Skocz do zawartości


Zdjęcie

zły pad??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_koniop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

zły pad??
WItam chciałbym waszej oceny.
w czerwcu przy rzucie Sukui-nage wyskoczył mi bark lewy, potem gips rechabilitacja no i wakacje z głowy. Wrocilem do treningow i w listopadzie przy tym samym rzucie(kto inny rzucał) niby wyskoczył mi bark prawy.Pisze "niby" bo lekarz powiedział ze nie ma tym razem przemieszczenia i tylko naderwane więzadła ale pobolewa do tej pory(treningów nie przerwałem). Ani wtedy ani teraz nie było podpierania sie nic w tym stylu, po prostu luzno upadłem padem bocznym. Zastanawiło mnie to ze chyba zle upadam .Przy tym rzucie pierwsze maty dotyka mój bark a pozniej nogi wiec cała energia kumule sie w tym jednym punkcie czyli barku. Ale jak powinna sie zachowac ręka?? moja luzno odbiła ale pod kątem prostym!! Normalnie przy padzie bocznym jest tam kąt okolo 45 ale tu w wyniku ratacji i siły odsrodkowej sama leci tak daleko:( czy to co mysle jest słuszne??jak temu zaradzic??
  • 0

budo_koniop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zły pad??
sory za pomyłke poplątały mi sie nazwy;/ chodziło mi o rzut Ushiro-goshi :oops:
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: zły pad??
hmmm trudno powiedzieć tylko z twojego opisu czy źle padasz, ale tak po pierwsze, to co robisz z ręką że ona później od barku uderza?? :> bo raczej najpierw powinieneś uderzyć ręką żeby zamortyzować, zresztą zawsze najpierw ręką (dłoń plus przedramię) uderzasz a potem resztą ciała spadasz, po drugie to wykonywał ten rzut za każdym razem ten sam tori ?? bo może rzut jest źle robiony i za mocno tobą kręci, że spadasz na bark a nie całym ciałem równo, a po trzecie to po prostu może masz słabe barki i nie wytrzymują aż takich obciążeń
  • 0

budo_koniop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zły pad??
Hej rzut wykonywał inny tori. Całosc wygląda tak ze uke trzyma pod pacha za głowe tori(duszenie) natomiast tori wykonuje rzut przez wyniesienie biodrami(chyba tak sie to nazywa) łapiac jedna ręka za noge od tyłu a druga za pas.Wyniesienie jest na tyle wysokie ze spadając juz mam barki nizej niz biodra;/ wykonany dynamicznie daje małe szanse na spadniecie najpierw przedramieniem posniej całym cialem;( i moja reka odbija po barku:( Fakt faktem ze obojczyki juz mi od 8 klasy podstawowki powyłazily dzieki pracy po budowach;//
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: zły pad??
EEE... z opisu wnioskuje ze to nie jest ushiro goshi, juz predzej te guruma ale tez nie do konca
  • 0

budo_koniop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zły pad??
nie zgodze sie gdyz rzut te guruma jest całkiem w druga strone.Chwyt w tym rzucie jest lewa reką za prawa noge a u mnie odwrotnie noga i reka sa jedno imienne a wyniesienie jest tylko dzieki wyrzutowi bioder do przodu. Pozatym moje pytanie nie było to nie jaki to rzut tylko co robie zle;/ ale dzieki za intencje
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: zły pad??
dla mnie to też te-guruma, czy też sukui-nage, jak się czasem na niego mówi.
przyczyny widzę 3:
1. słabe barki
2. niedostateczna asekuracja przez tori
3. zły pad, tzn powinienies, jak ktoś już pisał, najpierw walić przedramieniem, potem dopiero barkiem. jak myślisz, czemu przy ćwiczeniu yoko-ukemi robi się właśnie w ten sposób?

jedna z nich, dwie lub wszystkie 3, ale stawiam na 1 i 3.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: zły pad??
Niestety tak się kończy wiele rzutów ...
Tori źle rzuci, a uke jeszcze gorzej upadnie ... :evil:
Ja miałem sytuację w Holandii taką, że latałem jak szmata na tatami
i trener sam podszedł i powiedział abym odrobinę oporował,
bo naprawdę słychać było te moje pady w całej hali.

Potem to bez żenady już trzymałem za judogę tori ...

Poza tym jak masz kontuzję to wykonuj rzuty tylko na miękki, gruby materac ...

Wiem, ze to co napisałem brzmi jak herezja, ale gdyby zapaśnicy wykonywali swoje suplesy tylko na macie a nie przy pomocy materacy, to połowa miałaby karki złamane ...

pozdro i powrotu do zdrowia życzę, bo sam jestem po lekkim naciągnięciu więzadeł kolana ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024