Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pajace!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
chcemy taką kupić kumplowi 8)
  • 0

budo_theleszczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Birmingham
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
W sumie, ćwiczę sztuki walki dopiero od paru miesięcy, a i owszem, większość moich znajomych wie o tym, mówiłem im, ale nie dlatego, że 'a patrzcie jaki jestem zabijaka za 5taka', ale dlatego że w końcu się naprawdę cieszyłem, załapałem tzw zajawkę, robię to co lubię itd

Co do opisów gg, to qmam w czym problem, sam się wkurzam jak ktoś pisze mi cały rozkład dnia, co jadł ile razy pierdnął itd...nie ma zmiłuj się

Jednak nie rozumiem w czym problem z koszulkami z nazwą sztuki walki itd. Qmam, że w oczach innych konkretniej tych, którzy chodzą i napie.. bez powodu, to się jest ofiarą, która aż się prosi. Ale tak na zdrowy rozsądek, jeśli ktoś się utożsamia, kocha to co robi, to czemu nie może założyć sobie koszulki...

Mam nadzieję, że nikogo nie doprowadzę do szewskiej pasji tym co napisałem, ale moje zdanie wyraziłem, czekam na wasze...może zasugeruję się wami i np. nie kupię koszulki z emblematem itd

pozdr
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
moj koles ubiera koszulke tylko jak jedzie na zawody zeby bylo wiadomo skad jest i to wszytsko ;)
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
ech, dzisiaj widzialem czlowieku o wyglądzie patyczaka, który wiózł się po caaaaaaałym centrum w bluzie vale tudo... to było straszne - żeby on jeszcze jakoś się prezentował ale nie, jak widać bluza działa cuda
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
A mnie bawią tacy kolesie. Mają wygląd bojowych kogutów. Kilka razy na siłowni, dwa tygodnie na treningach i już są fajterami. Koszulka z odpowiednim napisem, ręce w Boeinga (jak ktoś fajnie napisał), wzrok zdobywcy świata... Niektórzy może jednak sprawdzą, co są warci...
Przez dojo, w którym ja trenuję, przewija się takich co rok setki. Zwykle przychodzą we wrześniu i w styczniu. Po kilku trenigach w grupach początkujących, z dzieciakami, mają kocie mordy, jakby im ktoś zrobił głupi kawał. Nie mogą zrozumieć, że sztuka walki to niekończąca się historia, lata potu i ciężkiej pracy. Odchodzą po miesiącu, dwóch, trzech... potem chwalą się, że trenowali karate... na treningach owszem, nieraz starają się, ale to słomiany zapał... Ich "trening" który przeszli przez kilka miesięcy, to ogólnorozwojówka, kilka pozycji nóg i prostych ciosów, początek jakiegoś prostego kata, i setki pompek, których nie mogli zrobić do końca serii... Nikt nie pamięta ich twarzy, imion, tylko zostaje gwar w uszach, porozrzucane ciuchy w szatni, zapach potu i skarpetek...
Nieraz ktoś taki zostaje. Dlaczego? Widać, taka dharma. Wtedy można zobaczyć, jak się z czasem zmienia. Łyknął bakcyla i co to? W miarę upływu miesięcy treningu delikwent widzi, że najprostsze rzeczy są trudne. Ale on chce... pokochał to...
Wkrótce przestaje przychodzić w koszulce z dumnym napisem "kyokushin" czy "shotokan", jakoś tak milknie, zamyka się w sobie... zaczyna przykładać się, zaczyna rozumieć, że nic nie umie, że jest na początku długiej, niekończącej się drogi... Trenuje dalej.
Potem pierwsze walki sparingowe. Wreszcie wygrał! Duma, ale zarazem patrzy, jak trenują "wyższe paski", co oni umieją, ile jeszcze przed nim... Udział w turnieju "mikołajkowym", dyplom, medal...
Kryzys często przychodzi po 2-4 latach. Dużo wtedy chłopaków zwłaszcza "zielonymi" pasami odchodzi. I znów, może jeden na dziesięciu czy dwudziestu zostaje. Treningi są coraz bardziej techniczne, ciekawe, coraz wiecej kumite. Zaczyna się udział w lokalnych turniejach, potem regionalnych, może eliminacjach do zawodów ogólnopolskich, pierwsze zwycięstwa, porażki, adrenalina. Zaczyna mieć innych kolegów - tych z Dojo. Zaczyna kumać, kto to jest Sensei, Nauczyciel, dlaczego trzeba się kłaniać, i że nie przyszedł tu po to, aby nauczyć się bić. Wreszcie, po następnym czasie, robi się z niego starszy uczeń, sempai. To zupełnie inny człowiek, niż ten dawny pajac w koszulce i łapkach w Boeinga. Cicho przychodzi na treningi, równo ustawia buty, składa ubranie, zakłada gi i swój niebieski czy brązowy pas, skupiony, analizuje, uczy się, jest świadomy swoich braków. Zaczyna być bardziej "kompletny" fizycznie i psychicznie.
Wtedy naprawdę zaczyna trenować.
To ten sam koleś, kogucik... Ale to już zupełnie inny człowiek...
  • 0

budo_qwerty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
Cześć.
Ja też od niedawna chodzę na treningi i czasami ubieram się na nie w bluzkę z logo KM. Nie widzę w tym nic złego, nawet jak ktoś chce paradować w takim stroju po ulicy. Jego sprawa w co się ubiera nawet jak ściąga tym na siebie jakieś zagrożenie, chociaż równie dobrze ktoś może się przyczepić do długich włosów czy byle czego. Natomiast, jeżeli chodzi o ludzi którzy po dwóch czy trzech treningach uważają się za niewiadomo kogo i obwieszczają to całemu światu to są oni śmieszni.
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
Jak w temacie...

Dzisiaj na przejściu widziałem kolesia w bluzie BJJ, jakieś coś zielone i napis jiu-jitsu. Generalnie biedna ta bluza i myślę, że nie wytrzymałaby prania powyżej 30 stopni, ale nie o trwałości ubrań tutaj... W sumie miałem ochotę się spytać czy trenuje, chyba jakiś nawyk, czasami się zastanawiam, czy ktoś coś tam ćwiczy jak nosi :) No, ale był z maniurką, więc nie chciałem mu przypału robić. Generalnie nie przeszkadza mi logo na bluzie/koszulce, ale tak jak garnitur nie pasuje Lepperowi, tak logo gdzieś tam nie każdemu pasuje. Czy to jest pajacowanie? Możliwe, ale sam jakąś tam koszulkę z logo mam, z założeniem założenia (ale brzmi :) ) jej po treningu, jak coś mam przepocić to niech będą do tego specjalne ciuchy, a nie coś "wyjściowego":) Ubiór powinien być dostosowany do okazji, miejsca i osób.

Suma sumarum- logo ok, ale ćwicz coś...i nie noś tego do klubu na imprę:) Howght
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

...cały post...


Pięknie napisane ... :-)
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

...


Studiujesz filozofie, czy masz tak naturalnie :?: :wink:
Bez obrazy, post był fajny, ale mało kto tak filozofuje... :lol:
  • 0

budo_lucek89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
etam kazdy moze nosic to co chce i nie powinnismy sie tego czepiac...ale najbardziej mnie denerwuja ludzie ktorzy normalnie sa ze tak powiem wascy ale jak zaloza koszulke typu pit bull,badboy,ogolnie zwiazane z sw to odrazu kozacza i mysla ze kazdy sie ich boi...jak widze takich ludzi to az zal mi sie ich robi no ale coz...nie bede im udowadnial co to jest gilotyna :twisted: (ostatnio duzo takich koszulek widzialem ale pewnie wiekszosc nie wie co to oznacza) lub co kolwiek tam jest na tych koszulkach...nie ma sensu...niech sobie mysla ze sa panami swiata...pozdro dla tych "miszczow" :twisted:
  • 0

budo_ramon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
50zł na ciuszek i już jesteś fighterem :roll: tylko że na jedno pierdolnięcie :lol: :D
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
Nie wiem czym się tutaj tak podniecać? Po to produkują koszulki z motywami SW żeby ludzie je nosili. Sam mam stary t-shirt ze znaczkiem kyokushinkai, i co, mam nie nosić bo ktoś pomyśli, że jestem kozaczkiem? :lol:
Natomiast Ci, którzy się chwalą swoimi umiejętnościami po miesiącu treningu... zresztą, szkoda słów.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
A ja bym nie mogl zalozyc np koszulki bjj nie trenujac tej sw i wiedzac ze nic w tej dziedzinie nie potrafie. Ale niektorym to nie przeszkadza, jak ktos chce nosic to niech nosi. Taka koszulka czy bluza moze byc dobrym znakiem w walce, widzimy np koszulke danej sw to mozna sobie pod nia obrac strategie walki :)
  • 0

budo_juliusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!
Wracajac jeszcze do tematu opisów gg i tego, czy znajomi wiedzą o tym, że coś trenujesz czy nie to muszę powiedzieć, że osobiście nie widzę nic złego w tym, że moi koledzy/koleżnaki wiedzą, że coś tam sobie trenuje(bjj od 1.5 roku w alliance lublin). Dowiedzieli się np. dlatego, że zawsze kiedy co piątek odmawiam wspólnego picia w barach, dyskotekach, mowie ze mam trening i wole pojsc na mate, bo na imprezy mam sobote. Co do statusow to jesli ktos ustawia takie, jak byly tu przytoczone to oczywiscie jest to komiczne i żałosne, ale myśle, że informacja typu "trening", czy "na macie" wcale nie zasługują na jakiś tam śmiech itd. Apropo koszulek, bluz itd. to ciuchy typu KOzak prowokuja tylko sytuacje, kiedy ktoś prędzej czy później "ożeni" Ci kose próbując sprawdzic jaki z Ciebie kozak na prawde. Ale koszulki z małym logiem klubu to chyba nic złego, bo w sumie i tak tylko zainteresowani wiedzą o co chodzi.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

Taka koszulka czy bluza moze byc dobrym znakiem w walce, widzimy np koszulke danej sw to mozna sobie pod nia obrac strategie walki :)


Hehe, w takim razie koniecznie muszę sobie kupić koszulkę Tai Chi :)
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

Taka koszulka czy bluza moze byc dobrym znakiem w walce, widzimy np koszulke danej sw to mozna sobie pod nia obrac strategie walki :)


Tyle, że czasem możesz kompletnie nie wiedzieć co to za sztuka walki :wink: Jak wreszcie zamówię sobie koszulkę i bluzę " Nihon Tai Jitsu " i z logiem klubu to wątpię żeby wiele osób zajarzyło że to sztuka walki, a nie np. nazwa zespołu... :P A propos prowokowania niebezpiecznych sytuacji to wątpię żebym koszulką z SW prowokował bardziej niż bluzą jakiegoś zespołu metalowego lub długimi włosami (swoją drogą szkoda że ściąłem włoski, ludzie przestali mnie zaczepiać... :( )
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

A propos prowokowania niebezpiecznych sytuacji to wątpię żebym koszulką z SW prowokował bardziej niż bluzą jakiegoś zespołu metalowego lub długimi włosami (swoją drogą szkoda że ściąłem włoski, ludzie przestali mnie zaczepiać... :( )


:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( Nie ma to jak postawa....

Jeśli szukasz emocji wpatruj się uporczywie w jakichś dresów, pewnie się nie zawiedziesz :?
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

Jeśli szukasz emocji wpatruj się uporczywie w jakichś dresów, pewnie się nie zawiedziesz :?


Nie szukam emocji, po prostu to wkurzające uczucie gdy ludzie którzy zawsze mieli do ciebie jakieś wąty, nagle udają że nic do ciebie nie mają, a po jakimś czasie dowiadujesz się od znajomego ich znajomego jak to oni nie są dumni że przez nich ściąłeś włosy... Wyobraź sobie moją minę gdy coś takiego do mnie doszło :P
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

swoją drogą szkoda że ściąłem włoski, ludzie przestali mnie zaczepiać... Sad )

zjebałeś
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pajace!

Koleś number drei zapisał się na BJJ i chyba nie ma osoby która o tym niewiedziała wszyscy musza wiedzieć że się zapisał na bjj a co śmieszniejsze jest to że sobie wybujał na basenik w spodeneczkach z sekcji i rękoma ustawionymi jak skrzydła 747

Praktycznie idealnie opisałeś kolesia z mojej szkoły :/ ja nie rozumiem tych przygłupów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024