Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek do cwiczenia na silowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Wiek do cwiczenia na silowni
Witam, chcialbym sie was poradzic w jakim wieku mam zaczac cwiczenie na silowni. Mam 16 lat no i jakies 172cm wzrostu chicalbym urosnoac jeszcze ok 10cm i tak sie zastanawiam czy silownia troche by mnei nie znizyla ;]. Niekotrzy mowia ze dopieor gdzies od 21 roku zaczac a niektorzy od 16 sam nie wiem od kiedy... Silownia by byla uzupelnieniem 2x w tygodniu (u kumpal w piwnicy) do tego trenuje krav mage i boks ;] wiec 5x w tygodniu bylyby treningi.
Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.. ;]
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
Ja zaczolem jak mialem 15 i zaluje troche bo kilka centow wzrostu wiecej by sie przydalo. Ogolnie to tak, zastanow sie po co Ci w ogole silownia w tym wieku. Trenujesz sw i tego bym sie trzymal na Twoim miejscu, ewentualnie cwiczenia z wlasnym ciezarem czyli pompki, podciaganie na drazku przysiad itd... Zdecydowanie odradzam obciazanie kregoslupa na silce np wyciskanie na barki czy przysiad ze sztanga za glowa. Generalnie kazdy dojrzewa w innym wieku, ale ostry trening w tym wieku moze prowadzic do roznych naprawde groznych kontuzji. Trenujac te sw ktore napisales robisz dobra ogolno-rozwojowke, prawie na pewno przelozy sie to na dodatkowe cm wzrostu. Na przyrosty na masie przyjdzie odpowiedni czas troche pozniej.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
dzieki za taka odpowiedz.. niedlugo jeszcze do tego dorzucam brazylijskie jiu jitsu (bardziej wole parter niz stojke ;]), mhmh chce zaczac trenowac na silce dlatego by kumple mnie nie wyprzedzili (zaczeli chodzic, choc sa slabsi fizycznie) i tez dlatego by miec wiecej sily i troche lepiej wygladac, waze tylko 60kilo... najbardziej przejmuje sie tym wzrostem chciialbym miec te 18x cm. Na silce cwiczylbym jedynie klatke, biceps, triceps i nogi ale nie przysiady tylko nogi na laweczce ne wiem jak to sie nazywa ;], takie cwiczenia tez obciazaja kregoslup?
ogolnie dizeki za odpowiedzi ;]
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
co do cwiczen ktore obciazaja kregoslu sie zgodze z co

co do tego, ze silka hamuje wzrost to jest to totalna bzdura
cwiczenia silowe stymuluja wydzielanie sie hormonu wzrostu

generalnie najczesciej spotykam sie z opinia, ze na silce mozna cwiczyc od 16 roku zycia
przy czym nie jest zalecane stosowanie do ~19 roku zycia ciezarow przekraczajacych 50% ciezaru maksymalnego
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
Ja zaczolem chodzic na silke w wieku 14 lat, mialem wtedy 164 cm wzrostu. Teraz po 2 latach mam 183, wiec chyba silka nie przeszkadza.
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
Z tego co wiem to nie nalezy chodzic w modym wieku na silke , glownie ze wzgledu na kregoslup. Podczas dzwigania ciezarow mozna nabawic sie powaznych urazow, badz skrzywien ciezkich do wyleczenia.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
Stary 16 lat to najwyższy czas żeby zacząć . Gdybym ja miał znowu 16 lat to śmigałbym na pake aż miło . I nie przesadzaj z tymi kontuzjami bo bez obrazy ale sie troche osmieszasz .
Od chodzenia na pake 2 razy w tygodniu kręgosłup ci nie pęknie a z tym wzrostem to tez bzdura .
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
Nie spoko, lepiej poczekaj, aż sie postarzejesz i wtedy zacznij trenować 8) Przynajmniej nie zrobisz sobie krzywdy bo stawy bedą boleć od starości. 16 lat to chyba najlepszy wiek jaki jest na siłke.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
Po pierwsze technika wykonywania cwiczen !! Jak sie ma dobra technike, tzn jesli ktos nas jej nauczy !! to raczej nie ma co sie bac o jakies ubytki na zdrowiu. Urazy kregoslupa wynikaja tylko i wylacznie z tego ze niektorzy nie umieja poprostu cwiczyc i odrazu laduja spore ciezary co razem sie poteguje i daje efekty takie jakie daje czyli ciezkie urazy do korekcji. Wiec powtorze sie poraz kolejny najpierw technika potem wymarzone duze ciezary!! PZDR.


ps. A tak apropos to 16 lat jest bardzo dobrym wiekiem do cwiczen wszelkiego rodzaju! PZDR
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni

Urazy kregoslupa wynikaja tylko i wylacznie z tego ze niektorzy nie umieja poprostu cwiczyc i odrazu laduja spore ciezary co razem sie poteguje i daje efekty takie jakie daje czyli ciezkie urazy do korekcji

sory ale majac 16 lat trudno o rozsadne myslenie, znam mlodszych niz 16 ktorzy dzwigaja dosyc konkretnie 8) . Potrzeba szerokiej wyobrazni zeby wiedziec ile mozna wziasc zeby sobie nie dojebac 8) . I smiesza mnie teksty typu''lepiej poczekac az sie ze strzeje''bo to nie o to chodzi. Lepiej chodzic na SW anizeli na silke bo wiecej daja i wiele wiecej ucza 8) .
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
nie jestem expertem w sprawach wzorstu a silowni, ale duze ciezary hamuja wzrost kosci (przez duza obciazenia szybciej sie utwrdza tkanka chrzestna na kosciach dlugich- albo jaos tak), a poza tym moim skromnym zdaniem ze chlopaki mniej niz 16 lat dzwigaja konkretne ciezary, bo jak zaczynali wczesnie to nic tam im to nieprzeszkadza, dopiero potem w dorozlym zyciu beda odczuwac efekty przeciazen i tka dalej (przyklad gruzinskich ciezarowcow- kiedys reprezenatcja gruzji byla najlepsza, nie bylo na nia mocnych, a bylo to dlatego ze juz 10-latkow zaczynali trenowac pod katem silowym, a potem w iweku 30-40 lat byli inwalidami)

pozdrawiam
  • 0

budo_willykmwtw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek do cwiczenia na silowni
Wydaje mi się że spokojnie możesz zacząc trenowac na silowni w tym wieku. Tylko tak jak piszą koledzy wyżej, pamietaj nie przeciążaj się w tym wieku za bardzo. Dwa razy w tygodniu siłka to dobry sposob na nude w tym wieku, tym bardziej że moim zdaniem siłownia jest tylko uzupełnieniem, dodatkiem. Przykładaj sie bardziej do treningów SW a na siłowni spokojnie rekreacyjnie i wszystko będzie ok:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024