zwiększ kaloryczność diety i po kłopocie
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
kalorycznosc diety
ja wpieprzam takie ilosci bialka i weglowodanow ze wiecej juz mi flaki nie pozwalaja

a odnosnie braku czasu
dolozmy do tego wszystkiego dziewczyne i... zrobienie 6 treningow w tygodniu graniczy z cudem
no ale ja od jakis 2 m-cy nie mam tego problemu... przynajmniej golic sie na wieczor nie musze... a trening jako amatorowi ciezko mi troche realizowac i nigdy nie wyjdzie tak jakbym chcial... ale pewnie macie podobne problemy
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

kalorycznosc diety
ja wpieprzam takie ilosci bialka i weglowodanow ze wiecej juz mi flaki nie pozwalaja

a odnosnie braku czasu
dolozmy do tego wszystkiego dziewczyne i... zrobienie 6 treningow w tygodniu graniczy z cudem
no ale ja od jakis 2 m-cy nie mam tego problemu... przynajmniej golic sie na wieczor nie musze... a trening jako amatorowi ciezko mi troche realizowac i nigdy nie wyjdzie tak jakbym chcial... ale pewnie macie podobne problemy

pojęcie względne z tym wpieprzaniem dużych ilości :wink: czego nie możesz zjeść - wypij to, w końcu po coś te gainery są
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
ja mam zamiar wziąc sie w garśc od poniedziałku. 3x siłownia, 3x mt. Będę jadł dużo, dołożę Xp do tego i zobaczymy co zaowocuje :wink: Silver co mówisz? Będzie nice? :P
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
nie spodziewaj się, że bedzie z Ciebie po tym cyklu drugi Bob Sapp, bo efekt końcowy zależy od:
- indywidualnych predyspozycji
- diety
- treningu
- regeneracji

napisz coś więcej, jak wyglądać będzie dieta, trening i suplementacja

:)
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
W sumie nie muszę już nic więcej pisac bo już się cieszę że nie będzie ze mnie drugi bob sapp :)
A poważnie to planuje jakieś 6 posiłków. Głównie kurczak, ryż, makaron... w między czasie na zajęciach kanapki "ze wszystkim" (tj warzywa, ser, szynka) itp
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

dołożę Xp do tego i zobaczymy co zaowocuje :wink:

Siedzenie przy kompie niczym nie owocuje :D :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?
ja nigdy nie bralem zadnych suplementow :?
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

dołożę Xp do tego i zobaczymy co zaowocuje :wink:

Siedzenie przy kompie niczym nie owocuje :D :P

No zgodzę się z tym co napisałeś ale jak to się ma do mnie? Zdanie wcześniej przed tym które zacytowałeś jasno mówiło o 6 dniach treningowych...

PS: no chyba że chodzi Ci o Xp :P :P :)
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

dołożę Xp do tego i zobaczymy co zaowocuje :wink:

Siedzenie przy kompie niczym nie owocuje :D :P

No zgodzę się z tym co napisałeś ale jak to się ma do mnie? Zdanie wcześniej przed tym które zacytowałeś jasno mówiło o 6 dniach treningowych...

PS: no chyba że chodzi Ci o Xp :P :P :)

Xp- chodzi mu o taką wersje windowsa :P
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

Xp- chodzi mu o taką wersje windowsa :P

Bielak91..... Prosze Cię...... :) :) :) :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile biegac by nie tracic masy...?

W sumie nie muszę już nic więcej pisac bo już się cieszę że nie będzie ze mnie drugi bob sapp :)
A poważnie to planuje jakieś 6 posiłków. Głównie kurczak, ryż, makaron... w między czasie na zajęciach kanapki "ze wszystkim" (tj warzywa, ser, szynka) itp

kurczaka przyrządzaj na rózne sposoby (smazenie, gotowanie, sałatka z dodatkiem zieleniny), bo inaczej bedzie Ci sie snil po 2 tygodniach, a w dzien bedzie zbieralo na wymioty (to samo z ryzem i makaronem - na zmiane i z dodatkami); jak nie bedziesz w stanie zjesc płatkow owsianych na sniadanie, to wrzuc do blendera, dolej wody i wypij - zapycha, ale bynajmniej nie tracisz czasu na memlanie tego w ustach :P

wage sprawdzaj co tydzien, rano na czczo po wyproznieniu (średnio masa przy samej siłowni i ew. lekkich aerobach zwiększa się co 1kg) - jak cyfra nie pójdzie w górę, to zacznij kombinację z węglami (tak swoją dorgą, to chcesz mase zwiększyć czy definicje poprawic, bo w zasadzie to już ostatni dzwonek na masówkę minął? :) ), ew. białkiem (zaleznie od tego ile g białka/kmc przyjałeś)

3x siłka i 3x mt (zakładam, że w sobote to będą sparingi w okolicznych pubach? :) )


chyba napisałem wszystko co chciałem, ale że można być pewnym tylko podatków i śmierci, to głowy za to nie daje :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024