Skocz do zawartości


Zdjęcie

ulica a muay thai - mit!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

ulica a muay thai - mit!
Coś ode mnie o skuteczności muay thai na ulicy, wiele osób uważa że jest to najskuteczniejszy styl walki na ulicy(wiem wiem walczy człowiek a nie styl) ale chodzi o opanowanie danych uderzeń
-ręce czyli proste sierpy haki- mało jest trenerów którzy potrafią nauczyć poprawnego wykonywania tych technik nie mówiąc już o zejściach,unikach itd A jest to podstawa walki na ulicy w 80% używamy głównie rąk bo sa to najprostsze techniki
-nogi w tym momencie muay thai bardzo się przydaje jeden mocny lowkick i przeciwnik nie może chodzić ale ale czy zdążymy go kopnąć jeśli zaatakuje nas z zaskoczenia i ruszy na nas z całym impetem?
-kolana kombinacja prosty+kolano może okazać się zabójcza... ale czy żeby nauczyć się uderzać kolanem trzeba chodzić na mt? bardzo łatwa technika
-łokcie tak samo jak z kolanami większości osób które często biją sie na ulicy ich używa też nie widze w nich nic trudnego !? kombinacja prosty+łokieć po zmniejszeniu dystansu
-klincz nie wydaje mi się żeby ktoś klinczował na ulicy tak jak to się robi na ringu a jeśli tak to w ruch idą kolana które opisałem wyżej

Warto pochodzić na mt jakieś pół roku dowiedzieć się troche o technice przy uderzeniach kolanami,łokciami(bardzo szybko można to opanować) oraz lowkicków(te są akurat bardziej skomplikowane) później robić to już na worku w domu

Podsumowanie ulica - boks boks i jeszcze raz boks :D
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

Podsumowanie ulica - boks boks i jeszcze raz boks :D


dziekujemy za tę cenną opinię.
Otworzyłeś mi oczy na świat :lol:
  • 0

budo_shamannn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
Ja piernicze - alez Ty chlopcze pier@%$@%# :!: Az zal dupe sciska...
Skomentowac moznaby kazde Twoje bezmyslne slowo, ale po co - wątek smierdzi mi Trollem.
Zycze z calego serca krotkiego spiecia z kims kto prezentuje chocby przecietny poziom MT i wesolych swiat na OIOMie :twisted:
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
a po co trenować boks przecież wystarczy nauczyć się mocno ponap.... w worek
:roll:

A tak z ciekawości to widziałeś kiedyś "soluwę" na ulicy?
:lol:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
valq ile masz lat??
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

Ja piernicze - alez Ty chlopcze pier@%$@%# :!: Az zal dupe sciska...
Skomentowac moznaby kazde Twoje bezmyslne slowo, ale po co - wątek smierdzi mi Trollem.
Zycze z calego serca krotkiego spiecia z kims kto prezentuje chocby przecietny poziom MT i wesolych swiat na OIOMie :twisted:


wole krótkie spięcie z kims kto prezentuje choby przecietny poziom mt niz z bokserem
  • 0

budo_kempex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań miasto doznań:-)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
i wszyscy sie zdenerwowali :) panowie spokojnie chlopak poprostu malo doswiadczony :)
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

Coś ode mnie o skuteczności muay thai na ulicy, wiele osób uważa że jest to najskuteczniejszy styl walki na ulicy(wiem wiem walczy człowiek a nie styl) ale chodzi o opanowanie danych uderzeń
-ręce czyli proste sierpy haki- mało jest trenerów którzy potrafią nauczyć poprawnego wykonywania tych technik nie mówiąc już o zejściach,unikach itd A jest to podstawa walki na ulicy w 80% używamy głównie rąk bo sa to najprostsze techniki

Albo mówisz o SW albo o trenerach, tak samo mogę powiedzieć, że w boksie nie ma dobrych trenerów, więc bokserzy nie potrafią dobrze uderzać rękami. Bzdura? No bzdura...

-nogi w tym momencie muay thai bardzo się przydaje jeden mocny lowkick i przeciwnik nie może chodzić ale ale czy zdążymy go kopnąć jeśli zaatakuje nas z zaskoczenia i ruszy na nas z całym impetem?

A jeśli zaatakuje cie z zaskoczenia i ruszy na ciebie z całymi impetem to zdążysz zadac kilka prostych? :lol:

-kolana kombinacja prosty+kolano może okazać się zabójcza... ale czy żeby nauczyć się uderzać kolanem trzeba chodzić na mt? bardzo łatwa technika

Bzdura. Czy żeby nauczyć się prostych/sierpów/haków, trzeba chodzić na boks? "Bardzo łatwe techniki".
Najlepiej nic nie trenować, bo to proste i można się samemu nauczyć.

-łokcie tak samo jak z kolanami większości osób które często biją sie na ulicy ich używa też nie widze w nich nic trudnego !? kombinacja prosty+łokieć po zmniejszeniu dystansu

Jak wcześniej: bzdura. Kiedy widziałem jak laik uderza łokciami to mnie zazwyczaj śmiech brał...

-klincz nie wydaje mi się żeby ktoś klinczował na ulicy tak jak to się robi na ringu a jeśli tak to w ruch idą kolana które opisałem wyżej

Klincz/zwarcie jest częste "na ulicy". Do tego w MT są obalenia... A o kolanach już pisałem.

Warto pochodzić na mt jakieś pół roku dowiedzieć się troche o technice przy uderzeniach kolanami,łokciami(bardzo szybko można to opanować) oraz lowkicków(te są akurat bardziej skomplikowane) później robić to już na worku w domu

Podsumowanie ulica - boks boks i jeszcze raz boks :D


Najlepiej siedzieć w domu, przed komputerem, bo wszystkie techniki są banalne to po co chodzić na mt/boks/bjj? Wszystko takie proste... Ewentualnie pójść dwa razy zobaczyć, a później ćwiczyć samemu na worku... A my debile trenujemy po x lat... :roll:

PS. Kiedy się skończy ta walka między trenującymi, który styl jest bardziej skuteczny? :?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
wlanczam sie do walki ;)
najskuteczniejsze sa koksy z silowni :)
  • 0

budo_murzyn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

-kolana kombinacja prosty+kolano może okazać się zabójcza... ale czy żeby nauczyć się uderzać kolanem trzeba chodzić na mt? bardzo łatwa technika


Tylko jak wykonasz tę "łatwą technikę" nieprawidłowo technicznie, ale za to z odpowiednio dużą siłą, to zamiast mordy oponenta rozwalisz sobie kolana.
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

wlanczam sie do walki ;)
najskuteczniejsze sa koksy z silowni :)


nie, bo czołg. ;)

panowie, ulica to nie SW, ulica to wszechstronnosc, nigdy nie wiadomo czy przyjdzie nam uderzac, szarpac, rzucac, gryźć, kopać czy uciekać...

boks- jest skuteczny, fakt, proste techniki ręczne przydają sie plus umiejetnosc unikow i zejsc.. ale..
..mt- rownież.. i to raczej mit nie jest..destruktywna sila low-kicka, wyczucie walki w zwarciu i umiejetnosc odpowiedniego wyporowadzenia ciosow łokciami i kolanami.. to w gruncie rzeczy takie latwe nie jest..

wszystko tak naprawde zalezy od tego jak trenujemy.
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
rzeczywiście napisałem pare głupot(taki zgon intelektualny) ale pare spraw w tym temacie nadaje sie do tak zwanego 'gdybania" i racja ten temat nie powinien powstać
pozdrawiam
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
PS.
valq, grasz w rugby? (podpis)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
Nie ja powiem tylko, że opadły mi ręce i otworzył się nóż w kieszeni :? pozdrawiam.....
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
Stoooooo Laaaaaat!

A g...o bo najskuteczniejsze jest te coś co Rysio Murat ćwiczy... Jak się to zwało? Aaaaaaa - tsunaaaami... :lol: Człowiek walczący stylem tsunami rozniesie i boksera i thai boksera i mur po drodze i dwa walce rozpirzy! A nawet nie zauważy, bo wcześniej łopatą w oko dostał i mu łzawi!

valq, man... no comments!
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

PS.
valq, grasz w rugby? (podpis)


tak gram w rugby pozycja lewy rwacz
ps teraz spadł śnieg zapewniający miękkie lądowanie i można zagrać w kolegami na uproszczonych zasadach polecam! nawet dla osób które nie miały z tym sportem wcześniej doczynienia
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

PS.
valq, grasz w rugby? (podpis)


tak gram w rugby pozycja lewy rwacz
ps teraz spadł śnieg zapewniający miękkie lądowanie i można zagrać w kolegami na uproszczonych zasadach polecam! nawet dla osób które nie miały z tym sportem wcześniej doczynienia


naprade swietny sport a śniegowe rugby ,yeah \m/

a tak do tematu, spytałem bo generalnie uważam ,ze gracze rugby nie mają jakiś większych problemów na ulicy, także jesli chodzi o sporty na ulice to raczej rugby rowniez by sie nadawalo, myle się?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
RIP masz racje:)
ja znam rugbyste wazacego nie wiecej jak 75 kilo i ze spierdalaniem przed kims by nie mial problemu bo biega naprawde szybko :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!

A jeśli zaatakuje cie z zaskoczenia i ruszy na ciebie z całymi impetem to zdążysz zadac kilka prostych? Laughing

Prosty jest wspaniałą techniką stopującą. Nigdy nie nadziałeś się na prostego? Obejż sobie walkę Boba Sappa z Cro Copem :wink: .

także jesli chodzi o sporty na ulice to raczej rugby rowniez by sie nadawalo, myle się?

Tak samo, jak piłka nożna, koszykówka, etc... Ja jednak myślę, że lepsze do tego są sporty walki.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ulica a muay thai - mit!
ps. piekny sport ale niestety musialem zrezygnowac z braku czasu(szkola i praca w chujowych odzinach)...byly mlynarz ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024