Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biegi z ranca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi z ranca
chcialem zauwazyc, ze ja nigdzie nie wspomnialem, ze niby bieganie rano, na czczo ma spalac wiecej tluszczu; wiekszosc badan mowi, ze tak nie jest. wiekszosc badan wskazuje, ze najlepiej spalaja tluszcz cwiczenia wlasnie interwalowe anaerobiczne. co nie znaczy, ze aerobiczne na czczo nie spala. owszem, tez dzialaja.
ja jak biegam to po to, zeby poprawic wytrzymalosc aerobowa.

swistak, co rozumiesz przez kondycje? bieganie przez 30-40 minut to nie kondycja, to wytrzymalosc. kondycja jest jak masz walke i rundy, i potrafisz 5x3min maksymalnego wysilku, a nie 30 minut powolnej zabawy. LSD (long-slow distance ;]) running sluzy glownie do budowania bazy wytrzymalosciowej. jak chcesz kondycje to interwaly, burpees, etc. 3min zmiennego, mocnego wysilku, 1min przerwy x5, czy cos w tym stylu. ja tak robie od miesiaca i burpee challenge lepszy o 3 minuty :wink: 7%? zazdroszcze :P
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi z ranca
no tak, wytrzymalosc. Ale zeby zaczac budowanie kondycji poprzez np. interwaly potrzebujesz dobrej podstawy cyzli wytrzymalosci? W zasadzi to chodzilo mi o to czy bedzie jakas roznica w postepach (czyli ze dany dystans przebiegne szybciej) przy bieganiu codziennie rano od biegania wieczorem.

Okej, a to w takim razie zrobienie treningu kondycyjnego ala' ross, czy sprinty/interwaly naczczo jest lepsze/gorsze od tego zrobionego po jedzeniu?Zakladajac ze tluszczu mam bardzo malo, to czy robiac kondycje rano, bez jedzenia, nie zaczne sobie "palic miesni"?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi z ranca
poszukaj na T nation cokolwiek o bieganiu HIIT etc:) full tego
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi z ranca
mam never gymless, i mi to wsyatrczy. Chodzi mi o to czy przed robieniem kondycyjnego workouta powinienem jesc, cyz moge zrobic naczczo( i nie odbije sie to na spalaniu miesni itd.)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi z ranca
HIIT - high intensity interval training = interwaly (nie mylic z HIT - high intensity training :P )
interwalowo mozna robic wszystko, od biegania, przez ciezary do gry w bierki :P
mozna zbudowac baze z wytrzymalosci, ale nie jest to konieczne. mi sie nie chce :wink:
a czy bieganie rano, czy wieczorem. nie wiem, nie widzialem zadnych badan. stawial bym na prywatne preferencje. biegaj, kiedy ci wygodnie. bokserzy np biegaja rano, bo wieczorem maja teningi na sali.

ogolna zasada jest taka, ze nie je sie na dwie (a nawet trzy niektorzy mowia) godziny przed treningiem. jesli rano, bez jedzenia, masz sily i biegasz zaraz ( <30min) po obudzeniu, to nie widze powodu zeby jesc. ja nie jem w kazdym razie. spalac miesni nie bedziesz, bo masz (powinienes miec) glikogen zmagazynowany z kolacji/poprzedniego dnia. ogolnie chodzi o to, ze nie cwiczy sie zaraz po jedzeniu - krew masz albo w miesniach, albo w przewodzie pokarmowym.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Biegi z ranca
Postanowiłem ze z powodu bulu stup z powodu plaskostopia wymyslilem patent taki, ze sobie jade rowerkiem na polanke tam sie zatrzymuje zostawiam rower i biegne do drzewa sprintem ok 75m wracam biegiem boksierskim . Dzisiaj tak robiłem i spoko było gdyby nie te stopy ;/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024